Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Właściciele P4 inwestują w firmę pożyczkową

Właściciele P4 inwestują w firmę pożyczkową

WitekT 15 Lipca 2015 08:39

6 14

Novator Partners i Olympia Group wyłożyły 120 mln zł na niewielki serwis pożyczkowy należący do Grupy Aasa. Pieniądze mają zostać przeznaczone na działalność w Polsce, Czechach i ekspansji w Europie - pisze Puls Biznesu.

Estońska firma Aasa, choć w Polsce działa od przeszło trzech lat, nie jest szerzej znana. Novator Partners i Olympia Group to akcjonariusze P4. Grupa Aasa prowadzi obecnie działalność na czterech rynkach: oprócz dwóch już wymienionych także w Finlandii i Szwecji.




To, czym wszyscy jesteśmy niezwykle podekscytowani to połączenie doświadczenia grupy Aasa specjalizującej się w pożyczkach konsumenckich oraz zrozumienia przez naszych partnerów niezwykle wymagającego rynku telekomunikacyjnego. Wierzę, że pozwoli nam to stworzyć indywidualnie dopasowaną, dobrze skalkulowaną i optymalną od strony ryzyka ofertę dla abonentów telekomunikacyjnych ? powiedział Kimmo Rytkonen, szef Aasa Global.

Aasa Polska, działająca pod marką asakredyt.pl, oferuje obecnie pożyczki on-line do 3,4 tys. zł na maksymalnie 18 miesięcy. Koncentruje się na klientach o dobrej wiarygodności kredytowej, o parametrach zbliżonych do wymagań stawianych przez banki, eliminując aplikacje od osób z zaległościami w BIG-ach i BIK. Żeby uzyskać pożyczkę trzeba udokumentować źródła dochodu. Pożyczka wypłacana jest dopiero po podpisaniu umowy przesłanej kurierem.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:

Tagi: p4 | novator | olympia group | aasa

w sumie: 57
  • -3

    50.  2015-07-15 12:37:06

    Inni nie podali to ja tez nie muszę i masz czyste sumienie. A masz jakąś misję? Media to nie jest zabawka.

  • 2

    51.  2015-07-15 12:40:50

    PiotrM: a masz jakieś dowody na złe intencje PB? Co jest złego w mega ogólnym opisie tego biznesu, raptem na jeden akapit? Ja może nie rozumiem, za to Tu znowu się czepiasz nie rozumiejąc specyfiki dziennikarstwa.

  • 2

    52.  2015-07-15 12:42:50

    PiotrM: ja nie uważam RSSO za kluczową informację, bo dla różnej wysokości pożyczki RSSO jest różne. A raczej każdy wie, że takie pożyczki są drogie. Więc o co chodzi, dlaczego miałem to podać?

  • -3

    54.  2015-07-15 12:57:34

    współczuje tym co mają wyrażona zgodę na spam od play zacznie się wydzwanianie BOK do klientów playa z oferta pożyczki.

  • -3

    55. ~ola  2015-07-15 13:02:02  host: ip-5-172-236-140.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    formuła rodzinna + 3 gratis karty sim na kartę dużej rodziny + pożyczka na smartphony dla każdego :)

  • -3

    57. ~ola  2015-07-15 13:03:13  host: ip-5-172-236-140.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    @54.goldenmen - Ciekawe czy gdzieś jest PL lista telefonów spamowych? coś jak lista do Ad-Block tylko telefoniczna?

  • -3

    59. ~pabloki  2015-07-15 13:28:42  host: 37.31.82.66.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    czyli nie play , więc nie p4 a jedynie fundusze inwestycyjne- udziałowcy m.in. playa. Play nie ma nic z tym wspólnego. a miala byc taka sensacja a tu zonk.

  • -1

    60. ~Jac  2015-07-15 13:29:47  host: ip-5-172-247-229.free.aero2.net.pl

    Pisanie przez Witka T., że odchodzący użytkownicy i tak korzystali z Telepolis za darmo to trochę nieprawda. Na stronie roi się od reklam kontekstowych, które Ci użytkownicy klikali i generowali przychody. Wykonywali więc jakąś pracę, generując serwisowi przychód.

  • 1

    61.  2015-07-15 13:40:06

    Jac: rozumiem, że dysponujesz wiarygodnymi danymi pokazującymi nasze przychody z podziałem na poszczególne sekcje. Gorąco zachęcam Cię do podzielenia się nimi z nami tutaj publicznie. :-)

    PS. Wiele lat w telekomunikacji nauczyło mnie jednego - że intuicja często bywa zawodna...

  • -3

    63. ~pabloki  2015-07-15 14:55:08  host: 213.158.221.77

    mam wrażenie że minusy stawiają niepolacy tylko osoby korzystajace z translatora. najlepiej postawic minusa a nie odnieść się merytorycznie bo pewnie nie ma sie nic do powiedzenia.

  • -2

    64. ~L  2015-07-15 15:30:13  host: public-gprs516540.centertel.pl

    A jak pisałem niedawno, że p4 to taka firma jak prowident, to mnie minusowali. Swój ciągnie do swojego - parasieć do parabanku ;D

  • -2

    65.  2015-07-15 16:58:10

    WiT.
    Ja nie jestem taki dociekliwy - napisałeś ,,bo nie". Dorzuciłeś okoliczności i to wystarczy.
    Ja nie jestem krytykiem od którego zależy przyszłość Telepolis
    :-)
    Zwróciłem na % uwagę, bo często jest to pomijane. I tyle.

