Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wykryj "smog" smartfonem

Wykryj "smog" smartfonem

msnet 5 Maja 2017 18:02

2 1

sprimo personal air detector Sprimo Personal Air Monitor to dedykowany iPhone'om czujnik jakości powietrza. Rozpoznaje toksyny i substancje chemiczne obecne w powietrzu oraz mierzy jego temperaturę i wilgotność.

W serwisie KickStarter trwa zbiórka na najmniejszy na świecie detektor jakości powietrza. Twórcy podłączanego do iPhone'a gadżetu chcieli zebrać 15 tysięcy dolarów, jednak na 15 dni przed końcem mają już na koncie ponad 4 razy więcej.

Urządzenie zostało wycenione na 40$, ale dorzucając się do zbiórki możemy nieco zaoszczędzić. Wspierając projekt kwotą 30$, nabędziemy prawo do jednego czujnika i oszczędzimy 10$ (25%). Wraz ze wzrostem naszej hojności zwiększa się liczba detektorów, które otrzymamy, a także ilość pieniędzy, jakie zostaną w naszej kieszeni. Decydując się przelać na rzecz zbiórki 2500$, zostaniemy z setką czujników i zaoszczędzoną kwotą 1500$ (38%). Detektory powinny trafić do darczyńców w lipcu bieżącego roku.
sprimo personal air detector Sprimo Personal Air Monitor to "maleństwo" komunikujące się ze smartfonem poprzez port Lightning, w które wyposażony jest każdy iPhone (wersja dla urządzeń z Androidem ma powstać nieco później). Jego głównym zadaniem jest wykrywanie lotnych związków organicznych (VOC) w powietrzu, takich między innymi jak formaldehyd, aceton, amoniak czy toluen. Nie liczmy jednak na to, że dowiemy się, ile którego z tych związków jest we wdychanym przez nas powietrzu. Wszystkie one są wszakże wrzucane do jednego "worka", a my zobaczymy wynik ogólny oparty na Przemysłowym Standardzie Jakości Powietrza (Industry Standard for Air Quality).
sprimo personal air detector




Zobacz: inne filmy z kategorii Gadżety


Zobacz: Orange: Internet Rzeczy pomoże w walce ze smogiem
Zobacz: Ministerstwa Rozwoju i Cyfryzacji wspierają walkę ze smogiem
Zobacz: Czujniki w cegłach przykładem Internetu Rzeczy

Źródło tekstu: KickStarter, wł     
Źródło zdjęć: KickStarter

w sumie: 21
  • 2

    2.  2017-05-05 18:21:04

    no i co mi to da? nie pojde do pracy czy sklepu, bo smog?

  • -3

    3. ~cosik  2017-05-05 18:21:15  host: n27-03-06.opera-mini.net

    1. to po co tu przychodzisz?

  • 2

    4. ~Ja  2017-05-05 18:31:01  host: abei225.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Cosik, nie masz o czyms pojęcia to nie zabieraj głosu.

  • 2

    5. ~Ja  2017-05-05 18:33:59  host: abei225.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To jest wyludzanie kasy nic innego. Opis tak suchy ze nic nie wiadamo. Ma to mierzyc pm2.5 czy pm10 ?. To co piszą o pomiarach to totalna sciema. Ktoś się jeszcze na to nabiera ?

  • 0

    6.  2017-05-05 18:45:04

    ja onego czasu pobrałem miernik hałasu- koń by się uśmiał z wyników gdyby smarta używał.

  • 0

    7.  2017-05-05 18:47:26

    2). Jeśli to by działało jak powinno - gdy jest gorsza jakość powietrza, wtedy zakładasz maskę. Proste. Można iść po chleb później, itp.

  • 0

    8. ~~  2017-05-05 18:54:11  host: aebp204.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wiedziałem, że jakis Janusz wpadnie na pomysł prędzej czy później, po szale z smogiem. HAHA. A tak a propo, dla tych co chcą wykryć u siebie smog, to niech przyłożą chusteczkę do dyszy odkurzacza na minutę i niech zobaczą jakie powietrze.

  • 0

    9. ~cosik  2017-05-05 19:00:26  host: n16-04-02.opera-mini.net

    5+ Przepraszam. Nie wiedziałem, że jesteś fachowcem w branży ' z tekstu to nie wynika. Sami nie wiedzą z kim sie kontaktować i bubel wyprodukowali. Sukcesów w zawodzie życzę!!!

  • 0

    10. ~Tabaluga  2017-05-05 19:10:38  host: n19-02-03.opera-mini.net

    Mnie nie trzeba szukac , jestem na TVPABC

  • 0

    11. ~  2017-05-05 19:19:56  host: user-94-254-129-10.play-internet.pl

    pierdy też mierzy? ;)

  • 0

    12. ~cdu  2017-05-05 19:24:18  host: 8.37.230.191

    @11. Zapytaj @4. To jest fachowiec!!!!!!!!

  • 1

    13.  2017-05-05 19:28:40

    5 - po co pytasz jak sam nie wiesz o co pytać? Wyraźnie jest napisane - mierzy VOC - lotne związki organiczne ;-) A już jak to mierzy... To już insza inszość ;-)

  • 0

    14.  2017-05-05 20:55:23

    jak ktos juz nie ma na co pieniedzy wydawac to bardzo prosze

  • 0

    15. ~Ja  2017-05-06 06:41:10  host: bdd200.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @13 wli a ok kiedy voc to smog ? Stad zadalem jasno pytanie. Nie widzę aby to coś mierzyło SMOG.

  • 0

    17. ~  2017-05-06 10:26:20  host: user-94-254-131-95.play-internet.pl

    7.) jaki znowu chleb, pan jak zwykle trolluje i pisze nie na temat, tylko o jakimś tam chlebie.

  • 0

    18.  2017-05-06 10:37:50

    16, 17). Pudło, do sklepu chodzi się po zakupy, przeważnie chleb. Wszystko jest na temat, ale trzeba mnie stalkingować od samego rana za frajer, nie.

  • 0

    19.  2017-05-06 11:40:57

    trzeba było dac to pare miesiecy temu. juz widze jak kazdy by sobie mierzył przed wyjsciem z domu

  • 0

    20.  2017-05-06 12:26:20

    @15 - A zauważyłeś, że słowo "smog" w tytule jest w cudzysłowie?

  • 1

    21.  2017-05-06 14:08:01

    15 - a czy tu jest mowa o smogu? O "smogu" owszem ;-)
    Poza tym... smog "klasyczny" (tzw. londyński) to owszem - głównie dymy składające się z pyłu zawieszonego (trudno opadającego czy nieopadającego - różnie to nazywają w gazetach), ale też substancje gazowe. Poza tym jest znany też smog fotochemiczny, złożony głównie z gazowych produktów spalania paliw (tlenek węgla tlenki azotu) oraz właśnie węglowodorów. Pomijam fakt, że termin smog stał się terminem ogólnym, odnoszącym się np. do zanieczyszczenia środowiska emisją sztucznych pól elektromagnetycznych - mówi się wówczas o smogu elektromagnetycznym. Termin popularny szczególnie w Krakowie ;-)
    Proponuję zapoznać się z tematem, a potem dopiero dyskutować.

  • 0

    22.  2017-05-08 10:45:59

    teraz już nawet apki nie są potrzebne, wszyscy na FB od razu wrzucają info, jaki poziom smogu. Nawet nie trzeba nigdzie info szukać, nowa moda.

Dodaj swoją opinię