Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Apple iPhone 6 i 6 Plus zaprezentowane

Apple iPhone 6 i 6 Plus zaprezentowane

LuiN 9 Września 2014 19:01

19 12

Apple zaprezentował w czasie dzisiejszej konferencji swoje nowe flagowe smartfony - iPhone 6 i iPhone 6 Plus.




apple iphone 6 6 plus conf apple iphone 6 6 plus conf apple iphone 6 6 plus conf apple iphone 6 6 plus conf


Po raz pierwszy Apple zaprezentował na raz dwa smartfony różniące się od siebie wielkością ekranu. Apple iPhone 6 ma 4,7-calowy ekran "Retina HD" o rozdzielczości 750 x 1334 pikseli, co przekłada się na zagęszczenie na poziomie 348 punktów na cal. Większy Apple iPhone 6 Plus ma 5,5-calowy ekran o rozdzielczości FullHD (tak, nieudziwnione 1920 x 1080 pikseli), co daje zagęszczenie na poziomie 400 punktów na cal. Na rynku mamy sporo urządzeń o dokładniejszych ekranach.


apple phone 6 Oba telefony bazują na 64-bitowym chipsecie Apple A8 wykonanym w procesie technologicznym 20 nm. Nowy układ jest o 25% wydajniejszy od poprzednika (50x wydajniejszy niż ten w pierwszym iPhone'ie), ma o 50% wydajniejszą grafikę i o 50% mniejsze zużycie energii. Wielkość procesora spadła przy tym o 13% względem A7 z iPhone'a 5s. Jak widać na dołączonym zdjęciu, czas pracy został wydłużony w każdej kategorii względem iPhone'a 5s. Głównemu procesorowi towarzyszy koprocesor M8 analizujący dane dotyczące zmian położenia urządzenia, wykrywający różne rodzaje aktywności sportowej i działający m.in. jako krokomierz.


Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony

Do wykonanych z anodyzowanego aluminium smartfonów trafiły nowe moduły łączności bezprzewodowej, w tym LTE Cat4 (150/50 Mb/s) działające w aż 20 zakresach i obsługujące VoLTE. Nie zabrakło też szybkiego Wi-Fi ac, a wybranych sieciach komórkowych pojawi się możliwość wykonywania wysokiej jakości połączeń głosowych z użyciem łączności Wi-Fi. Nowością jest też moduł NFC, o którym szerzej za chwilę.


Zobacz: inne filmy z kategorii Reklamy

Do nowych iPhone'ów trafiły aparaty fotograficzne z matrycami 8 Mpix i dodatkowymi pikselami odpowiedzialnymi za autofocus w oparciu o detekcję fazy (specjalny chip do jego obsługi zaszyty jest w SoC A8). Zastosowany w urządzeniach obiektyw ma przysłonę F/2.2m, a pojedyncze piksele matrycy urosły do 1,5 mikrometra. Wariant Plus telefonu ma dodatkowo optyczną stabilizację obrazu.


apple iphone 6 6 plus conf apple iphone 6 6 plus conf apple iphone 6 6 plus conf apple iphone 6 6 plus conf


Producent poprawił dynamikę zdjęć, odwzorowanie detali i algorytmy odszumiające. Nie zabrakło trybu panoramy (zdjęcia do 33 Mpix), jest tryb najlepszego zdjęcia (seria zdjęć), detekcja mrugnięcia i tryb HDR. Przednia kamerka, o 81% jaśniejsza niż do tej pory, oferuje szybki tryb zdjęć seryjnych i tryb HDR, ze skutecznym systemem rozpoznawania twarzy.


Filmy nagramy z szybkością do 60 klatek na sekundę w FullHD oraz do 240 klatek na sekundę w HD. Obok szybkiego wideo nie zabrakło możliwości wykonywania timelapse'ów. Tak, Apple nie zdecydował się na zaoferowanie nagrywania filmów 4K.


Oba telefony schudły względem zeszłorocznego modelu - z 7,6 mm do 6,9 mm w przypadku iPhone'a 6 i do 7,1 mm w przypadku iPhone'a 6 Plus. Dokładne wymiary Apple iPhone 6 to: 138,1 x 67 x 6,9 mm przy masie 129 gramów (Samsung Galaxy Alpha: 132,4 x 65,5 x 6,7 mm i 115 gramów, Sony Xperia Z3 Compact: 127,3 x 64,9 x 8,6 mm i 129 gramów).


