Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nowości od Nokii już 25. lutego

Nowości od Nokii już 25. lutego

LuiN 30 Stycznia 2013 09:27

1 4

Nokia zaprosiła dziennikarzy na spotkanie w Barcelonie, które odbędzie się w czasie nadchodzących targów Mobile World Congress 2013 już 25. lutego. W zeszłym roku producent oczarował wszystkich telefonem z aparatem 41 Mpix, co pokaże tym razem?



Jak zwykle oficjalnych informacji jeszcze nie ma, ale w Internecie aż roi się od plotek. Nie ma co oczekiwać na smartfony z Symbianem, ale źródeł serwisu The Verge wynika, że Nokia przygotowuje się do premiery następcy smartfonu Lumia 920 o kodowej nazwie Catwalk. Smartfon będzie ponoć lżejszy, smuklejszy i do tego metalowy.

Zobacz: Nokia: Odchudzamy Lumię 920




Najgorętszą z plotek jest informacja o Nokii EOS, która zgodnie z nazwą miałaby dokonać kolejnego wstrząsu na rynku telefonicznej fotografii. Czyżby Nokia rzeczywiście miała zamontować matrycę z 808 PureView do smartfonu z Windows Phone? Podobnie jak Nokia Catwalk, EOS ma być zamknięty w metalowej skorupie.

Zobacz: Nokia EOS: Czas na prawdziwe PureView z Windows Phone

Ostatnim i bardzo prawdopodobnym przy okazji przeciekiem jest informacja dotycząca tabletu Nokii bazującego na Windows 8 RT. Docelowo miałby on trafić na rynek wczesnym latem - moment na prezentację jest więc odpowiedni.

Źródło tekstu: Nokia, wł     

Dodaj do:

Tagi: mwc | nokia

w sumie: 27
  • 1

    8. ~  2013-01-30 10:46:12  host: 77-45-39-72.sta.asta-net.com.pl

    a po co windows 7, 8 jest znacznie lepsza, szkoda tylko że RT a nie PRO.

  • 1

    9. ~me  2013-01-30 10:56:49  host: 194.114.62.74

    25 lutego - dlaczego zawsze niepoprawnie z kropką?

  • 0

    10. ~Misiek  2013-01-30 11:08:41  host: 89-72-108-81.dynamic.chello.pl

    Biorąc pod uwagę poprzedniego newsa Telepolis o systemach operacyjnych w smartfonach, sądzę, że nawet najlepszy telefon z WP7 nie pomoże Nokii. Upychają system, którego nikt nie chce za pieniądze, których nikt nie zapłaci.

  • 0

    11. ~tgajek  2013-01-30 11:12:21  host: v09-02.opera-mini.net

    niech dadzą normalny telefon do gadania z dobra bateria :-) może być nawet na s40 przyzwoity aparat ze szkłem zeisa i będzie super !!!

  • 1

    12. ~Paul  2013-01-30 11:42:27  host: 89-68-108-152.dynamic.chello.pl

    "Smartfon będzie ponoć lżejszy, smuklejszy i do tego metalowy". Czekam na premierę :)

  • 1

    13. ~sosna  2013-01-30 12:10:45  host: odb170.internetdsl.tpnet.pl

    do 10. Echh rozumiem, że używałeś telefonów z WP 7/8 dłużej niż kilka minut i potrafisz obiektywnie ocenić ten system ??? Bardzo lubię takie teorie ....

  • 1

    14. ~  2013-01-30 12:16:06  host: v40-11.opera-mini.net

    ja to bym chcial nokie e52 na dwie karty sim i z lepszym aparatem.

  • -1

    15.  2013-01-30 12:24:03

    mogliby w końcu puścić coś z androidem.

  • 1

    16.  2013-01-30 12:29:34

    @14 hmm...nie. Nokia przez takie telefony jak e52, e72 prawie zbankrutowala wiec zapomnij, ze bedzie je znowu produkowac. @15 ani windows, ani Android nie jest dla Nokii, bo te systemy sa poza jej kontrola (np sklep z aplikacjami), a co za tym idzie nie da sie zarabiac na niczym innym jak na sprzecie gdzie konkurencja z Azji produkujaca fony na androidzie taniej wykancza Nokie.

  • 0

    17.  2013-01-30 12:38:06

    9, me - jesteśmy świadomi niepoprawności kropki przy liczebnikach porządkowych w przypadku daty. Znaczymy w ten sposób teksty.

