Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Microsoft oficjalnie uśmiercił Windows Phone

Microsoft oficjalnie uśmiercił Windows Phone

orson_dzi 12 Lipca 2017 12:10

9 7

windows phoneupgrade v4 mwf920 hero

11 lipca zakończyło się oficjalne wsparcie dla systemu Windows Phone.

Ostatnia wersja systemu Windows Phone, oznaczona numerem 8.1, 11 lipca została oficjalnie uśmiercona przez Microsoft. Firma z Redmond nie będzie już wypuszczać aktualizacji, ani poprawek dla tej wersji systemu.




Jedyną (jeszcze) wspieraną wersją mobilnych okienek pozostaje Windows 10 Mobile. Patrząc jednak na brak nowych urządzeń z tym systemem od wiodących producentów, wycofywanie wsparcia dla różnych aplikacji i koniec smartfonów z serii Lumia możemy spodziewać się, że w ciągu kilkunastu miesięcy spotka ją podobny los.

Zobacz: Z bólem serca patrzę jak mobilny Windows umiera

Źródło tekstu: Microsoft; wł     

w sumie: 76
  • -2

    58.  2017-07-12 16:36:08

    54 - nawet kpin nie potrafisz skumać... ;-)

  • 0

    59. ~pabloki  2017-07-12 16:57:33  host: apn-37-249-138-73.dynamic.gprs.plus.pl

    57 a czy ja pytałem o poziom życia?
    58 tylko czy takiemu co był w administracji rządowej za Leszka elektryka przystoi kpić z niewiedzy innych?

  • 0

    60. ~Kocię  2017-07-12 17:01:47  host: apn-46-76-198-179.dynamic.gprs.plus.pl

    No to iPhone, bo Androida nie da się normalnie używać.

  • -2

    61.  2017-07-12 17:04:23

    59 - użyłeś słowa "biedaczek" - a ja kpię z Ciebie ;-)

  • -2

    62.  2017-07-12 17:05:24

    58 - wiesz co to jest administracja rządowa?

  • 0

    64. ~  2017-07-12 17:24:22  host: user-94-254-129-165.play-internet.pl

    Mi działa telefon

  • 0

    65. ~pabloki  2017-07-12 17:27:03  host: apn-37-249-138-73.dynamic.gprs.plus.pl

    61 ale to nie było w znaczeniu stopy życiowej. przeczytaj jeszcze raz . zaraz napiszesz że ironizowałeś . oj, cały wlo.
    62 no pewnie że wiem. zarządzanie rzędami pojedynczo. eee to Ty byłeś nie w centralnej . eee to słabo. pewnie coś jakaś ochrona środowiska czy coś podobnie miałkiego.

  • 1

    66. ~Gutek  2017-07-12 17:27:37  host: user-94-254-177-186.play-internet.pl

    Spadła mi Lumia 650 i chwilowo pracuję na P9 lite 2017. Dramat. Jedna z najważniejszych rzeczy nie działa - Exchange na danych komórkowych. Mnóstwo jakichś zdublowanych ustawień. Usypianie wszystkiego na danych komórkowych. Co z tego, że jest milion aplikacji, jak i tak korzystamy z ok. 10. Wszystko samo się integruje, chociaż nie jestem podłączony do konta Google (na win też, ale dużo mniej) . Swiftkey dramat. Czekam z utęsknieniem na wyświetlacz i wracam do w10m. Jeszcze lepsze rozwiązanie, to w8.1 i brak zbędnych aktualizacji zbędnych programów.

  • -2

    67.  2017-07-12 17:35:15

    65 - dlatego kpię z Ciebie, nawiązując do biedaczka, który oleje niemożność aktualizacji systemu ;-)
    Ale niestety dla człowieka na Twoim obecnym poziomie "umysłowym" to za ciężkie do zrozumienia widać jest ;-)

  • 0

    68. ~  2017-07-12 17:36:48  host: ape162.neoplus.adsl.tpnet.pl

    szkoda, że microsoft wypiął się na klientów - ale cóż - zanim cokolwiek kupię od microsoftu - dwa razy to przemyślę a jak będę miał wybór tej samej rzeczy produkowanej przez microsoft a inną firmę to z pewnością wybiorę innego producenta

  • -2

    69.  2017-07-12 17:40:44

    68 - przysłowia są mądrością narodów... Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie. Ty nawet nie powinieneś się zastanawiać. A Linuks jest darmowy ;-)

  • 0

    70. ~pabloki  2017-07-12 17:51:40  host: apn-37-249-138-73.dynamic.gprs.plus.pl

    67 ale wcale mnie nie rusza że kpisz bo istotnie ma wiedza w zakresie aktualizacji do win 10 za darmo i bez terminu biedną jest.... a weź z tym linuksem, ale napewno masz na swojej e52 hahahaha.

  • -2

    71.  2017-07-12 18:04:41

    70 - skąd wiesz?

  • 0

    72. ~654465  2017-07-12 18:16:56  host: user-94-254-179-26.play-internet.pl

    @66. Właśnie od jakiś dwóch tygodni zastanawiam się nad zakupem smarta H..., ale jeszcze się wstrzymam, chociaż WP 8.1 ubił Messengera i nie aktualizuję fb na bieżąco tylko wisi po kilka dni to samo.

  • 0

    73.  2017-07-12 18:17:51

    Jakoś nie wierzę że mobilny Windows "pagib za radinu". WM10 jest Ok i mam nadzieję że nadal będzie- za dużo pracy w to włożyli żeby uśmiercić.

  • 0

    74. ~Darek  2017-07-13 09:28:56  host: 5.174.7.142

    Coś jest na rzeczy, że MS ogranicza swoją aktywność w mobilnym systemie.Nie wiem dlaczego tak sie dzieje, ale uważam, że to błąd, zważywszy, że mieli już całkiem fajny udział w rynku a użytkownicy chwalili system za wiele pozytywnych cech. Teraz to co udało się wypracować, jest od dłuższego czasu jawnie marnotrawione. Szkoda. Ja jestem użytkownikiem tego systemu i jestem z niego zadowolony, ale przy takim nastawieniu MS trzeba będzie pomyśleć o zmianie.

  • 0

    75. ~gz  2017-07-13 09:45:02  host: 31.179.219.170

    Dobrze - niech głośno to ogłoszą to ceny Lumii jeszcze spadną :) Następny tel. też będzie Lumia. Moja 830 przez 2 lata może z 3 razy się zwiesiła. Działa płynnie, zatem po co wracać do wiecznie wiszącego i zamulającego andka :)

  • 0

    76.  2017-07-13 13:50:45

    @75 ja daję szansę androidowi jeszcze raz, może nawinie się łudząc, ze się wieszał jak diabli bo był na samsungu.

  • 0

    77. ~kolbok  2017-07-13 18:06:01  host: public-gprs409336.centertel.pl

    Nic i nigdy więcej nie kupię od tej firmy,tylko oprogramowanie Windows,Office.Przez nich muszę myśleć o ios, bo android odpada.

  • 0

    78. ~Bogusław  2017-07-18 23:34:28  host: bqp108.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @75 aż 3 raz? I jeszcze ten złom masz? Co to za tel? Miałem xperie neo v i po 1 zacięciu wyleciała przez okno. To tylko rzecz i szkoda nerwów. Kupiłem s5 i po 3 latach wygląda fatalnie ramki srebrnej już prawie niema nigdzie a szkło hartowane ma 3 pękniecia ale sam tel pod względem systemu działa idealnie płynnie.

Dodaj swoją opinię