Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play vs. T-Mobile: wojna na smartfony z finałem w sądzie

Play vs. T-Mobile: wojna na smartfony z finałem w sądzie

Q! 28 Lutego 2012 16:01

1 0

Rozpoczęta w styczniu przez T-Mobile promocja Gwarancja najniższych cen smartfonów nie spodobała się operatorowi sieci Play. W związku z tym zaskarżył on jej postanowienia, a cała sprawa znajdzie swój finał w sądzie - informuje Puls Biznesu.

Przypomnijmy. Na początku stycznia T-Mobile wprowadził do swojej oferty promocję Gwarancja najniższych cen smartfonów. Zgodnie z nią, jeśli klient znajdzie u konkurencyjnego operatora ten sam telefon w porównywalnym abonamencie, ale taniej - otrzyma rekompensatę w postaci abonamentu przez 3 miesiące za 1 zł. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.




Promocja ta nie spodobała się operatorowi sieci Play, który do tej pory kojarzony miał być jako operator oferujący najniższe ceny. W związku z tym sprawa znalazła finał w sądzie. Play zaskarżył fakt, że T-Mobile zapewnia jedynie zryczałtowaną rekompensatę, a nie zwrot pełnej różnicy w cenie telefonu.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 77
  • 1

    60. ~  2012-02-28 20:27:42  host: z35-05.opera-mini.net

    A ja mam najlepiej w swojej sieci (nie plejak, nie!), najtańsze rozmowy do W3, najtańsze smsy i mmsy do W4, i jakoś wcale swojej sieci nie wychwalam :-D

  • -2

    61. ~wicht  2012-02-28 20:49:17  host: public-gprs107784.centertel.pl

    Najwięcej zachwalania dotyczy t-mobile dlatego bez przesady nie musicie nikogo na siłę uszczesliwać ich promocjami. Nie stać mnie na smartfona za 1 zł w tmobilu z prostej przyczyny, ten abonament 99,9 drogim i przesadnym luksusem. Za te pieniażki mam conajmniej 2 rozne uslugi.

  • 1

    62. ~pobs  2012-02-28 21:28:43  host: aayy22.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @61 jasne, ja cię rozumiem, ale są też znacznie niższe abonamenty, ja np. korzystam z abonamentu multimedialnego za 39 zł, myślałem o playu ale nasłuchałem się historii o bieganiu w poszukiwaniu zasięgu, ja naprawdę chcę mieć pewny produkt i nie martwić się

  • -2

    63. ~  2012-02-28 21:35:56  host: 31.41.144.41

    @62. Jesteś za bardzo łatwowierny. Znalezienie zasięgu trzech sieci w mieście lub dwóch dużych poza nim jest znacznie łatwiejsze niż tylko jednej. Ale każdy bierze co woli. Twoja kasa ;).

  • 0

    64. ~checkdemnikes  2012-02-29 09:43:07  host: 87-204-168-224.ip.netia.com.pl

    @62 play korzysta ze swoich nadajnikow jak i orange i plusa.

  • 2

    65. ~  2012-02-29 09:50:06  host: 77-254-226-19.adsl.inetia.pl

    Play czepia się jak przysłowiowy tonący brzytwy, bo tylko to im zostało. Na wojnę cenową na ceny i dostępność smartfonów przecież nie pójdą, bo ośmieszyliby się tylko ;) Można odpowiedzieć P4 w sposób, jaki powiedział Dobrzyński o 4G: Nie zrezygnujemy z tego hasła, bo marketingowo się sprawdziło.

  • 1

    66. ~Kordik  2012-02-29 12:59:35  host: 213-238-72-11.adsl.inetia.pl

    ~63 problematyczne jest tylko to, że transfery przy mobilnym dostępie do neta w roamingu krajowym są lekko mówiąc niezadowalające, wolę na tym polu zdecydowanie heyah...

  • -1

    67. ~preed  2012-02-29 13:55:55  host: abm80.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Żadna promocja z tymi najtnszymi pseudo-smartphonami, to zwykły szmelc...

  • 1

    68. ~bugs  2012-02-29 15:31:25  host: 188.147.191.56.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Heh oferta nie pasuje Playowi to się po sądach chce ganiać, to że T-Mobile wprowadził bardzo konkurencyjną promocję i bardzo dobrą. Promocja bardzo dobra.

