Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Gruszka podsumowuje 2012 rok

Gruszka podsumowuje 2012 rok

WitekT 28 Stycznia 2013 09:25

7 2

Największym sukcesem jest utrzymanie wysokiej statystyki przejść z numerem do Play. Wprawdzie nasz udział nieco się zmniejszył, głównie z powodów ruchów na rynku korporacyjnym, ale jeżeli chodzi o segment B2C (konsumencki) to ciągle 7 na 10 Polaków, zmieniających sieć z numerem, wybiera Play - napisał na swoim blogu Marcin Gruszka, rzecznik operatora, we wpisie podsumowującym 2012 rok.

Początek roku 2012 był dosyć nerwowy - wyścig z różowymi na ciągłe zmiany w cennikach tylko po to, aby udowodnić kto ma taniej konkretną słuchawkę. Bardzo fajna kampania zasięgowa z Kubą. Pokazaliśmy bardzo dobre wyniki w Barcelonie. Jeden z prezesów konkurencji powiedział dziennikarzom, że za rok Play w Barcelonie już nie będzie. Nieprawda panie Prezesie ;-) Zapraszamy 26 lutego - pisze Gruszka.

Zobacz: Play vs. T-Mobile: wojna na smartfony z finałem w sądzie.

Wiosna a w zasadzie cały 2012 należał do Formuły 4.0. Kochana przez klientów, znienawidzona przez konkurencję. Genialny ruch. My jesteśmy bardzo zadowoleni i mam nadzieję, że Wy też ;-) Naprawdę było warto! Formuła okazała się bardziej hot nawet od naszego niegrzecznego viralu koszulkowego ;-) - pisze dalej Gruszka.

Zobacz: Nielimitowane oferty za 750 mln zł oraz Playowe koszulkowe wspominki [wideo].

Czerwiec to również start nowej oferty prepaid. Moim zdaniem bardzo dobra zmiana, ciesząca się bardzo dużym zainteresowaniem. Ludzie rozumieją prostą konstrukcję - minuty i SMS-y do Play za zero w cenniku. Niestety komentatorzy tu i ówdzie nie podzielili naszego entuzjazmu. Bywa! - pisze rzecznik.

Zobacz: [Aktualizacja] Nowości w prepaidach Play - nowa taryfa, Fresh zostaje.

No cóż, co roku jest coś co niespecjalnie wychodzi. Tak jest z ofertą Play i Cyfra +. Może wspólna jest zbyt skomplikowana, może ludzie inaczej kupują telewizję cyfrową, może ogólnie kupują jej mniej. Nie wiem - pisze Gruszka.




Zobacz: Cyfra+ z darmowym Internetem od Play.

Czarna niedziela MMS-owa i kartonowa afera. Żeby było jasne - mam uczulenie na ?jestę blogerę". Dla mnie każdy klient jest bardzo ważny bez znaczenia czy ma bloga czy nie. W ciągu roku razem z Play4U pomogliśmy kilkuset osobom. W Polityce mogliście przeczytać tylko o jednym - pisze dalej rzecznik.

Zobacz: [Aktualizacja] MMS-y w Play dochodziły z inną zawartością albo do losowych osób, trwa naprawa.

Smartfony AD 2012. Rok zdecydowanie należał do czterech cali. Czołówka górnej półki to dla mnie ex aequo Samsung Galaxy S III (kozak), HTC One X (najpiękniejszy) i iPhone 5 (w mojej kieszeni - Ci, którzy piszą, że nic się nie zmieniło w porównaniu z 4S, nie mieli go w dłoni). Specjalny szacunek dla LG. To zdecydowanie czarny koń, który w rytmie może gangnam style, efektownie i efektywnie namieszał w każdej kategorii z bardzo dobrą linią smartfonów L. Samsung rządzi w Play i nic nie wskazuje na to, żeby coś w tym temacie zmieniło się w tym roku. Trzymamy mocno kciuki za Windows Phone 8 bez względu na to w jakiej obudowie - pisze Gruszka.

Zobacz parametry: Samsung I9300 Galaxy S III, HTC One X i Apple iPhone 5.

Jaki będzie 2013? Widziałem ostatnio kilka ankiet na wiodących portalach poświęconych GSM i wszędzie widać podobne pytanie. Czy rok 2013, podobnie jak poprzednie będzie należał do Play? Powiem jak JBJ (Jorgen Bang-Jensen, prezes P4 - przyp.red.) rok temu. Nic nie wiem o przyszłości poza tym, że będzie ekscytująca ;-) - kończy swoje podsumowanie rzecznik.

Zobacz: Co może być najważniejsze w branży w 2013 roku? .

