Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości O2 i E-Plus może będą musiały oddać częstotliwości

O2 i E-Plus może będą musiały oddać częstotliwości

WitekT 6 Sierpnia 2013 22:10

6 3
Niemiecki regulator może odebrać niektóre częstotliwości posiadane przez Telefonicę O2 i E-Plus - sieci, które planują się połączyć. Spekuluje się o jednej z licencji na 3G, przyznanej w 2000 roku - pisze dziennik Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Zobacz: Niemcy: O2 przejmuje E-Plus.

Dziennik dotarł do dokumentów, z których wynika, że regulator zastanawia się nad tym, czy powinien zastosować przepisy mówiące o tym, że w uzasadnionych przypadkach może unieważnić przyznanie licencji 3G. Regulator dał obu podmiotom 2 tygodnie na dostarczenie większej ilości informacji na temat połączenia.


Źródło tekstu: Cellular News, wł     

Dodaj do:

Tagi: e-plus | telefonica o2

w sumie: 15
  • -5

    1. ~  2013-08-06 22:18:45  host: s29-14.opera-mini.net

    u nas powinni odebrać playowi wszystkie częstotliwości bo tylko sie marnują. Networks albo Polkomtel zrobi z tego pożytek

  • 4

    2.  2013-08-06 22:24:45

    No play akurat nie marnuje częstotliwości. Największym chomikiem jest chyba grupa pana S. właśnie...

  • 4

    3. ~  2013-08-06 22:36:13  host: public-gprs532751.centertel.pl

    @1 Jasne - Polkomtel zrobi z tego użytek... Już to widzę. W mojej miejscowości U2100 jest od samego początku przyznania koncesji na tę częstotliwość - niestety TYLKO NA PAPIERZE! Gdyby nie PLAY, to bym do dzisiaj nie wiedział co to jest UMTS, bo wszyscy pozostali to tylko 2G.

  • 3

    4. ~zdzis  2013-08-06 22:45:12  host: apn-46-169-5-86.dynamic.gprs.plus.pl

    Plus faktycznie chomikuje czestotliwosci a zasieg kipski. zasieg hspa 900 jest tylko na mapkach bo realia sa całkiem inne. gsm też nie powala wystarczy pojeżdzic po kraju tylko trzeba zjechac z autostrad i glównych dróg. no chyba że zasieg na zewnątrz budynków na jedną kreske i przerywane rozmowy to dla plusa zasięg którego nie trzeba poprawiac ale taki standart to był wytłumaczalny 15 lat temu.

  • 0

    5.  2013-08-06 23:29:00

    @1 A ja tam sobie puszczam spidtesta od czasu do czasu i mam wrażenie że na Śląsku P4 po cichu odpaliło 900. Poprawiła się stabilna prędkość z 4MBit/s na 7Mbit/s. Poprawiła się te pojemność i sygnał jest stabilniejszy. Pytanie ile w tym zasługi wakacji leecherów p2p. Ping nadal do bani - 120ms aż szczypi...

  • 1

    6.  2013-08-06 23:29:48

    U nas, gdy doszło do przejęcia jednej sieci przez zdrajcę, który poprzez manipulację i oszustwa wszedł w posiadanie sporej części częstotliwości za grosze, powinno się unieważnić wiele przetargów... Ale cóż, Polska to nie jest normalny kraj...

  • 0

    7.  2013-08-06 23:35:36

    @divhashmorex Nie zapomnij że w CZ państwo chciało za wiele i częstotliwość nie została sprzedana. Czasem warto zarobić nieco mniej. A czy 1.000.000.000 PLN za ostatnią aukcję to mało? Swoją drogą czy to nie okrutne, że starym emerytom odebrano telewizory lub nakazano zakup (z VATem !!!) dekoderów. A tetaz tę samą częstotliwość sprzedają jeszcze raz z podatkami???

  • 0

    8. ~  2013-08-07 06:30:28  host: 89-71-92-54.dynamic.chello.pl

    U nas powinni zabrać plusowi. Ale Streżyńska poparła nieużywanie częstotliwości. Możecie jej podziękować.

  • -5

    9. ~  2013-08-07 07:05:06  host: s23-08.opera-mini.net

    Plus wlasnie dobrze wykorzystuje pasma. Odpalił jako jedyny wszystkie technologie gsm, dcs, umts, hspa+, lte. Proszę wskazać innego operatora, który ma coś podobnego. @ dzivkasmorex, przestań płakać po forach tylko spakuj walizkę i szerokiej drogi. jednego płaczka w kraju mniej będzie. Tutaj trzeba ludzi z wizją, kreatywnych jak np. Pan Solorz a nie nieudaczników życiowych płaczących na wszystko. Za tego zdrajcę komentarz powinien zostać usunięty. Dziwię się redakcji, że toleruje chamstwo. Za takie obelgi grozi kara i nie zdziwiłbym się gdyby ktoś się tym zajął.

