Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PKO BP: ponad 6 tys. aktywacji IKO

PKO BP: ponad 6 tys. aktywacji IKO

WitekT 15 Marca 2013 16:02

5 3

W ciągu pierwszego tygodnia od komercyjnego startu IKO - systemu płatności mobilnych PKO Banku Polskiego, nową usługę aktywowało blisko 6,5 tys. osób. 70% aktywacji IKO jest dokonywanych na urządzeniach z systemem Android, a pozostałe 30% to telefony z systemem iOS. Już piątego dnia po starcie przekroczona została bariera 5 tys. aktywacji IKO.

Zobacz: Płatności telefonem w ofercie PKO Banku Polskiego.




Wśród dokonywanych dotychczas przy pomocy IKO transakcji zdecydowanie najpopularniejsze są wypłaty z bankomatów PKO Banku Polskiego. W ciągu pierwszych 6 dni (7-12. marca), dzięki IKO wypłacono gotówkę 1065 razy. Sumaryczna wartość wszystkich wypłat dokonanych przy pomocy aplikacji w tych dniach to ponad 110 tys. zł. Sporą popularnością w ciągu pierwszych dni po starcie cieszyły się także przelewy na numer telefonu. W okresie między 7 a 12 marca użytkownicy IKO przesyłali między sobą pieniądze 368 razy. Średnia wartość przelewu na numer telefonu w tych dniach to nieco ponad 40 zł.

IKO, oprócz wypłat z bankomatów i przelewów na numer telefonu, umożliwia również płatności w terminalach płatniczych i sklepach internetowych. Funkcje płatnicze są uzupełniane przez bankowość mobilną, m.in. możliwość sprawdzania salda rachunku i historii transakcji. Aplikacja jest w tej chwili dostępna na systemy Android i iOS, w najbliższym czasie planowane jest jej udostępnienie również na systemy BlackBerry, Java i Symbian, a w kolejnym etapie również Windows Phone.

Źródło tekstu: PKO BP     

Dodaj do:

Tagi: pko bp

w sumie: 28
  • 1

    12.  2013-03-15 23:05:52

    #11 - ale kto mówi że to ma zastępować kartę? To ma być dodatkowa funkcja i tyle. Wielu osobom zdarza się, że idą gdzieś bez portfela, ale za to z telefonem. Poza tym jest szansa że w końcu jeden operator z racji swojej wielkości skupi wokół siebie komplet usług, które cząstkowo oferują inne małe podmioty. Nie trudno sobie wyobrazić że z czasem będzie można zapłacić tym za parkomat czy komunikację miejską bez zakładania kont w kilku miejscach. A to już daje sporą przewagę wygody, czasem nawet nad kartami (zwłaszcza przy parkomatach). Jak dla mnie to właśnie w tę stronę powinno pójść i będziemy mieli własny, krajowy system rozliczeń, z korzyścią dla wszystkich.

  • 0

    13.  2013-03-16 09:02:12

    Po co to komu ? Chyba, żeby łatwiej wydawać kasę. Nie wiem jaki jest problem w przepisaniu danych z karty kredytowej ... No ale kombinować muszą.

  • 0

    14. ~a ja jestem na plus  2013-03-16 09:55:10  host: host-89-167-56-34.nplay.net.pl

    mam konto w pko ale nie mam karty , teraz dostałem za darmo mozliwość dostępu do pieniędzy i placenia. Dla mnie plus.

  • 0

    15. ~cynik  2013-03-16 10:00:26  host: 178.183.174.2.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    Kiedy ten Symbian? Już drugi raz czytam, że będzie "wkrótce", "w najbliższym czasie" lub "za chwileczkę" :(

  • 1

    16. ~Mka  2013-03-16 21:25:00  host: 109.78.42.231

    3 Ja mam roota i mam zainstalowana IKO Druga rzecz ze jak juz jestes "swiadomym" uzytkownikiem androida to powinienes wiedziec ze kazdy problem da sie rozwiazac Poprostu deaktywuj roota przed instalacja w superuser

  • 0

    17. ~radzia  2013-03-16 22:21:18  host: host-46-165.kotun.arxnet.pl

    konto za zero jest super!!!! Ja mam korzystam z IKO i jestem mega zadowolony, a wymagania aby nie płacić za prowadzenie konta są w mojej opini tylko formalnością, bo nie sposób ich nie spełnić!!!