  • -1

    66. ~  2015-07-15 21:23:50  host: n09-01-04.opera-mini.net

    poziom dyskusji kogos, kto podobno jest na tym portaliku naczelnym jest imponujacy. Odpowiedz w stylu "nie dalismy-bo nie" tłumaczy wszystko. Jego wręcz ataki na dociekliwych dowodzą jego małostkowości i lekcewazenia czytelników z których czerpią dochody. Jabtez informuje, ze adblock juz nigdy na tej strinie nie zostanie wyłączony. Nie interesuje mnie czy na tym stracą czy zyskają. Jak ktoś nie potrafi się zachować to niech idzie świnie wypasać a nie pcha się między ludzi. Dobrze, ze zlodziejami nie nazywa blokujących reklamy bo i tak bywało ale chyba ochłonął albo zrozumiał, ze ktoś z tego może zrobic użytek.

  • -1

    67.  2015-07-16 00:20:05

    Przecież Calm7 się nawet nie czepiał Telepolis. Ale się dałeś Witek sprowokować wmówieniem samemu sobie, że ktoś coś Ci celowo zarzuca...

  • -1

    68.  2015-07-16 05:20:11

    Jest informacja ile i na jak długo można pożyczyć, % też powinno się podać.

  • 1

    69.  2015-07-16 08:50:56

    66: śmieszne jest to, że tym AdBlockiem starasz się nas jakoś ukarać. To nie świadczy o nas, tylko o Tobie. Jeżeli wbrew czyjejś woli chcesz korzystać z jego pracy za darmo, to... sam zastanów się kim jesteś. Jestem bardzo ciekawy jak Ty byś się czuł w odwrotnej sytuacji. Niezbyt też rozumiem dlaczego oczekujesz, że będziemy innych traktować w sposób inny niż oni nas. My tu nie jesteśmy ani na piedestale, ani też nie jesteśmy niczyimi sługami. Staramy się z każdym rozmawiać jak równy z równym, ale nie damy sobie wejść na głowę.

  • 1

    70.  2015-07-16 08:53:12

    manyaky; być może masz rację. Ale jestem już po prostu zmęczony supozycjami i oceną sytuacji PRZED zadaniem kluczowych pytań (tak normalnie, bez emocji i bez tezy). Czy naprawdę wszędzie trzeba szukać złej woli, jakiegoś celowego działania? Serio - załóżcie najpierw, że się nie znamy, że daliśmy NIEŚWIADOMIE ciała, że nie jesteśmy profesjonalistami. To jest nieszkodliwe w porównaniu z bardzo krzywdzącymi dziennikarzy zarzutami o manipulację. Postarajcie się zrozumieć jak MY to odbieramy.

  • -2

    71.  2015-07-16 09:41:44

    @69 Witku, prowadzicie biznes, który z zasady funkcjonuje w brutalnym świecie opierającym się na prawie podaży i popytu, a odwołujesz się do uczuć "Jestem bardzo ciekawy jak Ty byś się czuł w odwrotnej sytuacji". Tu nie ma miejsca na uczucia, bo tym zajmują się nastoletnie osoby płci żeńskiej, tutaj trzeba działać kreatywnie i na chłodno aby zarabiać, czy to na reklamach (zachęć nas abyśmy wyłączyli adblocka - skoro Ty zarabiasz, daj zarobić innym) czy w inny sposób. Jeszcze na żadnej innej stronie nie spotkałem takiego wielkiego czarnego, rozpaczliwego banera przywołującego KLIENTA do porządku. Skutecznie zachęcacie tym aby ludzie właśnie robili wszystko aby tych reklam nie oglądać a już na pewno w nie nie klikać. Kiedyś pisałem o tworzeniu przez Was filmów na YT - propozycja została storpedowana przez Ciebie lecz teraz to widać robicie. Moja idea okazała się słuszna (wiele biznesów z różnych dziedzin nie żyje już ze swojej rdzennej działalności ale właśnie z publikowania filmów o niej - paradoks naszych czasów) jednakże wykonanie jest niestety beznadziejne, oglądając ostatni filmek o licytacji wytrwałem może 30 sek - w tej formie tego nie da się oglądać. Zróbcie szybki casting w redakcji kto się do tego najlepiej nadaje i jego dawajcie go na szkło, bo nic z tego inaczej nie będzie. Potraktuj moje uwagi nie jako atak na siebie, swoje uczucia czy odzieranie z zysków ale jako motywator do działania i to jak postrzega Was Wasz klient czyli nieskromnie ja (z włączonym adblockiem oczywiście - nic mnie jeszcze tutaj nie zmotywowało do jego wyłączenia).

  • 2

    72.  2015-07-16 09:51:12

    applefan_: ja jestem jedynym członkiem redakcji, który jest w Warszawie, więc casting w redakcji odpada. I znowu muszę dość stanowczo stwierdzić, że nieuczciwym jest włączanie AdBlocka... I na tym zakończę tę rozmowę, bo ciężko mi rozmawia się z osobą, która gdzieś ma moją pracę.

  • 2

    73.  2015-07-16 10:10:00

    applefan.
    No, tera to zgłupiałem...
    śpisz na kasie, a nie możesz choć konta premium na Telepolis wykupić? Blokuj se reklamy, ale żeby konta nie kupić?? Tu, gdzie najwięcej sam REKLAMUJESZ firmę apple??? śmieszny jesteś. I pamiętaj: wstrzymałem się od przymiotników w tym wpisie z ogromną trudnością..!

Dodaj swoją opinię