Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung Galaxy S6 z akumulatorem tylko 2600 mAh?

Samsung Galaxy S6 z akumulatorem tylko 2600 mAh?

LuiN 16 Lutego 2015 13:33

4 1

Galaxy S6 dostanie ekran o tej samej przekątnej co S5, ale o rozdzielczości QHD zamiast FullHD. W tej sytuacji dziwić mogą doniesienia o mniejszej pojemności akumulatora.



galaxy s6 precise render galaxy s6 precise render samsung galaxy s6 verus samsung galaxy s6 verus

W Samsungu Galaxy S5 producent zastosował akumulator o pojemności 2800 mAh, który szczególnie po ostatniej aktualizacji do Androida 5.0 oferuje użytkownikom przyzwoity czas pracy rzędu 2 dni. Jak się okazuje, Samsung Galaxy S6 wyposażony w znacznie wydajniejszy procesor i ekran o rozdzielczości QHD (2560 x 1440 pikseli) dostanie prawdopodobnie mniej pojemny akumulator 2600 mAh.

Oznacza to, że po 2 latach Samsung wraca do pojemności akumulatora takiej jak w Galaxy S4. Choć nowy chipset wyprodukowany w procesie technologicznym 14 nm przynosi podobno o 35% mniejsze zużycie energii, to jednak zwiększona rozdzielczość ekranu niesie za sobą dodatkowe wydatki energetyczne. Odczuwają je m.in. posiadacze ostatnich Note'ów 4 i Edge, w których akumulatory odpowiednio 3220 mAh i 3000 mAh wystarczają raczej na dzień, niż na dwa intensywnego użytkowania.




Zobacz: Samsung oficjalnie zapowiada 14 nm Exynosy 7 Octa

Przyczyną obniżenia pojemności akumulatora są najprawdopodobniej daleko idące zmiany w designie nowego flagowca Samsunga. Jeśli potwierdzą się wszystkie doniesienia, metalowa obudowa telefonu będzie miała grubość zaledwie 6,9 mm (nie licząc wystającego aparatu), czyli dokładnie taką samą jak 4,7-calowego iPhone'a 6. Biorąc pod uwagę, że Apple upchał w swoim smartfonie akumulator o pojemności zaledwie 1810 mAh, 2600 mAh Samsunga i tak robi wrażenie.

Z drugiej jednak strony warto pamiętać, że Sony w Xperii Z3 o grubości 7,3 mm (pozbawionej wystającego aparatu) zastosował akumulator o pojemności aż 3100 mAh.

Zobacz: Galaxy S6 z autorską matrycą 20 Mpix Samsunga
Zobacz: Samsung Galaxy S6 ze słabszym akumulatorem?

Źródło tekstu: PhoneArena, wł     

Dodaj do:

Tagi: samsung | samsung galaxy s6

w sumie: 16
  • -2

    1. ~LTE  2015-02-16 13:58:46  host: public-gprs514567.centertel.pl

    Co mi po flagowowcu, jak pewien smartphone oferuje 5000 mAh.

  • -1

    2. ~Joey  2015-02-16 14:02:26  host: 81.219.84.18

    Samsung, biedaku co Ty wyprawiasz? Nazwij ten telefon S4+ z kwotą podobną do S4 to ktoś to kupi

  • 0

    3. ~LTE  2015-02-16 14:03:43  host: public-gprs514567.centertel.pl

    Już wolę kupić ten http://tlp.is/5dn

  • 0

    4. ~wi  2015-02-16 14:14:25  host: 185.9.124.210

    Jeszcze nie ma s6 a autor pisze "następca s6" ciekawe, hmmm wiem to małe przeoczenie :)

  • 0

    5.  2015-02-16 14:40:22

    4, wi - ups :-) Dzięki!

  • 0

    6. ~f643  2015-02-16 15:06:29  host: 212.160.172.83

    W Z3 faktycznie nie ma tego problemu, gram, słucham, przeglądam, piszę, dzwonię i ładuję telefon ca 2 dni wieczorem :-)

  • 1

    7.  2015-02-16 15:12:46

    'który szczególnie po ostatniej aktualizacji do Androida 5.0 oferuje użytkownikom przyzwoity czas pracy rzędu 2 dni.' No nie wiem o co chodzi ale mnie to raczej skrócił czas działania. Bo działał 2 dni na 4.4. I cały czas ma lagi i wiesza się aplikacja 'telefon' i 'kontakty'. Ma ktoś może podobne doświadczenia?

  • -1

    8. ~BMWpower  2015-02-16 15:34:34  host: 178235137215.wagrowiec.vectranet.pl

    @7 Mam to samo na I9000 (2.1 Eclair)

  • 0

    9.  2015-02-16 15:39:46

    Samsung S5 brandowany przez Orange po aktualizacji do Lollipopa wytrzymuje na baterii 3/4-1 dnia, zamiast wcześniejszych 1-1,5. Tak, wiem, producent napisał, że będzie trzymać dłużej (ale może Orange coś schrzanił...).

  • 0

    10.  2015-02-16 15:41:11

    7, JackLondon - zerknij na wyniki testów porównawczych: http://tlp.is/5ff

  • 0

    11.  2015-02-16 15:46:58

    @LuiN - mi też bateria trzyma znacznie krócej, z tego co wiem to nie jestem jedyny, może jest coś na rzeczy i niektóre buildy są schrzanione? Co więcej, w niebrandowanym Nexusie 4 narzeczonej, po aktualizacji do Lollipop też znacząco spadł czas pracy na baterii.

  • 0

    12. ~ttt  2015-02-16 18:48:02  host: 87-205-180-238.adsl.inetia.pl

    A ja już wyleczyłem się z Samsungów. Nie dziwię sie, że wielu nazywa ich telefony szajsungami. Kolejny pad. Wcześniej miesiąc w serwisie. Dziś kolejny pad, tym razem wyświetlacza. Zapewne kolejny miesiąc będzie w serwisie. Żenująca jakość.

  • 0

    13. ~HD  2015-02-16 20:29:12  host: 89-70-184-179.dynamic.chello.pl

    Mi po wgraniu lolka aku w mym S5

  • 0

    14. ~HD  2015-02-16 20:30:10  host: 89-70-184-179.dynamic.chello.pl

    -starcz na krócej...

  • 0

    15.  2015-02-16 22:36:49

    Tylko po co taka rozdzielczość przy tak małym wyświetlaczu? Toż to nawet dla Nota jest za dużo.

  • 0

    16. ~Darek  2015-02-17 09:23:20  host: apn-77-112-16-30.dynamic.gprs.plus.pl

    Ciekawe kiedy zobaczymy coś naprawdę nowego w smartfonach, bo na razie to jest takie poprawianie "dobrego" i lekkie tuningowanie. Mnie to nie zachęca do zmiany na nowe. Po za tym modeli jest o wiele za dużo. Nie jestem fanem IP ale patrząc co ogryzek robi to ma w ofercie kilka modeli, a w zasadzie ewolucje jednego i się sprzedają. Natomiast inni producenci (większość z nich) się gimnastykują, tracą kasę na pseudorozwój i nie pokazują nic interesującego.

Dodaj swoją opinię