Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Płatności telefonem w ofercie PKO Banku Polskiego

Płatności telefonem w ofercie PKO Banku Polskiego

LuiN 7 Marca 2013 12:00

7 5

Dzięki bezpłatnej aplikacji IKO PKO Banku Polskiego nie trzeba już nosić ze sobą portfela z gotówką i kartami. Płatności w sklepach i w Internecie oraz wypłaty z bankomatów można dokonać tylko i wyłącznie przy pomocy telefonu.

Aby skorzystać z oferty posiadacze konta w PKO Banku Polskim muszą jedynie zainstalować na swoim telefonie bezpłatną aplikację IKO i aktywować ją w serwisie transakcyjnym iPKO. Klient nie musi posiadać zaawansowanego smartfonu, aplikacja IKO może bowiem działać na telefonach z różnymi systemami operacyjnymi (w momencie startu Android i iOS, docelowo również BlackBerry, Symbian, Java i Windows Phone).

Aplikacja IKO jest bezpieczna i prosta w obsłudze. Klienci posiadający konto w PKO Banku Polskim mogą korzystać z płatności mobilnych na podobnych zasadach, jak w przypadku karty debetowej wydawanej do rachunku.




Podstawowe funkcje aplikacji IKO PKO Banku Polskiego, już dostępne dla klientów, to:
  • płatność telefonem za zakupy w sklepie - kod wygenerowany w aplikacji IKO (kod IKO) należy wpisać na terminalu płatniczym, a następnie jednym kliknięciem potwierdzić transakcję w aplikacji na telefonie;
  • wypłata gotówki z bankomatu za pomocą telefonu, bez karty płatniczej - wystarczy wpisać w bankomacie kod IKO i odebrać pieniądze;
  • przelew na numer telefonu - klienci mogą dokonywać przelewów, znając jedynie numer telefonu odbiorcy. Odbiorca otrzyma pieniądze zaraz po wysłaniu ich przez nadawcę;
  • zakupy w Internecie - bez potrzeby logowania się do serwisu transakcyjnego, bez wpisywania danych z karty płatniczej. Klient wybiera w sklepie internetowym opcję "płacę z IKO" i wpisuje kod IKO;
  • tworzenie czeków, które umożliwiają płacenie w sklepach lub wypłatę pieniędzy z bankomatu nawet bez posiadania przy sobie telefonu - transakcję potwierdza się dziewięciocyfrowym numerem czeku;

Dodatkowo dzięki aplikacji IKO w łatwy i szybki sposób można sprawdzić saldo rachunku bankowego i historię transakcji oraz wyszukiwać w najbliższej okolicy bankomaty i punkty handlowo-usługowe, w których można płacić telefonem.

Wdrażana obecnie wersja aplikacji to dopiero początek możliwości rozwiązania PKO Banku Polskiego. Długofalowym celem biznesowym projektu jest stworzenie w oparciu o markę IKO nowego lokalnego standardu płatniczego. Będzie to możliwe dzięki otwarciu usługi na osoby nieposiadające konta w PKO Banku Polskim poprzez udostępnienie im tzw. elektronicznej portmonetki (konto techniczne, które należy przed korzystaniem doładować środkami).

Źródło tekstu: PKO BP     

Dodaj do:

Tagi: pko bp

w sumie: 34
  • 0

    16.  2013-03-07 16:14:52

    @Amra, to kiedy IKO w Inteligo?

  • 0

    20. ~exvigo  2013-03-07 17:49:44  host: 89-73-87-126.dynamic.chello.pl

    trzymam kciuki za powodzenie, raz - ostatni polski banki, dwa - nie zmusza mnie do karty bezstykowej. z tego powodu po 10 latach zmieniłem mbank na inteligo. wygląda to wszystko obiecująco. nie zapomnijcie jednak o uzytkownikach z rootem...

  • 0

    21. ~Michał  2013-03-07 19:04:44  host: 89-187-248-166.internetia.net.pl

    Czy aplikacja bedzie działa na zrootowanych telefonach? Fajny gest ze strony banku, że czyta i odpowiada na zawarte tu komentarze

  • 0

    23.  2013-03-07 21:45:01

    Dokładnie - root i zapomnij o polskim banku :/

  • 0

    24. ~cynik  2013-03-07 22:25:37  host: 62.152.155.133.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    Symbian jak zwykle osikany

  • 0

    25. ~Nikaj  2013-03-08 00:59:58  host: 89-72-103-48.dynamic.chello.pl

    Wszytsko pięknie ale ... To juz było i sie nie przyjęło. Wprowadzanie usługi dla ograniczonej grupy docelowej to bolączką wszystkich płatności mobilnych. Konieczność posiadania konta w PKO wielu zniechęca do tej metody, a elektroniczna portmonekta to przeżytek. Wole systemy w których można używać karty platniczej DOWOLNEGO banku !

  • 0

    26. ~LeszekTG  2013-03-08 07:36:50  host: ip-78-30-95-55.free.aero2.net.pl

    Amra - nie bedzie możliwosci uruchomienia na rootowanym telefonie? Czy to prawda ze bedzie mozliwosc platnosci w Biedronce?