Źródło tekstu: blogplay.pl     

Dodaj do:

Tagi: marcin gruszka | p4 | play

w sumie: 41
  • -1

    25. ~hau hau  2013-01-28 12:35:46  host: v12-16.opera-mini.net

    24. Tak apropos czy Ty wogole masz orientacje w cenach telefonów? Znasz na pamiec kazda cene w kazdej taryfie w 4 sieciach???

  • -1

    26. ~eryk  2013-01-28 12:51:45  host: user-5-173-84-161.play-internet.pl

    24 - ja tam jestem zadowolony i przedłużam w nowej formule.

  • 0

    27. ~  2013-01-28 13:17:51  host: v48-12.opera-mini.net

    @26, na warunkach podstawowych czyli takich, ktore sa dostepne oficjalnie na stronie? Oczywiscie masz prawo, to twoj wybor. Ja nie twierdze, ze jest to zabronione. Nie mniej jednak ja raczej nie przedluzę.

  • 0

    28. ~mirekb  2013-01-28 14:15:49  host: apn-77-114-128-157.dynamic.gprs.plus.pl

    szkoda ze nie bedzie infografiki z podziałem na ilosc wszystkich polaczen on/of net z uwzglednieniem roamingu ;-)budowa sieci szła słabo ale nie przesadzajmy-u900(4g) ma 84% populacji.ok 70% jest w 3g(2100)..to wiecej niz orange czy tmobile obecnie ;-)nie oplaci im sie budowac bo od postawienia 4g(2lata temu) zbierają kase na 1800,ktore mogli brac razem z u900.za bledy sie slono czasem placi.jak odpalą lte a bedzie to dobrze dzizłało i za rozsądne pieniądze (60zl 40gb,nocki free-sim only)to zmiana opa..przetarg sie przeciąga ale to juz chyba dni ostatnie-moze bedzie współdzielenie czestotliwosci 4 podmiotów-licze na to ze play to dobrze wykorzysta.to bedzie rok lte dla play,oferte voice play juz moze tylko popsuc,to pewne

  • 0

    29. ~  2013-01-28 15:37:10  host: v12-07.opera-mini.net

    A Play Online Na Kartę nadal bez usług PREMIUM i z ograniczeniem do 1 Mbit/s !!!

  • -1

    30. ~Adam  2013-01-28 20:02:48  host: 85-31-246-4.internetia.net.pl

    a ja znowu poraz już trzeci przedłuzyłem abonament na jednym z czterech jakie mam w Play. Pochodziłem po innych salonach i porazka. Ja myślałem że juz choc troche dorównali Play a oni dalej sto lat za murzynami. Dzięki ci Play że jesteś

  • 1

    31.  2013-01-28 20:46:26

    Jak najdalej od pleja i jego chińskich mocodawców. Tragiczna sieć wraz z tragicznym supportem. Już u Niemca łatwiej się o cokolwiek dowiedzieć.

  • 0

    32. ~  2013-01-28 21:51:11  host: apn-37-247-226-224.dynamic.lte.plus.pl

    Internet w plusie a komórka w play, nie polecam ani Orange ani T Mobile nic lepszego.

  • 1

    33. ~a ja wczoraj rozwiązalem umowe  2013-01-29 10:44:19  host: 153.19.108.30

    nawet nie pytali dlaczego i nie próbowali zatrzymać a rachunki miesieczne byly ok 120zl teraz jakiego operatora wybrać ? poradzicie ?

  • -1

    34. ~  2013-01-29 11:07:51  host: V36-13.opera-mini.net

    33. Jako nowy w pleju - dostaniesz więcej, haha

  • 1

    35. ~'kaka  2013-01-29 11:08:27  host: static-ip-87-248-80-138.promax.media.pl

    Cóż, jeśli każdy klient zainteresowany ofertą sieci Play jest odsyłany do salonu innego operatora w celu kupna i zarejestrowania numeru na kartę to chyba nie ma się co dziwić skąd taka statystyka (7/10).

  • -1

    36. ~ehhh  2013-01-29 11:22:35  host: dyt177.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @35 .. A co w innych sieciach wciskają ofertę dla nowych bez zniżek, żeby wydusić więcej z klienta? No to chyba dobrze, że odsyłają w Play i klient może zaoszczędzić niemałą sumkę... Zatkao kaka'o?

  • 1

    37. ~  2013-01-29 11:36:08  host: static-ip-87-248-80-138.promax.media.pl

    36: ale jakie oszczędności, skoro przy przejściu z karty nie ma rabatów, dodatków etc.??? Ofe taka sama, jak przy nowym numerze w salonie Play. Chodzi tylko o statystyki - by na koniec roku można było dumnie powiedzieć 7/10.

  • 0

    38. ~ehhh  2013-01-29 11:45:04  host: dyt177.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Po przejściu z karty na kartę Play dostajesz 60zł. Po wykorzystaniu migrujesz na abo i masz już rabaty. Więc myślę że jednak jakieś plusy są.