  • 0

    18. ~  2013-03-17 12:33:41  host: agcq114.neoplus.adsl.tpnet.pl

    buhahaha, z tych 6,5tys aktywacji 6,45tys to aktywacje pracowników! czemu nikt nie napisz, że każdy pracownik PKO BP został zobowiązany do aktywowania tej usługi

  • 0

    19. ~drseba  2013-03-17 14:25:54  host: aaoh10.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a następne ileś tam aktywacji z urządzeń z rootem. Zainstalować można, używać już nie...

  • 0

    20. ~kajfasz  2013-03-17 16:30:52  host: 178-37-104-124.adsl.inetia.pl

    Dla mnie porażka. Fatalnie to działa. Zresztą jak całe PKO BP. Musze w końcu zmienić bank !

  • -1

    21. ~Mka  2013-03-17 22:57:47  host: 109.76.91.43

    19 Mam roota Mam aplikacje uzywam i dziala Myslisz ze jestes kozak bo zrootowales telefon A teraz placzesz bo nie wiesz co i jak

  • 1

    22. ~drseba  2013-03-18 01:05:51  host: aaoh10.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @21 Na jakiej podstawie sądzisz, że i mi nie działa? Bo napisałem jak jest i że na zrootowanych bez dodatkowych zabiegów nie działa? Uświadom sobie panie mądrzejszy, że jest wiele urządzeń z "fabrycznym" rootem i co najmniej nie fajnym jest przeczytać komunikat przy próbie uruchomienia o "złamaniu zabezpieczeń producenta". Ja nie muszę kozaczyć by potrafić poradzić sobie i z takimi duperelami. A tobie radzę nie wywyższaj się bo upadki z wysoka bolesne bywają.

  • 0

    23. ~AXX  2013-03-18 11:41:38  host: 193.105.35.136

    Bo ludziska nie wiedzą, że jest lepsze konto INTELIGO, też zarządzane przez PKO BP.

  • 0

    24. ~Mka  2013-03-18 23:42:51  host: 109.76.102.97

    22 Czyli robisz wpis po to zeby ponarzekac Uzywasz dziala wiec raczej chwalic pomysl a nie byc TYPOWYM POLAKIEM czyli narzekac do samego narzekania A TAK ZEBY CIE ZADZIWIC U MNIE NA ZROOTOWANYM NIEFABRYCZNIE TELEFONIE dziala bez zadnych dodatkowych zabiegow WIEC TWOJ WPIS POWIELA jedynie klopoty ludzi ktorzy w 99% sami rootowali telefon

  • 0

    25. ~  2013-03-19 01:38:23  host: aaoh10.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @up A skąd masz tak dokładne statystyki? Z góry choinki zerwałeś czy może zajączek podrzucił? Znam siebie ciut lepiej niźli ty mnie i proszę nie szufladkuj mnie bo zwyczajnie zbyt wiele nie wiesz o mnie! Tak się zastanawiam czy tym jednym WYJĄTKOWYM procentem jesteś ty sam ze swoim samodzielnie, perfekcyjnie zrootowanym urządzeniem. Udowodnij to co napisałeś bo bywam niedowiarkiem. Temporary root lub temp unroot jest jednak dodatkowym działaniem i nie zmienia faktu, że IKO samo z siebie na zrootowanych nie działa. Osobiście mam perm roota i tego nie zmieniałem na czas rejestracyjnego uruchamiania IKO a jednak mi działa - ja sobie poradziłem, inni być może odpuszczą . Wszechwiedzący nie jestem i chętnie poznam inne metody, chociaż naprowadź - resztę sobie znajdę i może się przyda nowa wiedza w innych sytuacjach. Mój głos nie powiela ale jest jednym z wielu głosów osób, które napotkały problem dopiero po instalacji. A że coś jest na rzeczy niech świadczy fakt, że PKO oficjalnie wypowiada się w temacie i obiecuje wersję "nieprzewrażliwioną". Krytyka bywa konstruktywna i ten mój jeden głosik może przeważył na decyzji konieczności podejścia do zabezpieczenia aplikacji na wyższym poziomie niźli tylko sprawdzanie faktu zrootowania lub nie...

