Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Czujniki w cegłach przykładem Internetu Rzeczy

Czujniki w cegłach przykładem Internetu Rzeczy

LuiN 19 Stycznia 2016 14:43

3 8

55% użytkowników smartfonów wierzy, że w ciągu najbliższych pięciu lat, domy w których mieszkają będą miały wbudowane czujniki sprawdzające wady konstrukcyjne, pojawiającą się pleśń lub problemy związane z instalacją elektryczną.



Według konsumentów biorących udział w badaniu Ericsson 10 Hot Consumer Trends 2016 przeprowadzonego przez Ericsson ConsumerLab, czujniki rozszerzające zakres działania Internetu Rzeczy mogą być w przyszłości umieszczone bezpośrednio w cegłach z których budowane są domy mieszkalne.

64% użytkowników smartfonów wierzy, że do roku 2021 budynki będą w stanie odwzorować we wnętrzu nasłonecznienie występujące na zewnątrz domu. Każda cegła wyposażona w czujniki będzie mogła przekazywać informacje dotyczące otoczenia zewnętrznego i adaptować je wewnątrz budynku.




Firmy budowalne zaczną zajmować się również budową infrastruktury sieciowej. Internet może nam służyć nawet do poprawy powietrza którym oddychamy przebywając w domu. Obecnie 54% użytkowników smartfonów jest zainteresowanych posiadaniem czujników optymalizujących jakość powietrza w domu.

Według 66% respondentów, w ciągu najbliższych pięciu lat, internet będzie powszechnie wykorzystywany do sterowania wentylacją i oknami w domu. W przyszłości czujniki w inteligentnych budynkach będą potrafiły odzwierciedlać warunki panujące poza domem.

Wszystko to powoduje, że internet stanie się nieodłączną częścią domu, tak jak instalacja wodno-kanalizacyjna czy instalacja elektryczna. Czeka nas opracowanie nowej definicji inteligentnych budynków.

Wnioski zawarte w raporcie "10 Hot Consumer Trends for 2016" pochodzą z ConsumerLab, globalnego program badawczego firmy Ericsson. Dotyczą szerokiego zakresu opinii konsumentów. Najszerzej reprezentowany, pierwszy z trendów odzwierciedla zdanie 1,1 miliarda ludzi z 24 krajów.

Źródło tekstu: Ericsson     

Dodaj do:

Tagi: ericsson | iot

w sumie: 16
  • 6

    1.  2016-01-19 14:52:56

    Ta, najpierw to te firmy budowlane muszą się w ogóle nauczyć, że sieć internetowa, to nie samo co elektryczna. Słyszałem już o przypadkach elektryków, którzy potrafili skrętkę ciągnąć jak zwykły kabel, czyli od gniazdka do gniazdka zamiast wszystkie kable doprowadzić do centralnego punktu gdzie będzie switch...

  • -1

    2.  2016-01-19 14:57:13

    Co do okien to jest to już dostępne, jak budowałem dom zainstalowałem okna dachowe Velux zamykane automatycznie. System jest dosyć elastyczny. Reaguje na nasłonecznienie, deszcz, warunki panujące na zew/wew uzbrajanie alarmu itd. Podobnie zachowują się rolety elektryczne okien zewnętrznych dachowych i zwykłych. Zwykłe ona jednak nie mają jeszcze możliwości automatycznego zamykania/otwierania. Ale patrząc co potrafi system inteligencji domowej jaki instalowałem podczas budowy 2 lata temu wszystko to co piszą powyżej jest możliwe. Co do powietrza wewnątrz to rekuperacja potrafi już bardzo dużo. Wpiąłem ją u siebie również do systemu i można tym wszystkim dowolnie sterować. Rynek inteligentnych domów jest potężny - sam też siedzę po części w tym biznesie i rozwija się to bardzo szybko.