  • 0

    39. ~'kaka  2013-01-29 11:48:34  host: static-ip-87-248-80-138.promax.media.pl

    38: a możesz potwierdzić, czy przechodząc z innej sieci do Play na abo klient nie przechodzi żadnej weryfikacji?

  • 0

    40. ~  2013-01-29 12:35:30  host: static-ip-87-248-80-138.promax.media.pl

    38: z tego co wiem to inne sieci mają podobne rozwiązania (bonus po przejściu na karte, bonus za migracją na abo), a jednak jakoś nie słyszałem by wysyłali klienta po kupno startera innego operatora. A już na pewno nikt nie robi tego nagminnie tak jak Play. P.S. to nic osobistego - Play jest ok, to oni zapoczątkowali realnę konkurencję, ale nie przesadzajmy z tymi ochami, achami i ~ehhh'ami na ich temat. Po prostu mają takie wytyczne i tak robią, by na koniec roku chwalić się wynikiem. A fakt, ze te słupki są naciągane jak ich 4G można przemilczeć :)

  • 0

    41. ~ehhh  2013-01-29 14:38:13  host: dyt177.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @39 weryfikacje są zawsze,w końcu muszą potwierdzić numer i ich właściciela. Tylko dodam do tego co pisałem, że aby dostać rabat przy przejściu z prepaid Play na abonament trzeba mieć 3miesięczny staż. Ale bonus 60zł akurat jest na 90dni. @40 Ale z perspektywy klienta co byś wolał? Żeby Ci powiedzieli o takiej możliwości, aby dostać bonus? Czy jednak wolisz żeby tą sprawę przemilczeć, abyś mógł więcej wydać ? Ja wolałbym poświęcić te pół godziny i cieszyć się bonusami. 60zł w przypadku prepaid to jednak coś. I nie słyszałem jeszcze o takiej sytuacji żeby ktoś w Play proponował kupno i rejestrację karty w przypadku przejścia na abonament, gdzie nie ma zniżki. Bo który klient zgodziłby się na takie coś bez profitu? ;) I nie jestem tu wyznawcą Play. Byłem już chyba we wszystkich sieciach czasem na kartę, czasem na abo. Zawsze przy wyborze sprawdzam dokładnie wszystkie oferty i idę tam gdzie jest mi lepiej... Od 2 lat abo w Play i po sprawdzeniu ofert wiem, że znów będą kolejne 2 :)

  • 0

    42. ~'kaka  2013-01-29 19:37:35  host: static-ip-87-248-80-138.promax.media.pl

    41: Czyli jest rabat ale jak jesteś minimum 3 miesiące w prepaid, tak? No własnie o to mi chodzi - znajomek chciał podpisać umowę w Play na abonament, ale najpierw został wysłany do chyba Plusa by zakupić i zarejestrować kartę. Po co??? Przecież nie miał nic ekstra z tego powodu. Gdyby przeszedł z abo to miałby coś więcej, ale przejście nastąpiło z karty na abo, więc - zgodnie z tym co piszesz - nie dostał nic ponad standard. Po co więc to całe zamieszanie z odsyłaniem, rejestracją, przenoszeniem??? Co do weryfikacji miałem na myśli sprawdzenie czy dana osoba nie ma zaległości w innych sieciach, kredytach itp. Znam kilka przypadków, gdzie różne sieci blokują umowę, a idziesz do Play i nie mają żadnych zastrzeżeń, ale podobno tylko wtedy gdy przenosisz numer (bo niby skoro klient ma numer to jest wiarygodny, choćby miał zwykłą kartę bez umowy). Moim zdaniem nie można nazwać tego inaczej niż grą na wynik statystyczny.

  • 0

    43. ~  2013-01-30 19:45:04  host: ppp152210.ostnet.pl

    Na rynku abonamentowym może i jest najciekawszą propozycją, ale w prepaid wciąż rządzi Heyah i następcy nie widać.

  • 0

    44. ~kaktyjawas  2013-03-26 10:00:45  host: user-46-112-82-33.play-internet.pl

    Panie Gruszka, daj Pan tańszą ofertę Formuła 4.0 za 99pln faktycznie a nie 119zł i z s III mini za 1zł bo też chce przejść z j#$%go Plusa wreszcie do Play i dzwonić ile chce i do playa i do reszty (może być jak jest - oprócz stacjonarnych 19/min) mieć 2,5 GB neta i s III mini telefonik za złotówkę! W większości moich wypowiedzi wychodzi mi że jestem statystycznym obywatelem - więc Panie Gruszka, naród Pana prosi! :) ps. mam nadzieję że w końcu połączenia do Play z innych sieci ostatni bastion monopolu zostanie zdobyty

Dodaj swoją opinię