Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia: miliony na promocję WP7

Nokia: miliony na promocję WP7

Q! 12 Lipca 2011 16:26

0 0

Nokia zamierza przeznaczyć ponad 125 mln dolarów na globalną promocję telefonów pracujących pod kontrolą Windows Phone 7.

Budżet kampanii został określony na 80 mln funtów, czyli około 126,5 mln dolarów. Jej celem będzie zmiana pozycjonowania produktów Nokii. Wszystko po to, aby być bardziej konkurencyjnym względem produktów takich firm jak Apple, RIM czy HTC.

Początek kampanii przewidziany jest na październik, kiedy to na rynku pojawi się najprawdopodobniej pierwszy telefon Nokii z systemem od Microsoftu. Kampania będzie trwać 6 miesięcy.




Warto przypomnieć, że promocja Windows Phone 7 pochłonęła do tej pory 500 mln dolarów, które wcześniej wyłożył Microsoft. Mimo to wciąż Windows Phone 7 sprzedaje się bardzo źle. Czy kolejne miliony pozwolą WP7 na zdobycie spodziewanego udziału w rynku?

Takiego zdania są m.in. analitycy z IDC którzy prognozują, że na koniec 2015 roku do Windows Phone należeć będzie ponad 20% udziałów w światowym rynku smartfonów. Podobnie uważa Gartner, który w tym samym czasie szacuje jego udział na poziomie prawie 20%.

Źródło tekstu: Marketing Magazine, wł     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 0

    6. ~ggrree  2011-07-12 17:16:11  host: user-31-174-238-51.play-internet.pl

    może lepiej tą kasę przeznaczą na wsparcie producentów softu na wp7 bo to co jest w tej chwili to zdecydowanie za mało. Szczerze mówiąc rozważałem zakup czegoś z wp7, ale ze względu na brak nawigacji pozostaje przy anroidzie

  • -1

    7. ~  2011-07-12 17:16:34  host: z45-12.opera-mini.net

    Proszę się pochwalić spece zabawkami HTC i Samsung który złapię jakikolwiek zasięg w piwnicy na wsi w lesie? Żaden? Nokia E51 złapie, a dlaczego? Bo marka Nokia robi telefony z dobrym łapaniem zasięg.

  • 0

    8.  2011-07-12 17:30:40

    @7 Chociaż coś.

  • 1

    9. ~  2011-07-12 17:49:51  host: agb55.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @7: Mój znajomy ma HTC i nie skarży się na zasięg. Ja mam Nokię E71 i jak jadę pociągiem, a ten połowę drogi pokonuje przez lasy, to przez połowę drogi nie mam zasięgu, nawet zasięgu GSM.

  • -1

    10. ~  2011-07-12 17:56:53  host: z45-12.opera-mini.net

    @9: Nie wierze, kłamiesz.

  • 1

    11. ~js  2011-07-12 18:02:35  host: 212.160.172.70

    @10: LOL, fanatyk ;) Spal @9 na stosie!

  • 0

    12. ~  2011-07-12 18:06:01  host: agb55.neoplus.adsl.tpnet.pl

    10: No z zegarkiem w ręku nie liczę przez ile czasu nie ma zasięgu, ale zakładając że pociąg pół trasy pokonuje przez lasy, to przez pół drogi w mojej Nokii E71 nie ma zasięgu, bo zawsze tak się dzieje po wjeździe do lasu, gdy są wysokie drzewa, a wtedy mi się nudzi i chcę wejść sobie na m.telepolis.pl przez 3G albo chociaż GSM, a tu nici.

  • 0

    13. ~Lolek  2011-07-12 18:15:19  host: 212.160.172.70

    A ja mu wierze;) Bo ma zepsuty telefon;) końcówka mocy moze byc uszkodzona albo bezpośrednio sama antena tak więc fakt to fakt;p;p;p Do pana ggrree...-Skoro zostajesz ze względu na nawigacje przy nokii to raz-nie czytasz telepolis.pl dokłdanie bo -http://telepolis.pl/news.php?id=22158 dwa nie używasz google.pl bo wgrać navi garmina to dziecinna prostota a trzy jesteś hejterem nokii pewnie dlatego ze nie potrafiles sobie zaktualizowac symbiana;) no nic tacy się tez zdarzaja.;) A nawiasem Maniiiek-Wstaw tu moze link do sprzedaży telefonów Nokii zeby sie pospólstwo wyedukowało bo tutaj połowa nie rozumie że smartfony a telefony komórkowe to różnica i to ze nokia w sprzedaży smartfonów jest niżej nie wyklucza jej z głównego rankingu;) Mam nadzieje ze to wszystko ruszy bo nie oszukujmy się jest to bardzo późno ale ...na twitterze microsoftu mozna przeczytac ze wprowadzenie WP7 tak poźno w europie nie do konca jest nie przemyslanym krokiem;)W efekcie android który się rozrósł momentalnie juz zakonczył tak jakby swoje rozszerzanie softu o kolejne wersje...w ciągu dwóch lat mamy 1.5 1.6 2.1 2.2 2.3 plus 3.0 na tablety i 3.1 chyba nawet nie do konca zamontowany więc jakby ucichło co nie? teraz pojawi się cos nowego innego i przedewszystkim prostszego;) Myśle ze o celowy zastój aby wejsc na rynek wtedy gdy człowiek bedzie myślał "android jest nudny a telefony róźnią się tylko ceną" bo w zasadzie tak jest tak więc czas pokaże ;) Pozdrawiam

  • 0

    14. ~  2011-07-12 18:53:49  host: agb55.neoplus.adsl.tpnet.pl

    13: To chyba ty jesteś w tej połowie która nie rozumie że smartfon a telefon komórkowy to różnica, bo akurat Nokia E71 to smartfon, a ty napisałeś że telefon

  • 0

    15.  2011-07-12 18:57:03

    @4: trafiłeś w sedno sprawy ;) Tak na prawdę liczą się skuteczne działania marketingowe, bo konsumenci interesujących się tematem to nie większość.

