Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange: Pakiet roamingowy 100 MB

Orange: Pakiet roamingowy 100 MB

LuiN 3 Czerwca 2015 10:19

3 6

Sieć Orange proponuje na wyjazdy zagraniczne w obrębie Unii Europejskiej pakiet 100 MB transmisji w cenie 9,99 zł.



Pakiet obowiązuje w Strefie 1 roamingu, obejmującej głównie Unię Europejską. Usługa ma charakter cykliczny, w pierwszym miesiącu kosztuje 9,99 zł, a w kolejnych 19,99 zł. Dane rozliczane są z dokładnością do 1 kB, a pakiet obowiązuje do końca cyklu rozliczeniowego.




Z oferty mogą skorzystać abonenci Smart Planów. Aby ją aktywować należy wysłać SMS o treści AKTYWUJ pod numer 80139. SMS w Polsce jest bezpłatny. Na ten sam numer wysłać należy też komendę dezaktywacji pakietu: WYLACZ, gdy ten przestanie nam być już potrzebny.

Kraje zaliczane do Strefy 1 to: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy; kraje Europejskiego Obszaru Gospodarczego: Islandia, Liechtenstein, Norwegia; Terytoria zależne: Gibraltar, Gujana Francuska, Gwadelupa, Martynika, Reunion.

Zobacz: regulamin usługi

Źródło tekstu: Orange     

Dodaj do:

Tagi: orange | roaming | smart plan

w sumie: 15
  • 1

    1. ~klimass  2015-06-03 10:31:51  host: 217-67-201-162.itsa.net.pl

    A Szwajcaria? Niech juz Orange nie czaruje ze tam ma wyzsze koszty...

  • 2

    2. ~  2015-06-03 10:35:56  host: 83.218.104.78

    jeśli byłaby to oferta na kartę i nie byłaby to opłata cykliczna i cena 9,99zł na 30 dni 100MB netu w UE oferta byłaby ciekawa - a tak to oferta marna - po co komu miesiąc w miesiąc przez 24 miesiące 100MB internetu w UE po 19,99zł miesięcznie przez 23 miesiące i tylko pierwszy miesiąc przez 9,99zł....?

  • 2

    3. ~Calm7  2015-06-03 11:03:09  host: user-94-254-198-231.play-internet.pl

    Tylko 100MB ? Za 100MB to Ja nie otworzę porządnie nawet Naszej Klasy.

  • -1

    4.  2015-06-03 11:06:13

    Super, wolę kupić na stacji w danych krajach startówkę i za 25- 35 zł mieć 3 Gb a nie 100 Mb

  • -2

    5. ~f643  2015-06-03 11:07:36  host: 212.160.172.87

    Banda narzekaczy! Jesteście chorzy jak czegoś nie skomentujecie negatywnie, jakie to polskie.
    @3, nie musisz korzystać.

  • -1

    6.  2015-06-03 11:31:47

    @4 - mhm, powodzenia z takim podejściem. Kupisz mi w np. Niemczech te twoje 3GB za 25 zł? Ludzie naprawdę się rozbestwili i zapominają jak bardzo u nas transmiasja danych jest tania... Prędzej tam zapłacisz 20, ale Euro za te 3GB.

  • 1

    7. ~xolenxo  2015-06-03 11:36:59  host: 89-65-161-135.dynamic.chello.pl

    1@ "Strefie 1 roamingu, obejmującej głównie Unię Europejską" ale poza tym z tego co mi wiadomo Szwajcarię i Norwegię...

  • 1

    8. ~allan  2015-06-03 13:59:55  host: host-89-230-197-176.lublin.mm.pl

    100 MB na transfer danych to niepoważna propozycja!
    Natomiast 1GB za 20 złotych, to jak najbardziej!!! I niech podpiszą umowy międzyoperatorskie z Orange w krajach UE i wyjdą na swoje.

