Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pajacyki, czyli wstydliwy Apple

Pajacyki, czyli wstydliwy Apple

LuiN 17 Września 2014 07:50

12 5

We wszystkich materiałach prasowych dotyczących iPhone'a 6 i 6 Plus Apple bardzo wstydzi się jednej rzeczy. Do tego stopnia, że usunął ją w Photoshopie.




iphone 6 no camera iphone 6 no camera iphone 6 no camera


Mowa tu o wystającym obiektywie aparatu fotograficznego, który tajemniczo zniknął ze wszystkich materiałów prezentujących widok smartfonów z boku. O ile w dotychczasowych iPhone'ach zabieg ten był całkowicie zbędny, o tyle w ósmej generacji smartfonów Apple'a aparat fotograficzny wyraźnie odstaje poza obudowę.


Apple zdecydował się nie przypominać o tym potencjalnym klientom i wychwalany w czasie konferencji aparat 8 Mpix zniknął ze wszystkich zdjęć/renderów, które mają podkreślać smukłość obudowy nowych urządzeń.


Jak się nietrudno domyślić, grubość nowych iPhone'ów mierzona jest bez uwzględnienia tego szpecącego wybrzuszenia.


Zobacz: Apple iPhone 6 i 6 Plus zaprezentowane

Źródło tekstu: brooksreview, wł     
Źródło zdjęć: Apple

Dodaj do:

Tagi: apple | iphone 6 | iphone 6 plus | pajacyki

w sumie: 34
  • Ten komentarz został ukryty.

    3

    15. ~rrrrr  2014-09-17 09:44:08  host: host-89-230-177-101.gdynia-laczpol.mm.pl

    ...gdyby Steve żył ..... ja bym się zapytał przede wszystkim co to kurna za wiejskie paseczki na obudowie.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    16. ~  2014-09-17 09:47:38  host: aebb56.neoplus.adsl.tpnet.pl

    10, a Samsung czy Motorola też wycinały niewygodne elementy na zdjęciach?

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    17. ~NG  2014-09-17 09:47:40  host: 89-79-8-235.dynamic.chello.pl

    Wizualnie przegrywa z iP5. Już nawet iP5S był brzydszy od zwykłej 5. Tak, chodzi dokładnie o przycisk Home. Bo tylko tym się różniły. Tylko i aż.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -2

    18.  2014-09-17 10:05:51

    Nieładne zagranie, w stylu Samsunga zresztą. Szkoda, teraz szajsung będzie mieć pole do popisu, czyli do nadawania kolejnych beznadziejnych reklam.
    Co do samej sytuacji, nigdy nie podobało mi się, jak np. szajsung kłamał o grubości telefonu, choć osobiście mi grubszy telefon w niczym by nie przeszkadzał.
    Tutaj natomiast, zdaje się, Apple idzie o kolejny krok naprzód (można to nazwać innowacją?), gdzie nie tylko kłamie w specyfikacji, ale jeszcze fałszuje zdjęcia.
    Nieładnie...

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    19.  2014-09-17 10:10:52

    @11 plotka z szafirem była na wpół prawdą. Owszem Apple zamawiało szafirowe elementy ale nie do telefonów, a do zegarków. Dziennikarz, który tą informację puścił wiedział o zamówieniach, nie wiedział o przeznaczeniu tych szkieł, a że ilość i wartość zamówienia była spora to wymyślił, że pewnie chodzi o nowe telefony.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -3

    20. ~Lokos  2014-09-17 10:52:39  host: 178-36-91-67.adsl.inetia.pl

    Apple jak Nokia ? heh

    Chyba kolega zapomniał, że Apple to jednak głównie komputery. One nadal są lepsze od normalnych z windowsem.

  • Ten komentarz został ukryty.

    3

    21.  2014-09-17 10:56:02

    @11 Szafirowe szkło obiektywu od aparatu to miał już LG G2.

  • Ten komentarz został ukryty.

    3

    22.  2014-09-17 10:56:07

    @20 lepsze? W czym?

  • Ten komentarz został ukryty.

