Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Roaming UE po polsku: stanowisko prezesa UKE

Roaming UE po polsku: stanowisko prezesa UKE

msnet 16 Maja 2017 19:08

17 1

uke

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej wydał oficjalne stanowisko w sprawie roamingu na terenie Unii Europejskiej od 15 czerwca 2017 roku.

Prezes UKE, Marcin Cichy, przypomniał, że nowe regulacje organów Unii Europejskiej w sprawie roamingu wprowadzają zasadę roam like at home oraz szczegółowe rozwiązania dotyczące opłat za usługi telekomunikacyjne na terenie UE. Wszyscy operatorzy powinni dostosować swoje oferty roamingowe do obowiązujących przepisów prawa, mówiących o przełożeniu ofert krajowych na połączenia na terenie państw Unii, z uwzględnieniem darmowych limitów minutowych, SMS i MMS oraz usług nielimitowanych przyznanych w kraju, podczas podróży zagranicznych na obszarze UE - czytamy w komunikacie.




Prezes UKE informuje, że spływają do niego oficjalne notyfikacje rozwiązań przyjętych przez operatorów telefonii ruchomej, do których Regulator odniesie się w przewidzianym rozporządzeniem trybie. Po przeanalizowaniu otrzymanej dokumentacji pod kątem zgodności zamieszczonych tam opisów z wymogami prawa i stwierdzeniu, że operatorzy naruszają obowiązki określone w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2015/2120 z 25 listopada 2015 roku, Prezes UKE zażąda natychmiastowego zaprzestania takiego naruszenia oraz podejmie wszelkie konieczne działania wynikające z obowiązujących przepisów, włącznie z możliwością nałożenia kar pieniężnych.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że dziś rano, po tym, jak biuro prasowe Komisji Europejskiej oceniło, że oferty trzech z czterech sieci komórkowych w Polsce mogą być niezgodne z przepisami unijnego rozporządzenia "znoszącego" roaming,  prezes UKE wydał operatorom instrukcje, co do dalszych działań. - możemy przeczytać na stronie rpkom.pl.

Zobacz: Oferty roamingowe polskich operatorów niezgodne z prawem?

Źródło tekstu: UKE, rpkom.pl, wł     

Dodaj do:

Tagi: roaming 2017 | roaming | uke

w sumie: 85
  • 0

    66. ~piotrmak  2017-05-17 09:02:37  host: public-gprs391398.centertel.pl

    ABP: Ale ja cały czas piszę w kółko to samo. Jak się tam pracuje to się korzysta z lokalnego operatora i dzwoni do domu. Jak się jest dwa dni w miesiącu u żony to się korzysta przez dwa dni z operatora zagranicznego w Polsce i nikt nic blokować nie będzie

  • 0

    67. ~piotrmak  2017-05-17 09:04:06  host: public-gprs391398.centertel.pl

    tylko tu wszyscy chcą zarabiać w funtach a płacić za usługi (tysiące minut) w złotówkach.
    Nie takie było założenie w uwolnieniu roamingu

  • 1

    68. ~piotrmak  2017-05-17 09:09:31  host: public-gprs391398.centertel.pl

    Właśnie.
    Dlaczego Wy nie chcecie korzystać po 15 czerwca z zagranicznych operatorów u nas w PL???
    Przecież to działa w dwie strony. Zaraz pewnie pojawią się oferty niemieckie, francuskie za 29 PLN-ów no limit w Europie.
    Powiecie,że potrzebujecie tysięcy minut w PL. No przecież raz w roku możecie się przejechać za granicę, żeby karta się zalogowała u macierzystego operatora:) Takie to proste.
    I skargę do niemieckiego a najlepiej unijnego regulatora też można napisać!!!

  • 1

    69.  2017-05-17 09:22:56

    Najciekawsze jest to, ze z tego co mówią komentujący wynika, że wszyscy nagle zaczęli używać abonamentowych nolimitów!!

  • 2

    70. ~pue  2017-05-17 09:25:05  host: public-gprs359169.centertel.pl

    64 - Brytole "nie chca" byc w UE bo maja dos juz obcych kulturowo polaczkow, rumunow i innych z nowych krajow UE. Pozatym uwierzyli, ze nie bedac w UE nie beda placic skladki (patrz Norwegia.... Hahaha)

  • 0

    71. ~wlo  2017-05-17 09:27:32  host: ip-2.85-194-240-13.net.eco.atman.pl

    Orange ma przychodzace bez opłat i nielimitowane także w prepaid wiec wybór jest jeden.

  • 0

    72. ~adi  2017-05-17 09:48:27  host: 157.25.80.128

    A co z mono, takie np vm, minuta prawie się zgadza ale limit 120 minut

  • 0

    73. ~GaduAirowiec  2017-05-17 09:48:56  host: ip41.dknadmin.be

    @71 Czy pakiety minut w Orange na karte sa także do wykorzystania w roamingu? Nie sądzę...

