Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowe zasady MNP w Orange

Nowe zasady MNP w Orange

orson_dzi 4 Maja 2015 09:33

5 9

Od 26 kwietnia w Orange obowiązują nowe zasady przenoszenia numerów. Klienci większości ofert otrzymują do 4 miesięcy darmowego abonamentu.



Oferta dotyczy wszystkich planów taryfowych, z wyłączeniem Smart Planu II Mix i Smart Planu Multi Max. Zasada jej działania przypomina plan nju tymczasowy w sieci nju mobile.

W momencie otrzymania przez klienta dokumentów przeniesienia numeru, otrzymuje on kartę z numerem tymczasowym, na którym są świadczone usługi Orange. Żeby uchronić abonenta przed koniecznością płacenia dwóch abonamentów, w Orange i u obecnego operatora, do momentu przeniesienia numeru abonament wynosi 0 zł, przez maksymalnie 4 miesiące.




W tym czasie wszystkie połączenia wykonywane z numeru tymczasowego są taryfikowane zgodnie z cennikiem oferty. W momencie przeniesienia numeru uruchamiane są wszystkie usługi zawarte w umowie, czyli pakiety minut i usługi dodatkowe. Oprócz tego, koszt opłaty aktywacyjnej we wszystkich planach taryfowych wynosi 30 zł.

Oferta działa zamiennie ze 100% rabatem na abonament przez 6 miesięcy dla osób przenoszących numer. Jeśli ktoś z niego skorzysta, to otrzyma pełne 6 mies. abonamentu za 0 zł, a nie tylko do momentu przeniesienia numeru. Oferta wyklucza się też z kuponami rabatowymi - rabat kuponowy zastępuje darmowy przez maksymalnie 4 miesiące abonament.

Zobacz: Orange: 6 miesięcy abonamentu gratis jednak przedłużone

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: mnp | orange

w sumie: 22
  • 1

    3.  2015-05-04 10:33:30

    @2 - nie chodzi tu bezpośrednio o dochód, a o kilka spraw np. to, że ludzie są głupi i niewielu uwzględnia całkowity koszt oferty, stąd też pojawiają się opłaty aktywacyjne. Nie jest to ukryty koszt, po prostu to człowieka trafia bezpośrednia wysokość abonamentu i ją rozważa/porównuje, a opłata katywacyjna... No sobie jest i tyle. Jak ktoś dobrze porównuje, to uwzględni całkowity koszt średniomiesięczny, ale też nie dla każdego 30 zł ma znaczenie.

  • 0

    4. ~  2015-05-04 10:33:34  host: google-proxy-66-249-81-248.google.com

    30 zł pffff prawie jak w erze :)

  • 0

    5. ~emenep  2015-05-04 10:49:22  host: user-164-127-65-192.play-internet.pl

    w regulaminie orange pisze co innego, numer tymczasowy dziala maksmalnie do 4 miesiecy liczac do momentu przeniesienia numeru wlasciwego.

  • 0

    6.  2015-05-04 10:59:27

    Czasami okazuje się, że te 89 złotych w Orange wychodzi tak taniej/tak samo jak 60-70 np. w T-mobile, które i tak są dopiero po połączeniu z SUK. A ceny telefonów są często takie same/w Orange trafiają się okazje na telefony tańsze 100-400zł w abo, które średnio w ciągu całej umowy wchodzi tyle samo. Z jakiś powodów T-mobile traci ludzi...

  • 0

    7. ~  2015-05-04 11:08:30  host: 37-128-84-227.static.ip.netia.com.pl

    no nie do końca. Projekt zebra

  • 0

    8.  2015-05-04 11:41:56

    opłata aktywacyjna za przeniesienie numery w orange wynosi 10 zł

  • 0

    9. ~Jan  2015-05-04 11:56:27  host: user-164-126-91-230.play-internet.pl

    Ja właśnie przeniosłem numer z Orange do Polkomtela i mam kartę SIM LTE za 0 zł i aktywację za free . Abonamentu też przez 6 msc nie muszę płacić , taka promocja :) Także nie popisali się Francuziki :)

  • 1

    10.  2015-05-04 12:51:02

    Czyli opłata aktywacyjna poszła w górę bo było 10 zł a teraz w info jest 30 zł,a 50 zł było aktywacji gdy się nowy numer brało do nowej umowy .

  • 1

    11. ~  2015-05-04 13:24:31  host: user-46-113-167-46.play-internet.pl

    Może jeszcze Orange wprowadzi opłatę za aneks albo podwyższy abonamenty w taryfach wycofanych z oferty, jak T?

  • 2

    12. ~Tomek  2015-05-04 13:43:38  host: user-164-126-239-136.play-internet.pl

    @11 . Opłaty za aneks :) Taką niespodzianką zrobiło mi T w 2012 r , policzyli dodatkowo sobie 19,90 za aneks . I to był ich ostatni manerw na moim koncie aboneckim . Dziś jestem już u innego Operatora :)

  • 1

    13.  2015-05-04 14:17:54

    Opłata za aneks do umowy występuje w Orange w of. firmowych.

