Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości WZA zatwierdziło połączenie TP i PTK Centertel

WZA zatwierdziło połączenie TP i PTK Centertel

sirmark 7 Listopada 2013 18:12

4 3

Od 1 stycznia 2014 r. Telekomunikacja Polska oraz PTK Centertel połączą się w jedną firmę pod nazwą Orange Polska. Decyzję Zarządu Telekomunikacji Polskiej w tej sprawie zatwierdziło dziś Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy - za połączeniem głosowało ponad 99% akcjonariuszy obecnych na Walnym Zgromadzeniu. Połączenie nie będzie wiązać się z żadnymi zmianami umów dla klientów.

Zgodnie z zatwierdzoną przez WZA propozycją zarządu, połączenie nastąpi poprzez przeniesienie całego majątku PTK Centertel na TP. Nową firmą kierować będzie dotychczasowa struktura zarządcza Grupy Orange Polska.

Zobacz: TP przejmie Centertela i zmieni nazwę na Orange Polska!




Decyzję w sprawie połączenia zarząd TP podjął 9 września 2013 r. Wynika ona z nowej strategii na lata 2013-2016. Skupienie działalności w jednej firmie pozwolić ma na rozwój ofert konwergentnych składających się z usług stacjonarnych i mobilnych, ujednolicenia obsługi klientów mobilnych i stacjonarnych, uproszczenie zarządzania oraz osiągnięcie oszczędności kosztowych poprzez wzrost efektywności operacyjnej oraz integrację procesów.

Połączenie obu firm nie pociąga za sobą żadnych zmian dla klientów TP i PTK Centertel. Nie będzie konieczności zawierania nowych umów na usługi, z których dotychczas korzystają abonenci. Nie wpłynie to również na warunki świadczenia tych usług.

Źródło tekstu: Orange     

w sumie: 38
  • 0

    20.  2013-11-07 21:20:11

    @18 Internet na linii TP bez POTS zawsze łączył się z opłatą za utrzymanie łącza. Podziękowania składaj po równo TP i UKE. W przypadku freedoma zawsze był wymagany telefon stacjonarny - nie dało się zamówić usługi w stylu naked neo.

  • 0

    21. ~  2013-11-07 22:01:05  host: 83.218.117.82

    przez krótki czas był news na telix: "Nowa taryfa SMART w Orange wchodzi od 21 marca - dowiedział się nieoficjalnie Telix.pl. Hasło promujące taryfę to LEKKO. SMART- Lekko! Minuta do wszystkich sieci- 12 gr z VAT, SMS/MMS- 9 gr z VAT Data- Bezpieczny internet"

  • 1

    22.  2013-11-07 22:21:02

    Co to za brednie? to już od dawna jedna firma tylko nazwa została do zmiany więc po jaką cholerę te mielenie jęzorem...

  • 0

    23. ~Młody  2013-11-07 22:30:18  host: 213.158.223.1

    Może z tej okazji zostaną zniesione opłaty za utrzymanie łącza w Neostradzie (jeśli ktoś nie korzysta z tel. stacjonarnego)

  • 0

    24. ~Krzysiek87  2013-11-07 22:51:06  host: cku23.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mogliby połączenia na komórki ze stacjonarnego i odwrotnie traktować jako wewnątrzsieciowe.Ciekawe czy kiedyś przeniosą osoby,które mają plany stacjonarne z 60 minutami oraz umową na czas nieokreślony na nowe oferty?

  • 0

    25. ~Bart  2013-11-07 22:52:45  host: 81-219-114-244.adsl.inetia.pl

    Ludzie nie chcą do Neo z kilku powodów : a) niektórzy mają np 8 km linie na których pójdzie np max 256kbps,a tego nie ma w ofercie TP od daaawna,a do 10 Mb/s jest od 1 Mb/s,a nie od 0 ;) b) na opcji "do 10" w Neo jest DLM, który potrafi sprawić,że po mirgacji na Neo masz mniej niż miałeś we freedomie- lepiej płacić więcej i mieć stałe 6 mega, niż przejść na do 10 i zostać uszczęśliwionym przez DLM synchro na 4 lub 5 ;) c) pakiet złotówek na komórkę :) itd itp ;) Ja się nie dziwię ludziom,że wolą freedoma od "do 10" Neo ;)

  • 0

    26. ~  2013-11-07 23:12:28  host: host-89-230-72-56.rzeszow.mm.pl

    haha juz widze tych ludzi z komórkami stających w kolejce:)) Reszta będzie dzwoniła na błękitną linię buhahaha

