Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Samsung chce sprzedać 60 mln Galaxy S8

Samsung chce sprzedać 60 mln Galaxy S8

orson_dzi 9 Stycznia 2017 08:31

4 1

galaxy s8 Koreańskie media informują, że Samsung chce sprzedać w 2017 roku 60 mln egzemplarzy modelu Galaxy S8. Byłby to trzeci najlepszy wynik w historii serii Galaxy S.

Samsung zamówił u swoich partnerów dostarczających podzespoły do smartfonów części potrzebne do stworzenia 60 mln egzemplarzy modelu Galaxy S8. Gdyby w 2017 roku faktycznie udało się firmie sprzedać tyle sztuk nowego flagowego smartfonu, byłby to trzeci najlepszy wynik w historii serii Galaxy S oraz najlepszy od 2013 roku. To właśnie wtedy na rynek trafił Galaxy S4, który rozszedł się w rekordowej liczbie 70 mln egzemplarzy.

Smartfon Rok Liczba sprzedanych egzemplarzy(mln)
Samsung I9300 Galaxy S III 2012 65
Samsung Galaxy S4 2013 70
Samsung Galaxy S5 2014 45
Samsung Galaxy S6 2015 45
Samsung Galaxy S7 2016 48*
Samsung Galaxy S8 2017 ??
*dokładna liczba sprzedanych egzemplarzy w 2016 roku nie została jeszcze potwierdzona.




Według dotychczasowych doniesień Samsung zaprezentuje model Galaxy S8 19 kwietnia. Masowa produkcja smartfonu ma ruszyć w marcu.

Zobacz: [Aktualizacja II] Samsung ostrożny z produkcją Galaxy S8

Źródło tekstu: theinvestor; wł     

Dodaj do:

Tagi: samsung | samsung galaxy s8

w sumie: 17
  • 1

    1. ~xoxo  2017-01-09 08:32:25  host: user-94-254-160-22.play-internet.pl

    dla mnie bomba

  • 0

    2. ~  2017-01-09 08:35:09  host: 168.235.196.63

    kupię:)

  • 0

    3. ~piotr  2017-01-09 08:37:19  host: 188.146.173.212.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Ja i tak nie kupię

  • 0

    4. ~X  2017-01-09 08:39:26  host: 5.174.94.166

    W cenie 3999zl sztuka? :D

  • 0

    5.  2017-01-09 08:44:05

    ho ho wysoko się mierzą... oby nie spadli.

  • 0

    6. ~me  2017-01-09 08:47:55  host: 194.114.62.126

    Jeśli gabaryty będą większę chociaż o 1 mm niż dotychczas, podziękuję.

  • 0

    7. ~Diablo  2017-01-09 09:13:57  host: nat01.cd.lnet.pl

    Sprzedadza wiecej

  • 0

    8. ~  2017-01-09 09:17:18  host: apn-37-248-167-52.dynamic.gprs.plus.pl

    Ł

  • 0

    9.  2017-01-09 10:06:27

    Sukcesowi S4 sie nie dziwie. Mam do dzisiaj od prawie premiery - aktualnie jako rezerwowy

  • 1

    10. ~Buldog  2017-01-09 10:07:03  host: 77-253-50-42.adsl.inetia.pl

    Chciałbym przytoczyć pewna kwestie, która się nasuwa patrząc na ta tabelkę z telefonami. Mianowicie jeżeli ktoś pamięta ile na start w okresie premiery kosztował samsung galaxy s2? Ja o ile dobrze pamiętam to coś koło 2000zl może trochę więcej. A s3? Coś koło 2600zl. S4 2900 s5 3000 s6 3500 s3700 a teraz s8 4000. Jakby nie patrzeć wzrost cen dwukrotny... Ktoś pewnie mi powie że s2 to miał 1/6 mocy obliczeniowej s8 albo mniej. A ja powiem co z tego. Każdy z modeli serii s na swoje czasy był tworzony z najlepszych podzespołów. Raczej nie sądzę aby materiały na podzespoły tak podrożały albo koszta produkcji. Jaki więc z tego wniosek? Że samsung zrobił się pazerny i teraz te conajmniej 1500 zł z ceny telefonu s8 płaci się za markę... Ale czy nie lepiej byłoby utrzymać poziom 2500 zł za telefon flagowy i sprzedać kilka milionów sztuk więcej? Od razu zaznaczam że ceny telefonów z serii s brałem z pamięci. Także rzeczywiste ceny mogą się trochę różnic ale mimo to trend wzrostu cen i tak będzie widoczny.

