Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange: od Nowego Roku więcej gigabajtów w roamingu UE i niższa cena

Orange: od Nowego Roku więcej gigabajtów w roamingu UE i niższa cena

msnet 30 Listopada 2017 17:14

2 4

orange wakacje roaming wide

Po Plusie teraz także pomarańczowa sieć ogłosiła nadchodzące zmiany w roamingu UE dotyczące transmisji danych.

Od 1 stycznia 2018 roku Orange zwiększy pakiety danych w roamingu w Strefie 1, co - jak twierdzi operator - jest możliwe dzięki obniżeniu opłaty za transmisję danych. Wielkość pakietów będzie uzależniona od posiadanej taryfy - szczegółów należy szukać na stronie orange.pl. Na przykład w Orange LOVE dla usługi telefon komórkowy aktualny pakiet GB w roamingu w UE wynosi 2,52 GB, a od Nowego Roku będzie to 3,22 GB miesięcznie.




Zmiana ceny dotyczy planów abonamentowych oraz taryf w ofercie na kartę w zakresie opłat pobieranych po przekroczeniu miesięcznych pakietów GB, przysługujących klientom zgodnie z planem taryfowym oraz opłat dodatkowych za usługi transmisji danych i wysyłanie MMS-ów w roamingu, które mogą zostać doliczone w przypadku ich wykorzystywania niezgodnie z Polityką Uczciwego Korzystania z roamingu w UE. Opłata za 1 MB transmisji danych oraz wysłanie MMS-a w roamingu na terenie państw zaliczanych do Strefy 1 roamingu, to znaczy krajów Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii, Liechtensteinu od 1 stycznia 2018 roku będzie wynosić 0,03 zł (0,02 zł + VAT).

Zmiany cenników transmisji danych wynikają z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE 531/2012 zmienionego Rozporządzeniem 2015/2120 z dnia 25 listopada 2015 roku w sprawie roamingu wewnątrz Unii od 1 stycznia 2018 roku.

Zobacz: Plus: Od 1 stycznia 2018 roku niższe opłaty za Internet w roamingu UE

Źródło tekstu: Orange     

Dodaj do:

Tagi: orange | roaming | roaming 2018

w sumie: 20
  • 0

    1. ~pabloki  2017-11-30 17:23:24  host: user-5-173-76-3.play-internet.pl

    skoro plus był na belce to dlaczego ta wiadomośc nie jest?

  • 2

    2.  2017-11-30 17:28:04

    @1, pabloki - kto pierwszy ten lepszy :)

  • -1

    3. ~pablosox123  2017-11-30 17:39:20  host: 89-64-11-12.dynamic.chello.pl

    a awarii tez bedzie wiecej??

  • 0

    4.  2017-11-30 18:17:55

    @LuiN, Orange Love, ale jaka to jest cena oferty? Wg 2,52 GB,mi wychodzi 50 zł, ale np mam Orange LTE dla domu, i płacę 60 zł a mam 4 GB, więc mam za dużo wg ,,rozpiski''

  • 0

    5. ~  2017-11-30 18:21:23  host: 30-214-91-185.dynamic.t-mont.net.pl

    A może jakiś link do źródła tej informacji?

  • 0

    6. ~Luk  2017-11-30 18:51:27  host: public-gprs365581.centertel.pl

    Nic nowego i nadzwyczajnego. Każdy z operatorów musi to uczynić zgodnie z rozporządzeniem UE.

  • 0

    7. ~VAT  2017-11-30 19:29:52  host: user-94-254-148-188.play-internet.pl

    vat 50%

  • 0

    8. ~Liwiusz  2017-11-30 19:32:40  host: 79.184.101.169.ipv4.supernova.orange.pl

    Każda sieć będzie miała obniżki, czy to jest ich dobra wola?

  • 0

    9.  2017-11-30 19:42:03

    @7, VAT - efekt zaokrąglania. W Polsce najmniejszy nominał to 1 grosz, czyli 0,01 zł.

  • 0

    10.  2017-11-30 19:43:16

    @5 - proszę bardzo: http://tlp.is/fmw

  • 0

    11.  2017-11-30 19:57:18

    urośnie też biznesowym?

  • -1

    12. ~  2017-11-30 20:08:03  host: 30-214-91-185.dynamic.t-mont.net.pl

    @ 10: Dzięki!
    A teraz cytat z podanej strony:
    "Szczegółowe informacje na temat zmian znajdują się na stronach www.orange.pl oraz www.njumobile.pl" - za takie bezczelne kłamstwa to powinien ich ścigać UOKiK albo nawet prokurator! Ani na jednej ani na drugiej stronie nie ma ani słowa o roamingu!!!

  • 0

    13.  2017-11-30 20:11:41

    12 - nie ośmieszaj się...
    www.orange.pl/roaming

  • -1

    14. ~  2017-11-30 20:20:20  host: 30-214-91-185.dynamic.t-mont.net.pl

    @ 13: Może nie zauważyłeś, ale informacja na stronie Biura prasowego podaje link do "www.orange.pl", a nie do "www.orange.pl/roaming"!
    Co więcej, na stronie "www.orange.pl" słowo "roaming" w ogóle nie występuje!

  • 0

    15.  2017-11-30 20:21:14

    14 - łał! to rzeczywiście wprowadzenie w błąd... Jakby ze strony głównej operator (każdego) nie można było na podstronę wejść ;-)

  • 0

    16.  2017-11-30 20:22:28

    Pisz do UOKiK-u - niech tyłki ruszą ze stołów ;-)

  • 0

    17.  2017-11-30 20:41:39

    @15 wiadomo ze chodzi mu o coś innego. Sam uważam ze odsyłanie po więcej informacji na stronę główna we wszystkich komunikatach/wiadomościach czy nawet regulaminach (sic!) to kpina kompletnie pozbawiona sensu (pewnie jest jakiś wymóg). Równie dobrze mogą odsyłać "do internetu" a całkiem poważnie to użyteczniejsze byłoby odsyłanie do google.

  • -1

    18. ~  2017-11-30 20:42:59  host: 30-214-91-185.dynamic.t-mont.net.pl

    @ 15. wlo: A widzisz gdzieś na głównej stronie link do podstrony "www.orange.pl/roaming"?
    Już o wiele uczciwsze byłoby ze strony Orange'a gdyby napisali:
    "Drodzy nasi abonenci! Mamy Was głęboko w *** i szczegółowe informacje na temat zmian albo schowaliśmy tak, żebyście ich przypadkiem łatwo nie znaleźli, albo dla większych jaj w ogóle ich nie zamieściliśmy. Miłego szukania!"

  • 0

    19. ~tre  2017-11-30 22:30:43  host: 172x.knc.pl

    @9 zgadza się - ale zaokrąglasz w górę TYLKO jeśli podatek wychodzi 0,005 zł lub wyżej.
    W tym przypadku podatek wychodzi 0,0046 zł więc powinni zaokrąglić w dół (2 gr * 23%=>0,0046 zł).

    Wyrok masz tu: http://tlp.is/fn0

  • 0

    20. ~  2017-12-01 07:06:45  host: public-gprs353129.centertel.pl

    Czyli kopiują Plusa. Niech lepiej się wezmą za tych co nadużywają w roamingu, bo to przecież nich nie można dać dobrej oferty

Dodaj swoją opinię