Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Telekomunikacja Polska zmienia się w Orange [wideo]

Telekomunikacja Polska zmienia się w Orange [wideo]

Q! 16 Kwietnia 2012 13:58

0 0
Orange opublikował pierwszy materiał wideo promujący włączenie usług stacjonarnych Telekomunikacji Polskiej do marki Orange.

O oficjalnym rebrandingu Telekomunikacji Polskiej na Orange szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. Teraz Orange udostępnił pierwszy z materiałów informacyjnych z tym związanych.

Zobacz: inne filmy z kategorii Reklamy





Źródło tekstu: Orange, wł     

Dodaj do:
w sumie: 43
  • 0

    24. ~Maruda  2012-04-16 17:40:09  host: host-79.173.0.80.tesatnet.pl

    TP wielokrotnie strzelala sobie w kolano podwyzkami abonamentu. Teraz dokładnie nie powiem w jakich latach, ale nagle abonament podskoczyl o 100%. niby wyliczenia, ze tyle powinien kosztowac itp itd. a to tylko pozycja monopolisty, ze ludzie i tak zaplaca. i od tego momentu ilosc abonentow tp zaczela spadac. chca jak najwiecej wycyckac od klientow. A gdyby dali mniejszy abonament, impuls w naliczaniu seknudowym, a moze i nawet ryczalt do wszystkich stacjonarnych. wielu ludzi by zostawilo stacjonarke. teraz to juz archaizm. jedynie oferta do wszystkich za darmo jest w stanie uratowac ta usluge. fakt, ze stacjonarne mogliby w koncu zmigrowac do voip (co zaniedlugo zrobia). Oplata za utrzymanie lacza jest skandaliczna. kolejny strzal w kolano. ale... moze regulator tez macza w tym palce. wiem, ze tp miala kilka *** ofert, ale regulator sie nie zgodzil bo by konkurencja nie dala rady. i co? d**a. tp jak zwykle jest najgorsza. no ale czas pokaze co wyjscie z tego malowania...

  • 0

    25. ~la vie change avec Orange  2012-04-16 17:50:08  host: goliat.interkonekt.pl

    Na koniec 2012 roku z wyliczeń Orange wynika, że będzie około 4,9 milionów numerów stacjonarnych. Przykre w 2015 może będzie max 3,5 miliona. Zresztą jeśli tendencja się utrzyma a nic nie wskazuje na to by wyhamowało to może być jeszcze mniej.

  • 0

    26. ~  2012-04-16 17:57:53  host: 89-76-221-14.dynamic.chello.pl

    la vie change avec Orange - nie wiem jak w samym DT, ale wg statystyk eurostatu w Niemczech już w 2003 roku było 54 miliony telefonów stacjonarnych (i 65 linii stacjonarnych na 100 mieszkańców) str. 2: http://epp.eurostat.ec.europa.eu/cache/ITY_OFFPUB/KS-NP-05-008/E N/KS-NP-05-008-EN.PDF zresztą tak czy inaczej - zawsze można czepiać się jakichś szczególików, wg. mnie nieistotnych - jest tak że w Polsce jest rażąco mniej linii stacjonarnych niż w reszcie UE i najszybciej spada, wg. mnie można to tłumaczyć złą ofertą TP/Orange, ktoś może tłumaczyć to czymś innym, ale fakt pozostaje faktem... ale nawet jeśli wziąć tą statystykę którą podałeś dot. jedynie DT, które podejrzewam ma ok 50-60% udziału, to jak się spojrzy na liczby - liczba ludności - Niemcy, Polska, 80 do 40, liczba telefonów - DT TP 25 do 5