  • 1

    14. ~pabloki  2015-05-04 17:11:31  host: user-109-243-10-66.play-internet.pl

    nie jest tak że plus daje podobnie? nie jest tak że play daje podobnie? mniej podobnie równiez daje t.
    tak to orson napisał że pokręcone jest. chodzi o to że nie opłaca sie korzystać przed przeniesieniem bo jest inna taryfa ale plusem jest to że można załapać sie na te kilka m-cy darmowego okresu. tylko ze to juz było i z mniejsza aktywacją . gdzie tu nowśc?

  • 0

    15. ~łoręcz  2015-05-04 17:28:27  host: agpy156.neoplus.adsl.tpnet.pl

    czy ja dobrze rozumiem ten tekst:
    Żeby uchronić abonenta przed koniecznością płacenia dwóch abonamentów, w Orange i u obecnego operatora, do momentu przeniesienia numeru abonament wynosi 0 zł, przez maksymalnie 6 miesięcy. W tym czasie wszystkie połączenia wykonywane z numeru tymczasowego są taryfikowane zgodnie z cennikiem oferty. W momencie przeniesienia numeru uruchamiane są wszystkie usługi zawarte w umowie, czyli pakiety minut i usługi dodatkowe.

    dopiero po przeniesieniu numeru będą minuty, smsy, internet?
    a na numerze tymczasowym za wszystko będzie się płaciło ?????

  • 0

    16. ~pabloki  2015-05-04 17:33:03  host: user-109-243-10-66.play-internet.pl

    @15 tak, dobrze rozumiesz. obowiązuje taryfa tymczasowa.
    @orson dopisz słowo tymczasowej bo w tym kształcie to wprowadza w błąd. przeciez taryfikuje zgodnie z cennikiem ofert tymczasowej czyli sa to standardowe stawki jak poza aboanentem.

  • 0

    17. ~  2015-05-04 19:42:50  host: 84-10-76-162.static.chello.pl

    To jak to działa?
    Przenoszę numer, z np. prepaidu, bez czekania, to mam 6 miesięcy gratis? Tak jest w plusie z tego co pamiętam, również dla firm. A tutaj? Też dla firm? Czy tylko dla indywiduów?

  • 0

    18.  2015-05-04 20:11:25

    @16 Ktoś posłał ludzi z Orange na szkolenie T-mobile w ramach Networks!, to urodzili pomysł na miarę 4gr. Do tej pory za przeniesienie numeru było raz 3, a raz 6 miesięcy za darmo z numerem tymczasowym, ale z aktywną docelową taryfą. W moim przypadku pozwoliło mi to bez dodatkowych wydatków przenieść numer (2 abo). Teraz każdy będzie trzymał numer tymczasowy w szufladzie, żeby nie nabić rachunku.
    PS. Jeśli autor nic nie pomieszał, to czuję "Głuchy Telefon" w przyszłym roku.

  • 0

    19. ~asd  2015-05-04 20:39:53  host: net-93-148-13-241.cust.dsl.teletu.it

    Niech ratują, niech ratują. Oferta Orange wcale nie jest taka zła.

  • 0

    20. ~pabloki  2015-05-04 21:38:47  host: user-46-113-56-19.play-internet.pl

    @18"posłał ludzi z Orange na szkolenie T-mobile w ramach Networks!" ale jak to ? to sie kupy nie trzyma. z karty nie działa. a wogóle to ja nie polecam bo za akzdym razem w roange mówili mi dziś co innego. jedno jest pewne ustawa sie zmieniła i wnioskowac o MNP mozna na max.120 dni naprzód inaczej wniosek odrzucony. powiedziano mi raz że ten okres za 0 zł sie wlicza do okresu po faktycznym przeniesieniu a innym razem że już po przeniesieniu nie ma 0zł tylko normalna opłata abonamentowa. nawet jeśli przeniesienie bedzie miało miejsce np. po 45 dniach. co mam myśleć? wiadomo to orange tam nikt nic nie wie. strach się wiązać z taki operatorem.a ten regulamin to jest tak dowolny że można go sobie interpretowac jak każdy chce.

    @17 to chyba podobnie jak w plusie nie działa dla pre paida tylko abonamenty przenoszone z innych sieci bo regulamin nic ne mówi. tylko dla indywidualnych fizoli.

  • 0

    21. ~emeneo  2015-05-05 09:19:29  host: user-46-113-34-191.play-internet.pl

    Ponawiam zayptanie najlepiej do autora artykułu skąd wzięło się 6 miesięcy na numerze tymczasowym jeśli w regulaminie dostępnym na orange.pl mowa jest max. do 4 miesięcy.??

  • 0

    22.  2015-05-05 09:46:01

    @21 Fakt, regulamin źle to opisuje. Przeczytaj go jeszcze raz. Chodzi o to, że jeśli nie dojdzie do przeniesienia, to numer zaczyna działać "normalnie" po 4 miesiącach. Ale tylko w sytuacji, kiedy trafi się odmowa przeniesienia lub inna sytuacja, która to uniemożliwi. Wtedy MNP nie jest realizowane, ale umowa na numer tymczasowy jest podpisana i normalnie obowiązuje przez 24, czy tam ile miesięcy. Jeśli jednak wszystko jest ok, to sytuacja z taryfą tymczasową trwa do 6 miesięcy (bo np data przeniesienia jest ustalona na za 5 miesięcy).

Dodaj swoją opinię