Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia nadal pracuje nad smartfonem z Androidem

Nokia nadal pracuje nad smartfonem z Androidem

LuiN 19 Września 2013 10:18

11 1

nokia lumia android CTechnology dotarło do zaskakujących informacji - Nokia wyprodukowała już ponad 10 tys. sztuk prototypowych smartfonów z Androidem, trwają testy i dalsza produkcja.

Plan B Nokii, czyli przejście na Androida, wydawać by się mogło, że legł w gruzach wraz z ogłoszeniem planów Microsoftu dotyczących przejęcia działu mobilnego fińskiego producenta. Tymczasem w Nokii prace nad smartfonem z Androidem nadal trwają i trwać będą przynajmniej do listopada.

W listopadzie odbędzie się walne zgromadzenie akcjonariuszy Nokii, podczas którego transakcja z Microsoftem zostanie ostatecznie zatwierdzona... lub odrzucona. Do tego czasu Nokia nie zamierza z Androida rezygnować. Nic nie wskazuje na to, by ostatecznie miało nie dojść do transakcji z Microsoftem, wciąż jednak wszystko jest możliwe.




Prototypowe smartfony "Mountain View" z Androidem dostarcza Nokii Foxconn. Do tej pory pekiński oddział badawczy Nokii otrzymał do swojej dyspozycji ponad 10 tys. sztuk urządzenia i prace są już na bardzo zaawansowanym etapie. Mało tego, Foxconn nadal produkuje kolejne partie smartfonu.

Warto w tym miejscu podkreślić, że nie chodzi tu o urządzenie z górnej półki (póki co), lecz o tani smartfon, oparty o niezbyt wydajny chipset Qualcomm Snapdragon 200 8225Q.

Zobacz: Nokia testowała Androida na swoich Lumiach

Źródło tekstu: CTechnology, wł     

Dodaj do:

Tagi: nokia

w sumie: 34
  • 3

    18.  2013-09-19 12:04:35

    @13 cieszyć? Jakby nie Nokia to byś połowy funkcji w swoim iPhone nie miał i nie chodzi mi o początki telefonii komórkowej.

  • 5

    19. ~deaf1  2013-09-19 12:07:12  host: 66.90.101.217

    Nokia 1020 z Androidem to telefon, który bym teraz kupił. Jestem posiadaczem S4, ale za taką konfigurację bez zastanowienia bym się zamienił.

  • 0

    20.  2013-09-19 12:13:24

    W tych chińskich fabrykach dla zamówień od bodaj 10000 sztuk zrobią każdy telefon z właściwie dowolną konfiguracją. Może być "Nokia" z Androidem. Marek telefonów, smartfonów, tabletów czy notebooków jest wielu ale producentów kilku.

  • -1

    21. ~  2013-09-19 12:15:33  host: abax155.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Powtarzam. Nokia nie wypuści smartfona z nazwą Nokia do końca 2015 roku.

  • 1

    22.  2013-09-19 12:18:00

    21: ...po sfinalizowaniu transakcji. Ta została dopiero ogłoszona, sfinalizowana zostanie za kilka miesięcy.

  • 1

    23. ~Joka  2013-09-19 12:20:32  host: 178-214-25-5.mtm-info.pl

    Dobry News! Jestem Za!!

  • 1

    24.  2013-09-19 12:55:02

    21: mogłaby nie móc wypuścić, o ile umowa zostanie sfinalizowana/zatwierdzona, a także o ile na tą transakcje się zgodzą instytucje antymonopolowe, a ani jedno ani drugie nie jest absolutnie pewne

  • 0

    25.  2013-09-19 13:52:57

    Świetny news, trzymam kciuki żeby udało się Nokii uciec od Microsoftu, niech odbije się od dna dzięki Androidowi i niech znów wyjdzie na prostą. Może nie wszystko jeszcze stracone...

  • 2

    26.  2013-09-19 13:52:59

    Nokia z Androidem to mogłoby być coś. Mam Lumię 820 i mam jej serdecznie dość

  • 1

    27.  2013-09-19 13:54:11

    Poza tym, jeśli ktoś miałby pomóc Anroidowi zmienić się z zera w bohatera, to właśnie Nokia :)

  • 0

    28. ~asdf  2013-09-19 14:11:42  host: aegf90.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To chyba jakieś nieskoordynowane podrygi Nokii.... Windows Phone okazał się być jednak bankructwem.... Głównie z tego powodu ze nie chcą go azjaci, a to jest główny rynek ... no i koszty wytworzenia brak fabryk na dalekim wschodzie....

  • 0

    29. ~Punk  2013-09-19 16:51:13  host: 176.100.195.85

    To ciekawe info, jeśli by wypuścili coś w stylu Nokii E72 gdzie bateria to był rarytas to biorę telefon od Nokii. Ale czuje że MicoShit na to nie pozwoli.

  • 1

    30. ~  2013-09-19 16:51:46  host: ctel-78-157-15-226.cabletel.com.mk

    Zawsze mowilem ze applefan to stary kmiot.

  • 2

    31. ~Sig  2013-09-19 17:23:53  host: 213-195-169-120.ip.netia.com.pl

    Nokia z Androidem - brałbym jak rolnik dopłatę...

  • 0

    32.  2013-09-19 17:27:28

    Chyba jednak trochę za późno.

  • 1

    33.  2013-09-19 17:30:41

    Trzeba było to zrobić na już z rok temu, teraz by Nokia nie musiała się sprzedawać M$, Android to jedyne lekarstwo dla Nokii w tym momencie, niech zarząd Nokii przemyśli decyzję.

  • 0

    34.  2013-09-19 17:45:30

    @31 to chcesz tą Nokię czy nie?

  • 1

    35. ~  2013-09-19 18:46:12  host: 178-37-189-150.adsl.inetia.pl

    Gdyby tak na początku o tym pomyśleli to może dziś byliby gdzieś na równi z Samsungiem i Sony.

  • 1

    36. ~  2013-09-19 19:02:55  host: apn-31-2-121-91.dynamic.gprs.plus.pl

    a niech lecą na dwa fronty. skoro robia już ten sam model na jedną sim i dualsim to dlaczego nie mogą robic wdrożen systemowych... że trudniej ... ale klienci zweryfikują i wybiorą to co im będzie odpowiadzało/

  • 1

    37. ~tux  2013-09-19 22:30:56  host: v13-04.opera-mini.net

    może wyjdzie Nokia N9 z androidem? To mógłby być hit!

Dodaj swoją opinię