Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polskie sieci wyłączą miliony numerów na kartę?

Polskie sieci wyłączą miliony numerów na kartę?

LuiN 22 Kwietnia 2016 16:09

43 29

Jak ustalił reporter RMF FM Mariusz Piekarski, pod koniec roku zamilknąć mogą wszystkie telefony z numerami prepaid, które nie zostały na czas zarejestrowane u operatorów.

Z informacji RMF FM wynika, że należący do założeń ustawy antyterrorystycznej obowiązek rejestrowania kart SIM będzie dotyczył również już aktywnych numerów, a nie tylko nowych starterów. Jeśli posiadacz takiego numeru nie uda się do operatora w celu zarejestrowania, ustawa zobowiązuje operatorów do zaprzestania świadczenia usług telekomunikacyjnych.

Wyłączenie numerów nastąpi po 6 miesiącach od wejścia w życie ustawy antyterrorystycznej - obowiązywać ma ona od 1 czerwca. Póki co nie wiadomo co stanie się ze środkami zgromadzonymi na kontach oraz na kim spocznie obowiązek informowania klientów o nowym przepisie.




Według deklaracji operatorów, na polskim rynku aktywnych jest obecnie 29 mln kart SIM z usługami prepaid. Nie ulega wątpliwości, że nie wszystkie zostaną zarejestrowane do końca roku. Możliwość zarejestrowania numerów będą przy tym miały wyłącznie osoby pełnoletnie.

Zobacz: Numery na kartę wkrótce tylko na dowód

Źródło tekstu: RMF FM     

Dodaj do:

Tagi: prepaid

w sumie: 675
  • 0

    689. ~  2016-05-01 18:22:39  host: 89-64-31-189.dynamic.chello.pl

    688. Mam nadzieję że temat zostanie zablokowany i nie będziesz mógł tutaj agitować. Napiszę maila do redakcji.
    Stwórz swoją stronę, blog i działaj a nie psuj atmosfery i nie rób śmietnika politycznego z portalu telekomunikacyjnego

  • 1

    690.  2016-05-01 18:23:53

    goral2099 i 100% postpaid. Wszystkich numerów ile będzie zarejestrowanych ?

  • 0

    691. ~Citizen4  2016-05-01 18:27:56  host: 82.221.102.34

    @689 Jeżeli wykazywanie zagrożeń i możliwych reperkusji związanych z rejestracją numerów przy obecnej formie ustawy uważasz za śmietnik... Cóż, to jest właśnie cenzura.

  • 0

    692. ~  2016-05-01 18:41:47  host: 89-64-31-189.dynamic.chello.pl

    691. Kolejny raz co widzisz że dyskusja z Tobą nie ma sensu.
    Pisze wyraźnie, że jeśli chcesz agitować to rób to ale na swoim blogu a nie na portalu telekomunikacyjnym. Mam nadzieję że Redakcja przychyli się do mojej prośby o nie pozwoli robić z portalu tuby propagandowej określonej opcji.
    Z mojej strony nie licz na dalsze odpowiedzi. Szkoda czasu na rozbijanie tematu, z którego ktoś chce uczynić swój blog antyrzadowy.

  • 0

    693. ~asf  2016-05-01 18:59:55  host: public-gprs516655.centertel.pl

    @689 692 Mam nadzieję że cię stąd wywalą i nie będziesz mógł agitować, "Citizen4" mądrze i rzeczowo temat wyjaśnia, zgadzam się z nim, nie widzę żeby agitował kogokolwiek, a to że nie zgadza się z państwem PiSlamistów nie czyni go przestępcą tak jak to macie w zwyczaju ze wszystkich robić. I tyle w temacie.

  • 1

    694.  2016-05-01 19:33:00

    Zwróciliście uwagę na procenty kart z mojej wypowiedzi...a reszta? Co ta ustawa da tak naprawdę. Już pominę to o czym pisze citizen. Czy to ułatwi walkę z żartownisiami, przestępcsmi i terrorystsmi? Moim zdaniem nie.