  • 1

    9.  2015-06-03 14:24:00

    @5: Witamy narzekacza na narzekaczy. Oferta jest kiepska i tyle. Dużo taniej kupić kartę na miejscu, a jak ktoś ma telefon z 2 sim to już w ogóle nie ma ona żadnego sensu.

  • 0

    10.  2015-06-03 15:00:42

    @8 - zgodzę się z tobą w jednym. Nie w tym, że 1 GB za 20 zł powinien być w roamingu (mogłaby to być oferta atrakcyjniejsza niż ta oferowana miejscowym, co byłoby absurdem), ale w tym, że klienci nie mają zbyt wielu korzyści z tego, że są klientami pan-narodowych operatorów. Weźmy ten przykłąd głupich Niemiec dalej - przecież od zawsze był to kierunek emigracji zarobkowej, lub docelowej dla Polaków. Spokojnie T-Mobile, jeszcze przed rebrandingiem, gdy się akcjonariat wyjaśnił, mógł stworzyć ofertę ułatwiający kontakt w ramach grupy T-Mobile. Wtedy nie było jeszcze wynalazków pokroju Lycamobile w Polsce. Albo właśnie roaming, JAKAKOLWIEK korzyść z tego, że się należy do rodziny - czy to we Francji, czy to w Niemczech, wszędzie tam gdzie są oddziały.
    @9 - z tym, że niektórych odstrasza np. konieczność rejestracji przy zakupie takiej karty. Nie każdy to "światowiec" :-). Ponadto takie 100MB dla np. sprawdzania mejli, bez z niewielką ilością załączników starczy.

  • 0

    11. ~Mucus  2015-06-03 15:08:25  host: cpc9-live22-2-0-cust70.know.cable.virginm.net

    Oferta super, dla porownania w brytyjskim EE kosztuje to 3£ wiec nie wiem co sie tak spinata! Jak stac na wczasy to i 70PLN dodatkowo wydac to chyba nie tragedia co nie!?

  • 1

    12.  2015-06-03 17:28:30

    Oferta nie jest zła, ale lokalnie można kupić w krajach europejskich internet x10 taniej niż w tej ofercie orange. Trzeba tylko kilka tygodni wcześniej poszukać ofert i kupić na miejscu lub na ebay.

  • 0

    13. ~kk  2015-06-03 19:30:01  host: 81.219.84.18

    Moim zdaniem 9/19 groszy za MB to nie tak źle, przy stawce europejskiej 1zł za 1MB.

  • 0

    14. ~  2015-06-04 01:40:32  host: dnf68.neoplus.adsl.tpnet.pl

    10@ masz rację, ja w niemczech kupiłem kartę Aldi talk i za 5 GB płacę 15 euro i to jest najtańsza oferta jakąznalazłem, praktycznie u całej konkurencji ten pakiet kosztuje 20 euro. Fakt, internet w Polsce jest tani, śmiesznie tani.

  • 0

    15. ~agent MIB  2015-06-05 12:59:48  host: user-164-126-103-209.play-internet.pl

    @10, wg mnie aby była taka możliwość, trzeba byłoby zrównać stawki za abonament we wszystkich krajach, czyli skończyłyby się czasy 90zł za nolimit z telefonem, a przecież dla ludzi którzy czasami po "20-25" lat są z operatorami (a jak, niektórzy już korzystali zanim w Polsce sieć powstała), są to kwoty nie do pomyślenia, bo za komuny im się należało za darmo/półdarmo, to teraz też im się należy.
    Tak więc dopóki w każdym kraju będą różne stawki za abonament, dopóty będzie istniał roaming. A przecież koszty utrzymania infrastruktury w różnych krajach są różne (np. inne stawki za godzinę pracy, energia elektryczna...).

    Trochę popłynąłem ale chyba całkiem sensownie mi to wyszło :) Pozdrawiam wszystkich trzeźwo myślących, trzymając zimne piwko w ręku na urlopie :)

Dodaj swoją opinię