Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange na luty zaplanował duże zmiany w abonamencie

Orange na luty zaplanował duże zmiany w abonamencie

LuiN 27 Stycznia 2017 16:32

6 10

orange lamiglowka

30 stycznia przestanie obowiązywać w Orange 15 zł rabat na abonament dla klientów, którzy wybierają opcję z telefonem lub innym urządzeniem - dowiaduje się TELEPOLIS.PL.

Zobacz: Orange: Telefony tylko na raty

Rabat w wysokości 15 zł został wprowadzony w Orange wraz z pełnym zastąpieniem ofert "subsydiowanych", ofertami z urządzeniem na raty (wcześniej oferta ratalna towarzyszyła starszemu modelowi sprzedaży). Była to pewnego rodzaju rekompensata, która w teorii czyniła wybór opcji z telefonem tańszym wariantem, niż abonament Orange bez telefonu + zakup urządzenia za gotówkę czy na raty z innego źródła.

Rzecznik Orange podawał wtedy 15 zł rabat jako argument, że Orange nie przestał wspierać sprzedaży smartfonów. Od 30 stycznia wspomnianego rabatu/argumentu już nie będzie i do pełnej ceny abonamentu będzie dodawana rata za urządzenie.




Z informacji TELEPOLIS.PL wynika, że sieć Orange szykuje już nową ofertę abonamentową - być może z korzystniejszym rabatem. Niestety nie dotarliśmy jeszcze do jej szczegółów. Wiemy już coś natomiast o nowej ofercie łączonej Orange.

W połowie lutego Orange zaprezentuje promocję łączącą usługi telefonii komórkowej i stacjonarnej. Klienci będą mogli liczyć na duże rabaty przy wyborze takiego zestawu usług. Nie będzie to jednak tym razem promocja rabatowa na zasadach Orange Open, lecz zupełnie nowa, odrębna oferta 2w1.

Testy wspomnianej oferty prowadzone są od kilku miesięcy na wąskiej grupie klientów. Wraz z jej komercyjnym startem, ruszyć ma zakrojona na szeroką skalę kampania reklamowa we wszystkich mediach.

Co Waszym zdaniem można zrobić, by telefonię komórkową i stacjonarną połączyć w jedną usługę z korzyścią dla klientów? Nam przychodzi do głowy brak opłaty za utrzymanie łącza Neostrady, przy numerze stacjonarnym na jednej karcie SIM z numerem komórkowym. Wątpimy jednak w taki scenariusz.

Zobacz: Orange 20 zł rabatu na abonament zamiast dotychczasowych 15 zł

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: orange | telefon stacjonarny | raty

w sumie: 42
  • 0

    23. ~aa  2017-01-27 22:13:52  host: 87.116.235.180

    @16 na dzień dzisiejszy już kilkaset tysięcy domostw może podłączyć światłowód, więc jak na 2-3 lata to chyba sporo. Przecież nie zmienisz infrastruktury w mgnieniu oka.

    @22 nie musisz wyrażać zgody marketingowej.

  • 0

    24.  2017-01-28 08:53:40

    Dokładnie
    Jak już coś to na chwile obecną wybór jest tylko między Orange a T-Mobile .....
    Wg moich wyliczeń lepiej mi przenieść nr z Orange do TM, bo więcej zyskuje niż na przedłużeniu umowy w Orange
    Ale się jeszcze wstrzymam, zobaczymy co przyniesie nowa oferta w Orange. Czekamy z niecierpliwością ...

  • 0

    25. ~///  2017-01-28 09:59:20  host: apn-37-248-166-61.dynamic.gprs.plus.pl

    Czas tym razem nie będzie sprzyjać czekającym na lepszą ofertę, to już nie dział.

  • 0

    26. ~  2017-01-28 10:25:51  host: public-gprs393141.centertel.pl

    Dostałem propozycję testów dwa miesiące temu. Spoko jest.

  • 0

    27. ~Krzysiek87  2017-01-28 11:27:05  host: eck220.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @26 Na czym będzie polegać ta promocja?

  • 0

    28. ~Bzyk  2017-01-28 12:09:47  host: ata90.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Za niecałe 6mc kończy mi sie abonament. Przedłużam już teraz i oferte rodzinna za 84.99 będę mi@ł o 42.50 taniej dzięki usługom stacjonarnym. Umowe na 36 mc. Pewnie przyjdzie do mnie paczka po 30 wiec jak sie okaże nowa oferta lepsza to ma 14 dni na zrezygnowanie z obecnej. Gdyby jednak była gorsza to przez 36mc będę ich dymał lepszymi warunkami umowy.

  • 0

    29. ~Mario  2017-01-28 17:05:13  host: n09-07-07.opera-mini.net

    Za 69zł neostrada, tv, voip i komórka (bez tel). Kwota zawiera opłatę 10 zł za utrzymanie łącza. Jeżeli chodzi o ftth tu ceny inne ale to niebawem

  • 0

    30. ~TomaszG  2017-01-28 17:13:27  host: host70-89-206-41.limes.com.pl

    A kiedy zaprezentuja nowa oferta prepaid? Po wycofaniu starych ofert zrobiła się bieda. Oprócz free nie na nic ciekawego co przeciąganie nowych klientów...