  • 0

    695. ~Citizen4  2016-05-01 20:26:27  host: 82.221.102.34

    @693 @694 Podsumuję to wszystko przemówieniem Edwarda R. Murrowa z 1954 roku przeciwko McCarthy'emu.
    "Senator zapytał - jakie mięso jada nasz Cezar? Gdyby spojrzał 3 linijki wyżej w dziele Szekspira znalazłby ten cytat - wina, drogi Brutusie, nie leży w naszych gwiazdach, ale w nas samych. [...] Jest istotne aby dociekać prawdy przez legislacją, ale linia pomiędzy dociekaniem, a oskarżaniem jest bardzo cienka, zaś senator z Wisconsin przekraczał ją wielokrotnie. Jego głównymi osiągnięciami było mieszanie ludziom w umysłach wewnętrznymi i zewnętrznymi zagrożeniami. Musimy rozróżniać niezadowolenie od nielojalności. Zawsze musimy pamiętać, że oskarżenie to nie dowód. [...] Nie będziemy żyli w strachu przed sobą nawzajem. Nie będziemy kierowani przez strach w wiek niedorzeczności, jeżeli sięgniemy do naszej historii i doktryn. Nie pochodzimy od bojaźliwych ludzi. Ludzi, którzy boją się mówić, zrzeszać i bronić idei, które były w danym czasie niepopularne. [...] Nazywamy się obrońcami wolności tak długo, jak ona istnieje. Ale nie możemy bronić wolności za granicą, porzucając ją w domu. [...] I czyja to wina? Tak naprawę nie jego [senatora - przyp. Aut.]. Nie wykreował on atmosfery strachu, jedynie ją wykorzystał; ze spektakularnym sukcesem. Kasjusz miał rację - wina, drogi Brutusie, nie leży w naszych gwiazdach, ale w nas samych."

  • -1

    696. ~  2016-05-01 20:30:29  host: 178.162.205.29

    Nie wyłączajcie Citizena. Podoba mi się jak wyje.

  • 0

    697. ~asf  2016-05-01 20:31:22  host: public-gprs516655.centertel.pl

    @694 Twórcy tej cud ustawy jakże "potrzebnej" raczyli nie zauważyć że z telefonu z lombardu za 20zł można zadzwonić na 112 i zrobić dowcip o bombie po czym go wyrzucić do śmietnika. I tak mit o żartach mamy obalony, dalej, chcesz kupić parę kart i potestować te czy inne usługi,zasięg itp teraz będziesz to wszystko bezsensownie rejestrował.... A trrorysta i przestępca się śmieje bo sobie poradzi, założy lipnego maila i zaszyfrowaną wiadomość prześle, i tak upada cały sens tej "walki z terroryzmem", tylko.... PiSowskim fanatykom tego nie wytłumaczysz.

  • 0

    699. ~  2016-05-01 20:45:40  host: 178.162.205.29

    @697 Same banały, i tak od tygodnia. Nie szkoda Ci prądu?

  • 0

    700. ~asf  2016-05-01 20:49:33  host: public-gprs516655.centertel.pl

    @699 Myślałem że od banałów to ty jesteś. To co ja piszę to konkrety na które nie masz argumentu.

  • 0

    701. ~  2016-05-01 20:49:51  host: aebp181.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @695 Jest może gdzieś dostępny oryginał tego przemówienia?

  • 0

    702. ~Citizen4  2016-05-01 20:55:11  host: 82.221.102.34

    @701 Na YT. Sorka, jeżeli gdzieś nie jest w 100% poprawnie, ale na szybko tłumaczyłem, z zachowaniem sensu wypowiedzi:
    http://tlp.is/9sk

  • 0

    705. ~  2016-05-01 21:03:26  host: 178.162.205.29

    asf przynudzasz od kilku dni, powtarzasz się. Powiedz coś czego nie wiemy.

  • 0

    707. ~  2016-05-01 22:04:44  host: 162.247.73.204

    asf nie wysilaj się, dalej przynudzasz. Masz jakąś obsesję czy co? Jak nie idzie to nie idzie. Może jutro będziesz w lepszej formie.

  • 1

    708. ~asf  2016-05-02 10:01:51  host: public-gprs516752.centertel.pl

    @705,707 Nie czytaj, buduj pomniki smoleńskie i inne.

  • 0

    709. ~Al Fons  2016-05-04 07:16:12  host: 91.235.239.206

    Państwo socjalistyczne walczy bohaterstwo z problemami nie znanymi w innych ustrojach !

  • 0

    710. ~Al Lach  2016-05-04 07:20:16  host: 91.235.239.206

    Rejestracja? A co z cudzoziemcami? Turysta przyjezdża do Polski na trzy dni. Chciałby mieć polski nr bo to taniej. I co wtedy?

  • 0

    711.  2016-05-04 08:00:11

    710 - Projekt pnowelizacji jasno na Twoje pytanie odpowiada... Wystarczyło się zapoznać, być może byś nie pytał?

  • 0

    713. ~piotr  2016-05-25 11:50:19  host: host-91-218-203-121.fiberway.pl

    Mi sie wydaje że chodzi o kase.Narazie podaj dane a później będą chcieli opłate od numeru.

Dodaj swoją opinię