Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Witek nadaje #11: o banko-telekomach z Mikołajem Fidzińskim

Witek nadaje #11: o banko-telekomach z Mikołajem Fidzińskim

WitekT 24 Lipca 2015 15:06

5 5
Trzy telekomy oferują już usługi bankowo-finansowe, a jeden z udziałowców P4 zaangażował się w firmę pożyczkową. Witek nadaje dziś o różnicach pomiędzy ofertami i bonusami dla klientów telekomów - z Mikołajem Fidzińskim, blogerem naczelnym Comperia.pl.

Zobacz: Właściciele P4 inwestują w firmę pożyczkową.

Zobacz: inne filmy z kategorii Witek nadaje




Źródło tekstu: wł     

w sumie: 32
  • -2

    13.  2015-07-24 20:51:19

    Ty kim ty jesteś te twoje niusy są nudne nawet tego nie czytam

  • 0

    14. ~kiepsko  2015-07-24 21:21:34  host: 89-78-220-11.dynamic.chello.pl

    kiepsko przyhotowany Pan z comperii. Nie wiedzial ilus rzeczy.
    Witek git!

  • 0

    15. ~maksymalnie  2015-07-24 23:34:59  host: 77-254-12-217.adsl.inetia.pl

    Czy w Orange mogę machać majtkami, gdy przypnę do nich NFS?

  • 0

    16. ~a może  2015-07-25 01:08:04  host: user-94-254-198-173.play-internet.pl

    Jak nikt nie będzie komentował to słupki w statystykach ściągną z ramówki Witek nadaje. Jeszcze nie oglądałem, znajdę chwilę to może

  • -2

    17.  2015-07-25 09:44:20

    Co do rozmowy... Wydaje mi się, że Witek owszem przygotowany był, nie wiem na ile dobrze w szczegółach, ale to co wyło widać - wyglądało nieźle. Nie mam zastrzeżeń. Nie mam też zastrzeżeń do przygotowania Pana Mikołaja. Może ze względu na formułę, może ze względu na charakter, chęć przekazania czegoś więcej... Trochę mu nie wyszło. Inna sprawa, że Witek ewidentnie swojego gościa poganiał ;-) Dlatego np. w przypadku Plus Banku powiedział o bonusie nie dla każdego - do usługi kredytowej, zamiast wspomnieć o powszechniejszym bonusie i bez szczególnego działania ze strony klienta - obniżce abonamentu albo (!) doładowaniu prepaida za płatności kartą. W tym w szczególności za samo przekroczenie progu darmowości 500 zł.

  • 0

    18. ~BALBIN-RZ  2015-07-25 10:46:34  host: 213.158.219.43.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Pan z Comperii młody człowiek, to właściwie chłopaczek.... jakieś 19 lat bym mu dał.

  • 1

    19.  2015-07-25 10:50:23

    Nic ciekawego, tylko naciąganie na kolejne usługi. Telekomy chcą być na siłę dyskontem z mydłem i powidłem. Nie podoba mi się ta nowomowa "skorował". Polacy nie gęsi....

  • -2

    20.  2015-07-25 10:58:58

    słoneczny... Oni tylko oferują! Zwykle to czego ludzie potrzebują. Nie ma obowiązku korzystać. Biorąc jednak pod uwagę, że tak jak z niektórych rzeczy tak z usług nie da się nie korzystać a nawet należy powiedzieć, że w miarę rozwoju cywilizacyjnego będą podstawa egzystencji niektóre z nich, mnie nie dziwi, ze operatorzy telekomunikacyjni "wchodzą" na rynki które będą się tylko rozwijać - i mogą im przynosić dodatkowe przychody i zyski.
    Ja np. jestem zadowolony z usług Plus Banku. Darmowe konto bieżące, darmowa obsługa (nie liczę - dla mnie - śmiesznego progu darmowości 500 zł za korzystanie z karty), do tego określone korzyści - od wprowadzenia bonusu (marzec 2014) już 199,79 zł rabatu za telefon dostałem - a niestety nie załapałem się na podwójny bonus ;-) Do tego dwie wygrane po 250 zł za korzystanie z karty - do wykorzystania np. w empiku. Mi pasuje taka oferta.

  • 0

    21.  2015-07-25 13:40:12

    @20 wlo: Ja mam inne zdanie na ten temat. Zamiast podniecać się rabatami i łączeniem usług, wolę sobie sam skonstruować oferty u różnych operatorów, na różne usługi i reagować jak, któryś z nich próbuje mnie zrobić w jajo. A niepotrzebne i niechciane usługi po prostu do mnie nie trafiają. Zakupy robię tam gdzie chce, a nie że ktoś będzie mi narzucał rabatami, gdzie mam kupować. Bank wybieram sobie taki jaki mi pasuje, a nie jaki narzuca mi operator. Jak coś mi się nie podoba to rezygnuje bez żalu i zastanawiania się czy mi jakieś rabaty zabiorą czy nie. Banki zostawmy bankowcom. Operatorzy niech się zajmą świadczeniem usług internetowych i głosowych. Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Ale marketing mocno pracuje na to, żeby stwarzać nam ułudę oszczędności przez łączenie niepotrzebnych i niechcianych usług.

  • 0

    22.  2015-07-25 14:21:26

    @21: bo jesteś świadomym klientem, a tacy są mniejszością. Większość nie kalkuluje a jak widzą, że "ich" operator daje coraz więcej to się cieszą, że będą mieć jeden rachunek za telefon, net, tv, prąd i hgw co jeszcze, bank to kolejna tylko rzecz. Niech operator zajmie się tylko usługami telco? Ale operator rozszerzając wachlarz usług na inne branże przywiązuje do siebie klientów i o to im chodzi. Banki zostawmy bankowcom? Przecież tak właśnie jest! Ktoś już pisał powyżej to są dedykowane oferty banków dla klientów konkretnego operatora. Operator tylko użycza markę, nie za darmo zapewne.