  • 0

    11. ~boncio  2017-01-09 10:35:46  host: egress505.cws.sco.cisco.com

    A czemu w tabelce nie ma Galaxy S i wychwalanej pod niebiosa SII? I słusznie zauważył Buldog. Dlatego fajnie byłoby dodać do tabelki koszt w chwili premiery. Byłoby ciekawe porównanie.
    Ja zmieniam tel co ok. 2 lata i zawsze mam nieparzyste modele (S, S3, S5 i teraz S7), żona parzyste. Pierwsza S-ka była fajnym praktycznym telefonem nie bez wad, do dziś brat używa jako przeglądarki do netu, SII miała chyba idealny rozmiar i fajny wygląd. SIII wiadomo, średnio ładna i z za małym wyświetlaczem względem wielkości, S4 to SIII z właściwym wyświetlaczem i ładniejsza. Popularności zwłaszcza S3 się dziwię, bo nie był specjalnie ładny i szybko było widać otarcia itp.
    Ciekawy jest brak popularności od S5 wzwyż. Przy S6 to można wyjaśnić brakiem micro SD, ale to będzie kilka milionów maks. Co ciekawe od S6 mamy 2 wersje, a nadal sprzedaż mniejsza, nawet mimo ładnej wersji edge...
    Jakby S7 była tańsza to byłoby znacznie lepiej, bo to jeden z najładniejszych telefonów, a większość kupuje oczami. Więc nie wróżę 80mln S8, bo zniknie największy atut dla mnie guziki pod ekranem w tym fizyczny home, który mnie wkurzał w S5, ale i tak wole go mieć niż nie :)

  • 0

    12.  2017-01-09 10:36:57

    jak nie przedłużą żywotnsci swoich baterii, to mogą sobie o takich wynikach pomarzyć jedynie

  • 0

    13. ~asd  2017-01-09 10:39:33  host: 188.47.90.55.ipv4.supernova.orange.pl

    @10 S7 kosztował 3199 a 3700 s7 edge

  • -2

    14. ~Calm7  2017-01-09 11:23:20  host: biy228.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tylko ciekawe kto to kupi te wybuchowo- bąbowe badziewie.

  • 0

    15. ~Tomek  2017-01-09 12:38:40  host: static-62-233-217-22.devs.futuro.pl

    Sprzedaż S7 myślę, że jeszcze nie wyhamowała, S6 już raczej bardzo nie wzrośnie. Wydaje mi się, że S7 był jednym z lepszych modeli i powinien mieć wysoką sprzedaż, tym bardziej po fiasku Note 7, gdzie był proponowany w programie wymiany, stąd też myślę, że S7 spokojnie dobije do 60 mln. Natomiast nie sądzę, żeby S8 pobił S7.

  • 0

    16. ~tomunia  2017-01-09 21:11:22  host: bcde0d5f.skybroadband.com

    @10: jeżeli sprzedasz kilka milionów urządzeń więcej za te samą kwotę pieniędzy lub trochę większą to problem jest tego typu że musisz zapłacić więcej za ich wyprodukowanie, udzielić na nie gwarancji i ponieść jej koszty także ten to wszystko to zimna kalkulacja, kompromis między korzyścią z większych zysków na sztuce a ryzykiem odwrócenia się potencjalnych klientów. Zauważ że różnica w zysku przy cenie np 2500 a 4000 to 1500 ale procentowo to nie 60 jak wynikałoby z porównania cen, ale około 150 (przy założeniu że koszt produkcji to 1500). Ale spokojna głowa ktoś to przeliczył i wie że ludzie chętnie zapłacą. Złomsung to paździerz ale życzę im dobrze bo Apple musi czuć na plecach oddech konkurencji żeby nie popaść w samozachwyt. Pozdrawia zadowolony użytkownik moto Z

  • 0

    17. ~atomfx  2017-01-10 16:02:38  host: user-46-113-102-188.play-internet.pl

    nie rozumiem.
    Według dotychczasowych doniesień Samsung zaprezentuje model Galaxy S8 19 kwietnia. Masowa produkcja smartfonu ma ruszyć w marcu.

Dodaj swoją opinię