Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Stanowisko Polkomtelu w sprawie decyzji ministra MAiC

Stanowisko Polkomtelu w sprawie decyzji ministra MAiC

orson_dzi 27 Września 2015 17:20

14 5

Polkomtel podtrzymuje apel do wszystkich organów Państwa o złożenie do Trybunału Konstytucyjnego wniosku w sprawie niezgodnego z prawem i konstytucją rozporządzenia ministra Halickiego.

Poniżej prezentujemy oryginalną treść stanowiska Polkomtelu w sprawie decyzji ministra Andrzeja Halickiego.

Minister Andrzej Halicki podpisał rozporządzenie dotyczące bezprawnego zakończenia aukcji. Oznacza to, że minister polskiego rządu zlekceważył głos i opinie rynku, którego dotyczą wprowadzanie przepisy. Jest to sytuacja bezprecedensowa, w której minister narzuca regulacje całkowicie nie licząc się z tymi, których ta regulacja dotyczy.

Jesteśmy poruszeni pozornością organizowanych przez ministra konsultacji z udziałem przedstawicieli branży i czołowych ekspertów powołanych przez samego ministra. Należy podkreślić, że eksperci pracujący na zlecenie Rady ds. Cyfryzacji przy Ministrze Administracji i Cyfryzacji oraz samego ministra wypracowali rozwiązania pozwalające wyjść z impasu i zakończyć: po pierwsze kryzys wywołany przez źle przygotowaną dokumentację aukcyjną, a po drugie samą aukcję zgodnie z prawem. Ich praca została zaprzepaszczona.




Jest to jedyna w swoim rodzaju manifestacja pogardy dla przepisów prawa i konstytucji. Równie przedmiotowo minister potraktował autorytety prawnicze, konstytucjonalistów, ekspertów i izby gospodarcze.

Skutki rozstrzygnięć podejmowanych przez ministra Halickiego będą w sposób oczywisty obciążały kolejny rząd. Zamiast szybkiego Internetu i tanich usług telekomunikacyjnych w krótkim czasie, Minister Halicki wystawia skarb państwa na bezprecedensowe roszczenia, a obywateli na brak dostępu do szybkiego Internetu.


Zobacz: Sawicki: minister powinien wybrać wariant Rady ds. Cyfryzacji, a nie swój.
Zobacz: [Aktualizacja] Halicki podpisze własną wersję rozporządzenia.

Źródło tekstu: Polkomtel     

Dodaj do:

Tagi: andrzej halicki | aukcja lte | polkomtel

w sumie: 24
  • -2

    5. ~TW  2015-09-27 17:59:27  host: ip-5-172-247-237.free.aero2.net.pl

    TW domaga się respektowania prawa ?
    Toż ten rząd postawił Polskę do góry nogami,psy szczekają *** mordami.

  • 3

    6. ~Mieeetek  2015-09-27 18:28:21  host: public-gprs360274.centertel.pl

    Ta szopka pod tytułem aukcja powinna być dawno zakończona a nie dopiero teraz

  • -3

    7.  2015-09-27 18:51:57

    Zdaje się obecny, ale chyba jednak niedługo były rząd, nie ma co liczyć na stołki w Polkomtelu...
    3 -a to Polkomtel nie podał ceny za jaką jest skłonny wziąć te częstotliwości? I kto wie czy nie weźmie za psie pieniądze ;-)

  • 2

    8.  2015-09-27 19:42:58

    notsure: Z tego co pamiętam, to nie licytuje 800 MHz, a 2600 jak najbardziej.

  • -2

    9. ~kasa  2015-09-27 20:56:51  host: 89-78-220-11.dynamic.chello.pl

    Polkomtel nigdy nie chcial 800 bo juz ma je sferia. Ruta z kolei z NetNet pozoruje dzialania podbijajac w nieskonczonosc cene. Polkomtrl nie byl zainteresowany aukcja bo przeciez spasowal z 800. o 2600 tylko gra TYLE ze 2600 ma az 50mhz Aero2 ktore lezy od 6 lat ODŁOGIEM.
    ZSZ jest wsciekly bo niestety plan uwalenia aukcji upadl. Co wiecej wysoka cena oznacza ze juz za 2 czy 3 lata SFERiA bedzie musiala zaplacic do skarbu panstwa za przedluzenie (wlasnie jej sie konczy 800).

    Tylko timo i opl chca kupic bo p4 zadluzony jeszcze bardzieu niz solo i na nic nie maja pieniedzy. P4 ludzi zwalnia i rekrutuje za smieszne pieniadze. Pusta kasa.

  • 1

    10. ~kmiotek z kmiotkowa  2015-09-27 22:31:12  host: 178-37-26-60.adsl.inetia.pl

    Kto jest w stanie zliczyć wszystkie świnie, jakie obecny rząd podłożył następnemu, wiedząc, że nie wygra kolejnych wyborów? Bo ja zgubiłem rachubę. Ostatnie 6 miesięcy to pogarda dla obywateli, prawa i zdrowego rozsądku :(

  • -1

    11. ~  2015-09-27 22:55:46  host: user-94-254-209-41.play-internet.pl

    Mają racje i niech działają!

