Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia N8: jak wymienić niewymienialne

Nokia N8: jak wymienić niewymienialne

LuiN 7 Lipca 2010 18:53

0 0

nokia n8 Nokia N8 jeszcze nie trafiła do sprzedaży i nie wszyscy zdążyli się zorientować, że producent zamontował w niej baterię na stałe. Trochę sprytu i baterię da się jednak wymienić na nową bez wizyty w serwisie.

Na dole wiadomości zamieściliśmy PDF opisujący wszelkie procedury stosowane podczas rozbierania Nokii N8-00 przez autoryzowane serwisy. Konstrukcja tylnego panelu telefonu wyklucza proste dostanie się do baterii.

nokia n8 00 wymiana baterii nokia n8 00 wymiana baterii nokia n8 00 wymiana baterii nokia n8 00 wymiana baterii

Z tego tytułu nawet numer IMEI zmienił swoją lokalizację - teraz szukać go trzeba za zaślepką portu HDMI. Nim przejdziecie do zabawy w rozkręcanie telefonu (gdy ten wreszcie trafi na rynek), pamiętajcie jednak, że w przypadku Nokii N8-00 nawet samodzielna wymiana baterii może doprowadzić do utraty gwarancji.






Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.
Zobacz: procedury dotyczące serwisowania Nokii N8 (plik .pdf; 2,87 MB).

Źródło tekstu: thenokiablog, wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1. ~ala  2010-07-07 19:22:49  host: 20.202.116.195.easy-com.pl

    apple 2?

  • 0

    2. ~  2010-07-07 19:24:00  host: t02-04.opera-mini.net

    Cos mi tu nie pasuje, kilka zagranicznych portali wspominalo, ze baterie bedzie mozna samodzielnie wymienic, dzieki srubokretowi w zestawie do odkrecenia pokrywy... A pare razy slyszalem ze nokia ma zamiar zmienic ten typ, na pokrywe ze specjalnymi zatrzaskami, ale to raczej odpada z powodu bliskiej premiery...

  • 2

    3. ~  2010-07-07 19:32:17  host: public81020.xdsl.centertel.pl

    Producenci dążą, aby kupować coraz więcej telefonów. Prze to będą baterie "stałe". Bo albo ktoś poleci do Nokii wymienić baterię i zabuli 150-200 zł, albo kupi nowy telefon... Teraz baterie będą coraz gorszej jakości i będą szybciej się zużywać, więc interes kręcić się musi... Oby Koreańczycy nie podłapali tego pomysłu...

  • 0

    5. ~hettman  2010-07-07 19:51:22  host: chello084010219022.chello.pl

    ja juz znam slogan reklamowy dla tej nokii- "...Nokia N-8 -telefon z niej zaden ale jak sie nia zonguje! .."

  • 0

    6. ~PatrykOS  2010-07-07 20:05:21  host: 14.179.wmc.com.pl

    Przesadzacie. iPhone też ma niewymienialną baterię, a mimo to sprzedaje się świetnie. Mnie z kolei dziwi dlaczego Nokia na swojej stronie przedstawia ten telefon jako " komputer mobilny" :o

  • 0

    7. ~PatrykOS  2010-07-07 20:08:30  host: 14.179.wmc.com.pl

    Dodam tylko, że po przeczytaniu specyfikacji na stronie Nokii, muszę stwierdzić, że telefon jest na prawdę dobry. Świetna specyfikacja. Wyświetlacz piękny. Aparat/wideo cudowne. Ma wszystko, co dzisiejsze super smartfony. Jestem ciekaw tylko jak ten symbian sobie poradzi. Czy będą zwiechy - czy nie. No i ile wytrzyma bateria. To może być hit. W dodatku reklama tego telefonu na stronie Nokii bardzo mi się podoba :)

  • 0

    8.  2010-07-07 20:23:02

    Zastanawia tylko co takie "chowanie" baterii ma na celu.

  • 0

    9. ~  2010-07-07 20:43:44  host: t21-03.opera-mini.net

    A może chodzi o wzmocnienie obudowy, Nokia jest przeciez krytykowana za trzeszczące i plastikowe.

  • 0

    11. ~  2010-07-07 22:56:25  host: t21-03.opera-mini.net

    aby bylo jasne czemu ludzie tak walcza o te baterie: tak jak ja ludzie czesto podrozuja i np. W samolocie, aucie czy pociagu nie naladujesz telefonu. A tak wsadzasz nowa baterie i gotowe. A nawet jesli masz okazje podladowac baterie to jestes zmuszony zostac w obrebie kontaktu i na odleglosc kabla

  • 0

    12.  2010-07-07 23:33:10

    Ktoś wie jaka jest (była) oficjalna przyczyna montowania na stałe baterii w tej Nokii?

  • 0

    13. ~Benq  2010-07-08 10:08:28  host: 132-pra-3.acn.waw.pl

    No tak a co w przypadku kiedy "sluchaweczka" sie zawiesi i trzeba wyjac baterie??? bo zaden klawisz nie zareaguje??? Przeciez tylko Chuckowi symbian sie nie zawiesil ;)

  • 0

    14.  2010-07-08 10:56:29

    Montaz baterii na stale wyglada na czesc tzw. lean manufacturing tlumaczonego jako odchudzone wytwarzanie. W ramach tego, m. in. upraszcza sie proces (automatyzacja), eliminuje sie kroki, ktore nie dodaja wartosci, ogranicza sie produkcje na zapas i redukuje stany magazynowe komponentow. Klopoty Nokii z serwisem z powodu braku czesci tylko to potwierdzaja i przy okazji pokazuja, ze ktos u nich przesadzil. Kolejna korzysc to klient z wbudowana bateria przyjdzie do serwisu, zaplaci jak za zboze i w koncu przestanie kupowac zamienniki.

  • 0

    15. ~123  2010-07-08 11:58:56  host: 91-145-152-132.internetia.net.pl

    Ktoś mógłby mi podpowiedzieć co to za nokia jest reklamowana przez play, że bateria wytrzyma w stanie czuwania 2 tygodnie?

  • 0

    16. ~islandx  2010-07-08 12:38:26  host: azp2.internetdsl.tpnet.pl

    15 e52

  • 0

    17. ~bło  2010-07-08 17:49:39  host: 91.198.246.10

    16 albo e72

  • 0

    18.  2010-07-10 15:02:35

    e52 przy normalnym użytkowaniu działa 7dni

  • 0

    19. ~  2010-07-25 12:26:35  host: 78-31-90-174.ostrog.net.pl

    11 -Bzdury wypisujesz, jeśli jedziesz lub lecisz gdzieś daleko to przy intensywnym użytkowaniu(oglądanie video ?) telefonu to nawet 2 dodatkowe baterie nie wystarczą. Znacznie lepsze rozwiązanie to akumulator przenośny (który nie kosztuje wcale tak dużo)

  • 0

    20. ~Tyt  2010-08-04 20:21:21  host: host-80-51-175-141.ntvk.com.pl

    19 - Bzdury to ty wypisujesz! Każdy akumulator przenośny jest większy od nawet kilku baterii ze względu na układ ładowania i układy zabezpieczające. "Więcej prądu przewieziesz" w kilku oryginalnych bateriach. Co prawda jest to droższe rozwiązanie ale wygodniejsze niż przenośny akumulator który i tak musisz gdzieś naładować.

  • 0

    21. ~  2011-02-17 18:50:37  host: c2-124.icpnet.pl

    dobre te wasze porady ;) juz nie wiadomo co jest dobre, co wybrac

Dodaj swoją opinię