Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Streżyńska: aukcja nie zostanie powtórzona

Streżyńska: aukcja nie zostanie powtórzona

WitekT 1 Grudnia 2015 12:49

16 2

Aukcja częstotliwości, która przyniosła skarbowi państwa 9,2 mld zł, nie będzie powtórzona, choć niektórzy operatorzy skarżyli się na sposób jej przeprowadzenia. Anna Streżyńska, minister cyfryzacji, ma zastrzeżenia do sposobu jej przeprowadzenia, ale studzi spekulacje na temat jej wznowienia - pisze agencja Reuters.

Zobacz: Oficjalne wyniki aukcji LTE.

Byłoby to możliwe tylko wtedy, gdyby unieważniono decyzję ministra o jej zakończeniu. Nie widzę innej możliwości powtórzenia aukcji - powiedziała Streżyńska.




Według agencji ratingowej Moody's, ucierpi na tym rating kredytowy polskich operatorów. Zdaniem analityków tak wysokie opłaty za częstotliwości doprowadzą do podwyższenia rachunków klientów i zaważą na rentowności operatorów i wypłatach dywidendy. Natomiast Streżyńska twierdzi, że wspólne inwestycje w infrastrukturę operatorów telefonicznych mogą w przyszłości obniżyć koszty i jest zadowolona z obecnej liczby graczy na polskim rynku telefonii komórkowej.

Jestem przeciwna dalszej konsolidacji rynku i zmniejszeniu liczby graczy, ale możliwe są też fuzje między operatorami. Będę popierać modele konsolidacji łączące telefonię komórkową z naziemną, a także z dostawcami usług internetowych - powiedziała Streżyńska.

Zobacz: Streżyńska: pieniądze z aukcji do budżetu, a rząd ma dużo planów.

Źródło tekstu: Reuters     

Dodaj do:

Tagi: anna streżyńska | mc | aukcja | aukcja lte

w sumie: 33
  • 0

    14. ~  2015-12-01 14:32:49  host: Host-193.29.207.98.citimedia.pl

    @12 - zanim każesz komuś pukać się w główkę, to rozszerz trochę swoją wiedzę o telekomunikacji przynajmniej na obszarze Europy. Podpowiedź: brytyjska sieć EE. Dowiedz się, jak i z czego powstała a potem sam puknij się w główkę.

  • 2

    15.  2015-12-01 14:39:00

    Trochę niespójna ta wypowiedź. Jestem przeciw konsolidacji, ale będę popierać konsolidację.... i czego konsolidację "telefonii komórkowej z naziemną" ??? Druga sprawa, to : "Byłoby to możliwe tylko wtedy, gdyby unieważniono decyzję ministra o jej zakończeniu. ". Nowy Rząd pokazał, że jak chce to może unieważnić wszystko, więc jak to jest? mamy zastrzeżenia ale kaskę przytulimy? Skutek może być odwrotny od zamierzonego. Więcej kasy dla polityków = mniej na inwestycje

  • 1

    16.  2015-12-01 14:44:42

    PiotrM: rzadko się ze sobą zgadzamy...

  • -1

    17.  2015-12-01 14:57:34

    "wspólne inwestycje w infrastrukturę operatorów telefonicznych mogą w przyszłości obniżyć koszty"... Szkoda, ze w przeszłości nie forsowało Biuro Szeryfa "wspólnych inwestycji", tylko powstawały kwiatki w postaci trzech potężnych masztów na jednej działce jakiegoś GS-u albo na prywatnym polu. Jak to kłuło w oczy ludzi? Bardziej niż jedna wieża z potrójną ilością anten - na pewno ;-)
    Dalibyście to fajne aktualne i oficjalne zdjęcie Pani Minister ;-)

  • 2

    18. ~  2015-12-01 15:11:02  host: user-94-254-132-99.play-internet.pl

    @10
    a policzyłeś to, czy tylko sobie walnąłeś pierwszą lepszą liczbę z głowy? Bo ja policzyłem:

    2180 radiolinii z zakresu 1024 - 1107Mb/s
    70 ~ 495Mb/s
    1206 ~ 200-370Mb/s
    1044 ~ 182-190Mb/s
    388 ~ 105 -156 Mb/s
    2382 ~ 80-90 Mb/s
    36 ~ 16-50Mb/s
    Wszystkich 7306. A zatem (2180/7306)*100%=29,8% Nie wspominając, że nawet nie mają ani jednej radiolinii 75Mb/s

  • 0

    19.  2015-12-01 15:23:29

    @14
    T-M UK to byl maluszek, najniejsza siec na rynku, EE to byl faktycznie lykniecie T-M przez Orange.

