Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Halicki podpisze własną wersję rozporządzenia

[Aktualizacja] Halicki podpisze własną wersję rozporządzenia

WitekT 24 Września 2015 11:57 Aktualizacja: 24 Września 2015 15:43

11 10

Minister Administracji i Cyfryzacji Andrzej Halicki zapowiedział na Komisji Sejmowej, że podpisze rozporządzenie dotyczące aukcji LTE we własnej wersji - napisała na Facebooku Anna Streżyńska, była prezes UKE, która uczestniczyła w opracowywaniu wraz z ekspertami Rady ds. Cyfryzacji alternatywnych wersji rozporządzenia.

Zobacz: MAC chce skrócić aukcję LTE do maksymalnie 116 dni.

Przypomnijmy, że minister dał ekspertom 5 dni na wypracowanie alternatywnych rozwiązań do zaproponowanego przez siebie rozwiązania umożliwiającego przerwanie aukcji po 115 dniach. Wśród ekspertów byli przedstawiciele wszystkich biorących udział w aukcji. Zespół zaproponował trzy rozwiązania wraz z gotowymi projektami rozporządzeń wprowadzającymi je w życie.




Zobacz: Trzy warianty rozwiązania problemu aukcji LTE.

Aktualizacja:
Zgodnie z zapowiedzią, Minister Administracji i Cyfryzacji Andrzej Halicki podpisał dziś rozporządzenie w sprawie skrócenia aukcji LTE. Wejdzie ono w życie w czwartek 1 października.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: aukcja lte | andrzej halicki

w sumie: 60
  • 0

    42. ~Ja±  2015-09-24 21:14:24  host: n13-06-04.opera-mini.net

    Znów w wiadomościach gadali o tej aukcji - co ciekawe wszystkie wypowiedzi są... z p4 / Plusa.

  • 2

    43. ~  2015-09-25 00:57:46  host: public-gprs352148.centertel.pl

    @39 - Polkomtel czyli Plus już dawno temu wycofał się z aktywnej licytacji pasma 800 - sami ogłaszali. Pozostał tylko NetNet licytujący tak naprawdę dla nich. W dogrywce finałowej mogą brać tylko aktywnie licytujący do końca, czyli na dzień dzisiejszy NetNet, P4, Orange i T-mobile (o ile ktoś z nich też nie odpuści). Czyli następna oferta w tym absurdalnym podbijaniu nie mogłaby być NetNeta tylko tak jak napisał @34.

  • 1

    44. ~  2015-09-25 08:19:18  host: user-94-254-209-19.play-internet.pl

    A to kłamliwa szuja! Patrzcie tutaj - http://tlp.is/7nu

  • -2

    45.  2015-09-25 08:32:07

    44 - a co ma do rzeczy wniesienie tych opinii?

  • 1

    46.  2015-09-25 08:40:34

    wlo: Nie chodzi o opinie i ich odrzucenie, tylko o sposób w jaki to się odbyło.

  • -2

    47.  2015-09-25 09:00:34

    A w jaki to się odbyło? Jak powinno się odbyć?

  • -2

    48.  2015-09-25 09:02:32

    Wy naprawdę, jak Red_PL liczyliście na cokolwiek?

  • -3

    49.  2015-09-25 09:03:40

    Bo P.T. Anna Streżyńska miała się "zająć sprawą"? No to śmieszne trochę jest - jeśli mówicie, że na poważnie swoje opinie przedstawiacie ;-)

  • 2

    50.  2015-09-25 09:16:58

    No np jakieś argumenty rzeczowe, a nie że nie wie od kogo coś dostał. To przecież jest jawna kpina. Niektórzy naiwni, w tym i ja, liczyli na to, że kogoś tam obchodzi ogólne dobro. Widać nie.

  • 2

    51.  2015-09-25 09:18:31

    Więc po co był ten cały "zespół ekspertów"? Dziwne zagrywki...

  • -2

    52.  2015-09-25 09:20:43

    A skąd wiesz, że nie poda? Na razie wiemy, ze nie uwzględnił opinii. Nie były wiążące. Dał czas - dotrzymał terminu. Dostał opinie - nie uwzględnił. Podpisał swój projekt. Cos w tym nadzwyczajnego? Kpiny tu nie widzę. Zresztą czego innego oczekiwałeś?

