Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Niemcy: O2 przejmuje E-Plus

Niemcy: O2 przejmuje E-Plus

WitekT 23 Lipca 2013 23:46

8 0
Trzeci i czwarty operator działający na rynku niemieckim łączą się. Telefonica O2 przejmie należącą do holenderskiego KPN sieć E-Plus.

W wyniku połączenia powstanie największy operator komórkowy z bazą około 43 mln klientów. W tym układzie T-Mobile zostanie zepchnięty na drugie miejsce (36,6 mln klientów), a Vodafone na trzecie (33,9 mln klientów).

Telefonica zapłaci KPN 5 mld euro w gotówce oraz da 17,6% udziałów w połączonym operatorze. Na transakcję muszą wyrazić zgodę organy regulacyjne i antymonopolowe. To daje wycenę E-Plusa na poziomie około 8 mld euro.


Źródło tekstu: KPN, Bloomberg, wł     

Dodaj do:

Tagi: e-plus | telefonica o2

w sumie: 34
  • 0

    15.  2013-07-24 10:46:45

    Ostatnie oferty BASE nie byly porywajace. Oferta allnet + smartfone za 40 euro miesiecznie - to samo daje juz Vodafone, O2 i nawet Telekom... Kiedys to faktycznie byla tania marka ale nie ostatnio. Moim zdaniem polacznie nie pogorszy ofert na rynku. Vodafone bedzie walczyl by nie byc numerem 3 i bedzie pakietowal oferty z kablowka od przejetego Kabel Deutschland, Telefonika zoptymalizuje koszty i tez nie podniesie raczej cen. Niemiecki rynek powoli sie budzi i ludzie coraz czesciej nie chca placic kupy forsy za uslugi jak to bylo w przeszlosci..

  • 0

    16.  2013-07-24 10:47:36

    Irlandia to biedny kraj, Niemcy zawsze będą mieć kasę więc wolą inwestować w pewne rynki.

  • 1

    17. ~tkubon  2013-07-24 11:11:20  host: 37.30.61.120.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @medyk: Też miałem neta z BASE na szczęście tylko 2 miesiące (20 € za 5 GB) i więcej bym tego za darmo nie wziął. Uryna po prostu. W centrum Getyngi transfery jak było 340 kbps to było super. O pingach i stabilności już nawet nie mówię. Aż dziw bierze, że tak wysoko rozwinięty kraj ma tak dziadowskie sieci komórkowe, z licznymi białymi plamami, niedoinwestowane, gdzie ARPU z jednego klienta jest dużo wyższe niż u nas. Internet mobilny to fikcja chyba, że zapłacimy ponad 50 € na miesiąc np. w T-Mobile. Pod tym względem akurat obiektywnie rzecz biorąc w Polsce dużo lepiej to wygląda.

  • -1

    18. ~  2013-07-24 11:31:09  host: v27-12.opera-mini.net

    Widzisz... A szkoda że nawet nie chciałaś spróbować o tym wszystkim co robiłem i pisałem... Po prostu jakbym się Róbcie znudził i rzucilas mnie w kat... bez żadnej nadziei na cokolwiek.

  • -2

    19. ~Lukasz P.  2013-07-24 12:43:38  host: user-94-254-128-226.play-internet.pl

    Bylem w Plusie, bylem w Orange, jestem w Play. Mieszkam w Wawie i jezdze po calej Polsce. Jezeli ktos ma problemy z zasiegiem w Play to niech sluchawke zmieni a nie bedzie na operatora psioczyl! Ja jak do tad mam najlepszy zasieg w obecnej sieci i nawet w parkingu podziemnym normalnie moge prowadzic rozmowy.

  • 0

    20.  2013-07-24 13:26:03

    Wojtaszek (12), nie 36 mln, a 38,5 mln jeśli chodzi o ścisłość. ;-P

  • 0

    21. ~la vie change avec Orange  2013-07-24 13:27:32  host: goliat.interkonekt.pl

    @20 taaa tylko 3 miliony za granicą........

  • 0

    22.  2013-07-24 13:29:26

    Za granicą, to będzie spokojnie z kolejne 10 mln. ;-)

  • 1

    23.  2013-07-24 13:34:29

    A ile z tych 80mln to "Niemcy tureckiego,polskiego pochodzenia"? ;)

  • 0

    24. ~marcinnoga75  2013-07-24 13:37:44  host: apn-5-60-235-31.dynamic.gprs.plus.pl

    do 19: Bardzo pasjonująca historia, po opowiadaj jeszcze.

  • 0

    25. ~gmuszynski  2013-07-24 13:46:21  host: ecw44.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ten szwabski e-plus bardzo przypomina polskiego plusa, też zielona kolorystyka, a logo też podobne do naszego plusa

  • -1

    27. ~la vie change avec Orange  2013-07-24 14:47:38  host: goliat.interkonekt.pl

    @26 ten powyższy link nie działa !

  • 0

    28. ~la vie change avec Orange  2013-07-24 14:48:48  host: goliat.interkonekt.pl

    hm mówi się, że Telefonica Czech wraz z Telefonica Slovensko pójdzie pod młotek. Zainteresowany zakupem jest Telenor który chce konsolidować rynek w Europie środkowej.

  • 1

    29.  2013-07-24 14:51:22

    27: Musisz usunąć spacje w środku linku - między "x" i "t". :)

  • 0

    30. ~la vie change avec Orange  2013-07-24 14:57:15  host: goliat.interkonekt.pl

    @29 dziękuję za pomoc :) hm myślicie , że Telefonica Czech i Telefonica Slovensko pójdą pod młotek mi się zdaje, ze tak nawet na telecompaper czytałem artykuł, że pójdzie pod młotek

  • 0

    31. ~3V  2013-07-24 15:56:37  host: public-gprs322941.centertel.pl

    @19 Play nie ma żadnego zasięgu ;DDD

  • 0

    32. ~  2013-07-24 16:37:56  host: 212.80.226.66

    5@ jeszcze pół roku temu tak było, teraz nie ma już takich pakietów i ogólnie pogorszyły się te oferty.19@ też trochę jeżdżę po kraju i delikatnie mówiąc nie mówisz prawdy.

  • 0

    33. ~  2013-07-24 21:41:11  host: ip-62-143-240-48.unitymediagroup.de

    @26 - takie standy z recznie wymalowana oferta dnia spotkasz w salonach kazdego operatora w Niemczech... http://www.marini.tv/images/products/gross/BaseShopBautzen1.jpg

  • 0

    34. ~medyk  2013-07-24 23:04:20  host: p549367CE.dip0.t-ipconnect.de

    ale to akurat mi sie podoba.. w Ruhrgebiet tez widzialem podobne. Mi sie to pozytywnie kojarzylo zawsze

  • 0

    35.  2013-07-25 10:32:35

    #20,21,22,23: 80 mln mieszkańców Niemiec, a ilu w tym Turków to już inna sprawa, a Polaków jak dalej będzie tak wyglądać polityka prorodzina, podatki, likwidacja miejsc pracy, zatrudnianie w hipermarketach za grosze, itd., to będzie jeszcze mniej niż te 36mln

Dodaj swoją opinię