Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UOKiK wygrywa w sądzie ws. konkursu SMS-owego

UOKiK wygrywa w sądzie ws. konkursu SMS-owego

sirmark 31 Października 2013 23:18

14 0

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podtrzymał decyzję Prezes UOKiK nakładającą karę w wysokości blisko 340 tys. zł na Internetq Poland, organizatora loterii SMS-owej BMW od Orange Druga Edycja. Zobacz: UOKiK: kara za sposób organizcji loterii BMW od Orange

Wyrok sądu dotyczy decyzji UOKiK z grudnia 2011 roku. Urząd stwierdził wówczas, że SMS-y wysyłane do konsumentów przez Internetq Poland w celu zachęcenia ich do udziału w loterii BMW od Orange Druga Edycja, wprowadzały w błąd. Zdaniem Prezesa Urzędu w wysyłanych SMS-ach spółka sugerowała, że konsumenci uzyskali nagrodę i muszą tylko wysłać wiadomość zwrotną. Tymczasem, odesłanie SMS-a gwarantowało jedynie udział w losowaniu samochodu. Wywoływanie wrażenia, że konsument już uzyskał nagrodę, uzyska ją bezwarunkowo lub po wykonaniu określonej czynności, np. po wysłaniu SMS-a lub wykonaniu telefonu, gdy w rzeczywistości odbywa się to na innych zasadach, jest uznawane za niezgodną z prawem nieuczciwą, agresywną praktykę rynkową.




Sąd zgodził się ze stanowiskiem UOKiK. Wyrok SOKiK z 29 października 2013 r. (XVII AmA 41/12) nie jest prawomocny i przedsiębiorcy przysługuje apelacja.

Źródło tekstu: UOKiK     

Dodaj do:

Tagi: konkurs | uokik

w sumie: 24
  • 0

    5. ~  2013-11-01 01:00:02  host: afid50.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wystarczy wylaczyc wszystkie zgody marketingowe oraz nie brac udzialu w kretynskich konkursach i takich spamujacych smsow sie nie dostaje od lat :-)

  • 0

    6.  2013-11-01 01:02:05

    No dobrze, "dostal szanse", bo dostał SMSa. Tak to rozumiem. Kolejne zdanie: odp TAK odbierz 35000zł. Domniemywam, że jak odpiszę TAK, to dostanę 35000zł. Wezwanie do zapłaty już przygotowane. Wysyłam w poniedziałek. A potem - niech sąd to rozstrzygnie. Mam dość cwaniactwa i żerowania na ludzkiej naiwności, może jak sąd ich zmusi do zapłaty to skończą z takim durnowatym naciąganiem ludzi... A kara od UOKiK jest właśnie za takie SMSy: sam dostawałem SMSy, które WPROST sugerowały, że jak wyślę kolejnego SMSa, to auto jest już moje. Wtedy nie chciało mi się bawić w pozwy sądowe. Tym razem nie odpuszczę...

  • 0

    7.  2013-11-01 01:03:07

    @5: ja też normalnie nie dostaję. A tego, o którym napisałem, dostałem na dodatkowy numer, którego nie włączałem od kilku tygodni.

  • 1

    9.  2013-11-01 09:47:55

    @8 nagrodą gwarantowaną jest pewnie jakaś tapeta, albo dzwonek... ;-)

  • 0

    10.  2013-11-01 10:23:06

    "RadioESKA: POTWIERDZAMY, ze osoba ur. w 04 moze wygrac az 47.000zl. Wyslij:MIESIAC URODZIN otrzymasz tapete/Reg.eska.pl/2,46zl/Artclick.pl" Raz wystarczyło zagrać xd urodziłem się w maju, ale tego nie wiedzą xd

  • 0

    11. ~  2013-11-01 10:34:38  host: 109.163.233.195.reserved.voxility.com

    Nigdy nie wysłałem sms premium. A od pierwszego dnia jak pojawiła się taka możliwość mam zablokowany cały ruch premium. No ale idiotów myślących, że mają szanse na wygraną za sms'a u nas nie brakuje, tak samo jak tych co się ślinią na te aukcje 10groszy, one bird itp.