  • 0

    31. ~  2017-01-28 18:15:19  host: 082139024126.warszawa.vectranet.pl

    @20 co do tej jakości LTE. nie wiem dlaczego ale w mojej lokalizacji telefon usilnie przełącza się na 2G i z internetu nie da się korzystać, jak odświeżę ręcznie to LTE złapie ale po pewnym czasie wraca na 2G. testowane na kilku telefonach, ta sama sytuacja. Trochę to jest słabe.

  • 0

    32. ~pablo_ck  2017-01-28 22:16:18  host: 81.26.0.202

    Za 50 zł/msc dać w jednej i drugiej ofercie no limit ;p

  • 0

    33. ~Maja  2017-01-28 23:33:42  host: 8.37.231.108

    tak to prawda powinni dac lepsza ofertę na kartę. to bieda ale co ich to ich to interesuje. lepiej zrobić abonent. i ludzie będą płacić co miesiąc

  • 0

    34. ~DanielloJSA  2017-01-29 10:40:43  host: user-94-254-186-47.play-internet.pl

    Wciskają te stacjonarne wszystkim a później proszą nas klienci, żebyśmy numery na centralach uruchamiali zamiast w domu.

  • 1

    35. ~tkubon  2017-01-29 14:33:07  host: 178.43.208.224.ipv4.supernova.orange.pl

    @28: A kurier to ich pełnomocnik i w tej sytuacji podpisanie u niego umowy nie jest zawarciem poza lokalem przedsiębiorstwa. Konsultanci to głupie ch....je, którzy nie wiedzą co mówią, albo celowo dla prowizji oszukują. Ustalenia przez telefon to jedno, a to w czym później siedzisz to drugie. Jedyną opcją sensownego przedłużenia jest pójść do salonu z wypowiedzeniem umowy i przed podpisaniem (jeśli będzie dobra oferta utrzymaniowa) kilka razy przeczytać. Najgorsze jest też to, że rzekomo telefoniczni naganiacze nie mają możliwości "technicznej" przesłania propozycji na maila, tak aby klient mógł się zastanowić. Raz przedłużyłem przez neta. Narobiłem zadymy to ponad 200 zł na przeprosiny dali, ale tutaj nie byłbym taki pewny kto kogo będzie dymał...

  • 0

    36.  2017-01-29 17:39:56

    no niestety orange ma tendencje do lapania w sidła klientow i potem nie robienia juz nic. najgorzej jak proponuja bonusy i inne promocje, a potem na fakturze tego nie widac

  • 0

    37.  2017-01-29 21:24:55

    Ciekawe czy klienci pokochają nową ofertę xd

  • 0

    38. ~Ziuta  2017-01-29 22:38:18  host: 89-73-120-122.dynamic.chello.pl

    Dzwoni gościu z Orange z ofertą, bo skończyła mi się umowa terminowa. Telefon który chcę jest dość drogi ze "smyczą" na 24 miesiące, pan więc proponuje bym zdecydowała się na umowę na 30 miesięcy. "Aparat nic nie kosztuje, ale abonament jest trochę wyższy". Wchodzę na stronę, sprawdzam, wyliczam i czekam aż gościu zadzwoni ponownie, bo tak się umówiliśmy ("nie mam technicznych możliwości wysłania oferty mailem" - tak, a od kłamstwa włosy w nosie mu się prostują, pewnie dlatego kicha). Dzwoni znowu, mówię, że OK, zgodzę się na te 30 miesięcy, tak by zbliżyć się do oferty konkurencji, podaję różnice w ofertach, ale stawiam warunek, że on też coś zaproponuje ze swojej strony, np. mniejszy abonament o ok. 10-15%. Na co stwierdza, że on nie ma możliwości "rabatowania". Do od czego do cholery jest? Do telefonicznego przestawienia oferty, którą mogę sprawdzić i zamówić sobie w necie? Niech się wypchają, poczekam co z tą nową ofertą, a jak będzie kiepska, to idę do T-Mobile. Zresztą dwa lata temu przeszłam do Orange z Plusa, więc powinni wiedzieć, że zmiana operatora nie jest dla mnie czymś niezwykłym.

  • 0

    39.  2017-01-29 22:46:42

    38). Raczej dopłata lepiej Ci wyjdzie do tych 24 mies. niż 30 mies. bez dopłaty.
    PS.
    Poczekaj jeszcze chwilkę — luty już tuż tuż

  • 0

    40.  2017-01-30 09:43:33

    Rozumiem że ten rabat 15 zł który przestanie obowiązywać od 30.01 to dotyczy tylko nowych umów? a nie umów które już zostały podpisane? Bo ja podpisałem 25 stycznia umowę dlatego pytam

  • 0

    41. ~chomik852  2017-02-05 18:56:40  host: aaoj8.neoplus.adsl.tpnet.pl

    38. ~Ziuta. Żaden operator nie ma obowiązku przyznania klientowi rabatu. Jest to jego dobra wola, a wymuszanie rabatów na doradcach i jechanie po nich jest nietaktem i brakiem szacunku dla drugiej osoby. Doradca jest jak sama nazwa wskazuje od doradzenia i przedstawienia oferty a nie rozdawania rabatów w myśl "bo mi sie należy". Trochę samokrytyki do samej siebie :)

  • 0

    42. ~stary  2017-02-06 10:38:01  host: host146.e-plan.pl

    A co z prepaid??? Niestety konkurencja nie śpi i obecnie są najdrożsi

Dodaj swoją opinię