Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Play dementuje plotki o zniesieniu roamingu krajowego w T-Mobile i Orange

Play dementuje plotki o zniesieniu roamingu krajowego w T-Mobile i Orange

LuiN 26 Czerwca 2017 09:14

9 19

4 sieci dla wybranych

W miniony weekend Internet zalała plotka o zniesieniu roamingu krajowego Play w sieciach T-Mobile i Orange. Play dementuje te informacje.

(...) fakty są takie, że nie likwidujemy roamingu i dalej współpracujemy ze wszystkimi partnerami starając się optymalnie wykorzystać udostępnione nam zasoby. Koniec roamingu w Timo? Absolutnie NIE. Nasza umowa obowiązuje jeszcze wiele lat i mamy zamiar z niej non stop korzystać - napisał na swoim blogu Marcin Gruszka, rzecznik prasowy sieci Play.

Co warto jednak dodać, jednocześnie we wpisie na blogu pojawia się potwierdzenie, że część klientów może aktualnie nie mieć dostępu do nadajników T-Mobile. To właśnie efekt w/w wymienionej optymalizacji, realizowanej jedynie w miejscach o bardzo dobrym zasięgu macierzystym P4.

Jeśli ktoś woli zasięg T-Mobile zamiast LTE sieci Play, wystarczy zadzwonić na infolinię i dostęp do nadajników T-Mobile zostanie przywrócony - zapewnia rzecznik Play. Dzwoniąc na infolinię dowiadujemy się jednak, że można wybrać roaming krajowy albo w sieci T-Mobile, albo w sieci Plus. Jeśli nasz numer objęty został zmianami, a zapasowy zasięg Plusa to za mało, pozostaje uruchomienie dostępu do nadajników Orange (ten dostęp nie stoi w konflikcie z Plusem).




Nie do końca jasna jest klasyfikacja numerów, z których zasięg T-Mobile zniknął. Zdarza się, że na jednym koncie klienci mają numery z dostępem do wszystkich partnerów roamingowych i takie z ograniczeniami. Warto przypomnieć, że zgodnie z zapisami umów, Play zapewnia klientom krajowy dostęp do nadajników minimum jednego partnera roamingowego.

Optymalizacja w wydaniu sieci Play to nie tylko żonglowanie dostępami, ale też sterowanie szybkością transferu - aktualnie maksymalna szybkość Internetu w roamingu krajowym to 1,5 Mb/s.

Zobacz: Play ponownie ogranicza Internet
Zobacz: Stan Nielimitowany - nowa oferta w Play

Czy Twój numer Play ma nadal dostęp do nadajników T-Mobile?

Tak
50.65%
Tak, po interwencji w biurze obsługi
6.91%
Nie
42.45%

Wszystkich głosujących: 695


Źródło tekstu: blogplay.pl     

Dodaj do:

Tagi: roaming krajowy | t-mobile | play | orange

w sumie: 196
  • 1

    178. ~dsv  2017-06-27 21:10:27  host: public-gprs359162.centertel.pl

    kiedy zasięg w komorowie pod warszawa?
    same kodowce i czerwone pająki a zasięgu brak!

  • 0

    179. ~  2017-06-27 23:50:00  host: host-79.173.11.32.tesatnet.pl

    Ja tylko przypomnę regulamin świadczenia usług:
    "Abonenci za pośrednictwem Sieci Telekomunikacyjnej MAJĄ DOSTĘP do sieci telekomunikacyjnych innych operatorów krajowych i Operatorów Zagranicznych, z  którymi Operator ma zawarte stosowne umowy"

    Może jakiś pozew zbiorwy do UKE?

  • 1

    180. ~  2017-06-28 05:23:59  host: user-94-254-163-5.play-internet.pl

    179, to jest dobry pomysl.
    Pojedynczo Play bedzie zlewal abonentow a z uke czy uokik inaczej bedzie rozmawial

  • 1

    181. ~fakt mobile  2017-06-28 07:52:33  host: public-gprs186954.centertel.pl

    W fakt zablokowali mi właśnie tmobile. Został tylko plus

  • 1

    182. ~ulka  2017-06-28 08:20:17  host: 185.48.176.45

    Dla sprostowania zasięg Orange jest tylko włączany na życzenie klienta, należy to zgłosić każdym możliwym kanałem , np. play24, telefonicznie, wizytą w salonie, korespondencyjnie i emailowo.

  • -1

    183. ~kangur  2017-06-28 11:25:40  host: ip-91-223-167-1.naszasiec.net

    W virgin mobile na razie dostępne wszystkie 4 sieci.

  • 1

    184. ~gg7  2017-06-28 11:30:49  host: aagj90.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dla sprostowania - już jakiś czas temu napisałem zgłoszenie na play24 któregoś dnia wieczorem o zasięg Orange. O dziwo już następnego dnia rano dostałem smsa, że sprawa rozwiązana. Pani ładnie pięknie odpisała, poprosiła o najwyższą ocenę i dostęp do zasięgu sie pojawił. Po niecałym tygodniu znów nie miałem do niego dostępu więc już sobie darowałem. Od w zasadzie początku gdy jestem w play miałem siedziałem na sztywno na zasiegu TM/Orange - powod prosty bts orange mam ok 2 km pozostałych ok 10 i tylko ten zasięg pozwala na nieprzerywana rozmowę w domu. Teraz od czasu ograniczenia 1,5 Mb w roamingu wydaje mi się, że coś celowo mnie kicka z TM (chyba system sprawdza czy może mi wyłączyc zasięg). Może nie zdarza się podczas korzystania z telefonu a podczas czuwania ale częste braki zasięgu niesamowicie żrą baterię.