  • 2

    12.  2015-09-27 23:59:05

    Szkoda, że nie podali które warianty rozporządzenia byłyby dla nich korzystne. Wtedy łatwiej było by odczytać ich intencje. Podejrzewam, że najbardziej pasowałby im wariant pierwszy, czyli unieważnienie aukcji co odsunęłoby w nieznaną przyszłość wykorzystanie pasma 800MHz przez konkurentów. Dlatego, że całe postępowanie musiało by ruszyć od nowa i to najpewniej już pod nowymi rządami a niezabardzo wiadomo kiedy mieli by się tą sprawą "czas" zająć. A kara z UE już czeka od końca 2014 roku. Litości :(.

  • -2

    13. ~  2015-09-28 02:47:43  host: 87-205-236-220.adsl.inetia.pl

    Psy szczekają, karawana idzie dalej...
    Niech się już w korpo ZSŻ nie ośmieszają, chcieli by zmonopolizować rynek w myśl zasady "*** i drogo" :)

  • 0

    14. ~nick.cave  2015-09-28 09:25:10  host: 92.60.132.22

    kogo?czego? Polkomtela

  • 2

    15.  2015-09-28 09:26:28

    @8. Może i Polkomtel dalej licytuje bloki częstotliwości z pasma 2600MHz, ale nie jest im to szczególnie potrzebne. Nadal nie wykorzystują 50MHz z podobnego zakresu posiadanego przez ich spółkę zależną Aero2. Co prawda jest to niesparowany blok użytkowany jako TDD, ale już jest dostępne masę użądzeń potrafiących z niego korzystać a tu nadal cisza. Odrębną sprawą jest fakt, że całkiem dawno (z końcem 2014 roku) minął im już raz przedłużany termin rozpoczęcią korzystania z tego bloku a UKE nic z tym nie robi. Co prawda odebranie im tych częstotliwości zakończyło by również BDI (Bezpłatny Dostęp do Internetu), ale całkowite ignorowanie prawa nie powinno być dopuszczalne. Jakaś forma kary czy też rekompensaty dla Skarbu Państwa powinna ich spotkać.

  • 2

    16.  2015-09-28 10:14:48

    Anegdota z czasów "kryzysu 2009":
    Rozmawia dwóch ekonomistów
    Powiedz mi, o co chodzi w tym kryzysie - mówi jeden do drugiego
    Czekaj, zaraz Ci wytłumaczę ...
    Nie, wytłumaczyć to i ja potrafię, mówi drugi.

    Więc i ja pytam, o co chodzi?
    Za duża stawka na szali?
    Ustawki pod jednego operatora?
    ... ?

  • 2

    17. ~  2015-09-28 12:04:27  host: 188.146.131.54.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Napiszcie ile w innych krajach płacili za podobne pasma, najlepiej w przeliczeniu na 1 mieszkańca.

  • 2

    18. ~  2015-09-28 12:07:52  host: 188.146.131.54.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Czy przypadkiem aero2/Solorz nie powinny zostać odebrane częstotliwości? Mieli w zapisie wystartować z 2600 MHz i co? Nie ma.

  • -2

    19. ~Punk  2015-09-28 12:16:37  host: apn-46-76-13-97.dynamic.gprs.plus.pl

    Żeby było śmieszniej to Aero2 też już się sypie gdyż karta nie może się zalogować do nadajnika skoro nadajnik wyłączony jest.

  • -3

    20.  2015-09-28 13:19:22

    18 - pokaż mi ten zapis... Ciekaw jestem jak on wygląda.

  • 2

    21. ~  2015-09-28 13:29:03  host: user-94-254-132-21.play-internet.pl

    @20
    http://tlp.is/7on

  • -1

    22.  2015-09-28 14:00:45

    21 - sobie sam poszukam... O decyzję mi chodziło a nie o jakiś artykuł ;-)

  • 0

    23. ~Waldek  2015-09-29 15:01:12  host: 093105178090.dynamic-ww-1.vectranet.pl

    Stanowisko polkomtelu mnie nie dziwi. Z licytacji się wycofali, a na ten moment mają największą sieć lte. Zachowanie status quo jest im na rękę. Inna sprawa, że mają 100% racji... po tym "działaniu" ministra mogą się posypać milionowe odszkodowania, może być licytacja unieważniona, a za wszystko zapłacimy my - podatnicy...

  • 0

    24. ~Franciszek  2015-09-29 16:09:51  host: host-5-133-253-221.wtvk.pl

    Może i Polkomtel nie bierze udziału w licytacji, ale to nie przeszkadza w dbaniu o to, by wszystko odbywało się jak należy. I za to warto pochwalić. Bo póki co zmierza to raczej nie do niskich cen i szerokiego dostępu do internetu.

Dodaj swoją opinię