Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung: Note'y 7 bez akumulatorów SDI

Samsung: Note'y 7 bez akumulatorów SDI

LuiN 6 Września 2016 12:51

3 7

Samsung zdecydował, że tymczasowo przestanie korzystać z akumulatorów SDI do produkcji smartfonów Galaxy Note 7.



To duże wyrzeczenie dla koreańskiego producenta, bo SDI (spółka zależna Samsunga) dostarczało około 70% wszystkich akumulatorów, które trafiły do dotychczas wyprodukowanych Note'ów 7. Pozostałe, wyprodukowane przez Amperex Technology (spółka należąca do japońskiego TDK), trafiły wyłącznie do Chin.




Inne pochodzenie akumulatorów w chińskim wariancie Note'a 7 tłumaczy brak doniesień o wybuchających telefonach w Chinach, a także uzasadnia dlaczego premiera Note'ów 7 nie została przesunięta w tym regionie, pomimo wstrzymania sprzedaży na innych rynkach.

Koh Dong Jin, szef smartfonowego biznesu Samsunga, przekazał że wycofanie obecnych na rynku Note'ów 7 oznacza "łamiące serce koszty". Klienci z wadliwymi egzemplarzami liczyć mogą na bezpłatną wymianę, sprawdzane są też wszystkie urządzenia, które jeszcze nie trafiły na sklepowe półki. Zdaniem analityków, operacja będzie kosztowała Koreańczyków około 1 mld dolarów.

Zobacz: Problemy z Galaxy Note 7 będę kosztować Samsunga miliard dolarów
Zobacz: Oświadczenie Samsung Polska w sprawie Note'ów 7

Źródło tekstu: Korea Herald, WSJ, wł     

Dodaj do:

Tagi: samsung galaxy note 7 | samsung

w sumie: 13
  • 0

    1. ~  2016-09-06 13:13:35  host: 8.37.225.226

    "Do duże wyrzeczenie"

  • 1

    2. ~Ravic  2016-09-06 13:38:55  host: public-gprs391722.centertel.pl

    Hmmm... "Łamiące serce koszty" wymiany bateryjek? A ile warte jest życie i zdrowie zagrożonych użytkowników? To że firma wypuściła niebezpieczny produkt na rynek i mogło dojść do nieszczęścia albo okaleczenia nie łamie serca pana prezesa?

  • 0

    3. ~Hotelarz  2016-09-06 13:40:12  host: 5.174.9.178

    Czy telefon ze starej wersji Galaxy bezpiecznie jest kupić?

  • 0

    4. ~Hotelarz  2016-09-06 13:40:32  host: 5.174.9.178

    *używać

  • 0

    5.  2016-09-06 13:45:48

    @1, Dziękuję, poprawione

  • 0

    6.  2016-09-06 13:46:09

    To jest ciekawsze: http://tlp.is/b1a

  • 1

    7.  2016-09-06 13:51:54

    Note7 podzielił los Dreamlinera. Powinni zamówić baterie u LG - oni robią dobre i trwałe akumulatory.
    @2 Wydaje mi się, że prezes użył niewłaściwego słowa (heartbreaking) zamiast "breathtaking" w znaczeniu szokujący. Poza tym co ma piernik do wiatraka, zapytali go o koszt, to odpowiedział.

  • 1

    8. ~Pix  2016-09-06 14:26:55  host: 84-10-54-235.static.chello.pl

    "łamiące serce koszty" - ja mam takie same, gdy muszę iść do serwisu, gdy chcę wymienić akumulator, który jest wbudowany w telefon przez tych "cwaniaków".

  • 2

    9. ~Ravic  2016-09-06 14:42:00  host: public-gprs391722.centertel.pl

    @7: Jest prezesem, powinien ważyć co mówi, zwłaszcza w tak delikatnej materii. Powiedział co powiedział, nie jestem psychoanalitykiem aby zgadywać co chciał powiedzieć. A piernik do wiatraka jako element wspólny ma mąkę, bez której nie byłoby piernika, a która powstaje w wiatraku. Tak samo tutaj: przypomina mi się przykład Forda Pinto (rok 1970) w którym źle zaprojektowano bak z paliwem i drobna stłuczka w tył powodowała rozerwanie baku i pożar. Ford wiedział o błędzie konstrukcyjnym, ale taniej było płacić odszkodowania poparzonym i rodzinom zmarłych, niż zmienić konstrukcję. Też chodziło o pieniądze. Dlatego stwierdzenie prezesa że żal mu kasy tak mi się skojarzyło (aczkolwiek Samsung w przeciwieństwie do Forda nie próbuje ukrywać problemu).

  • 2

    10.  2016-09-06 14:58:26

    @9 ja też nie jestem adwokatem prezesa, ba nawet nie lubię telefonów Samsunga, ale jednak lubię być w zgodzie z faktami. LuiN napisał: "szef smartfonowego biznesu Samsunga, przekazał że wycofanie obecnych na rynku Note'ów 7 oznacza "łamiące serce koszty", co brzmi tak jakby prezes się żalił, tymczasem:

    "when Samsung’s CEO Koh Dong Jin was asked how much it could be? He just simply said that it is a “heartbreaking amount.”

    zapytany ile to będzie hajsu, odpowiedział tylko że koszt będzie dotkliwy.

    Heartbreaking nie znaczy że prezes ma teraz złamane serce, nie tłumaczy się tak słów. W tym znaczeniu Heartbreaking to "dotkliwy".

  • -1

    11. ~  2016-09-06 19:59:38  host: apn-37-7-69-217.dynamic.gprs.plus.pl

    samplastik pozostaje samplastikiem, nawet złota bateria nie poprawi jego jakosci. wszystko co szajsunga to szajs

  • 0

    12. ~Nmn  2016-09-06 20:17:53  host: 8.37.225.69

    11 - aawidzisz, a są ludzie, którzy mają niemal wszystko od samsunga; pralki, lodówki, smartfony... :-(

  • 0

    13.  2016-09-06 21:54:34

    Samsung się przejechał, może nie znalazł problemu w swoich testach, a może poszedł na żywioł, a teraz gra piękny PR, fakt że kosztowny, ale jest odczytywany jako walenie się w pierś, zjeb... ale poprawimy i wszyscy będą szczęśliwi. Nie należy uważać że każdy Samsung to szmelc, dostałem na "osiemnastkę" taki radiomagnetofon Samsunga (znacznie większy niż ówczesny "jamnik") przeżył internat, przeżył wojsko, do dziś działa bez zarzutu a dostałem go ponad 24 lata temu. Tylko ten nic nie zepsuje kto nic nie robi.

Dodaj swoją opinię