    3

    23.  2014-09-17 10:59:07

    Mogą się zawsze tłumaczyć niekorzystnie (albo korzystnie) padającym światłem błyskowym, które odbite od błyszczącego obramowania wystającego elementu, spowodowało brak widoczności tego elementu na białym tle :)) A pisząc serio: kolosalna porażka.

  • Ten komentarz został ukryty.

    3

    24. ~n  2014-09-17 11:17:56  host: ihj135.internetdsl.tpnet.pl

    Przez ostatnie 4 lata miałem przyjemność pracować z telefonami Samsung od S do S4, wcześniej z HTC, Nokią, Moto i innymi.
    Przy obiektywie na"plecach" są dwa problemy. pierwszy gdy odstaje a krawędź to obiektyw i 2gi gdy jest zbyt głęboko schowany.
    W pierwszym przypadku już po kilku miesiącach obiektyw ma mikrouszkodzenia i ostrość zdjęć wypada "blado". W 2gim przypadku obiektyw ma tendencję do zapylania się. W mojej ocenie obiektyw musi być zawsze schowany na 0,1-0,3mm co zapewni mu bezpieczeństwo na 2-3 lata aż telefon "zdziadzieje".

  • Ten komentarz został ukryty.

    3

    25.  2014-09-17 11:27:53

    @24 a i tak najlepsze rozwiązanie to fizyczna osłona

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    26. ~Wini  2014-09-17 11:45:14  host: ip-92-42-116-61.uznam.net.pl

    Jestem załamany dla mnie jednym z atutów iphona był jego mały zgrabnych rozmiar. Dzięki czemu bez problemu można było posługiwać się nim jedna ręką a teraz jest taki jak wszystkie inne na rynki. Zamiast kupić iphona6 już wole zakupić samsunga s4 lub s5. Chociaż napewno niezmiennie swojego 5s przynajmniej jeszcze przez 2 lata..

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    27. ~Meister  2014-09-17 12:13:37  host: 89-66-6-69.dynamic.chello.pl

    @25 wolisz kupic s4 lub s5 niz iphone pomimo, ze sa tych samych rozmiarow???brak logiki

  • Ten komentarz został ukryty.

    -2

    28. ~zenon  2014-09-17 13:10:08  host: f91-202.icpnet.pl

    ludzie czy to szpecącego wybrzuszenie to w ogóle jest problem? Jeżeli komuś przeszkadza to szpecące wybrzuszenie to chętnie przyjmę to brzydactwo. Chętni którzy chcą pozbyć się tego paskudztwa prześlę na email adres dostawy.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    29.  2014-09-17 13:44:19

    Ser Ajw się ZDECYDOWANIE nie postarał :)))

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    30. ~DSV  2014-09-17 14:33:55  host: host-212-67-140-70.cable.net-inotel.pl

    Myślę, że nie tylko o grubość też chodzi. Nie miałem nigdy dotykowców, wiem, że najczęsciej w pokrowcach się je nosi, itd. Ale czy gdy za każdym razem go kładziesz na stole, podłodze, innych powierzchniach, wystający obiektyw będzie najbardziej narażony na zarysowania?

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    31. ~@28  2014-09-17 15:39:02  host: 37-128-123-226.static.ip.netia.com.pl

    Oni po prostu nei kupią tego badziewia. Zobacz jak mało ludzi ma iphony- znaczy się większości się nie podoba,
    A za darmo to większse badziewia bym brał.
    Po prostu jak się ma za coś płacić - to się tez chce dostać coś ergonomicznego i ładnego

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    32. ~@21  2014-09-17 20:26:39  host: apn-5-60-102-228.dynamic.gprs.plus.pl

    @11 Szafirowe szkło obiektywu od aparatu to miały już n8 i n808

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    33. ~rrrrr  2014-09-17 21:13:31  host: host-89-230-177-101.gdynia-laczpol.mm.pl

    @31 "Zobacz jak mało ludzi ma iphony" - u nas mało - w takim Londynie to więcej niż połowa wszystkich telefonów to srajfony.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    34. ~kwintolp21  2014-09-17 22:50:45  host: 193.243.154.148

    ~15 obejrzyj dokladnie jeszcze raz prezentacje S.Jobsa Iphone 4 to bedziesz wiedzial " co to za paseczki" :)

Dodaj swoją opinię