  • 1

    18.  2013-01-30 12:38:14

    @16: szkoda, że linia biznesowa Nokii (choć nie wszystkie z E) to były jednak dobre produkty z solidnymi bateriami dla osób, które nie lubiły ekranów dotykowych..

  • 0

    19. ~Misiek  2013-01-30 13:00:05  host: 89-72-108-81.dynamic.chello.pl

    @13 - miałem, cztery wersje, regularnie dostaję na testy. Totalnie nieergonomiczny telefon. Używałem wymiennie z E72 przez dwa miesiące, Symbian zdecydowanie wygrywa pod względem wygody obsługi, bo można go dostosować do potrzeb. Android byłby o wiele lepszy, ale nadal jest to prądożerny system, a zatem telefon trzeba ładować codziennie. To ja wolę 9300i z programowym klientem BlackBerry (upolowałem niedawno nówkę na Allegro). Czekam z utęsknieniem aż któryś z producentów zrobi równie ergonomiczny telefon. Mówię o telefonie, który służy jednocześnie do dzwonienia i pisania wiadomości e-mail oraz do doraźnych obliczeń w arkuszu kalkulacyjnym.

  • 0

    20. ~  2013-01-30 14:45:01  host: 77-252-228-11.ip.netia.com.pl

    "W zeszłym roku producent oczarował wszystkich telefonem z aparatem 41 Mpix". Na co komu tyle megapikseli. Nie dość że pliki mogą wyjść bardzo duże to jeszcze przecież wiadomo że tu nie chodzi o megapiksele tylko o jakość obiektywu.

  • 0

    21.  2013-01-30 15:28:01

    @20 a zorientuj się jak to działa potem krytykuj. @19 sam z WP7 na Symbiana się przeniosłem.

  • 0

    22.  2013-01-30 16:17:17

    To niesamowite, że niektórzy do dnia dzisiejszego z powodzeniem używają starych komunikatorów Nokii :) Mówię to w pozytywnym sensie raczej, niemniej i tak jestem zdziwiony, dla mnie taki sprzęt ma na aktualne czasy za małe możliwości.

  • 0

    23. ~Misiek  2013-01-30 16:26:14  host: 89-72-108-81.dynamic.chello.pl

    @22 - to proste - jeśli ktoś nie potrzebuje nawigacji, ma najważniejsze aplikacje albo wbudowane albo dostępne, bo napisane w Javie, to 9300i starcza aż nadto. Jako telefon + e-mail z wygodną klawiaturą + okazjonalnie Opera mini - nie ma niczego lepszego na rynku.

  • 0

    24.  2013-01-30 16:50:37

    Czy poza następcą lumi 920 pokażą coś ciekawego. Chcąc poprawić wyniki sprzedaży to powinno być z 5 modeli z różnej półki cenowej jeśli chodzi o dotykowce. Plus kilka kasycznych z lini ascha.

  • 0

    25.  2013-01-30 17:00:23

    Na 9300i jest przecież Symbian, który (choć to stara edycja) ma chyba jednak lepszej jakości aplikacje, niż na Javę, hmm? Aż ciekawy jestem i pogrzebałbym w wolnej chwili, czy faktycznie nie dałoby się znaleźć czegoś lepszego :)

  • 0

    26.  2013-01-30 18:28:03

    Ten Verge to chyba ma w kieszeni każdego producenta gadżetów. Mają wszystko jeszcze przed premierą.

  • 0

    27.  2013-01-30 18:33:39

    Symbiana można było nie zabijać, a pchnąć w razie czego do serii Asha...która w porównaniu do E72 to jednak ubogi krewny. Zgadzam się, że Nokia ma problem bo lidera mamy tj. Samsunga, który zgarnął większość w Andku. Windows Phone to też nie ich system, a MS wcale nie będzie ratował Nokii, prędzej ją kupi za grosze, jak system zacznie powoli rosnąć to co stoi na przeszkodzie żeby LG, HTC, Samsung czy ZTE również tam mocniej zwróciły swoją uwagę ? MS będzie się cieszył, a Nokia...dalej traciła ? Niech Nokia bawi się w WP, ale brak alternatywy, szerszej oferty pokazuje służalczość wobec MS.

Dodaj swoją opinię