Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Plus: Od 1 stycznia 2018 roku niższe opłaty za Internet w roamingu UE

Plus: Od 1 stycznia 2018 roku niższe opłaty za Internet w roamingu UE

msnet 27 Listopada 2017 22:06

4 3

plus roaming wide

Niższe ceny za Internet i większe limity danych - takie zmiany w cennikach szykuje zielona sieć na przyszły rok.

Od 1 stycznia 2018 roku nastąpi obniżenie wysokości dodatkowych opłat pobieranych w ramach Polityki Uczciwego Korzystania oraz dodatkowych opłat pobieranych po przekroczeniu limitów na korzystanie z pakietów internetowych w roamingu w Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinie. Nowa stawka to 0,03 zł za 1 MB (obniżka o 25% z 0,04 zł za 1 MB).




Dodatkowo nastąpi podwyższenie limitów na korzystanie z pakietów internetowych w roamingu w Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinie. Nowe cenniki uwzględniające powyższe zmiany dostępne są na tej stronie.

Plus jednocześnie informuje, że w przypadku braku akceptacji powyższych zmian, przysługuje Państwu prawo wypowiedzenia umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych. Oświadczenie o wypowiedzeniu umowy powinno zostać złożone do dnia 1 stycznia 2018 r.

W przypadku rozwiązania umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych przed upływem czasu oznaczonego, na jaki umowa została zawarta, w związku z tym, że powyższe zmiany wynikają ze zmiany przepisów prawa lub powodują obniżenie cen usług telekomunikacyjnych, Polkomtel sp. z o.o. będzie uprawniony do dochodzenia od Państwa kar umownych w wysokości i na zasadach wskazanych w Państwa umowie.

Źródło tekstu: Plus     

Dodaj do:

Tagi: roaming 2018 | roaming | plus

w sumie: 80
  • 0

    61.  2017-11-28 17:49:06

    @59, Gregrin - link, który rozesłali do klientów sieci dzisiaj też prowadzi do takiej strony.

  • 0

    62.  2017-11-28 18:14:53

    msnet - do zaraz wracam prowadzi kiedy strona nie działa ;-)
    A że dzisiaj co chwilę nie działa... To i odnośniki prowadzą gdzie prowadzą ;-)

  • 0

    63.  2017-11-28 18:17:25

    Zresztą od wczorajszego przedpołudnia strony Plusa z krótszymi czy dłuższymi przerwami (nie)działają ;-)

  • 0

    64. ~pabloki  2017-11-28 21:06:03  host: apn-5-60-5-221.dynamic.gprs.plus.pl

    61 msnet a nie masz czasem plusa ? tak jest jak pisze wlo.
    62 dlaczego więc pisałeś że działa w innym wątku skoro tu przyznajesz że nie działa? zaburzenia dysocjacyjne czy schizofrenia?
    63 ale jak to ? w Twoim plusie? nie działa?

  • 0

    65.  2017-11-28 21:15:54

    64 - bo działa, tyle, ze z krótkimi przerwami.
    Dla Ciebie wyjątkowo, mogę uznać, że te krótkie przerwy totalnie dyskwalifikują portal i można powiedzieć, że w ogóle nie działa ;-)
    NO tak - Plus ma tę zaraz-wracam z ładnym pejzażem kiedy coś grzebią - od kilku ładnych lat ;-)

  • 0

    66.  2017-11-28 21:17:25

    Powiem Ci więcej! W eboku pakiety międzynarodowo-roamingowe (znowu) wszyscy mają "wykorzystane". Awaria goni awarię w tym Plusie...

  • 0

    67.  2017-11-28 21:31:59

    @64, pabloki - tak, mam telefon w Plusie. Strona raz działa (działała, jak pisałem wczoraj newsa, działa też teraz), a raz nie (kilka razy sprawdzałem w ciągu dnia). Podobnie jest z linkiem z SMS-a - teraz zadziałał i spowodował pobranie regulaminu, który będzie mnie obowiązywał od 1 stycznia.