  • 0

    26. ~Mka  2013-03-20 21:32:59  host: 109.78.84.154

    TO CIE OSWIECE Xperia U Telefon zrootowany z zablokowanym bootloader'em i aplikacja zainstalowala sie bez problemow i tak samo jest w uzywaniu NIC NIE MUSIALEM ROBIC DODATKOWO Zadnych kombinacji w SU Hmm skad mam takie statystyki Tak zakladam gdyz czytalem jakie modele posiadaja fabrycznego roota i jest ich znikoma ilosc Wiekszosc uzytkownikow ktorzy posiadaja zrootowane telefony sami wykonalo czynnosc "odblokowania" Wiec jezeli na tyle byli sprytni ze zrootowali to i z malym zabiegiem pozwalajacym na korzystanie z aplikacji tez powinni Jednak ;epiej pobiadolic ze cos nie dziala Myslisz ze twoje biadolenie wplynie na inforamtykow w PKO :D Smiechu warte Wiedziec juz dawno wiedza o problemie

  • 0

    27. ~drseba  2013-03-21 15:42:14  host: aaog112.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tak, mój i wielu innych krytyczny głos wpłynie na zabezpieczenie apki na właściwym poziomie a nie tylko wykręcanie sie rootem i zwalaniem odpowiedzialności na użytkowników. Zostało to już dawno oficjalnie potwierdzone - i za taką decyzję chwała odpowiedzialnym za IKO. Czas pokaże kiedy to nastąpi. A propos na dziś zapowiedziano jakieś prace nocne związane z IKO. I wreszcie zauważ, że nie każda krytyka jest biadoleniem!

  • 0

    28. ~supermodel  2013-04-22 21:29:16  host: 78.133.203.151

    IKO -fajna alternatywa dla karty i portfela. Dziś chciałem w małej miejscowości zapłacić IKO w sklepie sieci DINO (przy kasie widnieje napis że jest to możliwe. Tranzakcja trwała około 5 MIN., tak 5 minut bo okazało się że jestem pierwszą osobą która chce tozrobić w tym sklepie a pani przy kasie przekonywała mnie że muszę przyłożyć telefon do terminala. Dopiero kierowniczka sklepu wyciągnięta przez 3 pracowników z zap[lecza była zorientowana jak się obsługuje te opcję w terminalu. Po 5 min. SUKCES chyba kartą szybciej :) ZNIECHĘCIŁEM SIĘ -ale może dzięki mnie cały personel nauczył się jak to się robi?! :)

  • 0

    29. ~  2013-04-23 13:20:16  host: 81.219.51.171.static.nsti.pl

    Xperia S zrootowana - nie dziala, nie wazne czy zaznaczone unroot temp czy nie.

  • 0

    30. ~Marika12  2013-08-01 08:18:46  host: user-46-113-220-138.play-internet.pl

    Nie wiem dlaczego negujecie IKO, teraz pobran aaplikacji jest już 40 tysiecy, ludzie nie korzystaliby z tego jeśli byłoby niesprawne albo nie funkcjonlane. Sama korzystam z tego systemu na androidzie i nie narzekam, wręcz przeciwnie, bo nie musze brac wszędzie portfela a telefon i tak noszę, jak potrzebuję kasy to wypłacam przez telefon ....

  • 0

    31. ~Lesiu  2014-01-24 12:54:25  host: user-164-126-202-29.play-internet.pl

    Działa wam IKO na tel z rootem? Sprawdziłem i bez problemu zainstalowałem IKO.I działa :)

Dodaj swoją opinię