Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Witek nadaje #2: o premierze Huawei P8 z Dariuszem Marnicem

Witek nadaje #2: o premierze Huawei P8 z Dariuszem Marnicem

WitekT 20 Kwietnia 2015 12:57

5 10

W dzisiejszym odcinku Witek nadaje o premierze najnowszego flagowca Huawei - modelu P8 - razem z Dariuszem Marnicem, który odpowiada za marketing na polskim rynku.


 

Zobacz: Huawei oficjalnie zaprezentował model P8 i P8max.


Zobacz: inne filmy z kategorii Witek nadaje

Zobacz: Witek nadaje #1: o przenośności numerów z Marcinem Gruszką z Play.


PS. Tak, jeszcze pracujemy nad dźwiękiem, w tym odcinku przeszkadzał nam trochę wiatr...




Źródło tekstu: wł     

w sumie: 72
  • 0

    53. ~Red  2015-04-20 21:48:26  host: staticline18294.toya.net.pl

    Flagowiec i Huawei to jakoś tak dziwnie brzmi :) Przy nieograniczonym budżecie marketingowym jaki ma Huawei to taki One Plus One powinien być transatlantykiem :)

  • 0

    54.  2015-04-20 21:57:59

    Red: flagowiec w sensie, że topowy model z gamy dostępnych modeli. :-) Niezbyt rozumiem Twoje porównanie do OnePlusa. Nie dość, że Huawei ma więcej pięniedzy na promocje, jest marką bardziej rozpoznawalną, to na dodatek Huawei to 3-4 największy producent smartfonów na świecie - po Samsungu, Apple i (ewentualnie) LG.

  • 0

    55.  2015-04-20 22:35:42

    Jak wspomniałem pod #1 WN na ocenę całego projektu przyjdzie czas;-) Nr drugi już jest "inny" jednak jeśli Witek jest problem z operatorem czy też montażem ( wnioskuje po komentarzach ) to pogadaj z człowiek od Marcina G,, który mu skręca filmy. Gość niby kręci tylko jedną kamerą ale ostatecznie wychodzi całkiem zgrabny film ( dla przykładu relacja na blogu Marcina z IFA 2014 )

  • 0

    56. ~pabloki  2015-04-20 23:33:50  host: user-46-113-192-210.play-internet.pl

    Witek ok Twój format. dla mnie za krótko przy świadomości że to nie wywiad a rozmowa. mam nadzieje że nie zapytasz jaka jest granica minutowa między wywiadem a rozmową. monologi z oczywistych względów mogą być krótsze. możesz oczywiście robic takie rozmowy http://tlp.is/621 krótko i treściwie ale dla mnie za krótko. a tutaj człowiek robi średnio 11 minut monologi http://tlp.is/622 i ma jakąś tam oglądalnośc. dla młodszych jest http://tlp.is/623 który ma średnio tez 11 minut i to są" informacje" i ma oglądalność. nie poradzisz sobie z szybkim montażem? http://tlp.is/624

    co do lokowania ja pytałem czy nie jest to lokowanie podając luźne skojarzenie, nie twierdziłem... a odpowiedzi na pytanie czy nie jest sie nie doczekałem . mozna oczywiście uznać Twoje pytanie co nie będzie lokowaniem które może wskazywac że nie jest to lokowanie a można uznać chęć wskazówki jak wpleść lokowanie by nie było tak odbierane. o i tak o,o,o,.

  • 0

    57. ~Adam  2015-04-21 00:06:38  host: user-94-254-198-221.play-internet.pl

    Jeśli film będzie długi to nie chce sie go oglądać.
    Pabloki rozumiesz??????

  • 0

    58. ~ojej  2015-04-21 06:58:01  host: apn-46-77-124-140.dynamic.gprs.plus.pl

    Sama słodycz wycieka. Jakiś żart? Jakies prowokacje? Inaczej ogląda sie to jak flaki z olejem. Co do glosu: Zainwestujcie w Zooma.

  • 0

    59. ~ojej  2015-04-21 07:01:39  host: apn-46-77-124-140.dynamic.gprs.plus.pl

    Tak się powinno przedstawiać takie premiery: http://tlp.is/625

  • 0

    60. ~ojej  2015-04-21 07:10:07  host: apn-46-77-124-140.dynamic.gprs.plus.pl

    Mogłeś choćby spytać dlaczego z hasłem "ignite your creativity" zrobili smartfon który wygląda jak kopia iPhone.

  • 1

    61.  2015-04-21 08:40:44

    pabloki: odniosę się po kolei. :-) Przykład z Bożeną Dykiel pokazuje jej mega populizm i niezrozumienie tematu. Polecam przyjrzeć się przypadkom kolei wysokich prędkości np. we Francji czy Niemczech i zobaczyć, ile lat dzieli zakup taboru (najpierw) od przygotowania dla niego infrastruktury (później). U mnie populizmu nie będzie - i nie będzie takich krótkich "strzałów".

