Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości NFC w iPhone'ach 6 tylko do płatności Apple Pay

NFC w iPhone'ach 6 tylko do płatności Apple Pay

orson_dzi 16 Września 2014 14:59

5 3

Jak donosi serwis Cult of Mac NFC w nowych iPhone'ach będzie służyć tylko do płatności w ramach Apple Pay.




Nie jest to pierwszy raz, kiedy Apple ogranicza łączność w swoich smartfonach. Bardzo dobrze pamiętamy jak wszyscy szydzili z modułu Bluetooth, przez który nie można przesyłać plików, co było jedną z najczęściej wytykanych cech pierwszy modeli iPhone'a. Tym razem podobna sytuacja spotyka NFC. Z tego rodzaju łączności będzie można korzystać tylko podczas płatności za pomocą Apple Pay.


Ograniczenie modułu NFC nie jest kwestią sprzętową, a jedynie systemową. Jest on w stanie bezproblemowo parować się z innymi urządzeniami, jak np. głośniki bezprzewodowe. W przyszłości możemy więc zapewne liczyć na rozszerzenie funkcjonalności NFC. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku Touch ID z poprzednich modeli. Apple udostępniło deweloperom tworzenie aplikacji wykorzystujących czytnik linii papilarnych niecały rok od premiery iPhone'a 5S.


Zobacz: Apple iPhone 6 i 6 Plus zaprezentowane

Źródło tekstu: Cult of Mac; wł     

Dodaj do:

Tagi: apple | apple pay | iphone 6 | iphone 6 plus

w sumie: 24
  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    5. ~lool  2014-09-16 15:13:35  host: ptcnat.t-mobile.pl

    ojojoj... jakoś mnie nie zdziwiła tak informacja... ciekawe dlaczego dopiero teraz, kiedy sprzedano ( o ile dobrze piszę ) już około 4 mln sztuk tych telefonów ?

  • Ten komentarz został ukryty.

    3

    6. ~lool  2014-09-16 15:14:35  host: ptcnat.t-mobile.pl

    Ciekaw jestem o czym jeszcze Apple nie poinformowało klientów ?

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    7. ~Caľm7  2014-09-16 15:19:17  host: n07-06-06.opera-mini.net

    Już zwracałem uwagę, więc raz jeszcze: sklep apple nie ma nic wspólnego z siecią operatora marki plej, a portal Telepolis - sugeruje, że to jedno i to samo.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    8. ~Lol  2014-09-16 15:21:42  host: google-proxy-66-249-81-72.google.com

    I to bedzie ostateczny cios w ta wybrakowana i przeplacona marke. Nikt tego juz nie kupi i Apple padnie max w dwa lata. Ale sobie strzelili w kolano. Teraz widac jak na dloni ze np taka Sony Z3 lub Samsung S5 kladzie to jablkowe badziewie na lopatki. Dni Apple sa policzone.

  • Ten komentarz został ukryty.

    8

    9.  2014-09-16 15:26:17

    Żenujące po prostu. A #4 żebyś się nie zdziwił ile ma zastosowań (praktycznych) NFC, czy transfer danych po BT. Pierwsze z brzegu:mam np. taga nfc w uchwycie samochodowym, tel automatycznie włącza sobie BT (pod zestaw głośnomówiący i transfer muzyki), GPS pod navi, i jechane. Apple jest po prostu beznadziejne z punktu widzenia heavy usera który ma szersze wymagania niż tzw. gimnazjalne trio: słitfocia na fejsa - zadzwonić- puścić smska.

  • Ten komentarz został ukryty.

    7

    10.  2014-09-16 15:26:18

    Nawet nie o to chodzi, że NFC głównie służy do płatności - tylko to, że pozwala na inne funkcje, łatwiejszą identyfikację urządzeń i tak dalej. A Apple tradycyjnie to zamyka - analogia do BT i WiFi jest bardzo dobra. Ja tam płacę od czasu do czasu telefonem bezpośrednio przez NFC i nie uważam tego za coś szczególnego (aczkolwiek jest to fajne i ratuje dupę czasem), natomiast w najbliższym czasie planuję używać NFC do innych celów - mogę. Tak, jest to Android - zaiste straszne.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    11. ~Kuzyn1920  2014-09-16 15:27:33  host: 92.60.132.22

    @orson_dzi popraw ten Play na pay. nie wiem czy chodzi Ci o linki sponsorowane ale to racz\ej tak się nie robi

  • Ten komentarz został ukryty.

    12

    12. ~Zakrza  2014-09-16 15:37:14  host: ehj134.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Cudem jest, że z tego można dzwonić nie tylko na inne iPhony.

