Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Windows Phone 7.8 dla obecnych urządzeń

Windows Phone 7.8 dla obecnych urządzeń

LuiN 20 Czerwca 2012 20:18

1 0

windows phone 7.8Zaprezentowany dziś Windows Phone 8 niestety nie zagości w dostępnych na rynku smartfonach z Windows Phone 7.X. Dla tych urządzeń będzie dostępny Windows Phone 7.8.

Przyczyną braku aktualizacji do Widnows Phone 8 są ograniczenia sprzętowe dotychczasowej platformy. WP 7.8 przyniesie kilka poprawek zaprezentowanych w WP 8, do których należą kafelki o modyfikowalnym rozmiarze.

Zobacz: inne filmy z kategorii Oprogramowanie





Jak oceniasz nowości, które wprowadza Windows Phone 8?

Rewolucyjne
16.05%
Ewolucyjne
44.42%
Nic nie zmieniają
20.35%
Jest gorzej
10.96%
Nie mam zdania
8.22%

Wszystkich głosujących: 511




Źródło tekstu: gsmarena     

Dodaj do:
w sumie: 42
  • 0

    25. ~  2012-06-20 22:26:16  host: 178.73.49.129

    21. A co odkrycia to właśnie to dziś MS odkrył, że tak właśnie będzie.

  • 0

    26. ~  2012-06-20 22:31:14  host: 178.73.49.129

    24. Naprawdę tak powiedzieli, że dotyczy to tylko wersji RT?

  • 0

    27. ~Krzysztof  2012-06-20 22:35:13  host: afoc203.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @24. Na Win8RT (ARM) nie będą działać aplikacje z Win7/Win8 (x86/x64) a TY sądzisz, że będą działać na WP8 ? Chyba sobie żarty robisz.

  • 0

    28. ~Krzysztof  2012-06-20 22:35:51  host: afoc203.neoplus.adsl.tpnet.pl

    sorry w poście 27 miało być do 26 oczywiście

  • 0

    29. ~Th0mas  2012-06-20 22:36:44  host: 178.182.254.234.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Dobrze, ze umowa konczy mi sie juz po wydaniu Windows 8. Moze juz dostepne beda jakies Nokie z 8 w styczniu, to sobie sprawie, bo Android juz mi sie przejadl

  • -1

    30. ~piyoter  2012-06-20 22:43:59  host: 80-48-219-10.pub.krusz-lan.pl

    teraz jestem ciekawy, co bartuśgib napisze...

  • 0

    31. ~  2012-06-20 22:48:44  host: 31.41.144.41

    @26. Nie wiem czy tak powiedzieli, ale tak jest, gdyż kod dla procesora musi ulec zmianie. Pozostaje tylko kwestia tego jak łatwo będzie "przekompilować" dany program z wersji x86/64 na ARM. Do tego być może aplikacje pisane w C# i tworzone na platformę W8 nie będą wymagały rekompilacji przy przenoszeniu pomiędzy podwersjami ARM i x86/64, tyle że wtedy istnieje ryzyko iż nie będą działały w W7. Do tego jakaś walidacja i wsparcie ze strony developerów obu podwersji systemu na pewno będzie wymagane.

  • 0

    32. ~Krzysztof  2012-06-20 22:58:25  host: afoc203.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @31. Nie rozumiesz o co chodzi. Chodzi o to, że na WP8 i Win8RT nie będzie tak zwanych "legacy apps" czyli po prosty jak masz dziś jakiś program na Win7 to nie uruchomisz go. Przerabianie aplikacji na ARM z x86/x64 jest teoretycznie możliwe tak samo jak emulowanie ich na ARM (na co MS się nie zdecydował mimo iż na początku o tym wspominał), jednak jest to nieefektywne i nieopłacalne, lepiej stworzyć aplikację od nowa na nową platformę, ponieważ bez tego nie będzie działać wydajnie.

  • 0

    33.  2012-06-20 23:06:35

    Aplikacje pisane "pod Metro" będą działały: na Windows 8, Windows 8 RT oraz Windows Phone 8. Nie wiem jak sytuacja będzie wyglądała z WP7.8.