  • 3

    20. ~Kajo  2015-12-01 15:31:57  host: n28-02-03.opera-mini.net

    Po objęciu sterów przez PiS było to do przewidzenia. Gdyby nie zwierzchnicy to Pani minister być może nie miałaby by oporów przed powtórzeniem aukcji, zgodnie z jasnymi i klarownymi procedurami. I w ten sposób sakiewka z dużą kwotą rozpływa się właśnie w budżecie, bo mało kto wierzy, że te kapitał zostanie przeznaczony na cyfryzacje.

  • -1

    21. ~Odp  2015-12-01 16:24:23  host: user-46-113-86-245.play-internet.pl

    @4: już był pomysł wprowadzenia Everything Everywhere w Polsce. EE miało zastąpić T-Mobile i Orange tak jak w UK. Zauważ, że stopniowo już zaczynają się wdrażać w konsolidację. Myślę, że to byłby świetny ruch dla Deutche Telekom i Orange France Telecom.

  • 1

    22. ~pabloki  2015-12-01 16:47:33  host: user-5-173-30-115.play-internet.pl

    szkoda. a pozwy beda? czy zrezygnowali?

  • -1

    23. ~mm  2015-12-01 16:59:38  host: user-94-254-144-86.play-internet.pl

    Jak się uda to jest dużo pieniędzy do budżetu (prawdopodobnie więcej niż gdyby powtórzono aukcję) a jeżeli sądy uwalą aukcję to przecież to nie my zrobiliśmy tylko poprzednicy.

  • 1

    24.  2015-12-01 17:24:58

    Unieważnienie aukcji na pewno byłoby długą procedurą. Niepotrzebnie rząd PO ją kończył, mogli zostawić następcą takie decyzje.

  • 0

    25. ~  2015-12-01 17:32:34  host: 188.146.140.214.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @24: następcom

  • 0

    26. ~cyanoone  2015-12-01 19:14:11  host: 91.224.47.73

    @25. Racja, jestem dyslektykiem.

  • -1

    27.  2015-12-01 19:49:55

    26 - wymyślają te jednostki chorobowe... Kiedy ja maturę zdawałem niebyło dysleksji i za 3 ortograficzne - nie zdawało się polskiego... po prostu ;-)

  • -2

    28. ~Hanka  2015-12-01 20:43:14  host: 188.146.133.205.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    To ktoś "mądry" pisał niedawno, że aukcja może się powtórzyć. hehe. Od razu było wiadome, że nie będzie powtarzana.

  • 0

    29.  2015-12-02 02:39:16

    27 - no to z Telepolis powinieneś był wylecieć już dawno. Ja z resztą też. ;-) Nie wspomnę o dawnych i haniebnych zwyczajach zmuszania leworęcznych do pisania prawą ręką. Co do akcji LTE: " pecunia non olet" i tyle w temacie.

  • -1

    30.  2015-12-02 08:35:35

    toms - teraz już można być dys... Więc nie widzę żeby tego nie wykorzystywać i nawet nadużywać ;)

  • 0

    31.  2015-12-02 08:37:10

    Stanowisko minister Streżyńskiej nie mogło być inne. To oczywista oczywistość ;-) Jeśli ktoś myślał inaczej - mylił się.

  • 2

    32. ~chmurek79  2015-12-02 09:06:26  host: aeap206.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @27 - jak zdawałeś maturę to nie było pisało się łącznie ?

  • 0

    33.  2015-12-02 12:15:47

    32 - owszem, pisało się rozdzielnie ;-) Ale jak mówię - dzisiaj każdy może być dys[...], więc nie widzę problemu(?). Nawet taki błąd - nie wynikający z braku wiedzy - można podciągnąć pod dys[...] i zwolnić autora od odpowiedzialności... Czy może źle rozumuję?

Dodaj swoją opinię