  • 0

    69. ~  2012-02-29 20:23:26  host: 31.41.144.41

    @66. Oj chyba myślisz o zasięgu GSM (2G). 3G Plusa w mojej lokalizacji działa nawet lepiej niż Play ;).

  • 1

    70. ~xy  2012-02-29 20:34:38  host: public-gprs322172.centertel.pl

    Żałosny jest ten Play...

  • 0

    71. ~anonim  2012-03-02 13:33:04  host: myz130.internetdsl.tpnet.pl

    masakra, play to najgorszy operator na rynku, nie rozumiem jak ludzi moga tam przechodzic. Oskarzyli bo nie moga zniesc ze ktos ma lepsza oferte od nich. tylko do konca 2012 rozmowy od innych operatorów beda drozsze do play, potem beda standardowe, co to oznacza? ze play bedzie mial najgorsza oferte na rynku

  • 0

    72. ~abonent  2012-03-02 13:59:15  host: static-62-233-239-2.devs.futuro.pl

    Olać P4, gdyby im zależało to zaraz spece od marketingu pośpieszyliby się, by zmienić ofertę i przyciągnąć klientów. Ale może sędzia prowadzący sprawę da się namówić na ofertę sieci Play?

  • 0

    73. ~mirr  2012-03-04 19:33:48  host: 093105242017.raciborz.vectranet.pl

    co do zasięgu to T mobile wcale nie ma lepszego od Playa mi często się ich zasięg gubi, najlepszy zasięg ma Plus.

  • 0

    74. ~  2012-03-05 09:32:30  host: 85.219.163.130

    Pozwolę sobie zaznaczyć że Play zgodnie z tym artykułem pozywa T-mobile nie za to że daje tańsze telefony a za to że w zamian za zostanie u nich z droższym ktoś będzie miał 3 miesiące abonamentu za zeta a nie zostanie mu zwrócona różnica. Jeśli zas chodzi o same T-mobile to nie używałem i używał nie będę. Zbyt dużo razy widziałem jak robia w wałka mo9ja dziewczynę - prosty przykład przy przdłużaniu umowy. "Przy abonamencie 49 pln dostanie pani upust na abonament 30 pln na 6 miesięcy, ale musimy Panią obciążyć pełnymi kosztami telefonu, więc abopnament + koszty telefonu wyniesie 49 pln" Zaznacze że telefon według cennika miał być za zeta.

  • 0

    75. ~  2012-03-05 09:45:47  host: p17-07.opera-mini.net

    A ja wasze bajki o sieci Play wsadzam między palce. Już 4 lata jestem w Play i żadnych problemów z nimi nie miałem ani tym bardziej z zasięgiem.

  • 0

    76. ~jasiu  2012-03-05 20:11:49  host: 212.160.172.70

    W play 3 zasięgi, przy czym można na sztywno ustawić danego operatora. za abonement 89zł 800minut i 250mb internet. Czasami nie liczy się tylko cena telefonu, a to co mamy w abonamencie!! Wolę raz zapłacić 2-3 stówki więcej, aniżeli abonament płacić za 129,90 w TM.

  • 0

    77. ~mimi  2012-03-11 22:01:26  host: 194-247-62-067.galatea.pl

    Tak jak najbardziej T-Mobile daje w abonamencie za 99zł konkurencyjne ceny telefonów (smartfonów) i dla mnie ktoś kto bierze taki abonament jest snobem telefonowym. W owym abonamencie jest 120 minut...o czym rozmawiamy sieć Play 120min daje w abonamencie za 29zł lub 19zł jeśli jest to oferta bez telefonu. Jeśli chodzi o zasięg to na samym początku był kiepski teraz jest dobry odnośnie telefonu a Play Online pozostawia wiele do życzenia

  • 0

    78.  2012-03-11 22:27:40

    @77, no patrz, T-Mobile za 29 zł też daje 120 min, a ceny telefonów i tak lepsze niż w Playu.

  • 0

    79. ~FRED  2012-04-03 01:29:52  host: 109.95.31.16

    78;nie daja oszukuja ze dadza do tej pory mieli zadzwonic i nic ...

Dodaj swoją opinię