  • Ten komentarz został ukryty.

    4

    13. ~  2014-09-16 15:43:04  host: adcm130.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @12
    hahha nie dawaj im nowych pomysłów. w końcu posiadacze iPhone to wyższa klasa społeczna i po co mają rozmawiać z plebsem z Samsungami/LG/Sony itp. :D

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    14.  2014-09-16 15:56:41

    @11 poprawa takiej literowki z poziomu telefonu chwile zajmuje ;) ale juz jest ok

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    15.  2014-09-16 17:10:07

    @2 Reszta czołówki też już poszła w nanoSIM.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    16. ~rrrrr  2014-09-16 17:52:49  host: host-89-230-177-101.gdynia-laczpol.mm.pl

    Problemem nie jest wielkość karty SIM w zasadzie od początku powinna ona być wielkości złącza, problemem jest to że do ręki dostajemy produkt okrojony lub niepełnowartościowy i płaci się grubą kasę , a potem okazuje się że to jest,ale..... , tamto działa, ale..... , niedługo dowiem się że kupię samochód który skręca , ale tylko w prawo, a żeby skręcał w lewo to trzeba go zrootować i odblokować bootloader i wtedy będzie skręcał też w lewo... ale stracę gwarancję :/

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    17. ~Felipe  2014-09-16 18:10:22  host: user-46-112-1-94.play-internet.pl

    Ja akurat używałem wszystkich iPhonów oprócz 4S, ale też i LG, Sony Xperia i Galaxy S2. Akurat NFC poza tagami jest przereklamowane. Owszem do przesłania zdjęcia, wizytówki to owszem, ale już do filmów to tragedia. Sprawdzałem na swojej Nokii 808 i Sony Xperia Z1 Compact i prędkość transferu pliku 170MB jest po prostu tragiczna.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    18.  2014-09-16 19:17:49

    Juz w piatek wybieram sie do Apple w moim miescie, zeby zobaczyc jak to cudo wyglada.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    19. ~JustMe  2014-09-16 19:48:03  host: cpc37-wolv14-2-0-cust377.16-1.cable.virginm.net

    Hahahahahahahahahaha
    Buahahahahahahahahahah
    Brak mi słów!!!!!
    Padlem na pysk ze śmiechu!!!!

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    20.  2014-09-16 20:35:28

    Nie ma się czym przejmować, za jakiś czas w sklepie Apple pojawią się aplikacje w których moduł zadziała, co pewnie będzie kosztowało kolejne nic nie znaczące kilkanaście bądź kilkadziesiąt dolarów. Jeśli na kliencie można zarabiać oferując to samo co dostaje klient konkurencji za darmo to to robią, bycie amazing musi kosztować ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    21. ~Leopold  2014-09-17 01:04:02  host: Host-193.29.207.58.citimedia.pl

    Czy aby z ApplePay firma Apple nie ma dochodu? Głupio by zostawić NFC tak, że ktoś inny zrobi swoją aplikację do płatności i Apple nic nie zarobi... A za rok Apple zrobi słuchawki Beats i sprzeda je jako emejzing ficzer!

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    22.  2014-09-17 01:40:49

    @17: no zobacz, a ja myślałem że NFC służy bardziej do parowania niż przesyłania danych.. ;) Chodzi Ci raczej o Wi-Fi Direct, prawda? Akurat przesyłałem tak plik z S2 na Z1C i odwrotnie za pomocą File Commandera, który doinstalowałem na S2 (Z1C nie wspiera "natywnie" WiFi Direct, ale z powodzeniem pomaga mu domyślnie zainstalowany powyższy program). Prędkości były na moje oko co najmniej dobre, jak nie bardzo dobre (dokładniejsze wartości mogę sprawdzić i podać jak ktoś chce), szczególnie przy porównaniu z BT 3.0, przy którym... zasnąłem podczas transferu pliku (i nie, to nie żart - robiłem test przed snem).

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    23. ~tata  2014-09-17 10:02:49  host: 87-206-222-70.dynamic.chello.pl

    Bogaty czlowiek jest chory gdy za cos nie moze zaplacic,firma Apple daje mu te satysfakcje i na dodatek dobrze z tego zyje.Trudno jest zrozumiec biednemu bogatego i na odwrot.Mysle ze telepolis powinien kasowac posty opluwajace ludzi zamoznych czasy komunizmu dawno mamy za soba.,

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    24. ~Loram  2014-09-17 10:37:00  host: rybka138.fucio.net

    Apple jest jak Doda, każdy mówi, że to k, a i tak chciałby ją puknąć.

Dodaj swoją opinię