Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Trudne relacje sieci Play z T-Mobile Polska

Trudne relacje sieci Play z T-Mobile Polska

msnet 28 Czerwca 2017 13:00

15 3

play tmobile logo

Operator sieci Play zawsze ją reklamował, jako dającą dostęp do zasięgu 4 sieci komórkowych. Z takim modelem biznesowym P4 wybiera się też na giełdę. W całej tej układance jednak zaczyna coś się psuć.

T-Mobile Polska jest największym partnerem roamingowym Play, udostępniającym klientom fioletowej sieci swoją infrastrukturę w celu uzupełnienia braków w tym zakresie po stronie P4. Jak informuje Gazeta Giełdy Parkiet, operator sieci komórkowej Play musi być gotowy do zmiany rozliczeń z T-Mobile Polska.

Jak wynika z naszych informacji, umowa Playa i T-Mobile ma dwie części. Jedna reguluje pewien stały wolumen ruchu, jaki młodszy gracz może wpuszczać do sieci partnera. Druga część kooperacji opiera się zaś na miesięcznych prognozach składanych przez Playa, pozwalających mu na wykorzystanie sieci partnera w większym stopniu za dodatkową opłatą. Jak się dowiedzieliśmy, T-Mobile zaakceptował prognozy Playa ostatni raz ponad rok temu i przestaną być one honorowane w lipcu br. To oznacza, że - przynajmniej do czasu porozumienia - Play będzie musiał ograniczyć skalę korzystania z sieci transmisji danych T-Mobile - czytamy na łamach Parkietu.

Play oczywiście ma umowy roamingowe także z operatorami sieci Plus i Orange, jednak są one droższe dla operatora fioletowej sieci. Jak wynika ze sprawozdań Playa, dzięki temu zaoszczędził w pierwszych latach współpracy, a T-Mobile w ciągu trzech lat uzyskał dodatkowe 0,5 mld zł przychodów. Od kilkunastu miesięcy operatorzy prowadzą cichą wojnę i nie jest pewne, jak się ona skończy - dodaje Parkiet.




Zobacz: Play dementuje plotki o zniesieniu roamingu krajowego w T-Mobile i Orange
Zobacz: [Aktualizacja] Play ponownie ogranicza Internet

Informacje gazety zbieżne są z ustaleniami TELEPOLIS.PL. Jeszcze na początku tego miesiąca Marcin Gruszka komentując sprawę ograniczenia prędkości mobilnego Internetu do 1,5 Mb/s stwierdził, że nie chodzi o oszczędzenie na wydatkach - "My nawet chcemy wydawać więcej na sieć ;-)".

Przyglądając się działaniom T-Mobile idzie zauważyć, także w komunikacji, duży nacisk na jakość i możliwości sieci. Najwidoczniej operator nie chce zaoferować zbyt dużo swojemu konkurentowi. A jak wynika z szacunków TELEPOLIS.PL, w 2016 roku cztery główne sieci przetransferowały 1,3 mld GB danych (1325 PB). Z tego ponad 400 PB przetransferowali użytkownicy Play, a było to ponad dwa razy więcej niż u użytkowników T-Mobile.

Zobacz: W 2016 roku przetransferowaliśmy mobilnie ponad 1,3 mld GB danych

Źródło tekstu: Gazeta Giełdy Parkiet, wł     

Dodaj do:

Tagi: t-mobile | roaming krajowy | play

w sumie: 69
  • -2

    50. ~Calm7  2017-06-28 20:36:23  host: user-94-254-243-136.play-internet.pl

    45). Sam jesteś nygus!!! Play to porządny operator!!!

  • 2

    51. ~Xyz  2017-06-28 20:37:45  host: user-94-254-132-152.play-internet.pl

    Plus i Orange?,spoznij sie z oplata faktury o 4 dni i juz Cie strasza windykacja

  • 2

    52.  2017-06-28 20:45:32

    50). proszę skasować wpis nieuprawnionego stalkera maniakalnego.

  • -2

    53. ~Calm7  2017-06-28 21:37:52  host: aaut104.neoplus.adsl.tpnet.pl

    52) piszę na innych portalach pod tym nickiem i jakoś nikt tam się nie czepia do mnie, na niektórych portalach jestem zalogowany jako Calm7 i jest spokój. tylko tu ci to nie pasuje, nie pasuje to zmień nick!

  • 1

    54.  2017-06-28 21:51:38

    53). bo nikt nie wie żeś złodziej i stalker.

  • 0

    55.  2017-06-28 22:27:07

    53). no śmiało, pochwal się na tych innych portalach skąd masz nick, oraz wszystkie moje pomysły, styl, znaczki i ich konwersacje.
    Opowiedz, jak co dzień robisz koło pióra innemu użytkownikowi, jak perfidnie kłamiesz i wijesz się jak wąż . Ja jestem sobą - ty tego nigdy nie potrafiłeś, zapytaj się sam siebie dlaczego.

