Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange France znosi opłaty roamingowe

Orange France znosi opłaty roamingowe

orson_dzi 4 Maja 2017 12:52

6 3

roaming

Francuski Orange nie czeka do czerwca i od 18 maja oferuje korzystanie z roamingu w UE bez dopłat.

Zmiany w roamingu wprowadzone przez Komisję Europejską zaczną obowiązywać 15 czerwca, a już od 18 maja z nowych zasad rozliczania połączeń będą korzystać klienci francuskiego Orange.

Z pakietów abonamentowych bez dopłat będzie można korzystać w 28 krajach Unii Europejskiej oraz Norwegii, Islandii, Liechtensteinie, Szwajcarii i Andorze. W przypadku Internetu będzie można korzystać z pakietów, ale z określonym limitem. W zależności od ofert będzie to m.in. 5 GB miesięcznie, 20 GB przez maksymalnie 15 dni w roku lub 50 GB przez 35 dni w roku.




Brak dopłat do połączeń roamingowych dotyczy wszystkich ofert francuskiego Orange oraz sieci Sosh, czyli odpowiednika polskiego nju mobile.

Oczywiście warunki w polskim Orange mogą wyglądać zupełnie inaczej, ale sytuacja francuskiego rynku daje nam ogólny pogląd na kierunek, w którym będą zmierzać zmiany w opłatach roamingowych.

Zobacz: Koniec opłat roamingowych? Nie do końca...
Zobacz: [Aktualizacja] Tańszy roaming, ale nie tak jak w kraju

Źródło tekstu: 01net; wł     

Dodaj do:

Tagi: roaming | orange frence | orange

w sumie: 52
  • 0

    34.  2017-05-04 16:16:32

    Vodafone CZ znosi opłaty roamingowe od 11 czerwca.

  • 0

    35. ~mirekb  2017-05-04 16:24:51  host: apn-37-248-162-184.dynamic.gprs.plus.pl

    ciekawe jak maja ustalone rozmowy miedzynarodowe do ue,wie ktos?

  • 0

    36. ~pabloki  2017-05-04 16:33:49  host: apn-46-215-65-146.dynamic.gprs.plus.pl

    @telepolis a jak oferta tmobile która weszła 9 dni temu nieopisana to jej opisanie będzie reklamą? do ilu dni od pojawienia sie oferty jej opisanie nie będzie reklamą?

  • 0

    37.  2017-05-04 16:36:19

    @36, pabloki - która oferta?

  • 1

    38.  2017-05-04 16:37:00

    A u nas w Orange najpierw będą podwyżki a potem darmowy roaming

  • -1

    39. ~Mpiotrek  2017-05-04 17:09:57  host: kiadis-exch.kiadis.com

    W Holandii od poczatku roku jest abonament z darmowym roamingiem za 35 euro, ale od 1 wrzesnia zlikwidowali nielimitowany internet i zamiast tego 10 GB co miesiac w UE (w Holandii dalej nielimitowany)

  • 0

    40. ~pabloki  2017-05-04 17:26:24  host: apn-46-215-65-146.dynamic.gprs.plus.pl

    37LuiN http://tlp.is/dda to kolejny operator umozliwiający ten proces, oferta do końca roku i oplacalna bo wyjdzie miesięcznie około 8 zł . warto dodac że przedłużono przy tym podwójne doładowanie i rozmowy i smsy w sieci .

  • 0

    41. ~tkubon  2017-05-04 17:50:51  host: 178.43.204.232.ipv4.supernova.orange.pl

    @29 - wlo: Zgłoszę, oczekuj pisma procesowego z RJP

  • 1

    42.  2017-05-04 17:54:06

    40). Jak miło, t-mobile w grze, a jakieś trolle jęczą że od lat tam nic się nie zmienia
    :-)

  • 0

    43. ~Piotr  2017-05-04 18:08:37  host: brj163.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @Calm7 Doładuj za 25zł i korzystaj za darmo. Tak mocno T-Mobile.

  • 0

    44.  2017-05-04 18:15:35

    43). Przynajmniej oni coś robią, tak jak i Plus, a nie śpią jak Orange snem kamiennym - w dodatku reklamując w telewizji ofertę za 25zł ...rozmów bez limitu (tylko! Nic więcej!)

  • 0

    45. ~ola  2017-05-04 18:21:27  host: ip-37-248-253-141.a2mobile.pl

    u nas 18-29-44gr i tak taniej niż jest obecnie w UE, ciekawe co z netem... choć obecnie dla januszy, sygnał i oddzwoń po 5gr...

  • 0

    46.  2017-05-04 18:27:54

    Oficjalne stanowisko Orange Polska na tę chwilę brzmi, że publikacja nowych cenników nastąpi 15 maja czyli na miesiąc przed wejściem w życie nowych przepisów.

  • 0

    47.  2017-05-04 18:52:13

    To zapewne jest stanowisko wszystkich operatorów ;-)
    Nowe ceny muszą podać na miesiąc przed wprowadzeniem ;-)

  • 0

    48.  2017-05-04 19:03:59

    w o2.de nie płacę za roaming od zeszłego roku, jedynym minusem jest tylko 1GB Internetu.

  • 0

    49. ~pabloki  2017-05-04 21:21:40  host: apn-37-7-155-67.dynamic.gprs.plus.pl

    @telepolis widze ze 9 dni po wejściu oferty to już reklama była by . to niech ktoś od Was napisze od ilu dni po wejściu czegoś to jest reklama?

  • 0

    50.  2017-05-04 21:26:49

    @49, pabloki - skądże, aż dziwię się, że T-Mobile w ogóle nie chwali się tą promocją. Tekst już wisi; nie zauważyłem odpowiedzi zajęty szkoleniem nowego redaktora.

  • 0

    51. ~tatkoo  2017-05-05 08:00:01  host: host-92-19-144-228.as13285.net

    EE w UK tez wlacza wczesniej :)

  • 0

    52. ~robert  2017-05-05 22:32:32  host: dslb-188-107-240-125.188.107.pools.vodafone-ip.de

    ktos tu napisal ze w O2 ma 1GB nie Prawda jesli ktos mial umowe w Base tak jak ja po przejeciu przez O2 dalej mam 5gb po europie

  • 0

    53. ~@14, 27 , wlo  2017-05-11 12:34:46  host: 37-128-123-226.static.ip.netia.com.pl

    6 abonamentów i ponizej 30 złotych?
    Chyba, że za jeden, czyli razem poniżej 180...
    Swoją droga.. jeden prywatny abo, jeden służbowy, jeden dla rodziny, jeden dla kochanki... to jeszcze rozumiem . A te dwa następne?

Dodaj swoją opinię