Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości T-Mobile blokuje telefony, jeśli klient nie spłaca rat

T-Mobile blokuje telefony, jeśli klient nie spłaca rat

LuiN 28 Kwietnia 2017 16:02

18 9

t mobile kokardka

Od 28 kwietnia sieć T-Mobile blokuje numery IMEI telefonów, jeśli klienci nie spłacają rat za nie. Wcześniej na ten pomysł wpadł Plus.

T-Mobile może zablokować telefon, w przypadku nie zapłacenia rat za telefon na rzecz operatora. W przypadku wzięcia telefonu na raty, właścicielem urządzenia będzie T-Mobile aż do momentu spłaty rat.




Nowa regulacja dotyczy umów podpisywanych od 28 kwietnia. Klienci, którzy skorzystali z oferty ratalnej T-Mobile przed tą datą, nie muszą obawiać się blokad.

Urządzenie z nałożoną blokadą będzie działało, ale nie zaloguje się do żadnej polskiej sieci komórkowej. Sieć Plus, korzystająca z tego rozwiązania od pewnego czasu, udostępniła dzisiaj specjalną stronę, która pozwala sprawdzić czy telefon wymaga spłacenia rat.

Zobacz: Nie płacisz rat? Plus zablokuje Ci telefon

Stronę do sprawdzania statusu prawnego telefonu przygotował także T-Mobile - sprawdź na stronie.

Źródło tekstu: T-Mobile, wł     

Dodaj do:

Tagi: t-mobile | raty

w sumie: 187
  • 2

    168.  2017-05-01 18:40:49

    wszedzie powinno tak byc. ludzie nie placa rat i jeszcze sie oburzaja, ze im ktos telefon blokuje.

  • 0

    169.  2017-05-01 22:55:25

    Byłem w sumie pewien że operatorzy i tak juz to robia. przeciętnego kowalskiego to i tak przeciez dotyczyc nie bedzie. Ciekawe, ilu niepłacących oszutstów w bazie tmobile jest? Wstecznie to nie działa, ale liczby z chęcią bym zobaczył.

  • 0

    170.  2017-05-02 00:13:19

    Ból 4 liter niech mają ci którzy nie spłacają sprzętu.

  • 0

    171.  2017-05-02 16:44:23

    Zadziwiające, że mówiąc że to niezgodne z prawem, nie pójdziecie z tym do sądu? Albo do prokuratury nie zgłosicie przestępstwa?

  • -1

    172. ~  2017-05-02 18:07:18  host: 178-37-227-252.adsl.inetia.pl

    Ewidentnie niezgodne z prawem. Idioci oczywiscie beda klaskac w raczki, bo tak milo dokopac blizniemu, ale oczywiscie to holota, ktora nie rozumie, ze przyzwolenie na takie praktyki oznacza dzialanie ponad prawem korporacji. Zreszta holota zawsze bedzie kadzic silniejszemu, wiec co sie dziwic. Ad meritum: jest to jest dzialanie ponad prawem - od takich "numerow" sa sady i komornicy, a nie jakies pitolone korpa ustalajace wlasne zasady funkcjonowania panstwa, bo tak im wygodnie. Co nastepne? Blokada np. wysylania SMSow, bo uzytkownik nie wypelnia cotygodniowej ankiety zadowolenia z operatora? Przeciez cos takiego byloby analogia w stosunku do powyzszej sytuacji.

  • 0

    173.  2017-05-02 21:23:43

    Niestety, co by nie mówić: słusznie i uczciwie.

  • 1

    174.  2017-05-03 14:36:03

    172 - ja przyklaskuję każdemu działaniu mającemu na celu ukrócenie złodziejstwa. Szczerze mówiąc łapy bym obcinał za złodziejstwo.

  • 0

    175. ~ELO320  2017-05-06 14:22:38  host: gkx37.internetdsl.tpnet.pl

    Powinna być dokładniejsza weryfikacja klientów. Taka rzeczywistość, że ludzie mają po 5 umów i nie spłacają,a operator jeszcze dzwoni i się pyta czy jakiegoś telefoniku nie potrzeba.