  • 0

    56.  2017-06-28 23:40:07

    Calm7 ma nawet Twittera: http://tlp.is/e0d

  • -2

    57. ~Calm7  2017-06-29 07:54:49  host: aazn79.neoplus.adsl.tpnet.pl

    54,55) mam prawo pisać pod takim nickiem pod jakim tylko zechce i nikt nie może mi tego zabronić.

  • 1

    58.  2017-06-29 08:49:31

    57). i znów siejesz głupotę. Nikt ci tego nie potwierdzi, tylko ty sam wierzysz w te swoje brednie.

  • 1

    59. ~balwanek  2017-06-29 09:56:27  host: 195.38.12.20

    Mam wrażenie że Play pod wpływem decyzji swojego zarządu wytransferował zyski za granice a sieć zostawił na zasadzie 'jakoś to będzie albo sprzedamy'. To operator z kapitałem zagranicznym któremu g.. zależy jak dziala jakaś sieć w Polsce do czasu jak przynosi jakieś zyski i nie ma z tym za bardzo kłopotu. Zarząd już pare razy usiłował pozbyć się Playa co świadczy że kompletnie im nie zależy na jej rozbudowie czy jakości.

  • -1

    60.  2017-06-29 10:47:55

    Ja rozumiem z tego tyle że wolumen ruchu Playa w T-mobile wzrósł ponad umowę i T-mobile więcej nie chce sprzedawać po niższej cenie ? Roaming w Orange i Plusie jest droższy. Play sprzedaje taniej to ma więcej klientów którzy dwa razy więcej danych transferują. Może Play wynegocjuje z Orange lub Plusem dobre warunki i wszystko wróci do normy ?

    T-mobile chyba szlak trafiał jak na jego infrastrukturze Play oferował kilka razy tańsze usługi niż T-mobile swoim klientom. Ludzi głupi nie są i głosowali nogami odchodząc z T-mobile. Widać jak na dłoni jak T-mobile strzyże barany i zrobi wszystko żeby tak dalej było.

  • 1

    61. ~  2017-06-29 13:32:47  host: 159-205-153-25.adsl.inetia.pl

    @TomekO Co na to lekarz?

  • 0

    62. ~Wacek  2017-06-29 16:25:27  host: 178235146231.dynamic-zab-01.vectranet.pl

    Z tych i innych powodów przeniosłem się po prostu do Plusa, gdzie sieć jest stabilna. I wszelkie problemy zasięgowe ustąpiły.

  • 0

    63.  2017-06-29 19:42:21

    @61 a Ty jak rozumiesz ten tekst ? Rozwiń swoją myśl ?

  • 0

    64. ~Marek15  2017-06-29 19:55:16  host: apn-46-76-12-21.dynamic.gprs.plus.pl

    60 - Widać jak na dłoni jak to właśnie Plej strzyże barany i zrobi wszystko żeby tak dalej było. Np.: taryfa duet za 2 numery 75 zł mies czyli aż 37,50 zł za numer a w Plushu każdy ma za 25 zł bez limitu, dalej Stan nielimitowany chcą brać za numer w bez limitu aż 50 zł w Solo, no i ta wisienka na torcie 1.5 mb/s

  • 0

    65.  2017-06-29 21:03:39

    @64 Play ze 2 lata temu miał pakiety 10 zł 10 GB dostępne w roamingu T-mobile gdzie klient T-mobila miał o wiele gorsze warunki parę razy drożej. Sprzedawał dostęp Playowi który taniej to sprzedawał swoim klientom. Play ma kiepskie abonamenty ale w prepaidzie usługi można było mieć za darmo. W Playu za darmo można przedłużać parę lat. Wystarczyło czytać Telepolis ;)

    Zerknąłem na stronę T-mobila i w ofercie bez telefonu T2 mamy abonament za 59,95 zł nielimitowane połączenia, SMSy i 10 GB. W A2mobile Niewyczerpalne Pakiety od 19,90 zł.

    Za dobrze Playowi szło i T-mobile musiało coś z tym zrobić. Tylko kto z takimi cwaniakami będzie teraz współpracował. Operator dużego ryzyka.

  • 0

    66. ~Nicolas  2017-06-29 23:38:56  host: 188.146.105.247.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    T Mobile pl wylloczy zasieg

  • 0

    67. ~pabloki  2017-06-29 23:56:20  host: apn-46-76-31-67.dynamic.gprs.plus.pl

    66 bist du schreiben auf deutsch? es nicht verstehen was du schriebt auf polen.

  • 0

    68. ~NOIK  2017-07-08 09:52:06  host: unn-185-102-219-109.10gbps.io

    Płacz sprzedawców zwijającego się T-mobile jest przerażający :D

  • 0

    69. ~asd123  2017-08-27 21:28:31  host: 188.146.108.238.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    T-mobile moglby poprawić zasieg w niektórych miastach na wschód od Warszawy.

Dodaj swoją opinię