  • 0

    27. ~  2012-04-16 18:11:51  host: 89-76-221-14.dynamic.chello.pl

    Maruda - dla mnie opłata za utrzymanie łącza to jest po prostu jakiś absurd, jak to się dzieje że tylko TP ma taką opłatę, chyba jako jedyna nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Z regulatorem myślę że by się mogli dogadać, gdyby chcieli, myślę wręcz że to likwidowanie telefonii stacjonarnej w ogóle jest przemyślana polityka, wspomniana podwyżka abo o 100%, całokształt podejścia do klienta - żarcie się po sądach, butne wypowiedzi w mediach (za jakość się płaci - czy coś w tym stylu) PUBLICZNE użeranie się z UKE które generalnie występowało w obronie klientów, gdzie przekaz jaki szedł to "nie chcemy żeby klient miał w czymkolwiek lepiej, lub taniej, chcemy żeby było tak jak za dawnych dobrych czasów PRL kiedy mogliśmy wszystko, a klient był petentem" ;) albo wspomniana przeze mnie już kilka razy oferta 50zł za 60 minut toż to jawne powiedzenie "nie chcemy was - klienci stacjonarni", to się układa w zbieżną politykę

  • 0

    28. ~la vie change avec Orange  2012-04-16 18:16:17  host: goliat.interkonekt.pl

    ja mówię o tym od dawna. Jeśli by była taka oferta jak w Austrii gdzie 10€ czyli około 40 PLN nielimitowane do wszystkich numerów stacjonarnych w Austrii to by ludzie mieli dalej telefon stacjonarny. W Austrii jest 2,2 milionów numerów stacjonarnych. W Polsce po pierwszym kwartale 2012 5453. Co do opłaty za utrzymanie łącza to wiem, ze taka opłata jet w Austrii ale wszyscy wolą mieć stacjonarny który jest prawie Kostenlos :)

  • 0

    29. ~  2012-04-16 19:21:40  host: acgh25.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @15 - w Europie może i większość ma tel. stacjonarny ale za kwotę w pakiecie porównywalna z naszymi 50zł ( oczywiście w euro wychodzi drożej ale liczmy do zarobków) można mieć szybki net, nielimitowane rozmowy europa stacjonarne i nawet komorki w europie w cenie W3 do play. technologi oczywiście voip ale co za różnica. Nie ma żadnych opłat za utrzymanie łacza czyt. (żabojadów w PL) Więc w Polsce jest to po prostu Orżnać i nic poza tym

  • 0

    30. ~la vie change avec Orange  2012-04-16 21:05:09  host: goliat.interkonekt.pl

    rok 2020 Orange Polska milion telefonów stacjonarnych hahahah :D Już widzę tą informację w gazetach France Telecom wycofuje się z Polski :) wydoili wszystko co się da. Przychody za 8 lat pewnie będą o połowę niższe :) ale dywidenda będzie taka sama bo będzie tam pracowało nie 23 tysiące pracowników tylko 10 ;)

  • 0

    31. ~expert telek.  2012-04-17 01:52:42  host: 79.139.98.132

    Ludzie ze stacjonarek pouciekali do operatorów telefonii mobilnej,którzy też oferują internet może nie jest to coś rewelacyjnego ale za to masz go gdzie chcesz,a należy zauważyć,że on dopiero raczkuje choć społeczeństwo polskie się do tego przekonuje, ja korzystam z niezależnego radiowego operatora nie potrzebuję super łącza jak dzieci neostrady rzędu 40 czy 100mb a stacjonarny mam na vopie bo rodzice starej daty przyklejeni do analogu jak mucha do lepu.

  • 0

    32. ~naj  2012-04-17 08:25:42  host: rtr.metalchem.pl

    Ciekawe czy istnieje minimalna liczba łączy, poniżej której utrzymanie infrastruktury stacjonarnej stanie się nieopłacalne?