  • 0

    176. ~Sławków  2017-05-06 15:11:22  host: 188.146.130.60.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @175. Także jestem za dokładniejszą weryfikacją. Już pisałem wcześniej że mam gościa w pracy, który kupił abonament nie płacił więc wyłączyli nr, i nałożyli karę, kupił pripaid i korzystał nadal z telefonu, zadzwonili do niego z propozycją abonamentu więc wziął kolejny, wszystko to u jednego operatora.

  • 0

    177. ~Marcin.503  2017-05-06 22:17:20  host: 77-255-65-251.adsl.inetia.pl

    Jak kupowałem pierwszy abonament w sieci idea ok2003/04 to pamiętam że wymagali zaświadczenie o zatrudnieniu oraz jakiś rachunek za gaz, prąd itp, a że mieszkałem wtedy jeszcze w domu rodzinnym to nie miałem nic na siebie więc Pani w salonie powiedziała żebym przynieść wyciąg z konta bankowego, a teraz dzwonią proponują przyjeżdża kurier i żadnej weryfikacji.

  • 0

    178. ~lanron  2017-06-09 13:49:24  host: user-94-254-179-50.play-internet.pl

    Czy w takim razie zwrot urządzenia powoduje rozwiązanie umowy i brak konieczności spłaty dalszych rat?

  • 0

    179. ~Mateusz Sarmicki  2017-07-02 14:51:21  host: igp5.internetdsl.tpnet.pl

    Fajnie ale jesteście tak bardzo za, lecz jeśli kupicie używany telefon i nagle go wam zablokują, a zapłaciliście za niego 1500zł to będziecie płakać i się żalić a pieniędzy nikt wam nie zwróci. Powinno być blokowanie ale powinni to robić w jakiś inny sposób bo Ci którzy nie będą spłacać swoją dole dostaną a poszkodowani będą nie świadomi Ci którzy kupią, bo w telewizji o tym nie wspominają.

  • 0

    180. ~aha  2017-08-01 02:08:56  host: 188.146.34.71.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    no i te pajace co blokują fony to tylko straca. wszyskie komisy jak przychodzi klient to biora orange i playa, a jak ktos pyta ile dostanie to od razy sie mowi ze ma nie brac plusa ani tm. druga sprawa tm i plusy ida od razu na rusy ukraina ,ew czechy slowacja. ci co robia wały to dalej robia i ich te blokady szczypia ...

  • 0

    181. ~Luki112  2017-11-19 12:19:29  host: 185.120.67.215

    Kossak hu.. Ci w dupe...

  • 0

    182. ~Ahahaha  2017-11-29 17:42:23  host: host9-214.chomiczowka.waw.pl

    I co z tego jak taki telefon zablokują jak i tak można go rozkodować. Gorzej będzie jak ktoś go kupi na aukcji i będzie zonk lol Nie ma ro jak wyłudzenia telefów lol

  • 0

    183. ~Ggg  2017-12-13 15:41:22  host: 188.146.128.119.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Jak rozkodowacz takie cosz

  • 0

    184. ~Sss  2017-12-18 20:41:55  host: abkw116.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W najgorszej sytuacji są ci co kupią taki telefon od takiego naciągacza o oni są najbardziej pokrzywdzeni

  • 0

    185. ~Hubert  2018-01-22 18:07:13  host: host-217-172-243-4.dynamic.mm.pl

    Właśnie ja zostałem tak naciagniety że kupiłem tel za którego zapłaciłem 1600 zł i mi operator zablokował tel

  • 0

    187. ~Hubert  2018-01-22 18:07:50  host: host-217-172-243-4.dynamic.mm.pl

    I teraz pytanie co mam z tym problem zrobić

  • 0

    188. ~Aki7  2018-02-03 08:17:27  host: by3816.petrus.pl

    Wszystko jest ok tylko jedno ale. T mobile i plus maja stronę gdzie można po numerze imei sprawdzić czy telefon jest własnością operatora czy osoby która go wystawiła na sprzedaż. Ale....... Dlaczego to tak działa że po wpisaniu imei informacja przychodzi często z ogromnym kilkudniowym opóźnieniem? Ja proponuję najpierw utworzyć bazę z numerami imei gdzie w kilka chwil można sprawdzić taki telefon a wtedy mówić o uczciwości. Bo teraz wiele osób które nie dostają info od operatora po prostu kupuje taki telefon na rynku wtórnym a potem to nie sprawca ale oni ponoszą koszta niby uczciwości rynkowej.

Dodaj swoją opinię