  • -2

    53.  2015-09-25 09:22:17

    A że pomysł z zakończeniem aukcji inaczej niż przez jej anulowanie albo poprzez rozstrzygnięcie - z odebraniem pasm albo nie - jest chory... To zupełnie inna sprawa ;-)

  • 2

    54.  2015-09-25 09:24:28

    Nic nadzwyczajnego. Jeżeli poda, to nie ma problemu. Chodzi o przejrzystość. Oczywiście, że mogły mu się rozwiązania zaproponowane nie podobać, z różnych względów. Po prostu chciałbym te względy poznać. :)

  • 2

    55.  2015-09-25 09:26:12

    Czy chory? Ryzykowny po prostu.

  • 0

    56.  2015-09-25 09:43:49

    @49
    Psia kosc, za czasow UKE sprzed P. Gaj to jak niby konsulatcje wygladaly? No bez jaj. Ze sobie tepsa zasluzyla to calkiem inna sprawa, nalezalo sie tym dziadom, ale praktyka dzialania regulatora byla taka sama.

  • -3

    57.  2015-09-25 09:46:45

    56 - o jakich konsultacjach mówisz? To jakieś konsultacje są prowadzone? Myślałem, że już przeprowadzono konsultacje ws. tego rozporządzenia - dużo wcześniej?

  • 1

    58.  2015-09-25 10:58:30

    @wlo
    Pisze o tym, ze konsutacje za czasow starego UKE w sprawach dotyczacych tepsy (spiesze podkreslic, ze tepsy nie bronie, bo sobie zasluzyla), byly niejednokrotnie taka sama farsa jak to, co obecie wyprawia MAiC w osobie P. Halickiego.
    Mamy wiec do czynienia z okrzepnieciem pewnej praktyki rynkowej. Jest to psucie panstwa, tyle ze to psucie zaczelo sie wiele lat wczesniej.
    Albo honorujemy przepisy i procedury albo uznajemy ze cel jest wazniejszy niz srodki (w koncu racja moralna jest po naszej stronie, nieprawdaz?) i przepisy traktujemy wybiorczo, niczym szeryf na dzikim zachodzie.

  • -2

    59.  2015-09-25 11:34:57

    chlopaki_nic_sie_nie_stalo - władza po to jest władzą, żeby realizować co sobie wymyśli. Jeśli gdzieś się potknie, to po to jest władzą, ze sobie to poprawi ;-)
    Obywatelom się to nie podobało po pierwszej kadencji u steru władzy pewnej partii ale jednak na drugą ich wybrali... Do kogo pretensje z tym psuciem państwa? Czy frekwencja wyborcza to nie gnicie państwa i jego podstaw? Pretensje do siebie najpierw może byśmy mieli jako obywatele?

  • 0

    60. ~wania  2015-09-26 11:50:55  host: 85.219.203.3

    Dobrze powiedział Ziobro: "Oni są nieudacznikami w każdym calu, w każdej dziedzinie, w każdej sprawie" Ta partia za co się weźmie musi to "zchrzanić", tak jest i z obecną aukcją LTE. A dla tych co twierdzą, że brakło tylko 5 głosów, by postawić Ziobre przed trybunałem, dla Waszej wiedzy prowadzone miał 60! postępowań prokuratorskich w tej sprawie i we wszystkich został oczyszczony z zarzutów (a mamy ponoć niezależne sądy w tym kraju)! Przed trybunał to Halickiego podać, bo ta aukcja od dawna pachnie grubym przekrętem!

  • 0

    61. ~Punk  2015-09-27 02:06:05  host: apn-46-76-13-97.dynamic.gprs.plus.pl

    Ciekawe kiedy Plus i Play sprawę zgłosi do sądu i będzie żądał odszkodowania.
    Swoją drogą powinni kosztami Halickiego obarczyć to by mu rura potem zmiękła, a tak on zrobi burdel i my potem będziemy musieli to spłacić w podatkach i innych opłatach.

Dodaj swoją opinię