  • 0

    74. ~-prawdziwy  2017-05-17 09:57:13  host: static-81-219-25-66.devs.futuro.pl

    W Orange w prepaid jest tak samo albo nawet gorzej niż u innych

  • 0

    75. ~GaduAirowiec  2017-05-17 10:06:35  host: ip41.dknadmin.be

    @74 No wlasnie, internet w Orange na karte jest drozszy w roamingu niz w Play !!! Drogo !!! Pakiety muszą być !!! Proponuję 1GB za 20zl na miesiac.

  • 0

    76. ~wlo  2017-05-17 10:23:32  host: ip-2.85-194-240-13.net.eco.atman.pl

    @74 Jak nie wiesz to po cogłupoty piszesz.
    Orange prepaid i postpaid mają bezpłatne przychodzące i bez limitów. Pozostali kasują 5gr i maja limity na przychodzące.

  • 0

    77.  2017-05-17 10:47:26

    Tiaaa... Niecałe 2 godziny miesięcznie przeciętny prepaidowiec wydzwania, ale nagle nielimitowane w roamingu potrzebuje. Boże, dlaczego zrobiłeś z Polaków takich debili?

  • 0

    78. ~wlo  2017-05-17 10:51:19  host: ip-2.85-194-240-13.net.eco.atman.pl

    W prepaid także używają nolimit więc przeciętnie trudno określić ile wydzwaniają

  • 1

    79.  2017-05-17 10:53:52

    78 - operatorzy co do minuty podają ile wydzwaniacie w prepaid ;-)

  • 0

    80. ~kajf99  2017-05-17 11:13:26  host: user-94-254-164-235.play-internet.pl

    Miało być nie więcej niż 38zl/7.7 ero plus vat/za 1giga w płaskiej stawce na terenie całej Eu.a co zrobili nasi w ofertach na kartę.
    Orangutan:1giga=100zl;Fiolet:90zl=1gigaRóżowy Pasek:tak samo..a najlepszy Soloż;180zeta za 1 giga..Jedynie redbull dał 40zeta plus pulę 1giga..chyba ,że to prawo o tym 7.7 ero to nie prawo tylko sugestie,ale od kilku miesięcy było prezentowane jako oficjalne rozporządzenie i zapis.Minuty to minuty..jednak łatwiej to kontrolować w roamingu..a dane..wystarczy je załączyć,żeby nieźle popłynąć,szczególnie ludzie mniej zoorientowani.

  • 0

    81. ~a-go  2017-05-17 12:18:04  host: 91.236.172.58

    #79 Dokładnie tak, podają.

  • 0

    82.  2017-05-17 12:27:19

    80 - ludziom nie dogodzisz. Szczególnie Polakom. Mają tańszy internet w UE, maja pakiety UE, ale i tak dziwią się rachunkami po powrocie z kraju pozaunijnego ;-) Bo przecież powinno być tanio! A najlepiej bezpłatnie! Teraz dopiero będzie pełno takich co myśleli, ze mają w Europie (wszędzie) tanio.

  • -1

    83. ~ser  2017-05-17 12:55:32  host: public-gprs361183.centertel.pl

    eu żadzą teraz namiestnicy arabów tworzą kalifat eu!

  • 0

    84. ~Marek  2017-05-17 13:59:04  host: host-37-190-160-231.dynamic.mm.pl

    @80 Oprócz Red Bulla jeszcze Mobile Vikings dal stawkę 4 grosze za 1 MB.

  • 0

    85. ~BBar  2017-05-25 14:22:11  host: 199.67.203.142

    Na stronie Tmobing pojawily sie nowe cenniki, a wraz z nimi tekst:
    Zmiany cen oznaczają ich obniżkę a nowe zasady wynikają bezpośrednio ze zmiany przepisów prawa. W przypadku braku akceptacji zmian mają Państwo prawo wypowiedzieć umowę w trybie i na warunkach przewidzianych jej postanowieniami do dnia wejścia tych zmian w życie tj. do dnia 15 czerwca 2017r. W przypadku skorzystania przez Państwo ze wskazanego prawa, Operatorowi przysługuje roszczenie o zapłatę kwoty przewidzianej umową (o ile przewiduje ona takie roszczenie). Dokumenty objęte zmianami znajdą Państwo poniżej. Pod kolejnymi linkami udostępniamy: cenniki sprzed wejścia w życie nowych zasad, cenniki po zmianie zasad oraz treść zmian w cennikach.

    Czy to prawda, przeciez sa niezgodne z "darmowym" korzystaniem z moich uslug za granica? Nie ukrywam ze mam ochote sie z nimi pozegnac.

Dodaj swoją opinię