  • 0

    23. ~mm  2015-07-25 18:16:40  host: user-94-254-145-115.play-internet.pl

    @22
    Ale jeżeli za to wszystko zapłacisz mniej kupując od jednego niż od kilku to co to Ci przeszkadza skorzystać z oferty? Prąd jest taki sam niezależnie od kogo go kupisz, nawet tymi samymi drutami przyjdzie. Kanały w TV będą takie same. Stówka z bankomatu też trudno powiedzieć z którego banku wyszła...

  • 0

    24.  2015-07-25 18:58:20

    @23 Zapłacisz mniej pod warunkiem, że rozkminisz umowę i wyłączysz sobie na czas niepotrzebne usługi i o ile operator w ciągu trwania umowy nie zmieni warunków promocji. Do tego dodaj sobie lojalkę na 2 lata, podczas gdy w usługach na kartę praktycznie co kilka miesięcy pojawia się coś nowego. Moim zdaniem oszczędności z tego tytułu są bardzo wątpliwe i wręcz symboliczne. Nie trzeba kupować wielopaków żeby się najeść do syta, nie wydając fortuny.

  • 0

    25.  2015-07-25 19:31:28

    słoneczny - no przecież oferta bankowa nie jest powiązana z usługą telekomunikacyjna! Można w dowolnym momencie zmienić albo zrezygnować - z jednego albo drugiego! Nie wiem czemu rabat z jak najbardziej nie połączonej usługi miałby mnie podniecać? Jest - dobrze. Sama korzyść. To w moim przypadku 1/3 abonamentu jest. Mało?
    ad 24 - i nie musiałem umowy łączyć, wielopaków brać itp. żeby dostać rabat. Naprawdę nie przesadzaj, bo nie jest tak jak myślisz albo wiesz, że tak nie jest ale próbujesz zmienić rzeczywistość?

  • 0

    26.  2015-07-25 19:35:31

    Masz rację. Abonament wiąże i czasem po kwartale niektórzy mają problem, bo za tę samą cenę mogliby mieć coś więcej albo to samo za niższą cenę. Dlatego nie jest dla wszystkich. Dla mnie różnica 5 czy 10 złotych miesięcznie nie stanowi problemu. Nawet powiem, że za tę cenę mam spokój (tak, wiem, doładowania można zautomatyzować, w koszty wliczyć itd.) od uciążliwości związanych z prepaidem, gdzie wszystko działa na zasadzie promocji, pakietów promocyjnych, okresowych itd. Połowa klientów używa jednak abonamentu - możesz za debili ich uważać. Pewnie wszystkich ich, tak jak mnie to tyle obchodzi co śnieg stopiony podczas pożaru Pałacu Zimowego wiek temu ;-)

  • 0

    27.  2015-07-25 20:03:59

    @wlo (25) Wiem o tym, tak ogólnie zszedł mi temat na wiązanie usługami przy okazji tej bankowości. (26) Nikogo nie uważam za debili. Abonament to nie monolit. Abonamenty są dla firm, indywidualne i mixy dla młodych. Abonament abonamentowi nierówny. Śmiem twierdzić, że prawie w każdej rodzinie ktoś oprócz abonamentu wspomaga się kartą dla dzieci, dla kobiety czy dla internetu. Każdy sobie układa jak mu pasuje. Może 5zł drożej to nie majątek i nie warto sobie tym zawracać głowy. Ale niech tak w rodzinie będę ze 3 simy na których przepłaca się 5-10zł. Niech będzie TV na której tez można zaoszczędzić 5zł, net stacjonarny 5zł - i robi nam się 30zł oszczędności jeśli umiemy dobrze dopasować sobie usługi i operatorów. Jak kupujemy więcej zawsze jest drożej, a nie taniej. Sposób na oszczędności to kupować mniej, choć reklamy mówią co innego. :)

  • 0

    29.  2015-07-26 10:33:59

    słoneczny - no to oczywiste - sam mam dwa abonamentowe numery i dwa prepaidowe ;-) Kiedyś nawet więcej - różnych sieci.
    Mówisz - tu 5 tam 5... A ile paczka papierosów kosztuje? Jakoś nie rezygnują z palenia...

  • 0

    30.  2015-07-27 22:54:20

    Trochę mijają się z prawdą w tym video bo można już płacić przez NFC smartfonem z androidem 4.4+ bez wiązania się a operatorem czy to t-mobile czy orange dzięki HCE (Host Card Emulation).
    Wystarczy aplikacja PeoPay i konto w tym banku lub konto prepaid - lub karta prepaid podłączona do aplikacji. Działa świetnie, testuję od 3 dni a usługa działa od grudnia 2014 :/

  • 0

    31. ~P4-A teraz lichwa:)  2015-07-28 12:49:37  host: 89-67-25-25.dynamic.chello.pl

    "P4 zaangażował się w firmę pożyczkową" - teraz lichwa? Ludzie już zrozumieli że 'Mamy zasięg 4 sieci' ale jako ostatni w kolejce i trzeba lichwą kredyty spłacać? Kiedy zaczną handlować cebulą? :)

  • 0

    32. ~co tu się  2015-07-28 14:41:50  host: aets144.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Play chce wygryźć z rynku Providenta?:D Zawsze wiedziałem, że ostro grają, ale żeby brać się za oszukiwanie Polaków na chwilówkach? Żenua

  • 0

    33.  2015-07-31 08:35:25

    Kerio: ale wiążesz się z bankiem... :-P

Dodaj swoją opinię