  • 0

    34. ~  2012-06-20 23:19:56  host: 31.41.144.41

    @32. Akurat mi właśnie chodziło o aplikacje działające na W8, ale zgodne z W7 i nie skompilowane do CLI (platforma .Net) czyli aktualna miażdżąca większość. Co do faktu, że programy tworzone pod "Metro" będą działały zarówno na W8 x86/64, RT oraz WP8 to żadna rewelacja, gdyż ten interfejs jest skierowany przede wszystkim do smartphonów i tabletów, czyli tam gdzie spokojnie działają dostępne aktualnie systemy operacyjne. Do tego przecież jest nawet Android x86, na którym działają programy tworzone na Androida dla ARM. Tylko marny tego sens ;).

  • 0

    35. ~  2012-06-20 23:34:24  host: z58-04.opera-mini.net

    ludzie co Wy za głupoty piszecie. jeszcze niektórzy widzę że żyją w jakimś innym świecie, w którym windows to popularny system w telefonach :-) już dziś windows7 jest mega niszą, a ósemka będzie startować od zera. gdyby dali aktualizację dla siódemki, to mieliby łatwiejszy start, tak jak ics, a tak to znowu będą jakieś ułamki procentów udziałów w rynku. i taka jest rzeczywistość i fani Windowsa nie muszą tego kolorować, bo się tylko ośmieszaja. sam system jest fajny, miałem mozarta więc coś o tym wiem, ale to jest ciągle jakaś nisza, która robi z siebie na siłę jakiś ekskluzywny produkt

  • 0

    36.  2012-06-21 00:09:45

    @35 późno już. Idź się wyśpij a rano zobaczysz, że dyskusja jest jednak o czymś innym niż Ci się wydaje;)

  • 1

    37. ~skbrod  2012-06-21 01:34:55  host: 89-73-204-103.dynamic.chello.pl

    Zastanawiają mnie ludzie, którzy martwią się za mnie, że moja lumia nie dostanie jakiejś aktualizacji..

  • 0

    38.  2012-06-21 08:16:28

    będa działąć, nie będą... Kupujcie Androida! Nie lepiej dać sobie spokój z dziadwoską kiepską Nokią i jeszcze gorszym, zdziercą Microsoftem?

  • 0

    39.  2012-06-21 08:30:09

    Dyskusja się rozwinęła jakby użytkowniky tylko na to czekali czy jest aktualizacja do ich telefonów. A pojedyncze przypadki tylko aktualizują telefonu, pomijam serwisy, gdzie czasem robią to standardowo. Ja znam dziesiątki i setki ludzi korzystających z telefonów. Większość z nich ciągle jest zainteresowana telefonem nowym za złotówkę,. Pojęcia w większości nie mają jaki mają system a już właśnie pojedyncze przypadki aktualizują. NAwet ci, którzy wiedzą, ze mogą - bo telefon przypomina o aktualizacji, boją się, bnie potrafią itd. Tak więc pieprzenie o tym co warto kupować bo będzie albo nie będzie aktualizacji sobie prowadźcie na bardziej wyrafinowanym forum - tu ta dyskusja jest śmieszna.

  • 0

    40. ~  2012-06-21 08:38:40  host: z58-04.opera-mini.net

    aktualizacja jest bardzo ważna bo tak jak ktoś wyżej napisał bo teraz jak będą robić aplikacje na windowsa8 to taka Lumia 800 traci sens. w październiku miałem brać nowy telefon i chciałem właśnie Lumię bo bardzo mi się podoba design ale teraz chyba zrezygnuje.

  • -1

    41. ~Tidus  2012-06-21 08:47:36  host: cee116.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Thank you God for iOS! :D

  • 0

    42. ~Kris37  2012-06-21 08:48:05  host: 194.165.48.90

    @Maniiiek zaczynasz zachowywać się jak applefan, którego tak tępiłeś. Argumenty "idź się wyśpij" brzmią tak samo.

  • 0

    43. ~Lennys  2012-08-09 02:34:24  host: 93-97-152-22.zone5.bethere.co.uk

    Ja sie nie dziwie po rocznej mece z Windows phone 7 przesiedlenia sie na iOS i powiem to samo jest tysiąc razy lepszy i przyjazny dla użytkownika a microsoftem mozna za psem rzucić ,zapłacicie 15 dołów za odblokowanie potem założyciel sobie dewelopera pełno synu w kopie a dzwonią na SMS dalej nie zmienisz ,syf i kila

  • 0

    44. ~Krzysiek72  2013-02-11 04:26:51  host: user-164-126-60-84.play-internet.pl

    Witam. W wersji 7.8 miał działać bluetooth - nie działa, nic się nie zmieniło. Tylko transfer kontaktów - czyli ogólnie lipa.

Dodaj swoją opinię