Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP przejmie Centertela i zmieni nazwę na Orange Polska!

TP przejmie Centertela i zmieni nazwę na Orange Polska!

WitekT 10 Września 2013 13:12

4 9

19. września nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Telekomunikacji Polskiej zatwierdzi plan połączenia ze spółkami z o.o. - Centertel i Orange Polska. Samo połączenie nastąpi najprawdopodobniej z dniem 1. stycznia 2014 roku.

Planowane połączenie jest jednym z elementów realizacji średniookresowego planu działań Grupy. W szczególności, przyczyni się ono do uproszczenia zarządzania Spółkami, uzyskania oszczędności kosztowych poprzez wzrost efektywności operacyjnej, a także poprzez integrację i uproszczenie procesów, a także przyczyni się do rozwoju ofert konwergentnych składających się z usług stacjonarnych i mobilnych, oraz ujednolicenia obsługi klientów łączonych spółek - napisano w komunikacie giełdowym.




Z dokumentów dotyczących planów połączenia wynika, że nowa spółka będzie nosiła nazwę Orange Polska.

Źródło tekstu: wł     

w sumie: 38
  • 0

    19. ~abc  2013-09-10 14:29:33  host: 82.160.94.188

    nie wiem co wy chcecie od nju bok? zglaszalem pare spraw na fb i emailem. Odpowiedzi szybkie i wszystko zalatwione? juz jestem chyba 4 okresy rozliczeniowe w nju rachunek i place po 45zl miesiecznie za no limit minu smsow mmsow i 700 mega neta. Idealnie jest. Tak ze polaczenie tp i orange to nic nienormalnego. To bylo jasne od dawna

  • -1

    20. ~jan  2013-09-10 14:50:26  host: host-126-67.mt.pl

    Nie podważajcie słów szamana wt. Tylko on ma racje o już.

  • 0

    21. ~Orangutan  2013-09-10 15:14:59  host: apn-77-113-77-77.dynamic.gprs.plus.pl

    Jakie redukcje na wszystkich szczeblach? Wystarczy spojrzeć co się dzieje od dłuższego czasu w ich budynku przy Racławickiej w Koszalinie. Ponad 100 pracowników outsorcingu siedzi od tygodnia i dłubie w nosie bo nie ma żadnych zadań do realizacji. Wszyscy udają, że pracują Przychodzą do pracy tylko po to, żeby odsiedzieć w robocie swoje 8 płatnych godzin na umowie śmieciowej. Dlaczego nikt w tej firmie nie wprowadza oszczędności tam gdzie są one oczywiste. Skoro sami Team Leaderzy szacują, że przerost zatrudnienia w ich lokalizacji wynosi około 50% to po kiego grzyba firma trzyma aż taka ilość niepotrzebnych do niczego ludzi ??? Czy to nie jest fikcyjne generowanie kosztów ???

  • 0

    22. ~la vie change avec Orange  2013-09-10 15:28:12  host: goliat.interkonekt.pl

    Obecnie w grupie Orange Polska pracuje 21 tysięcy ludzi. Warto dodać, że w Polkomtelu zatrudnienie wnosi około 35 tysiąca ludzi a w T-mobile około 5 tysięcy. Jeśli TP wyprzeda wszystkie zbędne spółki to zatrudnienie w grupie Orange będzie wynosić około 18 tysięcy ludzi. Do końca 2016 będą kolejne zwolnienia około 1700 ludzi rocznie to na koniec 2016 roku w grupie Orange będzie pracowało max 13 tysięcy ludzi przy założeniu, że wszystkie zbędne spółki będą sprzedane. To i tak stanowczo za dużo bo pewnie wtedy T-mobile i Polkomtel będą redukowały zatrudnienie... Przy założeniu, że telefonia stacjonarna będzie dalej sukcesywnie wymierać i, że wiele działów zostanie ze sobą połączonych to w grupie Orange powinno pracować w roku 2020 czyli za 7 lat maksymalnie 7-8 tysięcy ludzi. Warto także dodać, że ta liczba nie zalicza zmian mentalnościowych i technologicznych jak choćby internet w którym sukcesywnie rośnie ilość zawieranych umów, zmian planów taryfowych czy pisane są reklamacje.

  • 1

    23. ~la vie change avec Orange  2013-09-10 15:28:44  host: goliat.interkonekt.pl

    w Polkomelu zatrudnienie wynosi 3,5 tys pracowników zapomniałem przecinka :P

  • 0

    24. ~Piter  2013-09-10 15:38:20  host: apn-77-113-9-103.dynamic.gprs.plus.pl

    kolejne pieniążki pójdą na zmianę nazwy?????? To jest wyprowadzanie kasy ze spółki jawne!!!!!!!

  • 1

    25.  2013-09-10 15:40:42

    Piter: skoro snujesz takie czarne wizje, to chętnie posłucham na ile szacujesz te koszty.

