Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Streżyńska: pieniądze z aukcji do budżetu, a rząd ma dużo planów

Streżyńska: pieniądze z aukcji do budżetu, a rząd ma dużo planów

Piszemy o tym pierwsi WitekT 19 Listopada 2015 10:14

11 5

Pieniądze z aukcji wpływają do budżetu państwa, a nie UKE, a celów programowych rządu jest dużo - powiedziała minister cyfryzacji Anna Streżyńska na trwającej konferencji Sieci Szerokopasmowe.

Zobacz: Oficjalne wyniki aukcji LTE.




Choć Streżyńska zapowiedziała oddzielną konferencję, na której zaprezentuje swój program po sprawdzeniu sytuacji w oparciu o fakty, to podała swoje główne priorytety. Te to zmiana Megaustawy, która ma ułatwić inwestowanie w sieci telekomunikacyjne, oraz bliższa współpraca z firmami, aby budowanie infrastruktury było maksymalnie efektywne.

Zobacz: Czy Anna Streżyńska unieważni aukcję i powoła super-regulatora?

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: 800 mhz | aukcja | lte | anna streżyńska | uke

w sumie: 19
  • -3

    1.  2015-11-19 10:27:22

    "Choć Streżyńska zapowiedziała oddzielną konferencję, na której po sprawdzeniu sytuacji w oparciu o fakty, to podała swoje główne priorytetu. " to zdanie jest nie po polsku + literówki

  • -4

    2.  2015-11-19 10:29:23

    a dokøadnie brakuje: na której po sprawdzeniu sytuacji w oparciu o fakty"" (co zrobi na tej konferencji)

  • -2

    3. ~Kuba  2015-11-19 10:35:59  host: mailing.noblefunds.pl

    Ciężko coś zrozumieć z tego newsa...

  • -3

    4. ~krx  2015-11-19 10:43:15  host: dynamic-78-8-48-151.ssp.dialog.net.pl

    Tia. Trzy zdania, a język polski tak zmasakrowany, że aż zgrzyta jak się to czyta...

  • -3

    5. ~juby xxl  2015-11-19 10:54:46  host: apn-5-172-252-254.dynamic.gprs.plus.pl

    Wazne ze Witek 'pisze o tym pierwszy', a ze nie mozna zrozumiec o co chodzi to mniej istotne.

  • 3

    6.  2015-11-19 11:13:58

    Strrrraszszszneeee! Naprawdę, odrobina dobrej woli wystarczy, trzeźwego myślenia i logiki wystarczy, aby zrozumieć newsa. Kilka drobnych poprawek i jest ok. :-)

  • -4

    7.  2015-11-19 11:24:56

    Czyli co? Hajs z aukcji pójdzie na spełnianie obietnic PiSu, a nie na inwestycje około telekomunikacyjne ?

  • 0

    8. ~  2015-11-19 11:28:38  host: 168.235.201.33

    jak sie

    ja nie miałem problemu ze zrozumieniem :)/a tłuki płaczą bo tekst za trudny lol

  • -1

    9.  2015-11-19 11:28:50

    Mocno Pani premier dowaliła socjalu zatem skądś trzeba te mld brać. Przed nimi jeszcze druga dywidenda cyfrowa, pewnie pod koniec kadencji. Całe to pasmo pewnie warte będzie w 2019 ~10mld zł. Mogą też dowalić w odpowiedniej wysokości coroczną opłatę licencyjną za pasma już rozdane.

  • -1

    10. ~  2015-11-19 11:29:30  host: user-188-33-41-126.play-internet.pl

    Pieniądze z aukcji pójdą zapewne na rozdawnictwo w stylu "500zł na dziecko" albo ratowanie górnictwa...

  • -2

    11. ~zebaty  2015-11-19 12:01:08  host: achf134.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @10 przeżrą i tą nadwyżkę, tak jak wszystko w PL co ma związek z państwem, a jak zabraknie to ofe Ci odbiorą.

  • 1

    14. ~  2015-11-19 12:24:41  host: 188.146.10.154.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    I bardzo dobrze, niech płacą, a za rok zapłaci miliard z hakiem oligarcha o wielu nazwiskach za pasmo 800 MHZ

  • -1

    15. ~oko  2015-11-19 13:26:36  host: 4.net.igaz.net

    No popatrz taka zagorzała zwolenniczka odwołania aukcji a jak dorwała się do koryta to już inaczej śpiewa. Taka mądra co za te pieniądze można by zrobić, a jak dostała gabinet to nagle okazuje się że to nie w jej kompetencji - no kurr ameryke odkryła musiała dostać teke by dowiedzieć się że kasa idzie do budżetu i ląduje w jednym worku z którego każdy szarpie, tak jak juz pisałem wcześniej pod wypocinami szanownych redaktorów, którzy marnowali czas pisząc elaboraty na co te pieniądze powinny być przeznaczone, jak to na co na socjal. Ehhh punkt widzenia zależy od stołka. Historia się powtarza jak była w UKE to walczyła o zwiększenie konkurecnji i zmienjszenie cen. Jak trafiła do Inei to nagle monopol, konsolidacja i wysokie ceny stały sie priorytetem itd itd itd. Ale spłeczeństwo lubi jak im z groty nestle robią krater.

  • 3

    16. ~BK  2015-11-19 14:06:40  host: 91-224-119-190.fttx.telefonserwis.pl

    Plany Pani Sreżyńskiej były szczytne, ale kasa się musi zgadzać. Nieważne czy pieniądze pójdą na dzieci czy na załatanie 57 mld dziury w budżecie uchwalonej przez PO. Ważne, że ich brakuje i Państwo ustąpić w tej kwestii nie może.

  • 0

    17. ~  2015-11-19 14:54:12  host: user-94-254-144-66.play-internet.pl

    @15 :] z frustracji oklikałeś sie nielicho:d to teraz twoje srodowisko na tylek mowi "grota nestle "? ->poeci lol

  • 0

    18. ~Opositus  2015-11-19 15:42:58  host: 188.146.137.69.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    I tak, jak było pisane pod ostatnią wiadomością o rzekomym uniewanieniu aukcji - to nigdy by nie miało miejsca.

  • -1

    19.  2015-11-19 18:01:00

    Tak jakoś mało, cienko w kwestii treści... Rzeczywiście nowa Pani Minister tak mało na konferencji powiedziała? Sorry, ale z tego streszczenia nic kompletnie nie wiem.
    A!! Na stronie ministerstwa dostępne jest oficjalne zdjęcie nowej Pani Minister. Baaaardzo pozytywny wizerunek. Zdecydowanie lepsze niż to w różu ;-)

  • 0

    20. ~  2015-11-19 19:32:10  host: user-94-254-147-45.play-internet.pl

    pieniądze z aukcji do budżetu, a rząd ma dużo planów, pewnie trzeba ułaskawiać kolejnych kolesiów...

  • 1

    21. ~T-aki  2015-11-20 15:14:13  host: 188.146.0.192.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Nowe "świnki" przy korycie są mocno wygłodniałe, tak więc szybko przejedzą pieniądze z aukcji... i co dalej?
    Kolejna aukcja?
    Podwyżka podatków?
    Czy cięcia w budżetówce?
    A może wszystko powyższe...

Dodaj swoją opinię