Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sawicki: stać nas na zmianę

Sawicki: stać nas na zmianę

Piszemy o tym pierwsi WitekT 5 Listopada 2015 10:05

5 14

Do końca roku przejrzymy bazę kart SIM i wyłączymy te, które są nieaktywne. Zastanowimy się też nad bardziej restrykcyjnym sposobem raportowania bazy prepaid - powiedział TELEPOLIS.PL Adam Sawicki, prezes T-Mobile.

 

Zobacz: Wyniki T-Mobile Polska po 3Q2015.

"Wyczyszczenie" bazy kart prepaid powinno przynieść wyraźny wzrost ARPU, które teraz należy do jednych z najniższych na rynku (7 zł). Dla porównania, Orange raportuje ponad 13 zł, a Virgin Mobile podaje ponad 20 zł.

Wyzwaniem jest pozyskanie klientów, a nie ich odpływ. Churn mamy na bardzo stabilnym, średnim dla rynku poziomie, wynoszącym 1,1% - dodał prezes.




Zobacz: Pełny raport o przenośności numerów po 3Q2015.

Sawicki zapowiedział mocne postawienie na klientów i wszelkie działania związane z innowacjach, upraszczaniu ofert i pokazaniu, że warto być z T-Mobile - generalnie rzeczy związane z satysfakcją użytkowników. Pierwszym segmentem, w którym zaprezentowano zmienione podejście, był rynek małych firm. Podobne działania dla rynku prywatnego pojawią się pod koniec I kwartału przyszłego roku.

Zobacz: T-Mobile wprowadza nowy standard obsługi firm.

Zmiany powinno się robić wtedy, kiedy jest dobrze, a nie kiedy jest źle. Stać nas na to, zajmie nam to może nawet 2 lata, ale będą to głębokie zmiany - powiedział Sawicki odnosząc się do dobrych wyników finansowych osiągniętych w III kwartale.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: adam sawicki | t-mobile

w sumie: 56
  • -3

    37. ~.  2015-11-05 16:44:18  host: 188.146.4.133.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Ile razy bym nie dzwonił do BOK'u to oddzwaniam się od razu...

  • 2

    38.  2015-11-05 16:52:26

    30

    Dobra jakość sieci - w wypadku 2G masz 100% racji w wypadku 3G i 4G T-Mobile ma sporą stratę do Playa.

    Fajna marka - żartujesz sobie? Kojarząca się z akcją daj piątaka czyli nie dotrzymywaniem umów, z akcją daj 4gr za tan konta? To jest sprowadzenie drugiej strony do roli dojnej krowy.

    ok ceny - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia w porównaniu choćby do Orange szalonych dni i ich ofert T-Mobile to masakryczna drożyzna.

    fajne rozwiązania miedzynarodowe jak duzo podrozujesz - abonenci do dzisiaj pamiętają jak ich wyrolowano zmieniając im warunki umów w czasie trwania umowy a umowy były skonstruowane na telefon raty czyli w sposób najbardziej niekorzystny dla drugiej strony.

  • 2

    39.  2015-11-05 16:54:02

    @29 A właśnie że zostało: http://tlp.is/83c

  • -3

    40. ~.  2015-11-05 16:54:11  host: 188.146.4.133.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @30 w chwili w której napisałeś, ze Play ma lepsze 3G i 4G od T-Mobile przestałem czytać dalej :P
    Naprawdę, ośmieszasz się.

  • -2

    41. ~.  2015-11-05 16:56:48  host: 188.146.4.133.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @29 zwracam honor, spojrzałem po prostu na stronę www

  • -2

    42. ~.  2015-11-05 16:57:27  host: 188.146.4.133.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Eh, myła mi się numery postów :P

  • 3

    43. ~pabloki  2015-11-05 17:00:10  host: user-46-112-145-238.play-internet.pl

    czyli Prezes tylko obiecuje i dalej beda oferowali po prostu to co oferują nic nie zmieniając. typowa ściema by trwać przy tmobile a gdy nadejdzie czas zmian to się powie jeszcze trochę, jeszcze trochę . typowa strategia na przetrzymanie. ciekawe ilu klientów indywidualnych wytrzyma do końca I kw 2016. t mobile normalnie przeciez zmienia -modyfikuje ofertę w tym czasie zatem to nic nowego.

  • 3

    44.  2015-11-05 17:06:44

    Zmiany na lepsze w T-mobile powinny się zacząć od:

    doładowanie 100pln dla każdego usera który miał tel przez całą akcję 4gr telefon w karcie jako przeprosiny,
    oferta dla tych co odeszli/zapłacili więcej w akcji daj piątaka - zniżka 50% w każdym abo bez tela w stosunku do ceny dla innych,
    zawieszenie opłaty za połączenie z BOA do czasu doprowadzenia czasu oczekiwania na połączenie do stanu używalności czyli max 10min,
    akcja zmiany cen i spłacania rat dla ofert z odbieraniem połączeń w UE - oferta"przepraszamy" i np. pełny no limit w europie na 24 miesiące w cenie no limit krajowego.

