Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Motorola ma 6% brytyjskiego rynku smartfonów - dzięki Moto G

Motorola ma 6% brytyjskiego rynku smartfonów - dzięki Moto G

LuiN 2 Kwietnia 2014 11:10

4 2

motorola moto g Według najnowszych danych Kantar Worldpanel, Motorola w ciągu pół roku zdobyła 6% brytyjskiego rynku smartfonów za sprawą niedrogiego modelu Moto G.



Motorola Moto G kosztuje w Wielkiej Brytanii 135 funtów. Jej najczęstszymi nabywcami są młodzi ludzie w wieku 16 - 24 lat, głównie mężczyźni (83%), o rocznych dochodach poniżej 20 tys. funtów (z "niższych grup dochodowych").

Zobacz: Motorola Moto G i Nokia X w ofercie Play




Sprzedaż ruszyła w listopadzie 2013 roku i z niemal zerowego udziału w rynku Motorola ma teraz aż 6% brytyjskiej sprzedaży smartfonów. Moto G stał się z dnia na dzień bardzo groźnym konkurentem dla niedrogich Lumii i Samsungów.

Penetracja smartfonów w Wielkiej Brytanii wyniosła w lutym 70%, stanowiły one 86% telefonów sprzedanych w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony


Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Kantar Worldpanel, wł     

Dodaj do:

Tagi: moto g | motorola

w sumie: 17
  • 7

    1. ~  2014-04-02 11:55:18  host: user-94-254-203-51.play-internet.pl

    Widać dla brytoli też się bardzo liczy niska cena. 6% dla telefonu bez historii serii, bez specjalnej reklamy i to praktycznie jeden model to świetny wynik.

  • 1

    2. ~wiki  2014-04-02 11:59:55  host: public-gprs516332.centertel.pl

    A telepolis pisze o MotoG ale w zestawieniu nie chce go umieścić.

  • 2

    3. ~wiki  2014-04-02 12:12:19  host: public-gprs516332.centertel.pl

    Zwracam honor, już jest

  • 3

    6.  2014-04-02 13:12:35

    4 to Twoim zdaniem jak zarabiam słabo to kupie moto G a jak zarabiam bardzo dobrze to kupie telefon za 3-4 tysie? Sorry ale strasznie płytkie myślenie i nawet bym się wstydził takie głupoty pisać.

  • 1

    7. ~asdf  2014-04-02 13:16:29  host: aec234.neoplus.adsl.tpnet.pl

    dla niedrogich lumii????? od kiedy lumia jest tania?

  • 0

    8.  2014-04-02 13:19:57

    @6 info o zarobkach jest w treści newsa "o rocznych dochodach poniżej 20 tys. funtów (z "niższych grup dochodowych").

  • 1

    9.  2014-04-02 13:43:01

    7 np 520 620 i 625?

  • 1

    10.  2014-04-02 13:48:16

    625 u operatorów dosyć dobra natomiast do podanych jeszcze dodać można 710 i 510 :)
    @applefanie akurat w przypadku tego newsa się pogrążyłeś wypowiedziami :)

  • 0

    11.  2014-04-02 13:48:35

    dosyć droga *

  • 1

    12.  2014-04-02 14:34:41

    W brytyjskim Tesco sprzedawali motkę G po 99 funtów ale mam wrażenie, ze sporo z nich trafiło na Alledrogo. Za taką kasę zjada całą konkurencję na śniadanie.

  • 1

    13. ~Prawda  2014-04-02 15:44:01  host: 89-67-188-122.dynamic.chello.pl

    Zawsze się zastanawiałem dlaczego Wszyscy się czepiają applefan_ ? Po wypowiedzi 4 już wiem dlaczego. Pozdrawiam.

  • 2

    14.  2014-04-02 16:25:10

    @up bo to taki nazir, tylko że wielbi Apple

  • 1

    15. ~Stavsky  2014-04-02 18:25:22  host: 77-254-143-161.adsl.inetia.pl

    hmm a czy te dane biorą pod uwagę, że część tych 6% poszło na export m. in. do Polski? Przecież bardzo dużo ludzi z poza GB kupowało i sprowadzała Moto G, gdyż na rodzimych rynkach był on niedostępny.

  • 0

    16. ~JustMe  2014-04-02 19:17:31  host: cpc43-wolv14-2-0-cust146.16-1.cable.virginm.net

    @4 jeśli myślisz ze milionerzy czy też świetnie zarabiający anglicy używają IPhone to się mylisz...
    Pewnie jakaś tam cześć I używa, tak samo jak czarni którzy po benefity czy zasiłki jeżdżą autobusami.
    Za to służbowe telefony to z moich obserwacji 99% to BlackBerry...

  • -1

    17.  2014-04-03 08:50:23

    @16 to w takim razie mało tych biznesów już kupuje nowe BB. Zobacz ostatnie wyniki BB. 3.4 mln szt vs 51 mln szt iPhonów...

  • 0