Duolingo nie chce nas denerwować. Ta nowość ma w tym pomóc

Duolingo kombinuje jak się wyróżnić i przykuć uwagę użytkowników. W ostatnim czasie w aplikacji pojawiła się różowa bateria, a firma twierdzi, że faktycznie pomaga w nauce. 

Anna Kopeć (AnnaKo)
9
Udostępnij na fb
Udostępnij na X
Duolingo nie chce nas denerwować. Ta nowość ma w tym pomóc

Energy, to nowy system, zaprojektowany, po to aby pomóc użytkownikowi uczyć się jeszcze bardziej efektywnie. Niezależnie od tego czy jesteś długoletnim użytkownikiem, czy dopiero zaczynasz naukę w aplikacji, Energy jest po to, aby cię wesprzeć. Nowość ta jest jeszcze dostępna dla niewielkiej liczby użytkowników, ale Duolingo przystąpiło ochoczo do reklamowania nowej aktualizacji, co daje nadzieję, że niebawem skorzystają z niej wszyscy. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Dlaczego Duolingo postanowiło przejść na system Energy?

Okazuje się, że wszystko to powstało po to, aby nas nie denerwować. 

W dawnym systemie Hearts, każdy błąd kosztował utratę jednego serca. Było to szczególnie frustrujące dla początkujących, którzy wciąż próbowali zrozumieć pewne rzeczy i istniało zagrożenie, że zabraknie serc w połowie lekcji. To mogło być naprawdę zniechęcające, szczególnie że błędy są naturalną częścią nauki.

- czytamy na blogu Duolingo. 

Energia ma imitować akumulator do nauki. Z czasem ulega zmęczeniu i spada, a ty możesz go odbudować, udzielając prawidłowych odpowiedzi. Co ciekawe, popełnianie błędów nie wpływa na energię - błędy są konieczne, aby się uczyć. Pełna energia odnawia się w ciągu około jednego dnia. 

Duolingo nie chce nas denerwować. Ta nowość ma w tym pomóc
Duolingo

Firma przekonuje, że chciała stworzyć system, który nagradza za robienie czegoś, a nie karze za robienie czegoś niewłaściwie. 

Podkreśla także fakt, że chciałaby przede wszystkim promować nawyki uczenia się. Wiadomo, że efektywna nauka zabiera dużo czasu, dlatego tez Duolingo chce w tym pomagać, a nie zniechęcać. Jak twierdzą twórcy aplikacji zarówno treść, jak i projekt wszystkich kursów opiera się na badaniach naukowych, w tym na powtarzaniu materiałów w odstępach czasu.