  • 0

    27. ~Bart  2013-11-07 23:13:59  host: 81-219-114-244.adsl.inetia.pl

    Swoją drogą ktoś wie co Orżnąć robi z osobami, których linie pozwalają na max 256 albo 512 kbps i podpiszą aneks/umowę na "od 1 do 10" ?? Wystawiają BMT na ADSLa i proponują mobilny ?? No świetny biznes zamienić nielimitowane łącze 0,5 Mb/s na limitowany EDGE :)

  • 0

    28. ~xxx  2013-11-08 00:16:11  host: host-81-190-242-132.malbork.mm.pl

    #27 juz jakis dobry czas jest oferta dla 512 za 29pln. 256 chyba tez w to wchodzi. #BKX masz racje ale nie mozesz generalizowac bo ludzie sa rozni a uwierz mi wiem co mowie bo pracuje w D2D. sa nawet tacy co wola zmigrowac do 512 bo im po prostu jak twierdza szybszy net nie potrzebny. nie kazdy co ma neo musi miec komorke w centku wiec open odpada. to nie jest tak ze ludzie nie chca neo. jest naprawde tyle miejsc gdzie ludzie chca neo ale neo nie chce ich ;p (brak kabla). wszedzie ludzie narzekaja.

  • 0

    30. ~Bart  2013-11-08 00:51:47  host: 81-219-114-244.adsl.inetia.pl

    @28 512 jest nadal,ale 256 nie ma od lekko 3-4 lat. Znajoma mieszka na takim zadupiu,że max to 256 i właśnie dlatego musiała 3 lata temu migrować do freedoma,bo jej przysłali fakturę na czas nieokreślony za 256 na ponad 100zł,a oferty przedłużenia 256 nie mieli. Swoją drogą nieźle na tym wyszła,bo wzięła jednocześnie WLR od Orange (orange stacjonarny to się bodaj zwało) i za freedoma dostała extra 30 minut ;)

  • 0

    31. ~webster  2013-11-08 06:53:54  host: abhr254.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czyli nie można będzie potraktować tego jako pretekstu do zakończenia umowy na czas określony?

  • 0

    32. ~do 28  2013-11-08 09:02:01  host: 31-132-65-154.neanet.pl

    Ja też bym chciał neo, ale płacić niezbyt atrakcyjną cenę 49 zł za Neo 10Mb + prawie 30 zł za utrzymanie linii by potem mi te 30 zł oddali z Orange Open... to ja taniej mam u innych operatorów u siebie net o dużo lepszych parametrach. Wolałbym mieć jeden rachunek i wszystko skonsolidowane u jednego operatora, no ale to utrzymanie linii... idiotyzm się z tego robi.

  • 0

    34. ~  2013-11-08 09:40:55  host: public-gprs409851.centertel.pl

    @19: Ciekawe co zrobią z abonentami, którzy mają Freedoma np. na Planie Socjalnym (w tym abonamencie był niepisany zakaz sprzedaży Neo)...

  • 0

    35. ~Bart  2013-11-08 10:48:23  host: 81-219-114-244.adsl.inetia.pl

    @34 odkąd zmienili nazwę planu z socjalnego na podstawowy można już oficjalnie mieć na nim neo :) @33 aero2 w końcu przestanie być darmowe,a nowy prezes TP wyraźnie stwierdził,że nie będzie inwestycji w infrastrukturę kablową :)

  • 0

    36. ~  2013-11-08 12:03:16  host: 46.115.90.87

    @23 a po co? Ja bym był nie za ich zniesieniem a podwyższeniem, bo przychodzy Orange maleją wiec trza podwyższać. Ale tylko tym którzy nie maja możliwości wyboru innego operatora, np na wsiach:)

  • 0

    37. ~outletmlqwi  2013-11-26 23:23:25  host: 117.27.138.124

    parajumpers jakke #?_jB parajumpers jakker )y

  • 0

    38. ~outletoytic  2013-12-02 12:51:11  host: 111.74.238.234

    ?????????? ???`??

  • 0

    39. ~outletgosuu  2013-12-06 01:44:12  host: 111.74.238.215

    ????????? x

  • 0

    40. ~winyl  2013-12-26 21:31:15  host: public26439.xdsl.centertel.pl

    A ja nie dostałem a faktury mi przychodzą papierowe. To jednym przysyłają informacje innym nie. Co za bajzel.

  • 0

    41. ~pz  2014-01-01 03:38:41  host: 93.154.182.196

    @34 bredzisz koleś planu socjalnego nie ma od jakiś 2 lat. zmigrowali ludzi na tp podstawowy kosztuje 31.98 zł. ( w cenniku figuruje jako wycofany ze sprzedaży - nie można go zamówić) rozmowy jak w tp standardowym + 15 impulsów, i oczywiście można zmówić Neo. A te połączenie to jak najbardziej oczekiwana decyzja, Nie wiem po co tepsa tworzyła Centertela.

Dodaj swoją opinię