  • 0

    33.  2012-04-17 11:19:22

    Ciekawe która karta pierwsza pozwoli dołączyć stacjonarny numer w strefie @19 a jak nie masz różowych majtek, to przez granicę nie przepuszczą.. @32 ta sama infrastruktura (no poza kablem Ty centrala) obsługuje Internet oraz dzierżawi łącza innym operatorom. To się opłaca, no może przychody są mniejsze, ale za to stabilniejsze. @25 to ich problem aby zatrzymać Klientów, nie Twój

  • 0

    34. ~ABONENT TELEFONII STACJONARNEJ  2012-04-17 11:30:55  host: host-89-230-155-197.dynamic.mm.pl

    W latach 90-tych ub. wieku bardzo dużym kosztem (trzeba było wpłacić znaczną, już nie pamiętam, jaką sumę na tzw. rozwój telekomunikacji) oraz po długim okresie oczekiwania otrzymałem od Telekomunikacji Polskiej upragniony telefon. Była to wtedy jedyna dostępna forma komunikowania się z rodziną, znajomymi, zakładami czy instytucjami. Po wielu latach plan cenowy oferowany przez TP przestał być atrakcyjny, więc zrezygnowałem z usług byłego monopolisty i przeniosłem swój numer stacjonarny do operatora sieci komórkowej, z czego jestem jak do tej pory zadowolony. Utrzymałem więc swój numer telefonu uzyskany od Telekomunikacji Polskiej mimo tego, że posiadam dodatkowo wraz z żoną trzy numery sieci komórkowych, w tym dwa abonamentowe. Ze zdumieniem odkryłem, że prawie wszystkie zapisane ongiś w notesach czy umieszczone w książkach telefonicznych numery telefonów rodziny czy znajomych są wyłączone, co oznacza, że większość abonentów zrezygnowała z telefonów stacjonarnych na rzecz komórkowych. Zapewne przyczyniła się do tego zła polityka cenowa Telekomunikacji, która dążąc do osiągnięcia maksymalnych zysków nie zdobyła się jak dotąd na radykalną obniżkę abonamentów. Uważam jednak, że ,,w każdym porządnym domu" powinien być telefon stacjonarny i na przekór ogólnej tendencji założyłem sobie drugi telefon, za który płacę symboliczny wprost abonament, a mianowicie w sieci telewizji kablowej. Tak więc nadszedł kres działalności TELEKOMUNIKACJI POLSKIEJ, do której nazwy i logo wszyscy się przyzwyczaili, chociaż formalnie polską już nie była.

  • 0

    35. ~Piotrek  2012-04-17 14:55:07  host: 178.181.107.205.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @34 "Uważam jednak, że ,,w każdym porządnym domu" powinien być telefon stacjonarny" - ALE PO CO?? Prestiż? Snobizm? nr stacjonarny przydaje się jeszcze tylko wtedy jak rodzina z zagranicy dzwoni do Ciebie ze stacjonarki lub z VOIPa. (a i to lepiej miec nr w jakimś VOIPie wykupiony za 5 zł rocznie niz płacić abonament TP) A linia stacjonarna jest przydatna jeśli ktoś chce mieć internet po kablu a nie ma żadnej sieci kablowej w okolicy.

  • 0

    36. ~  2012-04-17 15:07:35  host: static-62-233-239-6.devs.futuro.pl

    Mialem nr stacjonarny w TP i dlaczego zrezygnowałem? Bo np. naliczano mi jakieś połączenia wtedy, gdy byłem po za miejscem zamieszkania i nikt do mojego domu nie wchodził. Więc z radością wypowiedziałem umowę TP, bo i tak do tego dokładałem.

  • 0

    37. ~wozignój  2012-04-17 15:18:02  host: 81.219.84.18

    Teraz Czubówna będzie reklamowac Orange? :D

  • 0

    38. ~la vie change avec Orange  2012-04-17 15:36:18  host: goliat.interkonekt.pl

    ciekawe co zrobią z budkami telefonicznymi. Z tego co wiem to lawinowo je likwidują. Rok temu wygasło porozumienie z UKE mówiące o tym, że jedna budka ma być na 950 mieszkańców. Jeszcze rok temu było 44 tysiące budek telefonicznych. Z tego co słyszałem ma zostać się około 15 tysięcy. tylko pytanie co oni z nimi zrobią czy je obkleją naklejkami Orange lub zmienią szyld u góry zamiast loga tepsy będzie logo Orange. Jak myślicie nie wiecie co w tej sprawie ?