  • 0

    68. ~pabloki  2017-11-28 21:35:54  host: apn-5-60-5-221.dynamic.gprs.plus.pl

    65 akurat nie mam zastrzeżen do strony plusa , choć regulaminy nie zawsze są tam gdzie być powinny . to nie dyskwalifikacja . ja wiem że plus to wstawia ( ładne ) gdy coś modyfikuje. tylko dziwie sie że nie działa czasem.
    66 wiesz na smartfonie chciałem sprawdzić po południu pakiet intenetowy bo mi łatwiej niz logowac sie do eboka ale nie dawało rady . no pewnie coś grzebią . szkoda że w dzień.

  • 0

    69. ~  2017-11-29 10:59:38  host: a24-06-09.opera-mini.net

    Ciekawa sprawa bo niby plus obniży cene internetu w UE do 3 gr/MB a w tabelce na czerwono (oferta na kartę) poisze znowu: cena za pakietowa transmisje danych: 9gr/MB. Czyli co? W plusie droższy jest pakiet internetowy od internetu bez pakietu? Gdzie tu sens i logika? Może mi to ktoś wyjaśnić?

  • 0

    70.  2017-11-29 11:19:04

    69 - sens i logika jest... Tyle, ze Ty jej nie zauważasz ;-)

  • 0

    71.  2017-11-29 12:59:06

    A propos "awarii" strony Plusa...
    W eboku, z listy zgód zniknęła ta związana z zakupami w sklepie windows store (czy jak tam się to nazywało) - a to w związku z zaprzestaniem świadczenia usługi płatności za zakupy z konta abonenckiego ;-)

  • 0

    72. ~Tolek  2017-11-29 18:37:40  host: 178235146079.dynamic-zab-01.vectranet.pl

    Niby były raczej komunikaty, że Plus będzie coś ograniczał czy kazał dopłać, a tu się okazuje, że jest w drugą stronę i Plus powiększa pakiety internetowe w roamingu. Elegancko!

  • 0

    73.  2017-11-29 19:22:57

    72 - nie robi tego bo chce. Musi. Jak każdy operator w Unii ;-)

  • 0

    74. ~pabloki  2017-11-29 20:00:04  host: apn-46-169-62-222.dynamic.gprs.plus.pl

    72 mają czas , moga rozpoczać naliczanie przed wakacjami.

  • 0

    75. ~  2017-11-29 20:56:31  host: host-62-61-60-38.dynamic.mm.pl

    a co ze Szwajcarią?

  • 0

    76.  2017-11-29 21:11:35

    @75 - Szwajcarii nie obejmują unijne regulacje dotyczące opłat za usługi w roamingu UE.

  • 0

    77. ~Anger  2017-11-30 12:16:25  host: apn-31-0-65-221.dynamic.gprs.plus.pl

    To prawda ze przy takiej zmianie nie mozna zerwac umowy bez kary umownej?Dziwi mnie z kad oni kary umowne biora skoro nie moze byc wyzsza niz rabat za okres udzielony na abonament

  • 0

    78. ~nick't  2017-11-30 14:15:03  host: 188.47.32.82.ipv4.supernova.orange.pl

    @77 - "To prawda ze przy takiej zmianie nie mozna zerwac umowy bez kary umownej?" - prawda, bo zmiana wynika z obowiązku narzuconego przez ustawodawcę na wszystkich operatorów, a nie z dobrej woli Polkomtela.
    "Dziwi mnie z kad oni kary umowne biora skoro nie moze byc wyzsza niz rabat za okres udzielony na abonament" - zerknij do cennika swojej taryfy przed upustami promocyjnymi i zwróć uwagę jakie wartości mają obecnie taryfy w pełnej odpłatności, do tego dodaj rabat za opłatę aktywacyjną (jeśli nowy numer) i rabat za sprzęt (jeśli oferta ze sprzętem). I już masz odpowiedź, skąd biorą się kary umowne.

  • 0

    79.  2017-11-30 14:19:55

    78 - nawet jeśli nie byłoby z obowiązku, to ma miejsce obniżka ceny ;-)

  • 0

    80.  2017-11-30 14:23:00

    75 - do Szwajcarii możesz sobie w Simplusie 1 GB za 39 zł wziąć ;-)

Dodaj swoją opinię