  • -3

    12. ~fifiu  2013-11-01 11:29:06  host: afbu49.neoplus.adsl.tpnet.pl

    konkurs godny inteligencji abonentow play

  • 1

    14. ~  2013-11-01 12:47:21  host: ip-94-42-230-16.multimo.pl

    Kiedy się wezmą za spamerów z 3way?

  • 1

    15. ~  2013-11-01 13:13:39  host: z15-08.opera-mini.net

    @12 cieszę się, że nie jesteś w sieci, którą wymieniasz, bo to potwierdzenie, że jest dokładnie inaczej niż piszesz. A teraz przeczytaj to jeszcze kilka razy i może zrozumiesz co miałem na myśli, albo od razu zapytaj kogoś kto jest w Play.

  • 0

    16.  2013-11-01 18:06:07

    Nie dostaje żadnych smsów, może dlatego że jestem w Play a może dlatego że gdziekolwiek podaje swój numer telefonu zaznaczam okienko że nie życzę sobie otrzymywać jakichkolwiek śmieci.

  • 0

    17. ~Calm7  2013-11-01 22:49:26  host: n07-04-07.opera-mini.net

    A co to, admin uznał, że moje wpisy nie były na temat? Wiesz pan co, szkoda na pana moich słów!

  • 0

    18.  2013-11-02 09:07:27

    Calm7: to chyba ja skasowałem Twoje komentarze trochę z rozpędu - dopiero teraz sobie uświadomiłem, że były na temat - bardzo Cię za to przepraszam. Dla innych - Calm7 wklejał teksty SMS-ów reklamowych, chyba ze 3.

  • 0

    19. ~Calm7  2013-11-02 12:17:13  host: n07-04-07.opera-mini.net

    Ok panie Witku.

  • 0

    20. ~asde  2013-11-02 17:28:08  host: aeg246.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Bardzo niska kara jak na taka firme i loterie. Kara powinna byc wielokrotnoscia obiecywanej nagrody, czyli np. rowna cenie kilkunastu samochodow BMW.

  • 0

    21. ~Astis  2013-11-02 20:23:05  host: staticline-31-182-83-142.toya.net.pl

    Dobrze im. Szkoda, że nie zwrócą nam kasy za te smsy . . .

  • 0

    22. ~Astis  2013-11-02 20:25:03  host: staticline-31-182-83-142.toya.net.pl

    I szkoda, że to trwało aż od 2010/2011 . . . Orange tez powinien się tego wstydzić bo na tym tez dużo zarobili ! ! !

  • 0

    23. ~Astis  2013-11-02 20:31:09  host: staticline-31-182-83-142.toya.net.pl

    #10 #11 Eska widać , ze idzie na całość i nie gra fair . Co do gier premium to nie do końca się zgadzam. Ostatnio w rundzie dodatkowej RMF fm wygralem 50" TV . . . Wiec można wygrać . Na sylwestra w Polsacie wygrałem 1000 zeta a Visa na euro 2012 wygrałem kartę bankomatową z 2012 złotych a i w kapslach Tymbark wygrałem telefon Samsung wiec jak ktoś gra i ma szczęście to w uczciwej grze wygra :))))

  • 0

    24. ~Calm7  2013-11-02 21:36:53  host: n07-04-07.opera-mini.net

    23). No pewnie, jak gra, to i w totka zapewne wygra.

  • 0

    25. ~Namakon  2013-11-04 15:08:26  host: 81.219.84.18

    @23 ehe, i pewnie jeszcze do tego wygrał kolega dodatkowe frytki w mcdonaldzie :P

  • 0

    26. ~Dlaczego  2014-06-19 09:49:10  host: 37.31.52.248.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    w T-MOBILE nie mam możliwości zablokowania niechcianych sms czy telefonów od złych naciągaczy ?oszustów ?

Dodaj swoją opinię