  • 0

    26. ~Piter  2013-09-10 16:01:59  host: apn-77-113-9-103.dynamic.gprs.plus.pl

    ile??? Witku to nie jest pytanie do mnie . NIe mam wglądu w w ich rachunki. ale na pewno spore

  • 1

    27. ~Krzysiek87  2013-09-10 16:06:01  host: arf212.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Prezes TP powiedział kiedyś w wywiadzie,że przez połączenie spółek będzie mógł bez dodatkowych warunków kierować całą ofertę do klientów obu firm,a dzisiaj wymaga to ich dodatkowej zgody.Jedynie osoby,które posiadają stare plany stacjonarne z umową na czas nieokreślony będą obsługiwane według starych procedur.Mógłby mi ktoś wytłumaczyć o co tu dokładnie chodzi?

  • 1

    28.  2013-09-10 16:38:50

    @24 o jakich pieniądzach mówisz? Przecież obie firmy i tak już korzystają z marki Orange. To, że się łączą zupełnie nie ma nic do tego. Jedyne co się zmieni to to, że TP wchłonie i tak "swojego" Centertela i zmienią nazwę firmy z TP na Orange Polska.

  • 0

    29. ~stern  2013-09-10 17:26:05  host: acnj43.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Widzę kilka plusów: 1) znikną chińskie mury zafundowane przez Streżyńską. Do tej pory TP musiała traktować PTK tak jak każdego innego operatora. Klient musiał tracić czas na podpisanie "super zgody" odnośnie wymiany danych między spółkami. Klient był zagubiony bo dzwonił na infolinie tp czy ptk (wszystko orange) a tam chinskie mury i nie widziano nawzajem klientów bez "super zgód". 2) Po połączeniu łatwiej o wspólną ofertę obejmującą usługi mobilne i stacjonarne. Jeśli chodzi o biznes to pozostanie jeden opiekun który będzie mógł oferować kompleksowe usługi bez problemów z papierkami. Np. sieć VPN po sieci stacjonarnej z backupem po 3G w razie awarii tej pierwszej. Dla indywidualnych np backup po gsm w razie awarii neostrady. Możliwości jest mnóstwo, ciekawe tylko jak zostaną one wykorzystane.

  • 0

    30. ~XXX  2013-09-10 18:10:45  host: host-31-6-144-142.dynamic.mm.pl

    a ja czekam tylko do pazdziernika. wchodzi pilot sprzedazowy M2M. mam nadzieje ze wymyslili cos sensownego i dla sprzedawcy jak i dla klienta :)

  • 0

    31. ~la vie change avec Orange  2013-09-10 18:35:41  host: goliat.interkonekt.pl

    w Orange widać zmiany na każdym kroku. Kolejne działy są likwidowane wszystko jest konsolidowane i robione tak by ciąć koszty gdzie się da

  • 1

    32. ~xxx  2013-09-10 18:52:23  host: host-31-6-144-142.dynamic.mm.pl

    wystarczy nawet wejsc na strone i zobaczyc ile nieruchomosci jest na sprzedaz. skad i na co im to bylo to ja nie mam pojecia ;p

  • 1

    33. ~la vie change avec Orange  2013-09-10 19:01:40  host: goliat.interkonekt.pl

    @32 no fakt budynków na sprzedaż jest multum. Ale ciecia obejmują każdy segment działalności firmy

  • 1

    34. ~xxx  2013-09-10 19:29:32  host: host-31-6-144-142.dynamic.mm.pl

    jak tu kazdy ma pod soba po kilku kierownikow a ci kierownicy maja po kilkunastu pomagierow i cie pomagierzy maja jeszcze swoich przydupasow co nic nie robia a kase trzepia.

  • 1

    35.  2013-09-11 07:26:20

    Piter: duże, czyli jakie? Ile to dla Ciebie dużo? Jaki rząd wielkości?

  • 0

    36. ~jonoj  2013-09-11 16:30:23  host: dqb50.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @29: chińskie mury pozostaną, bo muszą - są jeszcze inni operatorzy. Nie będzie po prostu ukrywania danych między PTK a TP jak do tej pory.

  • 0

    37. ~stern  2013-09-11 17:19:00  host: cgm159.neoplus.adsl.tpnet.pl

    faktycznie, miałem na myśli samo ukrywanie danych między TP a PTK, połączenie zlikwiduje ten problem.

  • 0

    38. ~joshua  2013-09-11 17:19:15  host: 89-68-54-218.dynamic.chello.pl

    są dwa rodzaje chińskich murów. wewnętrzne, między detalem tp a hurtem tp i one pozostaną. zewnętrzne to mury między detalem tp i detalem ptk i te znikną. a ukrywanie danych swoich klientów przed innymi operatorami to nie chińskie mury a tajemnica handlowa i ochrona danych osobowych.

Dodaj swoją opinię