Zobacz: inne filmy z kategorii Reklamy

Apple iPhone 6 Plus ma z kolei wymiary 158,1 x 77,8 x 7,1 mm przy masie 172 gramów (LG G3: 146,3 x 74,6 x 8,9 i 149 gramów, Samsung Galaxy Note 4: 153,5 x 78,6 x 8,5 mm i 176 gramów, oba z ekranami o wyższej rozdzielczości).


Wraz z premierą nowych urządzeń, Apple wprowadza usługę płatności mobilnych Apple Pay, korzystającą z modułu NFC i autoryzacji za pomocą przycisku Touch ID oraz specjalnego chipu szyfrującego. Technologia działa jak dodatkowa karta płatnicza, przy czym sieć komórkowa nie ma dostępu do informacji o numerze karty czy saldzie opłat. Usługa startuje we współpracy z firmami Amex, Mastercard i Visa oraz 220 tys. punktów wspierających płatności Pay na terenie USA (83% rynku).


Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony

Apple iPhone 6 kosztować będzie w USA 199, 299 i 399 dolarów wraz z umową na 2 lata (warianty odpowiednio 16, 64 i 128 GB). Cena iPhone'a 6 Plus zaczyna się o 100 dolarów wyżej - 299 dolarów za wariant 16 GB, kolejną wersją jest urządzenie z 64 GB pamięci za 399 dolarów, a za telefon ze 128 GB pamięci Amerykanie zapłacą przy 2-letniej umowie 499 dolarów.


Przedsprzedaż rusza 12. września (największe rynki), z dostawami od 19. września. Do końca roku iPhone'y 6 i 6 Plus dostępne będą w 115 krajach.


Zobacz: Apple Watch - nowa kategoria sprzętu Apple'a
Zobacz: Europejskie ceny iPhone'ów 6 i 6 Plus


W Apple AppStore jest obecnie 1,3 mln aplikacji. Od 17. września użytkownicy starszych urządzeń mobilnych Apple'a pobrać będą mogli finalną wersję iOS 8.


Zobacz: dane techniczne i zdjęcia Apple iPhone 6 w katalogu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia Apple iPhone 6 Plus w katalogu.

Źródło tekstu: wł     
Źródło zdjęć: Apple

Dodaj do:

Tagi: apple | apple pay | iphone | iphone 6 | iphone 6 plus

w sumie: 97
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    80. ~Hose  2014-09-10 12:49:03  host: 31.179.221.20

    @74- Mam tablet Pipo T9, w pokoju parę metrów od okna bez żadnego problemu określa pozycję z GPS, więc jest więcej sprzętów z równie czułym modułem jak ma iPhone.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    81.  2014-09-10 12:58:12

    Tyle hałasu o zwykły smartfon? Telefon jak telefon.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    82.  2014-09-10 13:16:48

    "pikselami odpowiedzialnymi na autofocus " - nie powinno być za autofocus?

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    83. ~Kuzyn1920  2014-09-10 13:44:15  host: 92.60.132.22

    Masakra... Cena kosmiczna, wygląd przeciętny, parametry przestarzałe choć na iOS ie pewnie bedzie śmigać płynnie dla kolejnych 5 aktualizacji. Tylko czekać na ServicePacki by ten telefon nie okazął sie niewypałem. Pisze to tylko dlatego ze każdy miał mase błędów, dziur a funboye twierdza ze wszędzie sie to zdarza. Tak zdarza sie wdzędzie, ale Apple szczyci sie niezawodnością, prostotą ...... bleh

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    84. ~Gwardjano  2014-09-10 14:37:36  host: 194.221.15.33

    Mialem juz iphone 3gs 4s i 5 i pare smartow z androidem jak desire hd note1 galaxy s4 xperia z1 czy Nexus4 i szczerze Powiem ze napewno uzytkownicy przeplacaja kupujac itelefon ale tez zeby w pelni docenic ten kom trzeba sprobowac go pouzywac z calym ekosystemem apple ipad imac i iphone wtedy juz kazdy smartfon z andkiem nie ma szans..

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    85.  2014-09-10 16:48:33

    Niestety nie doczekałem się szczątkowej nawet wodoszczelność i trybu stamina. Co do wyglądu to trzeba poczekać i pomagać bo zdjęcia to tylko zdjęcia. Dziwne też jest to że przecieki okazały się prawdziwe co oznacza moim zdaniem że Apple powoli się sypie - no ale w tym tempie i przy takich zyskach całkowite posypanie się zajmie im kilkadziesiąt lat. A co do cen... chętnych nie braknie.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    86.  2014-09-10 19:57:21

    Sorry miało być pomacać

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    87. ~salamander  2014-09-10 21:11:51  host: google-proxy-66-249-81-72.google.com