    Przykład formatu "Pozdziemnej TV" jest dla mnie zbyt mało dynamiczny. Poza tym tam są 30-minutowe nagrania. Ja nie będę trzymał się ściśle limitu 6 minut, czasem wyjdzie 9, ale chcę, żeby było krótko i treściwie. Tak, dwa pierwsze odcinki zdecydowanie mogłyby być lepsze i zdaję sobie z tego z sprawę. Należy jednak pamiętać, ze jeżeli ma być dynamicznie, to montaż 6 minutowego odcinka zajmuje kilka godzin. Każda minuta to dodatkowa godzina...

  • 1

    62.  2015-04-21 08:42:37

    ojej: o widzisz, to pytanie o podobieństwo do iPhone'a jest bardzo fajne i rzeczywiście mogłem je zadać. Tylko z pytaniami bywa jak z ripostami - te najbardziej cięte są wymyślane już po czasie. ;-) Tu jesteśmy mądrzy społecznością, a pytania wymyślałem sam. Ale tak, w stronę takich pytań chcę iść i myślę, że w kolejnych odcinkach będzie ich więcej - w tym te brane z komentarzy od czytelników.

    Podajesz fajne przykłady jak coś zrobić z jajem, ale te przykłady powstawały przez lata, a my nakręciliśmy dopiero drugi odcinek. :-) Dopiero zdobywamy know-how i uczymy się na licznych błędach.

  • 0

    63. ~Adrian  2015-04-21 09:35:32  host: dynamic-78-8-92-251.ssp.dialog.net.pl

    Jak dla mnie całkiem ok. Tylko czym wy to nagrywacie. Widać, że kamera ma problem z łapaniem ostrości, przy delikatnym nawet ruchu.

  • 1

    64.  2015-04-21 09:38:04

    Adrian: problem z ostrością jest dlatego, że... był ustawiony autofocus. ;-) Następne nagranie będzie robione na manualnym ustawieniu.

  • -1

    65.  2015-04-21 09:50:17

    64). Moja Nokia 5230 - spokojnie se poradzi z ostrością i dzwiękiem ;-)

  • 0

    66. ~Adrian  2015-04-21 09:56:59  host: dynamic-78-8-92-251.ssp.dialog.net.pl

    Właśnie widzę. Filmuje od 10 lat, dlatego zwróciłem uwagę na to. Niby ta ostrość bardzo nie ucieka, jednak mimo wszystko przeszkadza w oglądaniu.

  • 0

    67. ~pabloki  2015-04-21 15:25:51  host: 213.158.219.199.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    WitekT jak pisałem to Twój format. czekam na kolejne odcinki. krótko: przykład z pendolino był podany dla przerysowania. przykład podziemnej był na wykazanie ogladalności przy klipach trwajacych średnio 11 minut( pominąłem te dłuższe których jest po prostu mało i są wyjątkami). i dokładnie tak nalezy rozumieć te przykłady.

  • 0

    68. ~Joo  2015-04-22 09:06:13  host: ip-5-172-247-195.free.aero2.net.pl

    Hej a dlaczebu tak drogo

  • 0

    69. ~Joo  2015-04-22 09:09:33  host: ip-5-172-247-195.free.aero2.net.pl

    Ci dewoloperzy to pazdzierzaki nastawily sie na szybki dorobienia sie

  • 0

    70. ~paulo  2015-04-22 22:48:18  host: staticline22208.toya.net.pl

    Niech gościu z Huawei nie opowiada że budują markę . Jestem użytkownikiem modelu P6 i od dawna koresponduję z nimi o aktualizacji która wszędzie jest tylko nie w Polsce. Odbijają piłeczkę , że to zależy od operatorów - żart !!!

  • 0

    71.  2015-04-23 20:00:11

    potestowałbym ;)

  • 0

    72.  2015-04-27 22:33:33

    Ja się przyczepię trochę do technikaliów nagrania.
    Po pierwsze całość powinna być kręcona na 2 lub 3 kamery. 1 kamera na plan ogólny + ewentualnie zbliżenia na osobę prowadzącą i gościa i ewentualnie na urządzenia które prezentujecie.
    Po drugie filmujcie na manulanych ustawieniach - niech kamerzysta/ operator pracuje na ręcznym focusie a przed nagraniem zbalansuje biel , najlepiej na szarą kartę Kodaka. Warto też dobrać ekspozycję prawidłowo, bo obraz jest przejrany w jasnych partiach, ewentualnie pożyczcie jakieś oświetlenie, aby doświetlić plus dać ewentualnie kontre.
    Drugi plan jest za ostry przez co przeszkadza to nieco w odbiorze.
    Dzwięk może być z mikroportu z mikrofonem osłoniętym przed wiatrem itp

    Kręćcie duble, tak, że w postprodukcji można wybrać najlepsze ujęcia.

Dodaj swoją opinię