Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Los ZTE w rękach prezydenta Trumpa?

Los ZTE w rękach prezydenta Trumpa?

Ta_Monika 13 Maja 2018 22:53

2 1

dsc 5081.0

Prezydent Trump opublikował na Tweeterze informację, że planuje znaleźć "sposób na szybki powrót do biznesu" dla ZTE. Jest to reakcja na zawieszenie głownej działalności chińskiego producenta, po zastosowaniu sankcji nałożonych przez Departament Handlu USA. Proponowana zmiana polityki prawdopodobnie złagodzi relacje między Stanami Zjednoczonymi a Chinami w ciągle eskalującym sporze gosporadrczym.

W rozmowach handlowych w Pekinie w tym miesiącu Chiny zwróciły się do Stanów Zjednoczonych o złagodzenie miażdżących sankcji. Trump napisał na Twitterze, że pracuje z prezydentem Xi Jinping nad rozwiązaniem konfliktu, wspomniał również o tym, że "zbyt wiele miejsc pracy ucierpiało". Możliwe, że Trump będzie wykorzystywać sytuację ZTE jako kartę przetargową, aby mógł negocjować nową umowę handlową z Chinami.
Wygląda na to, że sytuacja wokół ZTE rozwija się, po mimo pozornej i jak się okazuje chwilowej stabilizacji, i mamy przed sobą jeszcze wiele odcinków tej telenoweli.

Zobacz: ZTE prosi amerykański Departament Handlu o zniesienie zakazu
Zobacz: Bezramkowe projekty ZTE jako remedium na kryzys?

Źródło tekstu: reuters.com, wł     
Źródło zdjęć: theverge.com

Dodaj do:

Tagi: departament handlu usa | zte

w sumie: 3
 • 1

  1.  2018-05-13 23:57:41

  Coś mi tu się kupy nie trzyma. Najpiew zakazuje a teraz chce pomóc? Czy oni sobie jaja robią z ludzi?

 • 1

  2. ~klins  2018-05-14 06:57:58  host: 212.160.172.71

  jaja nie, ale materiał do przechylenia szlai przy negocjacjach handlowych ma w kieszeni, kamyczek do kamyczka i ... jestem ciekawe jaki "odwet" wezmą chińczycy

 • 0

  3. ~frasag  2018-05-14 13:24:02  host: 031011131125.dynamic-zab-06.vectranet.pl

  Ja też tego nie kumam- najpierw zakaz- bo szpiegują. Teraz nagle przestali szpiegować????? To samo z Kasperskim: wszystko tylko nie Kacper!!! Sam go nie używam, ale z powodów finansowych. Może w wojskowości i w polityce to mogą coś szpiegować- ale u mnie???? Wisi mi to i powiewa. Jak mi Amerykańce dadzą za friko dobry antywirus to go zainstaluję- a póki co to mi to drynda!!!

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-55-174.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy Internet LTE jest w stanie zastąpić Internet kablowy?

Test szybkości LTE sieci Plus

 

Zobacz wynik | Opinie (18)

Archiwum Ankiet