    Po tych prostych 4 ruchach wcale nie tak kosztownych T-Mobile odzyskuje twarz

  • -2

    45.  2015-11-05 17:23:05

    Eee... Era i jeszcze jeden operator podobno wyłączają karty zaraz po upływie terminów ważności... O czym więc przedstawiciel operatora mówi? Jakie nieaktywne karty?

  • 4

    46. ~  2015-11-05 18:09:21  host: user-94-254-146-83.play-internet.pl

    Sawicki powyłączaj karty ładowane za mniej niż 100zł miesięcznie i będziesz miał taki arpu że hej!

  • -2

    47. ~MUCHA  2015-11-05 19:03:42  host: 1.tor.exit.babylon.network

    ~46 Pewnie że tak by było lepiej bo klienci którzy płacą wyższe abo będą mieli mniej awarii i problemów z zasięgiem

  • 1

    48.  2015-11-05 20:39:43

    W reklamie T-mobile jest mowa, że "zaczynają pierwsi" a z publikacji na Telepolis czytamy o promocjach Plusa i Pleya.
    Więc to tylko puste sranie w banie.
    Zrobili pakiet Jump na Start aby nie spieprzali do VirginMobile (29zł) tylko jak to w T już jest tradycją, nie może być tak dobrze bo internetu dają tylko 1 GB (no i umowa - 24m-ce). Więc znów kicha.
    Ja osobiście ich ostrzegałem, z ofertą przygotowaną do przedłużenia moich umów, zero przywilejów dla stałego klienta i poszły już do VM 3 numery a kolejne 2 są w trakcie, to tak odemnie dla nich na święta, to ja zaczynam pierwszy.

  • 1

    49. ~bastos  2015-11-05 22:19:54  host: 188.146.66.166.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @48 To że Telepolis o czymś nie pisze to nie znaczy że tego nie ma.

  • -1

    50.  2015-11-06 08:22:47

    9 - churn, sim, arpu, aupu, uke, bsa, lte, pr... Rzeczywiście - jak cokolwiek można wiedzieć jak wszyscy jakichś tajemniczych skrótów używają...

  • -1

    51.  2015-11-06 08:32:39

    22 - piszą ludzie, że dlatego Plusa nie kupują bo kwota ze startera właśnie jest w ten sposób blokowana - przynajmniej jej część. Więc pomysł chyba nie bardzo trafiony?

  • -1

    52.  2015-11-06 08:43:25

    @30 czym? Zasięg, niebawem prędkości LTE, co do oferty to też nie jest zła. Jeśli się wie czego chce, to oszczędności rzędu 50 zł na rok za to, że np gdzieś jest nielimitowany net, a ty i tak więcej niż 1 GB nie zużyjesz no to po co...

  • 0

    53. ~zbysz  2015-11-06 11:34:29  host: 89-68-208-127.dynamic.chello.pl

    Najwyższy czas! Od ok. 2 lat mam nr nieaktywny (niezasilany). Było wiele przypomnień by zasilić konto w ciągu 7, lub 10 dni, bo w przeciwnym razie odłączą mi nr, ale nie odłączają. I chyba nie odłączą bo dzięki takim jak ja moga sie chwalić jak dużo ludzi korzysta z Ich sieci, (marnej sieci).

  • 0

    54. ~grt  2015-11-06 13:10:30  host: 178235133069.stronieslaskie.vectranet.pl

    Większe ARPU np nju wynika z jego lepszej oferty. Inni też mają 1 rok ważności. Naprawdę, rozsądni :) ciekawe jak zareaguje Kowalski jak mu wyłączą numer? Pójdzie do nich i poprosi o coś płatnego, przeprosi, że mało dzwonił czy zmigruje?

  • 0

    55.  2015-11-15 18:14:53

    Dziś 15-11-2015 na Telepolis czytamy tytuły:
    Akcja zima w nju mobile, czyli można otrzymać prezenty
    Kup starter Plusha i przygarnij darmowe Fiszki
    Nowe nielimitowane plany LTE w Play
    Dwa abonamenty i Internet na Święta w Orange dla firm
    Świąteczna oferta Smart Planów LTE i prezenty na kartę w Orange

    a gdzie są Ci Pierwsi?

  • 0

    56.  2015-12-12 09:33:31

    55. )) Ci pierwsi czyszczą bazę sim... :) co artykułu nie czytałeś ? !!! :)

Dodaj swoją opinię