    Wygląd iPhone 6 to jakas porażka. Krągłości jak w samsungach i wystający aparat. Muszę zostać przy iPhone 5. Do samej prezentacji miałem ogromną nadzieję, źe przecieki są nieprawdziwe - to po prostu brzydal! Sam teraz nie wiem czy czekać następne 2 lata na nowy design (bo za rok zapewne będzie S i ta sama obudowa). A wszystkim przedmówcą przypomnę, że ogromnym atutem apple'a jest serwis (przynajmniej dla egzemplarzy zakupywanych w app store. Serwis nie bawi sie w żadne naprawianie - to wymiana na nowy. Znajomi z ASUS, HTC (tu polski serwis to porażka) i samsungiem patrzyli z niedowierzaniem jak odbierałem nowego iP5 bo zgłosiłem reklamacje do baterii. Ale mimo tak dobrego serwisu nie jestem skłonny być wierny marce. No może jak go dotknę i obejrzę na żywo to zmienię zdanie. Na razie iP6 mówię "dziękuję nie skorzystam!"

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    88. ~JustMe  2014-09-10 22:29:10  host: cpc37-wolv14-2-0-cust377.16-1.cable.virginm.net

    Nie rozumiem świata, NFC dopiero teraz? To jakiś żart? W BlackBerry chyba od 3 lat jest NFC!!!! Od Modelu 9900!!!
    Czym Wy się podniecacie w związku z tym?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    89.  2014-09-11 10:32:11

    To je Apple tego nie zrozumiesz :) Co to za NFC, którym można tylko płacić? Nie ma przesyłania plików, nie wiem jak jest z parowaniem urządzeń...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    90.  2014-09-11 17:12:37

    dlaczego nie ma ich jeszcze w katalogu telefonów?

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    91. ~Darek  2014-09-11 17:56:02  host: apn-77-114-19-192.dynamic.gprs.plus.pl

    Nareszcie normalne wymiary. Ale kształtem przypominają Nokie Lumie 625 lub 1320. Oczywiście cena jest dla tych co mają za dużo kasy lub "muszą" mieć sprzęt tego producenta. Dla mnie nie znajduje uzasadnienia, wiec zostaje przy tym co mam..

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    92.  2014-09-12 22:26:07

    Dobrze, że Apple wypuścił to jabłkofony. Galaxy S5 na którego się czaję, już sporo staniał, a po tej premierze stanieje jeszcze bardziej. :-) W styczniu na wyprzedażach pewnie będzie mnie już na niego stać. Może nie jestem bogaty ale tez nie upadłem na głowę, żeby za telefon dawać kilka (dużych) tysięcy. Przynajmniej nie zarabiając w PL.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    93. ~lol  2014-09-12 23:47:25  host: 88-199-127-113.tktelekom.pl

    @92 ale przeciez w PL mozna zarabiac miliardy. Ktos naklada jakies ograniczenia? Co to znaczy "przynajmniej nie zarabiajac w PL"?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    94.  2014-09-13 00:01:50

    @92 Ilu znasz ludzi w Polsce co zarabia te miliardy?

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    95.  2014-09-13 00:14:57

    Prosty przelicznik, za cenę tego smartfona mogę mieć 2 przyzwoite telewizory lub kilka pralek automatycznych, kilka zmywarek lub kilka chłodziarek. I to wszystko zamiast telefonu, który za dwa lata będzie wart 30% tego co za niego dałem. Trzeba upaść na głowę żeby to kupić w tej chwili. Bo tak ogólnie, to za rok pewnie będzie warto go kupić w rozsądnej cenie. Dziś to śmiech na sali. Za stabilny system i brak zacięć można przepłacać, ale nie kilka tysięcy. :-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    96. ~Calm7 * Uważajcie na ZIELONE !  2014-09-13 00:29:19  host: n07-06-06.opera-mini.net

    Słoneczny. Fakt, możesz kupić takowy sprzęt AGD, ale za dwa lata, to znając dzisiejszą ,,technikę produkcji" ten sprzęt przestanie działać, więc wartość bliska zeru ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    97.  2014-09-13 13:03:07

    @96 Rozczaruje cię. Żaden sprzęt rtv/agd nie padł mi po dwóch latach. Z całej domowej elektroniki zepsuł mi się póki co tylko monitor iiyama, po ponad 6 latach. Nawet po nim nie płakałem. ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    98. ~Grzeh2  2014-09-15 11:22:36  host: f93-138.icpnet.pl

    Świetne porównanie pracy baterii w iPhone 6 jest tutaj download.net.pl/kupujesz-iphone-sprawdz-czas-pracy-baterii/n/4723/