  • 0

    16. ~Lolek  2011-07-12 19:26:06  host: 212.160.172.70

    Powiem ci tak to że napisałem że masz "zepsuty telefon" nie oznacza ze uważam twoja nokie za telefon a nie smartfon ale podejrzewam ze jesteś lepszy w łapaniu za słówka niz ogarnianiu metafor;) Tak czy inaczej nie sądze zeby jakakolwiek nokia z serii E miała taki problem z zasięgiem ale...pytanko-z jakiej masz sieci? bo jesli z play to mozesz miec n9 HTC EVO 3D albo nawet Galaxy SII i i tak bedziesz miał problem;) ........ mrozik zgadzam się z tobą konsumenci to nie większość a popularność androida jest związana tylko i wyłącznie z dwiema rzeczami 1.-Zdecydowana większość z nich to ludzie młodzi czyt. Fejsbuniowce;) 2-Android daje mase możliwości i ten mainstream i wielozadaniowość (której "odkrycie" sprawia frajde) w pewien sposób sprawia ze przed kupnem zastanawiamy się czy wybrac dany aparat ze względu na funkcjonalnośc czy też tzw "bajery" których w andku pełno;) Za prosty przykład służy np: Nokia E72 która u osób nie znających się na telefonach się nie wiesza (bo nie jest zapychana byle czym) i chyba najpopularniejszy low-endowy smartfon na andku 1.6 czyli LG GT-540 SWIFT.Na swifcie są widgety,pogoda na ekranie głównym,fry 3d itd za to skonfigurowanie poczty e-mail i jej obsługa to juz nie taka prosta sprawa dla "zwykłego" użytkownika...Pozdrawiam

  • 1

    17.  2011-07-12 20:30:40

    Nie ma co polemizować, Nokie świetnie łapią zasięg wszędzie.

  • 0

    18. ~  2011-07-12 20:33:48  host: z46-06.opera-mini.net

    tak czytając o gt540 , mam na ekranie ikonke sims 3, gra się odpala a po chwili wraca do ekranu glownego, nawigacja bardzo często nie łapie tak jakby błąd w peogramie. Ktoś miał podobnie ? tak czytając o gt540 , mam na ekranie ikonke sims 3, gra się odpala a po chwili wraca do ekranu glownego, nawigacja bardzo często nie łapie tak jakby błąd w peogramie. Ktoś miał podobnie ?

  • 0

    19. ~sk  2011-07-12 20:39:15  host: z46-06.opera-mini.net

    a tak używając opery to widzę że podwaja komentarze, widac ze pod androidem wielu aplikacjom brakuje doszlifowania, jedyna szansa jaka widze dla WP7 to perfekcja w przygotpwanym oprogramowaniu

  • 0

    20. ~bender  2011-07-12 21:19:34  host: public-gprs277119.centertel.pl

    Jak czytam te wasze pitolenie i wywody o braku zasięgu w lesie to żal mi Was, nie pomyśleliście o BIAŁYCH PLAMACH?!?

  • 0

    21.  2011-07-12 21:24:10

    @20 ja bym stawiał raczej na ekranowanie fal przez drzewa ale co ja tam wiem.

  • 0

    22. ~Jacek  2011-07-12 21:41:07  host: dnl103.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ostatnio w 2015 miał być najlepiej sprzedającym się systemem dla telefonów na świecie. Źródło: http://www.telepolis.pl/news.php?id=21483 teraz ok 20%. Za rok zejdziemy do 18, poniej 15 i w koncu przejdziemy do konkretnych prognoz...

  • 0

    23. ~bender  2011-07-12 21:52:17  host: public-gprs277119.centertel.pl

    @21 zwłaszcza w miesiącach kiedy są liście, masz rację, ale "metaforycznie" można nazwać takie miejsca białymi plamami. Na trasie Wrocław- Zgorzelec, często się tak zdarza. Są miejsca gdzie w zimie jest jedna kreska zasięgu a w lecie nic. Drzewa robią swoje, lecz gdyby stacje bazowe były bliżej nie było by tego problemu. U mnie na wsi, jest stacja bazowa i w sporym lesie nawet w lecie jest zasięg.

  • 0

    24. ~  2011-07-12 22:00:50  host: v04-15.opera-mini.net

    TYLE pieniedzy.Powinni przeznaczyc je na odprwy dla pracownikow.

  • 0

    25. ~gekon  2011-07-13 00:10:33  host: host-109-107-2-57.ip.jarsat.pl

    Boże!!! chroń POlskę przed Nokią!

Dodaj swoją opinię