  • 0

    10. ~  2013-08-07 07:11:01  host: s23-08.opera-mini.net

    6, przypominam ci, że jeżeli masz wiedzę, dowody, że Pan Solorz wszedł w posiadanie częstotliwości wskutek oszustw, to masz obowiązek zawiadomić o tym prokuraturę. Zatajenie tego faktu jest karalne. Dlatego idź do prokuratury, bo nikt za ciebie tego nie zrobi. Redakcja jakoś nigdy nie nazwała tego tak jak ty więc o oszustwie chyba wiedzy nie ma.

  • 0

    11. ~  2013-08-07 07:17:47  host: s23-08.opera-mini.net

    a wracając do tematu, to u nas wszyscy operatorzy wykorzystują częstotliwości chociaż Play najgorzej. Kompletnie zaprzestali rozbudowy infrastruktury i chciałbym zobaczyć postępy w likwidacji białych plam. Wystarczy wyjechać za miasto i zasięg play jest albo nie ma, na dwoje babka wróżyła. Telefon trzyma się zasięgu play przy jednej kresce pomimo, że nie można rozmowy przeprowadzić zamiast przelogować na pełny zasięg Plusa (aero) 3G.

  • 0

    12. ~  2013-08-07 07:24:28  host: s23-08.opera-mini.net

    ale nie, na aero nie może, bo plus blokuje i dobrze plejaków. No ale na pełny gsm od Orange czy Plusa móglby się przelogować. Własnie dziś, w dobie podobnych ofert (play ma co prawda najgorszą ale powiedzmy podobną) właśnie jakość zacznie mieć coraz większe znaczenie. Ja porzuciłem z tego powodu Play i teraz wiem, jak ważny jest dobry zasięg macierzysty a nie roaming, który jest jak proteza. Teraz nie mam problemów z wylogowywaniem z roamingu i nie mam przyciętej prędkości internetu a płacę mniej niż płaciłbym w play gdybym zdecydował się przedłużyć u nich umowę.

  • -1

    13. ~marcinnoga75  2013-08-07 08:18:51  host: ip-85.163.68.161.o2inet.sk

    Pozdrowienia ze Słowacji jestem via 02.SK (0.50Euro / 400MB na dzień) Ps. Tu jest niezła jadka na 02, w salonie T-Mobile.Sk w każdym zdaniu Pani mówiła o wyższości nad 02 np. "bo w naszej sieci jest DC-HSPA w każdym większym mieście, a O2 nie ma zasięgu 3G na przemienieniach" UWAGA SZOK! W O2 w narodowym roamingu płaci się KOSMICZNIE EXTRA za Internet (uwaga na spacje) http://3.bp.blogspot.com/-_tqlYuO-k3Q/UgDsZxGOvCI/AAAAAAAAJcU/XU FvyvyFbkg/s1600/20130806_009.jpg (uwaga na spacje) http://4.bp.blogspot.com/-KURP-U2nU9E/UgDsjijFi1I/AAAAAAAAJcc/eJ TdLwxEKRs/s1600/20130806_008.jpg

  • 0

    14. ~z  2013-08-07 12:28:41  host: route-bonin.komster.pl

    polskiemu monopoliście częstotliwości to info z pewnością nie na rękę.W planach ma połknięcie P4 .Jego motto kupuje wszystkie częstotliwości a byli klienci P4 nie będą go interesować .

  • 0

    15. ~tupolev52  2013-08-08 08:53:30  host: abym221.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja powiem tak tez z polsatu to tylko się reklamuje, nic się nie rozwija, jak wziąłem lte na probe i powiedziałem ze nie działa to chcieli żebym im jakaś kare płacił za rozwiązanie umowy, Ja nie wiem jak wy, ale jak widzę reklamę takiego oszusta ze bez limitów itp i za 9zł, no i jeszcze nocny transfer 50GB, pierw ludzie biorą lte a później plącz.. ja tylko czekam na lte od innych sieci, ciekawe czy tak będą reklamować w swoich wydarzeniach ze juz 2 operator to ma :) Tak wgl to plusowi i innych spółkom polsatowca powinni zabrać koncesje, bo tak patrząc, to on ma dużo częstotliwości na parę spółek które raz są jego raz jego firmy na Cyprze, zwykły kanciarz.

Dodaj swoją opinię