Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Będzie płatny YouTube

Będzie płatny YouTube

LuiN 8 Kwietnia 2015 21:49

5 10

Google szuka nowych źródeł przychodów i po latach działalności postanowił zaoferować płatną wersję serwisu YouTube - pozbawioną reklam.

Nowe zapisy regulaminów dla twórców wejdą w życie 15 czerwca. Po tej dacie należy spodziewać się uruchomienia komercyjnej oferty YouTube'a, w przypadku której użytkownik nie zobaczy żadnych reklam.

Na zmianie skorzystają osoby tworzące filmy - od teraz będą one zarabiać nie tylko na wyświetlanych reklamach, ale też otrzymają środki w przypadku odwiedzin subskrybentów. Twórcy otrzymywać będą 55% uznanych przez YouTube całkowitych przychodów netto pochodzących z opłat zarówno za wyświetlane reklamy, jak i za subskrypcje.




Wierzymy, że zmiany, z którymi wiąże się ta aktualizacja warunków, spodobają się Twoim odbiorcom i pozwolą Ci korzystać z zupełnie nowego, dodatkowego źródła przychodów, podobnie jak miało to miejsce trzy lata temu (gdy reklamy trafiły na urządzenia mobilne - przyp. red.) - czytamy w komunikacie zespołu YouTube'a.

Obecnie wejścia na YouTube z urządzeń mobilnych stanowią ponad połowę całkowitego ruchu w serwisie, a w 2014 roku przychody z mobilnej reklamy wzrosły o 200%.

Źródło tekstu: YouTube, wł     

Dodaj do:

Tagi: google | youtube

w sumie: 23
  • 0

    4.  2015-04-08 22:26:02

    2, xy, Wprowadzenie reklam na urządzenia mobilne było związane telekomunikacją, a możliwość wyłączenia tych reklam już nie jest?

  • 2

    5.  2015-04-08 22:27:24

    No to lokalne gwiazdy youtube powinny już zacząć roboty szukać :)

  • 0

    6. ~pabloki  2015-04-08 22:28:56  host: user-46-113-102-254.play-internet.pl

    p.s. no chyba ze jótób zmieni regulamin dajac jótóberom dostęp do ich infrastruktury w celu wgladu w odrzuty i sposobu weryfikacji niepodważalnej , niebudzącej wątpliwości. bo tak na regulamin to ja bym nie wierzył.

    @2 jótób idzie po łączach telekomunikacyjnych.tak domniemywam.

  • 1

    7.  2015-04-08 22:31:31

    Mam nadzieję, że w płatnej wersji nie będzie przymusu posiadania konta Google Plus, w celu umożliwienia dodawania komentarzy, tak jak to wprowadzili jakiś czas temu. W przeciwnym razie trudno będzie o szeroką popularność tego rozwiązania. Za żadne skarby nie dołączę do Google Plus. Wystarczy, że trzeba posiadać Gmaila, aby korzystać z Google Play.

  • 3

    9. ~Kamil  2015-04-08 23:56:55  host: 78.8.59.255

    @7 Nie trzeba mieć Gmaila, żeby korzystać z Google Play. Ja korzystam w Google Play na telefonie z firmowego adresu e-mail (zwykła firmowa poczta, nie Google Apps).

  • 0

    10. ~  2015-04-08 23:58:52  host: 77-253-27-187.adsl.inetia.pl

    to będzie ich gwóźdź do trumny...
    tak jak niegdyś GG kazało sobie płacić za mobilną wersję komunikatora ;) ukazała się bezpłatna konkurencja użytkownicy odeszli i już nie wrócili

  • 1

    11.  2015-04-09 01:16:41

    To ma sens tylko w urządzeniach mobilnych. Na PC reklamy youtube wycina mi AdBlock :D

  • 0

    12. ~afam  2015-04-09 06:51:39  host: user-94-254-198-100.play-internet.pl

    zulugula: dołączaj, najlepiej do wszystkiego i nie zapomnij podać wszystkich swoich danych

  • 1

    13. ~malypalecbuudy  2015-04-09 10:00:59  host: ackr59.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Na szczęście nie doświadczam reklam na mojej Xperii. Root + AdAway. Ani w jutub, ani w przeglądarce, ani w aplikacjach :-) Nie zamierzam płacić za coś, co jest za darmo ;-)

  • 0

    14. ~Jarek M.  2015-04-09 11:31:02  host: staticline-31-182-93-80.toya.net.pl

    Jakie reklamy mobilne? Nie zdarzyło mi się widzieć żadnej reklamy na YouTube NIGDY.

  • 0

    15. ~  2015-04-09 11:31:40  host: staticline-31-182-93-80.toya.net.pl

    Wystarczy mieć aplikację ROLLE TUBE!!! Polecam

  • 0

    16. ~Jarek M.  2015-04-09 11:33:24  host: staticline-31-182-93-80.toya.net.pl

    ROLLE TUBE daje możliwość też ściągnięcia na komórkę jednym kliknięciem filmu jaki mi się podoba. Polecam ponownie.

  • -1

    17. ~  2015-04-09 11:34:38  host: 185-10-26-111.static.ip.hexaoperator.pl

    malypalecbuudy, ~afam - ciekawe jak wam blokuje reklamy, które są puszczane przed filmem. Jesteście mistrzami internetów

  • 0

    18. ~sroogle  2015-04-09 11:37:11  host: user-94-254-193-76.play-internet.pl

    bandyci!!!

  • 1

    19. ~sroogle  2015-04-09 11:38:30  host: user-94-254-193-76.play-internet.pl

    @17 - a w czym problem??? mi też blokuje

  • 0

    20. ~Tarakum  2015-04-09 17:32:56  host: 81.219.84.18

    Nie wiem jak wy, ale ja nie pamiętam kiedy ostatnio widzialem jakąś reklamę przed filmem na youtube...:) Czy to na telefonie, czy to na komputerze...

  • 0

    21. ~  2015-04-09 17:51:10  host: user-94-254-199-20.play-internet.pl

    czyli jak ktoś zapłaci do dadzą link do adblocka?

  • 0

    22. ~  2015-04-09 17:59:32  host: gaja.tpnet.pl

    Youtube zmałpował od Telepolis!

  • 0

    23. ~Tarakum  2015-04-09 19:11:37  host: 81.219.84.18

    21# Dobre!!:) Z tym linkiem...:D

  • 0

    24. ~kupsepsa  2015-04-14 17:44:05  host: host81-135-55-76.range81-135.btcentralplus.com

    "czyli jak ktoś zapłaci do dadzą link do adblocka?"
    Zgadza się!! :D pozdrawiam!