  • 5

    3.  2016-01-19 15:25:34

    To mi wygląda na kreowanie popytu - jak wyglądały pytania ? 'Czy chciałbyś żeby coś sprawiało żeby powietrze było lepsze w twoim domu' ? Albo 'Czy WIERZYSZ że cośtam będzie możliwe ? ' Proszę Was ..... z tekstu wynika że to nie były pytania o popyt. Może dodać ' Czy wierzysz że Twój wózek widłowy w 2045 roku będzie głosowo odliczał ci czas do końca zmiany w magazynie Biedronki ?' ;P

  • 3

    4.  2016-01-19 15:59:31

    @3 Czy w ciągu dnia chciałbyś mieć więcej okazji do śmiechu?
    TAK: 87%; NIE: 6%; TRUDNO POWIEDZIEĆ: 7%;

    Przedstawiamy ROZWESELACZ! Nasze nowatorskie urządzenie automatycznie recytuje dowcipy, wnosząc wesołość i odprężenie do nudnego dnia pracy! Nowoczesna i stylowa obudowa pasuje do każdego wnętrza, a obszerna baza 1500 dowcipów* sprawi, że nigdy się znudzisz! ROZWESELACZ wyposażony jest moduł WiFi, a dzięki aplikacji na smartfona ustawisz godziny i częstotliwość recytowania dowcipów! Zamów już dziś! Cena w przedsprzedaży od 799 zł !!

    * Wszystkie dowcipy zostały zatwierdzone przez Radę ds. Tolerancji i Równouprawnienia, dzięki czemu masz gwarancję, że są wolne od treści rasistowskich, seksistowskich, wulgarnych lub w inny sposób obraźliwych.

  • 1

    5. ~lolik  2016-01-19 16:38:04  host: 77-254-242-130.adsl.inetia.pl

    A kiedy te cegły będą płacić w sklepach i wysyłać SMSy do domowników o przeciekającym dachu? Świat staje na głowie.. Po co człowiekowi mózg?

  • 1

    6. ~  2016-01-19 16:48:18  host: 8.37.225.117

    no, to tera brakuje czujników-podsłuchów obywateli bezpośrednio w prywatnym miejscu zamieszkania. Co tam net, email, sms... prywatność? Gdy umrzesz... tam tylko pchły nie podczepią.

  • 1

    7.  2016-01-19 17:45:37

    Jeśli ładnie poprosisz cegły z których masz zbudowany dom to przeniosą się na nową działkę i ustawią zgodnie z nowym projektem, fajnie się zapowiada ;-)

  • 1

    8.  2016-01-19 18:45:50

    Szklane domy...marzenia laików.

  • 1

    9. ~  2016-01-19 19:23:13  host: 188.146.71.99.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Ja poproszę o inteligentny dom, ale bez połączenia "inteligentnej" instalacji z internetem, tylko jako sieć wewnętrzna, sterowana przy pomocy centralki.

  • 0

    10. ~  2016-01-19 19:53:53  host: 77-254-42-70.adsl.inetia.pl

    NSA. Na 100%.

  • 1

    11. ~edek  2016-01-19 20:46:11  host: 188.146.1.59.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    stara zagadka budowlańców: cegła waży kilo i pół cegły - ile waży cegła ? :)

  • 0

    12. ~  2016-01-19 22:11:17  host: 8.37.225.138

    Ja wiem, ale nie powiem.

  • 0

    13. ~Tyler  2016-01-19 22:23:39  host: public-gprs361101.centertel.pl

    Cegła waży 2 kg.

  • 1

    14.  2016-01-19 23:39:37

    Ale pierdoły. Już czujnik na pleśń i na zwarcia instalacji. Nawet pasywnych domów nie budujemy. Pompy cieplne to jeszcze science fiction w Polsce. A tu czujniczki w cegłach. Wybuduj dom na wsi w Polsce i módl się o Lte w tym dziesięcioleciu, a nie o inteligentne ściany.

  • 1

    15. ~jg  2016-01-20 07:05:40  host: ip-193-028-000-200.net.tauron.pl

    To wszystko zmierza w jakąś coraz bardziej absurdalną stronę. Nawet cegły będą smart, tylko większość ludzi staje się coraz bardziej głupia, bo wszystko dookoła za nich myśli, tylko nie oni.

  • 0

    16. ~  2016-01-20 17:10:02  host: user-94-254-146-85.play-internet.pl

    Cegła to popularna nazwa smartfona więc chodzi o czujniki w smartfonach a wy tu o budowlance...

Dodaj swoją opinię