  • -2

    185. ~stary  2017-06-28 11:40:29  host: host-194-146-248-162.virtuaoperator.pl

    A ciemny "lud" to kupuje. Wydmuszka

  • 1

    186.  2017-06-28 11:41:20

    @82 @90 Przecież wyłączenie wszelkiego roamingu zrobią ci bez problemu na infolinii. Dzwonisz i mówisz "wyłączyć mi wszelki roaming" i zostajesz tylko z możliwością korzystania z macierzystej P4. Sami mi to kilka miesięcy temu proponowali, bo do dziś nie rozwiązali problemu aby w trybie ręcznego szukania sieci słuchawka samoczynnie nie przeskakiwała na roaming. Tryb ręczny przy prawidłowej konfiguracji systemów operatora ma trzymać na jednym operatorze aż po zanik zasięgu i koniec (tak jak ma to miejsce w roamingu zagranicznym gdzie raz wybrany w trybie ręcznym - i zostawionym na ręcznym szukaniu - operator trzyma na słuchawce dożywotnio póki sam tego nie zmienisz, stracisz zasięg to go nie masz do czasu aż poszukasz sobie sam ręcznie alternatywnego operatora), a nie że sam próbuje przeskakiwać na innego operatora - jakby słuchawka w trybie ręcznym miała zaszyty jakiś ukryty tryb wirtualne-auto. Za dużo kapusty w reklamy idzie, a za mało na zatrudnienie od strony programowania tej sieci i jest przez to bajzel. Tu niby walczą, żeby jednak użytkownicy siedzieli na macierzystej sieci, a w dużym mieście od lat nie potrafią rozwiązać problemu, żeby nie przerzucało użytkownika na roaming gdzie ilość bazowych stacji jest porównywalna u wszystkich 4 operatorów. W Krakowie jest standardem, że mimo dobrego zasięgu play w 2G i tak cię wywali do TM (nawet jak położysz słuchawkę na stole w domu i nie łazisz z nią po mieście to po paru godzinach stwierdzisz, że i tak wróciła na TM jakby to jej sieć macierzysta była), a potem buczą, że roaming ich tyle kosztuje, a nie poczynią kroków aby w dużych miastach go wyłączyć i aby tylko działał poza obszarami dużych miast.

  • -2

    187. ~Leopold1  2017-06-28 12:18:40  host: user-94-254-227-40.play-internet.pl

    Jeatem z warszawy mam play nadajnikow jak to w miescie mam z 10 000 a zasieg play to 3 kreski.W miescie slabo chodzi poza wcale.

  • 0

    188.  2017-06-28 12:18:51

    czy przypadkiem UOKIK nie powinien się zająć tym ograniczaniem nadajników? Kiedy podpisywałem umowę to wszystko było dostępne, następnie zaczynają wprowadzać ograniczenia bez mojej wiedzy np. blokowanie Orange... Trochę nie fair zachowanie, choć głównie mam zasięg PLAY, to zmiana zasad jest nie w porządku.

  • 1

    189. ~  2017-06-28 14:47:02  host: 31-41-144-41.net.kth.pl

    @179. Widocznie Play ma niestosowne umowy z T-Mobile i Orange ;).

  • -1

    190. ~z1  2017-06-28 18:37:10  host: c-4f6603bd-74736162.cust.telenor.se

    Play idzie na DNO :-)

  • 0

    191. ~mirekb  2017-06-28 22:41:20  host: 77.252.83.3

    karty z virgin szaleją..az celowo sprawdzilem-2 simy z 2011 i 2012 bylo mnp-1 nr z plusa 2 nr z tm..na nr.2 tm i orange zablokowane.na nr1 dostep do tm i plusa..niech handover zmienią na polkomtel jako glownego partnera albo jak na początku-10 lat temu na siłe wymuszac siec wlasną mimo braku logicznej mocy sygnału do akceptowalnego działania.od soboty zobaczymy jak bedzie

  • 0

    192.  2017-06-29 01:47:37

    zrobiłem mały test. Karty firmowe gdzie mam "no limit" na połączenia nie logują się ręcznie do żadnej sieci poza PLAYem, chyba że faktycznie nie ma zasięgu PLAYa. Natomiast mam dwa telefony w domu, które są na kartę i te bez problemu chodzą na Tmobile i Plusie, do Orange nie logują się.

  • 0

    193. ~502...  2017-06-29 02:06:38  host: public-gprs371585.centertel.pl

    @186. W sumie spoko opcja jak da się wyłączyć roaming krajowy, chyba? Spróbuję.

  • 0

    194.  2017-06-30 10:40:25

    Ostatnio byłem w salonie usunąć całkowitą blokadę połączeń na karcie pre-paid. Ustawienia standardowe roamingu krajowego to T-mobile --> Plus.

  • 0

    195. ~szc  2017-07-02 09:48:38  host: user-94-254-224-135.play-internet.pl

    play przestaje nadawać sie do używania taryf internetowych.
    po spadku średniego pobierania do 25% wcześniejszego transferu jego sprzedawczyki bezczelnie kłamią o przekroczeniu limitów choć billing pokazuje co innego. to jest podejscie którego nie akceptuję - awarie czy przeciążenia każdemu mogą sie zdarzyć ale bezczelnego łgania nie znoszę. oni chyba nie chcą mojej kasy więc nie będę się narzucał.

  • 0

    196. ~Pablosox123  2017-07-02 13:09:49  host: user-94-254-179-94.play-internet.pl

    Ja uciekam z Play a zostało mi jeszcze rok umowy:/Zabiorę tylko nr bo jest super.

  • 0

    198.  2017-07-03 00:02:32

    197). Ale kto Ci kazał brać /iść do plejozy??? Zmuszał Cię kto...
    Wybrałeś, to teraz masz
    ;-)

Dodaj swoją opinię