Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości YouTube przestaje działać na starszym sprzęcie

YouTube przestaje działać na starszym sprzęcie

LuiN 22 Kwietnia 2015 22:06

10 3

Google wprowadził 20 kwietnia nowe YouTube Data API, wyłączając jednocześnie wsparcie dla wybranych urządzeń wyprodukowanych do 2012 roku włącznie.



Zmiana uniemożliwia korzystanie z aplikacji YouTube na wybranych urządzeniach, w tym telewizorach i odtwarzaczach Blu-ray Sony, odtwarzaczach Blu-ray Panasonic, starszych urządzeniach z systemem iOS oraz urządzeniach obsługujących starszą wersję Google TV.




W przypadku smartfonów i tabletów Apple'a od teraz wymagany jest minimum iOS 7 i aktualizacja aplikacji YouTube (m.youtube.com nadal działa). Apple TV 2. generacji i starsze nie umożliwia oglądanie YouTube'a, nowsze wersje wymagają aktualizacji. Na Google TV obejrzymy YouTube'a tylko jeśli mamy urządzenie przynajmniej 3. generacji. Z kolei w przypadku starszych telewizorów i konsol do gier ratować można się przeglądarką ze wsparciem dla HTML5 lub Flash.

W komunikacie nie było mowy o sprzęcie z Androidem, w przypadku którego najwyraźniej ciągłość obsługi YouTube'a zostanie zachowana.

Zobacz: Będzie płatny YouTube

Źródło tekstu: Google, wł     

Dodaj do:

Tagi: youtube | google

w sumie: 47
  • 0

    28. ~makos  2015-04-23 09:48:31  host: 78.133.137.186

    @27 na rynku zachodnim takie podejście może i ma sens, bo tam klient jest w stanie (finansowo) kupić sobie nowy sprzęt co kilka lat, a u nas jednak jednak z pieniędzmi jest jak jest, i ten mały bogaty odsetek (lub ludzie żyjący na kredyt) nie zmieni tego, że przeciętnego Polaka na takie coś po prostu nie stać.

  • -5

    29.  2015-04-23 09:58:07

    28 - jak kogoś na coś nie stać, to nie używa ;-) Mnie na wiele rzeczy nie stać... Nie mam ich ;-)

  • 0

    30. ~C5_Owner  2015-04-23 10:00:11  host: user-46-113-237-173.play-internet.pl

    Czy to znaczy, że appka dla S60 również przestanie działać?

  • 0

    31. ~Cyborg  2015-04-23 10:18:34  host: proxy0.netia.pl

    Czy w związku z usunięciem Youtuba można pozwać producenta telewizora? Kupiłem telewizor tylko dlatego, że miał funkcje Smart w tym Youtube. Usunięcie Youtuba powoduje, że sprzęt jest dla mnie bezwartościowy.

  • -1

    32.  2015-04-23 10:41:01

    #31 zawsze masz klauzule przy każdym sprzęcie, że producent nie gwarantuje działania serwisów internetowych bo są niezależne od niego

  • 1

    33. ~Jacek  2015-04-23 10:45:53  host: host-31-6-131-143.dynamic.mm.pl

    @27 jestem za takim samym rozwiązaniem wszędzie, niech co 2 lata zmienia się liczba oktanowa paliw, standardy spalin, kodowanie telewizji naziemnej, najlepiej to napięcie w sieci elektrycznej.

  • 0

    34. ~  2015-04-23 11:03:56  host: apn-46-77-124-128.dynamic.gprs.plus.pl

    31, pozwać możesz kogo chcesz i o co chcesz.

  • 0

    35. ~kinder biovital  2015-04-23 11:19:15  host: ip-79-175-202-175.cable.smsnet.pl

    No to dogadały się koncerny między sobą.

  • 0

    36.  2015-04-23 12:16:02

    Ogyoutube na and a I tyle ;)

  • 0

    37. ~  2015-04-23 12:32:18  host: ip-5-172-247-253.free.aero2.net.pl

    Jest to nowa opcja postarzania produktów,która wymusza nabycie nowego urzadzenia

  • 0

    38. ~Ralf  2015-04-23 15:05:15  host: 78.133.137.186

    @27 coś w tym jest ale należy pamiętać, że 3 lata to nie 10 a telewizor to spory wydatek.

  • -1

    39.  2015-04-23 17:02:26

    38 - mój telewizor (model) jest z rocznika 2011, ja go kupowałem w 2012, a ostatni firmware ma z sierpnia 2013 ;-) Mogę pisać skargę? No przestań...

  • 0

    40.  2015-04-23 19:14:21

    No to sobie Google w kulki leci :D

    Akurat tego kroku nie mogę w ogóle zrozumieć (z punktu widzenia konsumenta ofc)

  • 0

    41.  2015-04-23 20:20:07

    Zmian jest więcej. W moim TV Samsung 20 minutowy materiał przerwany został dwukrotnie reklamami, czemu towarzyszyło podniesienie głośności o blisko połowę (po reklamach głośność nie wróciła do poprzedniego poziomu). Płatny jutub nadchodzi.

  • 0

    42. ~korobs  2015-04-24 11:38:01  host: 193.201.36.41

    Łobuzy załatwiły mnie na cacy. Na BR Sony już nie działa, a na TV Samsunga niedługo przestanie. Co mam powiedzieć małemu dziecku jak będzie chciało obejrzeć bajki? Że pazerne łachudry chcą wymiany telewizora i odtwarzacza? Będę pamiętał przy następnych zakupach, który producent mnie wydymał.

  • 0

    43. ~Soft shutdown  2015-04-25 10:04:40  host: n15-06-04.opera-mini.net

    Zdalne wylacznie sprzetu, nawet nie trzeba projektowac czasu przydatnosci. Gasimy serwer i po klopocie. Kup nowe!

  • 0

    44. ~makos  2015-04-25 10:18:01  host: 78.133.137.186

    A tak z ciekawości, co ze smart TV innych producentów, np. polskiego Kruger & Matz?

  • 0

    45. ~yoka  2015-04-29 11:03:07  host: 77-254-227-244.adsl.inetia.pl

    Czy Netia coś z tym robi? Wystarczy zaaktualizować Netia Playera o nowe YouTube APIs, version 3 i będzie działać jak do tej pory.

  • 0

    46. ~bez znaczenia  2015-04-30 20:09:00  host: 213-17-201-42.static.ip.netia.com.pl

    a na konsolach - chodzi mi głównie o ps3 - dalej działa?

  • 0

    47. ~mario  2015-06-13 20:23:04  host: 178-37-128-128.adsl.inetia.pl

    Na ps3 działa:)

Dodaj swoją opinię