Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wystartowała aukcja LTE

Wystartowała aukcja LTE

orson_dzi 10 Lutego 2015 13:08

9 0

Dzisiaj o godzinie 10 wystartowała aukcja LTE. Ile potrwa i co wiemy na jej temat?

Licytacja częstotliwości 800 i 2600 MHz odbędzie się w formie rund negocjacyjnych. Jednego dnia może się odbyć od pięciu do sześciu rund i są prowadzone do momentu, w którym żaden uczestnik nie zaoferuje wyższej kwoty.

W grudniu 2014 roku Magadalena Gaj, prezes UKE, w wywiadzie dla PAP informowała, że aukcja równie dobrze może potrwać jeden dzień, jak i miesiąc lub dłużej. Wszystko zależy od determinacji jej uczestników.




Według prezes UKE próbne licytacje przeprowadzone 21 stycznia wypadły bardzo dobrze i z małymi wyjątkami wszyscy operatorzy są bardzo dobrze przygotowani do aukcji.

Zobacz: UKE zaczyna szkolić uczestników aukcji
Zobacz: Poznaliśmy uczestników aukcji LTE
Zobacz: Startuje aukcja LTE!

Źródło tekstu: Puls Biznesu; PAP; wł     
Źródło zdjęć: Shutterstock

Dodaj do:

Tagi: aukcja lte | uke

w sumie: 42
  • 0

    23. ~z  2015-02-10 14:35:06  host: 193-22-83-73.komster.pl

    Ciekawe kto na obecnym etapie wyczekuje,kto blefuje w każdym razie aukcja będzie przypominać grę w karty i na samym końcu można się przejechać mimo silnej karty.Z pewnością będą tacy co będą starali się tylko podbić stawkę.Na mój gust każdy op +emitel dostaną piątkę pozostaje jeszcze jedna dla kogo .Najważniejsze będą późniejsze konsolidacje.Ale najbardziej zainteresowany będzie Pan Solorz stworzeniem tv internetowej i pójdzie po trupach. I na końcu może się okazać iż w zasadzie stawki poszybowały w kosmos i apiać od nowa.

  • 0

    24.  2015-02-10 14:42:04

    @22 każdy na pewno nie dostanie paczki, za bardzo zależy niektórym na tych częstotliwościach aby mieć "tylko" 5 MHz, a poza tym, samo 5 MHz na za dużo nie pozwoli, bardziej będą walki o 10/15 MHz.

  • 0

    25. ~redbull  2015-02-10 14:45:51  host: abvl98.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @24 - jeśli się nie mylę to w każdej paczce masz 2x5 MHz, możesz wygrać 2 takie paczki- jeśli chodzi o 800MHz. Więc już jedna paczka coś będzie znaczyć, a dla kogoś kto ma alternatywę 3g z prędkością 2/0,5 to jak LTE będzie 5/2 to będzie niebo a ziemia.

  • 0

    26. ~słoneczny  2015-02-10 15:15:56  host: n13-10-03.opera-mini.net

    Czy ktoś może mnie wytłumaczyć co oznacza skrót LTE ?

  • 0

    27.  2015-02-10 15:17:30

    słoneczny: Long Term Evolution.

  • 1

    28. ~Zgred  2015-02-10 15:32:28  host: user-46-112-235-135.play-internet.pl

    Ludzi Trzeba Edukować :)

  • 0

    29.  2015-02-10 15:51:42

    @21 odniosłem się do #10 i #11

  • 0

    30. ~słoneczny  2015-02-10 15:55:14  host: n05-03-08.opera-mini.net

    Aha ? a po polsku ?

  • 1

    31.  2015-02-10 16:11:03

    @WitekT Będą podawane jakiejś informacje na temat przebiegu aukcji typu kto ile dal, za jakie pasmo itp?

  • 0

    32. ~P  2015-02-10 17:00:25  host: google-proxy-66-249-81-220.google.com

    Tez na to czekam. Aukcja miałabyc jawna. O powinny być publikowane jakieś dzienne podsumowania.
    Czy to ze się dziś zaczęła oznacza ze będą licytować codziennie?

  • 0

    33. ~ja  2015-02-10 17:02:39  host: 212.160.172.84

    @32 zamiast się pultać byś sobie sprawdził stronę UKE

  • 0

    34.  2015-02-10 17:11:46

    Podsumowanie dzisiejszego dnia aukcji jest już w newsie.

  • -1

    35.  2015-02-10 17:17:32

    PiotrM: Aero2 i Centernet to kluczowy news uważasz? Na razie to tylko słowa zarządu, nie ma nawet komunikatu giełdowego. Dlatego uznałem, że nie ma sensu na razie o tym pisać. Z kolei kwestia wpuszczania kart P4 do sieci Midasa - o tym nie napisałbym pierwszy, więc stwierdziłem, że postaram dowiedzieć się czegoś więcej i napisać nie tylko o suchym fakcie, ale dodać coś nowego. Nie udało mi się szybko i sprawnie czegoś w tej sprawie wyciągnąć, więc odłożyłem ją trochę na półkę i... zapomniałem. Ale z racji tego, że mi o niej przypomniano, to do tematu wracam.

    Coś jeszcze? :-)

  • 0

    36. ~P  2015-02-10 17:54:57  host: google-proxy-66-249-81-235.google.com

    @33I kto tu się pulta?
    Ja tylko zapytałem. A pultasz się ty w reakcji na moje pytanie. Jakoś prośbę o rozszerzenie skrótu LTE nie sklasyfikowane negatywnie?
    Dzięki WitekT za info

  • 0

    37. ~P  2015-02-10 17:55:01  host: google-proxy-66-249-81-235.google.com

    @33I kto tu się pulta?
    Ja tylko zapytałem. A pultasz się ty w reakcji na moje pytanie. Jakoś prośbę o rozszerzenie skrótu LTE nie sklasyfikowane negatywnie?
    Dzięki WitekT za info

  • 0

    38. ~taktylko  2015-02-10 21:51:05  host: 89-73-143-47.dynamic.chello.pl

    @Pragmatyk: nie bedzie, bo aukcja jest na wszystkie bloki rownoczesnie (SMRA), co oznacza, ze dopiero brak ruchu na ostatnim z nich zamraza wynik na wszystkich...

  • 0

    39. ~taktylko  2015-02-10 21:53:07  host: 89-73-143-47.dynamic.chello.pl

    @WitekT #35: a co to jest "SIEĆ MIDASA"?

  • 0

    40.  2015-02-10 23:00:17

    taktylko: sieć giełdowej spółki Midas, do której należą spółki Aero2, Mobyland i Centernet.

  • 1

    41. ~Kamil  2015-02-10 23:07:57  host: 093105179042.dynamic-ww-2.vectranet.pl

    No to spore emocje przed nami. Od jakiegoś czasu mamy na rynku dość wyrównaną sytuacje, tj. Plus już nie ma tak dużej przewagi nad konkurentami, a w zasięgu już nie przewodzi, więc ciekawe, jak to wyglądać po przetargu.

  • 1

    42. ~  2015-02-11 00:06:32  host: 159-205-42-122.adsl.inetia.pl

    emocje jak na grzybobraniu ;)

Dodaj swoją opinię