Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Microsoft wstrzymał aktualizację do Windows Phone 7.8

Microsoft wstrzymał aktualizację do Windows Phone 7.8

sirmark 11 Marca 2013 11:45

5 1

Microsoft czasowo wstrzymał długo zapowiadaną aktualizację oprogramowania dla starszych smartfonów z systemem Windows Phone 7.5.



Nie ujawniono powodu wstrzymania aktualizacji, ale nieoficjalnie wskazuje się na błąd z obsługą kafelków, ich odświeżaniem oraz wyczerpywaniem baterii.




W ramach aktualizacji w WP 7.8 miał przede wszystkim zmienić się wygląd interfejsu, począwszy od bazującego na serwisie Bing ekranu blokady, przez aktywne kafelki o trzech rozmiarach, po udogodnienia typu podtrzymywanie transmisji Wi-Fi przy zablokowanym urządzeniu.

Aktualizację do WP 7.8 Microsoft zapowiedział, wraz z prezentacją Windows Phone 8. Nowy system okazał się niekompatybilny z dostępnymi na rynku urządzeniami i właśnie dla nich powstał Windows Phone 7.8, który oferuje część funkcji z "pełnej" ósemki. Nowe oprogramowanie trafić miało m.in do smartfonów Nokia Lumia: 610, 610 NFC, 800 i 900.

Źródło tekstu: CNET UK, wł     

Dodaj do:

Tagi: microsoft | windows phone

w sumie: 26
  • 1

    7. ~COS  2013-03-11 12:15:11  host: 91.222.125.46

    redaktorze nie pisz "błąd z obsługą kafelek" napisz kafelków

  • 1

    8.  2013-03-11 12:50:47

    Może obudzą się w czas i zaprezentują coś na Androidzie ;)

  • 1

    10. ~nick Strauss  2013-03-11 13:01:47  host: dpb16.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Lumia 900. Mam 7.8 i nie zauważyłem żadnych problemów.

  • 0

    11. ~Zbyszek  2013-03-11 13:14:03  host: auto.89-22-37-213.matrix-net.pl

    Różnica polega na tym, że WP ma aktualizacje wstrzymane czasowo, a Android w większości przypadków aktualizacje ma wstrzymaną w momencie rynkowego debiutu.

  • 2

    13. ~pablo  2013-03-11 14:31:36  host: public129168.xdsl.centertel.pl

    Z WP8 również są ogromne problemy. Swoją Nokię Lumię 920 już dwa razy oddawałem do serwisu ponieważ w czasie czuwania telefon samoczynnie się wyłącza. Jedynym ratunkiem jest "soft reset". Nokia podobno czeka na aktualizację, która naprawi ten błąd, choć czas oczekiwania na nią jest nieokreślony. Nokia sama przyznała się po cichu że w WP8 również mają błędy.

  • 2

    14. ~  2013-03-11 14:58:16  host: ip-78-30-109-57.free.aero2.net.pl

    Zabawnie to wygląda dla osoby trzeciej nieposiadającej WM. Czytam komentarze i z perspektywy czasu tylko błędy i błędy...

  • 0

    15. ~Zyzy  2013-03-11 16:17:09  host: apn-46-169-44-208.dynamic.gprs.plus.pl

    A czemu nie ma podanej Lumii 710? Żonie wygrałem 7.8 na tą Lumie i jakoś nie narzeka.

  • 1

    16. ~  2013-03-11 16:50:50  host: v60-11.opera-mini.net

    Nokia ? nie,jest wiele innych firm do wyboru.

  • 1

    17.  2013-03-11 17:07:44

    Jak wyjdzie wp9 to posiadacze wp8 tez nie dostaną aktualizacji :P

  • -2

    18.  2013-03-11 17:42:38

    Dziwna decyzja ja wymusiłem aktualizacje na N 800, i nic się z WP 7.8 nie dzieje - wręcz bateria trzyma ciut dłużej i najważniejsze czyli pełna funkcjonalność BT działa bez zarzutu.

  • 1

    19. ~dramburg  2013-03-11 17:47:53  host: adfu185.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Widać Microsoft objął sobie za strategię, że wszystko co wypuszcza musi poprawiać :)

  • 3

    20. ~  2013-03-11 20:00:02  host: 078088237149.ostrowiec-sw.vectranet.pl

    Niech lepiej poprawią Windowsa 8 żeby menu start wróciło i najlepiej cały wygląd z 7, a te kafelki niech se wsadza..... to na telefon dobre a nie do mojego kompa.

  • 1

    22. ~tomaszek  2013-03-11 21:19:49  host: h82-143-187-185-static.e-wro.net.pl

    czes chyba pozbyć sie tej sluchawki. Ogólnie oceniam jako całkiem niezłą słuchawkę ale sam system to jakies jaja...

  • 0

    23. ~sucker killah  2013-03-11 22:53:36  host: 89-77-176-219.dynamic.chello.pl

    Windows Phone to po prostu jedna wielka kompromitacja, dla mnie ten system już nie istnieje i sądząc po wynikach sprzedaży (światowej - nie mówię o polskiej dziczy, gdzie wszystko co najtańsze się sprzedaje) to nie tylko dla mnie

  • 1

    24. ~sucker killah  2013-03-11 23:01:39  host: 89-77-176-219.dynamic.chello.pl

    @17 - dokładnie! jak widać taka jest praktyka tej firmy, dlatego wg. mnie frajerstwem jest kupowanie telefonów z WP8, po tym jak WP7 zostało bez możliwości aktualizacji do WP8, jak słusznie mówią Amerykanie: fool me once - shame on you, fool me twice - shame on me!

  • 0

    25. ~sqt  2013-03-13 18:26:39  host: ghp233.internetdsl.tpnet.pl

    @sucker killah twoje zalosne myśli zostaw dla siebie antek ma za to mnogość aktualizacji gdzie kuiony nowy teł juz na wejściu ma stary system bez możliwości legalnego aktualizowania:D

  • 0

    26.  2013-03-24 21:52:16

    A ja i tak bardziej ufam WP niż androidowi osobiście najchętniej bym wrócił do Noki E52.

  • 0

    27. ~makumba  2013-03-25 18:51:17  host: ptcnat.t-mobile.pl

    Ja nie miałam problemu z aktualizacją, różnic wielkich może nie ma, ale w końcu można edytować wielkość kafelków :) co wydaje się bardzo pomocne i pozwala umieścić wiele aplikacji na ekranie. Co do samego WP na pewno nie posiada zbyt wielu fanów, osobiście używam go na HTC Mopzart 7, jednak telefon mam od lipca i ani razu się nie zawiesił do tej pory. Co do androida, słyszałam, że dzieje sie to bardzo często...

  • 0

    28. ~makumba  2013-03-25 19:41:41  host: ptcnat.t-mobile.pl

    dodatkowo na plus dla WP http://www.telepolis.pl/wiadomosci/kaspersky-zagrozenia-mobilne- ukierunkowane-sa-na-androida,2,3,27700.html# :)

  • 0

    29. ~zenek127  2013-03-29 09:50:57  host: host-91-204-204-236.skorpio.net.pl

    Popieram wszystkich posiadaczy WP, mam 2 telefony , WP i android i uważam że WP jest o wiele lepszy i szybszy. Android często się zawiesza, a na WP to się nie zdarzyło. Po ostatniej aktualizacji 7.10.8862.144 wszystko chodzi bardzo szybko. stronki internetowe super i nic się nie wiesza. Mam Samsung Omnia 7 z WP.

Dodaj swoją opinię