  • 0

    27. ~waldek  2013-03-08 13:27:47  host: 37.30.108.55.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    ok, ale jak mam wysłać kasę nas telefon córki? Czy ona musi być zarejestrowana w iKO? Ma swoje konto w iPKO, tam ma swój numer telefonu, ale na nr telefonu nie można wysyłać, ponieważ nie jest zarejestrowana w iKO. Oznacza to, że konieczne jest uruchomienie usługi iKO na swoim koncie, czy dobrze "kombinuję"? Pozdrawiam

  • 0

    28. ~ole  2013-03-08 14:14:27  host: afft225.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @waldek przeczytaj tu; http://www.pkobp.pl/iko-platnosci-mobilne/mam-konto-w-pko-banku- polskim/

  • 0

    29. ~cynik  2013-03-08 22:51:07  host: 178.183.163.155.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    @Amra Kiedy pojawi się wersja na Symbiana? Można gdzieś zobaczyć aktualizowaną na bieżąco, listę kompatybilnych modeli?

  • 0

    30. ~szopenik  2013-03-10 10:59:09  host: public-gprs672608.centertel.pl

    Zainstaliwale, uruchomilem, przetestowakwm. Kilka uwag: 1. Aplikacja na nierootowanym sg3 dziala piprawnie, szybko i stabilnie. 2. Generowany kod wazny jest 2 munuty. Po tym okresie automatycznie jest generowant nowy kod. Nie ma wiec obawy ze w kolejce w markecie bedzie duzy zator. 2. Po wpisaniu 6 cyfrowego kodu na telefonie w ciagu sekundy generowane jest potwierdzenie transakcji. Trzeba kliknac oki. Jest to dodatkowe zabezpieczenie aby ktos nie wygenerowal losowo kodu i nie zrobil tranzakcji. 3. Limity wyplat z bankomatu, transakcji sklepowych mozna definiowac samemu w ipko od zera do wysokosci salda konta. 4. Wady apki: nie da sie jej wylaczyc. Dziala caly czas w tle. Dopiero z poziomu menagera aplikacji da sie ja wylaczyc. Nie dziala geolokalizacja. Przy wejsciu w zakladke lista placowek zawsze jest ciechanow. Po wpisaniu warszawy wyswietka sie 30 pierwszych a reszta nie i nie da sie wygenerowac listy wszystkich pos w duzym miescie. Podsumowanie. Dobra alternatywa jak ktos nie ma akurat przy sobie karty. Jak ktos ma karte to szybciej jest karta. Dziala tylko w sieci eservice i to nie wszedzie. W multikinie na ursynowie nikt o iko nie slyszal mimo ze jest terminal eservice. Zobaczymy jak sie dalej rozwinie ta apka. Poki co jest zachecajaco ale jeszcze nie idealnie

  • 1

    31. ~  2013-03-11 18:13:33  host: 195.234.8.237

    Gdzie jest dla windows phone? W sklepie nie ma. Na stronie PKO jest tylko odnośnik do app store i google play.

  • 0

    32. ~mar77  2013-03-22 13:31:37  host: 151.193.220.27

    Da sie wylaczyc IKO bez managera zadan. Przycisk menu na telefonie -> Exit

  • 0

    33. ~jarusz  2013-03-31 16:27:00  host: host-46-165.kotun.arxnet.pl

    a wiecie że IKO będzie teraz dostępne w sieci €ONET. Dla mnie to rewelacyjna informacja. Mając przy sobie tylko telefon tak na prawdę zawsze będziesz miał dostęp do swoich pieniążków!!! Idą jak burza oby tak dalej... :-)

  • 0

    34. ~zly  2013-04-16 00:59:11  host: nat3.net.e-net24.pl

    A gdzie obiecana wersja na WINDOWS PHONE ????

  • 0

    35. ~jad  2013-04-18 21:23:07  host: 84-10-196-173.dynamic.chello.pl

    Wersje dla Windows Phone please...

  • 0

    37. ~ela  2013-05-24 10:55:20  host: 89-171-36-162.ip.netia.com.pl

    No a gdzie znajdę info o tym jak odebrać pieniądze przysłane prze IKO na mój telefon?

  • 0

    38. ~mirek_dg  2013-08-07 11:37:16  host: host-n4-88-73.telpol.net.pl

    Szkoda tylko że nie działa na moim smartfonie HTC Sensation. Po zainstalowaniu i uruchomieniu mam biały ekran z logo IKO u góry. Jak klikam w ciemno ( a raczej w jasno ;)) w ekran to opcje działają więc aplikacja ogólnie działa tylko nie da się z niej korzystać, b o nic nie widać. Zgłaszałem dwa razy do PKO ale nic nie zostało zrobione. Ma ktoś jeszcze podobne problemy? Jeśli cały system informatyczny PKO działa tak jak IKO to chyba pora zabierać stamtąd kasę ;)

  • 0

    39. ~lukb1905  2013-12-18 12:40:12  host: 89-78-191-213.dynamic.chello.pl

    w poście 32 pisze że da się wyłączyć aplikację przyciskiem menu w telefonie ale w nowych telefonach z androidem jest tylko home, back i ostatnie aplikacje, więc jak wyłączyć IKO np. w htc desire x?

  • 0

    40. ~SUPER  2014-01-29 15:21:41  host: 194.242.62.94

    IKO chodzi na rootach. Właśnie zainstalowałem na Windows Phone, ale podobno działa na wszystkich złamanych telefonach. super

Dodaj swoją opinię