  • 0

    39.  2012-04-17 15:53:41

    @38 a co komu logo tp na budkach przeszkadza? ja na osiedlu mialem jeszcze 5 lat temu 6 budek. dzisiaj zostaly 2 przy urzedzie pocztowym, a reszta znikla. w zamian TP postawila jedna nowa przy bardziej uczeszczanym szlaku. jakos nie widze by wzroslo masowo zainteresowanie jej uslugami w zwiazku ze stopniowa likwidacja pozostalych. moze gdyby nie trzeba bylo miec karty telefonicznej, a bilon... tylko wtedy raczej dlugo takie automaty by nie podzialaly, znajac amatorow cudzej wlasnosci (patrz jak bylo z zetonami).

  • 0

    40. ~la vie change avec Orange  2012-04-17 16:29:26  host: goliat.interkonekt.pl

    kurde ale mi chodzi o to, że te co zostaną niezlikwidowane. Marki TP już NIE MA na rynku. Do końca czerwca ma zniknąć całkowicie. Ciekawe czy ten rebranding coś da bo mi się zdaje, ze to pic na wodę fotomontaż :)

  • 0

    41. ~MADD  2012-04-17 17:05:25  host: host-89-230-71-222.rzeszow.mm.pl

    To jakaś tragifarsa

  • 0

    42. ~la vie change avec Orange  2012-04-18 11:53:40  host: goliat.interkonekt.pl

    A mi się w ogóle zdaje, że za kilka lat francuzi wycofają się z tepsy. Nie będzie to w tym roku ani w najbliższych 3 ale w 2020 np. mogą powiedzieć, że już rynek jest tak przesycony, że nie ma wzrostów. Przychody wtedy spadną do 10 miliardów telefonów stacjonarnych będzie może z 2 miliony i się nie będzie opłacało więc powiedzą papap. Teraz Deutsche Telekom np. zastanawia sie czy się nie wycofać z Wielkiej Brytanii sprzedać 50 % udziałów w EE no i Holandii. Tam właściciel telewizji kablowej UPC byłby chętny to połknąć. W Holandii UPC jest dużo bardziej znaczącą kabklówką niż w Polsce. No i w Austrii podobnie. Zresztą jak teraz OTE chce sprzedać Bułgarskiego globula. A właścicielem OTE 40 % posiada DT w celu redukcji długów. zresztą kolejne 6% OTE idzie pod młotek. Zgadnijcie kto kupi. Oczywiście, że DT ma pierwszeństwo i chęć. Państwo greckie będzie posiadało wtedy tylko i wyłącznie 4% udziałów no i nie będzie miało prawa do decydowania. Zresztą i tak te 4% kupi Deutsche Telekom pewnie. Mając wtedy 50% + 1 akcja daje im prawo do decydowania. Pewnie Marka OTE Romtelecom Cosmote Romania AMC Albania zostaną zrebrandingowane na magentowe T.

  • 0

    43. ~Chrome_TP - ops Chrome_Orange  2012-04-18 14:41:06  host: 212.160.172.70

    Generalnie jeśli chodzi o stacjonarki to ostatnimi czasy dużo ludzi przechodziło na voipy - nie zawsze byli zadowoleni bo tu pojawiała się większa awaryjność - i dlatego część jednak wraca do pstn-ów - było nawet kilka przypadków że voip nie działał i nie było jak wezwać karetki - jakiś zgon też się zdarzył z tego tytułu. - PSTN póki co uchodzi jednak za bastion tego że jest generalnie niezawodny i raczej nie prędko to się zmieni - voip może nie działać bo nie ma netu - komórka może stracić zasięg lub padnie bateria - a PSTN o ile ktoś nie namiesza to działa ;]

Dodaj swoją opinię